• Česko

Kobra

Akční / Krimi / Thriller

USA, 1986, 84 min

• Djkoma

Stallone se snaží jak může a docela mu to sekne nejen na plakátu (a také docela povědomém obalu VHSky z půjčoven...), ale i ve filmu. Zápletka je primitivní a celý film je jednoduchý až to zamrzí. Naštěstí je to lehce dohnáno akcí, která aspoň není naprosto tupá a v pár okamžicích vás potěší. Rozhodně ne úplně nejhorší film, který ale může být aspoň v televizi průměrný.(5.8.2007)

Sviňák si to napochoduje do supermarketu s brokovnicí a bezdůvodně začne střílet po "smetí" - nakupujících. Jak říkám, je to zlej parchant. Obchoďák v obležení policií, ale nikomu se nechce dovnitř... Co teď?... Zbejvá jediná možnost: Zavolejte Cobru! (Stalloneho, který si scénář pro sebe napsal). A ten je drsnější než ti nejdrsnější. To znamená, že ten svinskej a neslušnej vrahoun s bouchačkou to má spočítaný. Protože jediný, co Cobra chce, je slušnost..... takže má furt plný zbraně práce. O to víc, že musí ještě ochraňovat tu dánskou uječenou hérečku (Nielsen). Prostoduchá krimi-střílečka plná slizkejch padouchů a brutálního, ale hodnýho, poldy. Je už prostě takovej. Už jen proto, že nikomu jinýmu nesednou sluneční brejle tak, jako jemu, a nikdo nedokáže tak agresivně žužlat sirku v hubě, jako on. ..... Jo jo, tenhle filmeček, to je ta správňácká akční Reaganova Amerika ve filmu.(25.10.2005)

Stallone si sám napísal rolu drsného neohrozeného podivína (zásadne nosiaceho kožené rukavice a v hube zápalku-cool!:), ktorý kosí motorkársky gang z pick-upu ako John Matrix v Komande celú armádu, yeah!!!!:) Do toho geniálne a povinné "béčkárske" hlášky : "ty si choroba... ja som liek" :) Krása!!! Je to tupé, je to správne stupidné, je to nelogické, je tam neohrozený hrdina a slečna na ochraňovanie, k tomu atmosféra 80 rokov... skrátka srdce milovníka akčných sračiek musí zaplesať!(31.10.2008)

No cekal jsem vic, i kdyz ve Stalloneho filmografii se jedna o jeden z tech povedenejsich filmu. Zapletka je pro takovejhle typ filmu klasicka, ale dava vyniknout Stallonovi, kterymu podobny role jdou dobre. Par prestrelek je slusnejch a hlavni zaporak je taky v pohode, ale nejak mi chybelo nejaky vetsi vzruso a film se, az na par vyjimek, jen tak pomalu tahne. Aspon, ze film neni moc dlouhej a nestihne zas tak moc nudit.(4.6.2006)

Po nevýraznom Dead Poole prichádza Harry Callahan do špinavých a temných 80-tych rokov a volá sa Marion Cobretti. Nosí tmavé brýle, mláti nadriadených a štýlový .44 magnum vystriedal za automat. Ale hlavne omladol, béžové sako vystriedal za čierny outfit a v hube prevaluje špáratko. Do toho synťáky, atmosféra tuhá jak štolverk, slušný bodycount a psychotický záporak. 80%(28.8.2007)

• - Na konci honičky, kdy Cobretti (Sylvester Stallone) nabourá díky psychopatům do stojící lodě je vidět, že oni do ni nabourali před ním. Pokračují ale v jízdě a ujíždí. Takhle měla honička původně končit, ale ve filmu se hodně stříhalo a měnily se scény. (Fenk)

• - Když Cobretti (Sylvester Stallone) parkuje a následně má konflikt s "drsňákem", protivníkovi je po roztržení trička na těle vidět mikrofon. (nedvva)

• - Původní délka filmu měla přes 2 hodiny. Bylo odstraněno několik násilných i akčních scén. David Rasche měl ve filmu také větší prostor. (Fenk)