Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

pleva

hláška "s psycháčema nevyjednávám" je pro mě nezapomenutelná. Vůz, ve kterém Cobretti jezdí je také stylový. Sly zde poskytuje vše, co bych v parádním béčku čekal vrchovatou měrou. ()

Umělec

Tak tohle byl jeden z prvních akčních filmů, co jsem kdy viděl. Na zázraku jménem "video", 100 kopie s parádním "dabingem" tuším Ondřeje Hejmy :-) Z nostalgie dávám 2 hvězdy. Tenkrát bych ale dal určitě 5 ... 35% ()

JUX

Sly, prekvapive hezka Brigitte, sirka v hube, Pepsi, Reagan, you're the disease... I'm the cure, dementni (tezce) zaver - kde se ti padousi furt berou? Bejt to natoceny dneska, tak se jednak zblaznej ochranci lidskejch prav, druhak to strasne propadne a dostane to ode men odpad. Je to hrozna dementni picovina, ALE - ono me to bavilo. ()

Slypp

Marion Cobretti v podání Stalloneho se mi líbil. On chodí, jak se říká přes mrtvé nebo spíše lidi mrtvými dělá. Nelíbí se ti práce, zavoláme Kobru. :D dávám 4* ()

azazem11

Správný akční film 80. let. Stallone jako samotářský policista se mi moc líbil ( a ta jeho kára taky). Prostě Sylvester Stallone v roli v jakých by jsme ho chtěly vidět pořád. ()

lahvi

A vite co. Upravuju ze 4 na 5 hvezd z nasranosti, ze tendle film je podle myho nepravem podhodnocenej a neni tak znamej. Patri mezi moje oblibeny. Ma super atmosferu, strih, kameru, obsazeni, hudbu, super hlasky...zakladni veci, ktery spouste novejm akcnakum, ktery tady maji nad 70%, hoodne chybej. Ze to nema buhvijakou myslenku a prekvapeni? A kolik filmu to ma? Nehodnotim jen podle toho. Stallone je super scenarista nahodou. Umi skvele vykreslit jednotlivy postavy napriklad. Tady ze sebe udelal frajirka jak wix :) Padouch je taky skvelej, bejvalka Arnieho taky +. Vcera jsem to pustil v pul 4 rano a neusnul jsem. To uz neco znaci :) Po Rambovi nejlepsi Stalloneho film. Jsou tam super sceny, skvele natoceny a i to bavi. Prijde domu, hodi noviny do grilu, k jidlu si nastriha nuzkama ztvrdlou pizzu, zacne stelovat bouchacku a k tomu pusti kresleny pohadky - no mazec :o) "S psycháči nekšeftuju, ty hned odprásknu." ()

MrsAngel

Jeden z prvních filmů, co jsem viděla v 80. letech na VHS a znovu se na něj ráda podívám, prostě klasika. Slyovy hlášky jsou skvělý i jeho image drsňáka, taky jeho kára je parádní. A hlavní záporák je skvělej, přímo odpornej. Je to dobrá akční jízda. ()

jan152

Mám rád akční filmy, ale tenhle se hrubě nepovedl: tvrďák polda s přilepenou sirkou v hubě mydlí všechny zločince - bez vtipu, bez nápadu, bez překvapení. ()

lojzik

Enšpígl, co to meleš, nosí sluneční brýle, protože se příběh odehrává v létě ? A nemyslíš, že v takový Kalifornii je teplo celej rok ? Takže ten tvůj štěk je trochu mimo mísu, pokud to teda nebyl vtip. Jinak co dodat, klasika 80.let. Snad i na toho italského svalovce, co se prý nikdy pořádně nenaučil anglicky příliš stupidní. Ale bavil jsem se a o to asi šlo. Jinak moc toho opravdu nenamluvil. ()

andy60

Po x letech jsem zalovil ve své sbírce hodně hluboko a pustil si Cobru. První mě iritoval hodně špatný zvuk - žádné basy a celkově to vyznívá, jako bych si nepouštěl DVD, ale nějakej shit z tranzistoráku. Další věc - postava Cobrettiho. Nasadil si černé brýle, strčil si párátko do pusy a připadal si rázem jako velkej drsňák. Mně to ale připadalo spíš k smíchu - takhle se dnes už drsná image nebuduje. Děj je téměř primitivní, bez momentu překvapení, bez jakékoli smysluplné zápletky. Všechno namíchané podle stokrát převařeného scénáře - automobilová honička, svérázný polda s vlastním přístupem k práci, nějaká povrchní love story a vyvrcholení v opuštěné fabrice. Tohle by dneska sotva dosáhlo na jednu hvězdu, jenže....Vzpomínky se vymazat nedají a já tenhle film kdysi žral se vším všudy, takže ty tři hvězdy dát musím. ()

bloks

Solídne béčko z osemdesiatich rokov. Stallone hrá frajera a ide mu to. Niekedy je film až príliš naivný, ale pár hlášok z filmu je nezabudnuteľných. Stalloneho novšie filmy sú určite slabšie. ()

Vlabajsky

Áno..... dajte Slyovi zápalku do huby a bojte sa mu pozrieť do psích očí! Aj keď každý vie, že kvalita snímku pokryvkáva, aj tak každý eightýs fanda musí byť spokojný. Keď je na place prítomný a) frajer b) pekná riť c) hnusný záporák d) syntetizátor.......tak to musí byť podarené béčko z dôb minulých. ()

Tauloo

Hloupý scénař zachraňuje Cobrettiho charisma, které má Stallone přesně v tomhle druhu hrdinů na rozdávání. ()

Hrnek

Celkom zábavný akčný film, s dobrými hláškami. Začiatok v supermarkete, bol až príliš prehnaný, ale Stallone sa do filmu hodil. A tie jeho slnečné okuliare sú nezabudnuteľné. Hrá riadneho frajera a tiež záporáci z gangu sú nadmieru drsní. Kvalitné béčko aj s peknou herečkou. ()