Co vlastně ženy chtějí?

Things You Can Tell Just by Looking at Her

Čo vlastne ženy chcú

Komedie / Drama / Romantický / Povídkový

USA, 1999, 109 min

v ramci moznosti superkvalitne. a zenske dramy ja velmi mozem.(28.2.2008)

Přes zavádějící název to není feministický návod, jak se spojit dohromady a zničit všechny chlapy. Naopak. Všudypřítomné dilema, jak přestát tíživé situace a přitom neubližovat a jak málo nebo moc milovat, se odvíjí v několika křehkých příbězích, které se tu a tam nenápadně protnou.(3.7.2004)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,320,000(5.6.2010)

Hvězdné obsazení zde rozjíždí psychologický kolotoč vztahů pěti žen různého zaměření. Délka filmu v tomto případě určitě nenudí a některé myšlenky, zde vyřčené opravdu stojí za to.(22.6.2004)

Celkom vkusná intímna psychologická sonda v piatich príbehoch, ktoré sa na záver jemne prepletú. A práve ten spomínaný záver vyznel ako mydlová bublina pustená do vetra. Stále čosi čakáte a nakoniec .... aaaaale , však si to pozrite.(28.5.2003)

• MMR

Nikdo z mých momentálních 61 oblíbených uživatelů to neviděl. No a o nic nepřišli, teda podle mého názoru. Jedná se o naprosto jednoduše zapomenutelný film, který ničím nenadchne a nezanechá žádné extra vzpomínky. Jeden z těch zbytečných filmů, který kdyby nebyl, nic by se nestalo.(27.11.2011)

Celkem zajímavé..(5.11.2012)

• nascendi

Nezvyknem pozerať filmy zo šedej zóny, ale zlákal ma ten provokujúci názov. Sú režiséri, ktorých lákajú poviedkové filmy, módne a zaujímavé je, keď postavy prechádzajú z jedného príbehu do druhého a zatiaľ čo v jednom príbehu sú hlavnou postavou, v ďalšom sa iba mihnú v epizódnej úlohe. Problémom tohto filmu sú príbehy, ktoré sú zdĺhavo rozprávané a končia do stratena bez pointy. A tak divák vidí plejádu slávnych herečiek, nejaké náznaky osudov žien a to je asi tak všetko. Bez tohto filmu by som sa pokojne obišiel.(9.11.2012)

Film o ženách a pro ženy...Pět příběhů prolétajících osudy a životní křižovatky zcela odlišných žen... takový malý a místy více či měně úpsěšný pokus o mozaiku psychologických momentek, které však bohužel vyznívají poněkud do ztracena.(23.6.2004)

Určite nie komédia. Ženský pohľad na svet, psychologická komorná dráma. Niekoľko prepletených príbehov riešiacich "vzťahové" problémy. Najviac na mna zapôsobila Holly Hunter, Calista Flockhart milo prekvapila... Len o niečo slabšie ako skvelé HODINY...(30.5.2006)

Zase sa my chlapy o trochu viac dozvieme, čo ženy chcú, aj keď uspokojivých odpovedí sa nedočkáme. Ani to nechceme. Tento malý nenápadný nezávislý filmík (o ktorom skoro nikto nevie, aj napriek hviezdnemu obsadeniu) vyžaduje od diváka trochu väčšiu dávku trpezlivosti, ako by sa dalo na prvý pohľad čakať. Viac ako slová občas povedia gestá postáv, ich pohľady a nekomentované činy. Každá epizódka je o niečom inom (čo sa samozrejme odohráva v ženskej duši), má zmysel a dôjde k nie vždy jasnému vyústeniu. Takže aj keď na konci uvidíte v jednom zábere male a female, žiadne happily ever after z toho nevyplynie. Ak ste muž a čítate rovnako ako jedna z postáv o chlapoch z marsu a ženách z venuše a veríte tomu, tak to s týmto filmom radšej vopred vzdajte. Anglický názov je omnoho zmysluplnejší. Táto komorná skladačka síce nie je tak nabubrelá ako Magnólia, alebo Babel, ale o to môže na mnohých pôsobiť sympatickejšie.(3.12.2012)

Povídkový film s pěti volně propojenými příběhy. 1. To je Dr. Keenerová **** 2. Fantazie o Rebecce ** 3. Někdo pro Rose *** 4. Dobrou noc Lilly, dobrou noc Christine *** 5. Láska čeká na Kathy *** Ocenění : MFF v Cannes ´00 (Francie): Zvláštní cena festivalu.. ...Emmy Awards ´01 (USA): Nominace na cenu pro nejlepší herečku (Holly Hunter). ...Scénář : Rodrigo Garcia. Kamera : Emmanuel Lubezki. Hudba : Ed Shearmur(22.5.2011)

Mám hodně ráda tyto "střípkovité" filmy, kdy se nakonec nebo postupně jednotlivé příběhy propojují. Je to pak kouzelné, ale tohle byla vcelku nuda a místy to bylo i divné. Měla jsem i tendence film vypnout. Nakonec jsem se dodívala a je fakt, že na konci se trošku můj pohled na snímek vylepšil na ten průměr - 3*, ale asi už se s ním nikdy nepotřebuju setkat.(1.4.2013)

Pět zajímavých samostatných povídek - To je doktorka Keenerová (Glenn Close), Sny o Rebecce (Holly Hunter), Někdo pro Rose (Kathy Baker), Dobrou noc Lilly, dobrou noc Christine (Calista Flockhard, Valerie Golino) a Láska čeká na Kathy (Cameron Diaz) se semtam místy spojí. A na konec čekejte doplněné vyústění všech.(16.11.2019)

Určitě zajímavý film, ale nemůžu se zbavit pocitu, že už jsem něco podobného viděla několikrát. Nějak mě to neohromilo, tak jak jsem doufala. 65%(7.12.2011)

Je to zvláštní film, na první podívání mě tak úplně neuchvátil, ale musím přiznat, že když na něj náhodou narazím někde v televizi, zůstanu na něj vždycky koukat. A líbí se mi čím dál tím víc.(28.5.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2000 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(16.9.2013)

• Rodriguez

Skládačkový příběh žen, různých povah a postavení, které mají různý pohled na život. 15%(4.10.2016)

Velmi citlivě natočený snímek, v němž se všechno krásně prolíná, a konec je pěknou tečkou, kdy si jeden chce ověřit, zdali hádal dobře...(7.4.2013)

Zajímavé, chytré, nápadité, smutné. Jen se mi to nějak nespojilo dohromady. Mother and child je určitě mnohem propracovanější a úžasnější film. I tak ale 70%.(4.12.2011)

• Martin741

5 feministickych poviedok .... feminizmu nerozumiem, avsak - izmy mam dobre spracovane . 5 %(29.1.2019)

<< předchozí 1 2 3