Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

Kesiak

Videná Director's cut verzia. Prvá polovica až otravná naivným "juhokórejským" humorom, avšak druhá polovica a hlavne záver dotiahnutý do excelentnosti. Kratšia stopáž by prospela. Niektoré scény boli nadbytočné. ()

kvileni

ta hoka je fakt na zabití :)) ale jinak milý film... takový pro Evropany nevšední, řekla bych, jako asi všechny asijské snímky, co jsem zatím mohla vidět.. ()

Tumáš

Asi žijeme ve světě bez kloudného projevení emocí. Západní režie nezvládá ani 10% toho, co zde bylo předvedeno. ()

theSaint

Zřejmě ta nejroztomilejší "agresorka" v Asii. Ji-hyeon Jeon je tak krásná, že bych se od ní nechal šikanovat taky. Krásně bláznivé, dobrodružství, jak se patří! Už dlouho jsem se tak upřímně a od srdce nezasmál! Roztomilost, naivita a dětská hravost, která je korejcům vlastní se k filmu brilantně hodí. Stopáž by mohla být o něco menší, ale ta už nemůže u korejských snímků překvapit. ()

Silencia90

Čekala jsem romantiku, ale takovou, co mě čekalo první polovinu filmu určitě ne. :D Doteď nevím co si o tom filmu myslet. Chvíli komedie, pak šílenost a pak romantika, trošku drámíčka a pak zase šílenost a komedie... Nevím jak ten film ohodnotit. Chvíli blbost na 2*, pak to vyrovnalo aspoň na 3*, nakonec snad 4*? Nevím, asi zůstanu u středu, ale... asi to budu často měnit, protože fakt nevím. Znám dosti filmů, co posledními 10 minutami zbytek úplně zazdí, ale tady to byl úplnej opak. Posledních 10 minut filmu bylo nejlepších... No, každopádně je to zajímavý. ()

godycz

necejtili jste tam trochu woody allena ? bavil jsem se, skoro u kazde sceny jsem se usmival...a ta buchta porad utahovala srouby. a jak to ta holka dela, ze ji vsechno slusi ??? a ten OST...vybornej..... btw: ...nebo te zabiju :-D ()

gonga

Zkrátit o několik extrémně slabých scén jako vystřižených z nějaké kung fu komedie čili asi o polovinu první části a bude to snesitelný film. ()

Narciska

A to jsem myslela, že groteska je překonaný žánr. V kombinací s odpudivostí postav, která nespočívala ani tak ve vzhledu jako spíš v práci s mimikou (on pořád vyjevený, ona s pernamentním úšklebkem) a v tom, že se ještě nenaučili chovat ani zvládat alkohol, jsem po dlouhé úvaze, kdy se ona pozvracela a on bojoval s ranní erekcí, rozhodla film nedokoukat. ()

tragos

Škoda, že mi pointa epilogu docvakla o hodně dřív. I tak je Yeopgijeogin geunyeo lehce nadprůměrná romantická komedie, a to i pro středoevropana, který asijskou kulturu prakticky nezná. Určitě ale nezastávám názor většiny zdejších, že jde o TAK skvělý film... Zajímavé také je, že těsně po skončení filmu mi nepřišel nijak extra, ale časem se mi to rozleželo v hlavě... což je dobře :) ()

elea

První shlédnutí jsem si tak neužila jako to druhé. Tohle je pravá romantická komedie a naštěstí se šťastným koncem. Rozhodně tenhle film patří mezi ty nej-nej v korejské kinematografii. ()

Puol

Prvá kórejská romantická komédia, akú som videl a môžem povedať, že je veru fajnová. Zoznámenie v metre je fakt originálne, predstavitelia sympatickí, hádam je to len trochu pridlhé. ()

paolito

Jednoho dne mi kamarád přinesl dvd s tímto filmem a říkal:"Pusť si to,je to dobrej film, stojí to za to." No tak sem ho poslechl... A kamarád, aniž to tušil, mi změnil život. Předtím jsem měl zkušenosti spíš s asijskými mlátičkamy-Police story,Oldboy... ale tenhle film mě doslova šokoval svou krásou a poetikou a změnil můj pohled na svět. Od té doby sem se začal zajímat pořádně o asijské filmy a pochopil sem že existují lepší kinematografie než americká :) Tohle je film, u kterého sem si ze začátku říkal že to bude spíš nějaká tuctová komedie(koneckonců seznámení hlavních postav tomu odpovídá, a vůbec celá první polovina je spíše komediálního ražení), ale posléze se zvrtne v něco neuvěřitelného. Jeden z nejlepších filůmů vůbec. Thank you, buddy... ()

amarth

Na můj vkus málo přirozené! Navíc klasické korejské afektované pojetí herectví, kdy si člověk připadá víc jako kdyby herci pro něj hráli na vzdálenost 40 metrů v divadle, než v pohodlí domova...některé scény však byly obzvlášť pěkné a mnohdy i vtipné. Příběh místy postrádá dynamičnost (kupř. dle mého zcela zbytečná scéna s vojákem). ()