Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

andydufrsn odpad!

Jak jsem, proboha, vůbec dokázal před 25 lety na něco takovéhleho koukat. Marion Cobretti je tak tvrdej a neohroženej, že je vlastně s k smíchu! ()

topol999

takhle by měly vypadat všechny filmy. Žádný zbytečný chození okolo horké kaše... Jednoduchý film s dobře hrajícím Slyem. Ovšem pozor, pokud si chcete tento movie opravdu užít, sáhněte po původním dabingu se Soukupem a Zavřelem. Ten nový je odpad... 95%. Marion je super jméno... "To je děvka zatracená!" "To joo..." :) ()

SNCIS

"Na světě je spousta psychopatů. Řekněte mi něco! Proč je prostě policie všechny nepochytá?" - "To řekněte soudci." - "Proč soudci?" - "My je chytáme, voni je pouštěj." - "Ale to je přece šílený!" - "To všechno řekněte tomu soudci." - 100%. ()

sad12

Jak se říká, v jednoduchosti je krása, a to tento snímek splňuje. Jde o typický akční film své doby a víte co? Já mám tyhle filmy rád. Dnes totiž je vzácnosti, aby natočily pořádný akční film, který by se takovým filmům vyrovnal. Proto jsem dal nejspíše o hvězdičku navíc, jinak kdybych ho vyděl v době, kdy byl natočen, asi bych dal pouze tři hvězdičky. ()

wollfy

Jsem nadčlověk jsem lovec!!! Jsi jen nemoc a jí jsem lék. Až tě příště potkám rozbiju ti hubu!! klasika se super hláškama ()

Mac._

Zajímavost: V tomto filmu musela produkce všechny dveře rozšířit o deset centimetrů na každou stranu, aby jimi mohl hlavní hrdina projít. Spotřebováno bylo devadesát krabiček zápalek. ()

__:krux:__

Sly v trochu jiný poloze. Hrozná ptákovina, logika musí jít stranou a používání granátů..  :-))  Prostě pohodička ANNO 1986. ()