Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

wosho

Příšerná zhovadilost, SS ta role sice sedne, ale tu skandinávskou kundu bych nejraději odstřelil. Děj je dost předvídatelný- se scénařem si SS moc nepohrál. Cosmatos tentokrát předvedl nudnou a odtažitou režii a akční scény ( s děsnou závěrečnou akcí) podělal jak debutant. Bleeeeeeeeeeee ()

Holina

Kobra je syrově zfilmovaná kriminálka s vynikajícím Stallonem a jeho párátkem. Tedy párátkem v puse. Tedy párátkem jako párátkem ()

dopita

Tenhle film je pro mě ztělesnění kultu nepřemožitelnýho akčního hrdiny osmdesátých let. Kdysi jako cucák jsem se u toho dobře bavil, včera jsem to po letech zkouk znova a musím říct, že to je hovadina jak kráva. Je to film kde se Stallone utrhl ze řetězu a to na všech frontách. Už co se týče produkce: měl prsty v tom, aby se film zkrátil na co nejkratší stopáž, aby se denně stihlo více představení, prosadil obsazení své tehdejší matrace Brigitty Nielsenové, aby jí náležitě celýmu světu předvedl (klipová scéna focení) o níž můžu směle říct, že i moje záchodová štětka má víc hereckýho talentu než ona. No a v neposlední řadě obsazení Briana Thompsona do hlavní záporné role, což je šťouch do Arnolda Schwarzeneggera, protože vypadá jako jeho kopie atd. A co se týče scénáře kterej taky vypotil sám velký Sylvester... Co k tomu říct, nepřemožitelnej superman se sirkou v hubě, kterej nechybuje, nikdy nezaváhá, sám postřílí hromadu protivníků a je prostě nesmrtelnej (náplast nad okem byl asi vtip). Na rozdíl od Schwarzeneggerova Komanda se ale bere příliš vážně a jestliže Komado je pro mě parádní a hlavně věčná oddechovka, Cobra je mi dnes už spíš k smíchu. Děj je řídkej, stopáží by stačil tak akorát na jeden díl seriálu, a režisér se taky moc nevytáh. Přesto všechno, pro mě je to kultovní záležitost a tak tuhle krávovinu nenechám padnou pod tři hvězdičky, ale ve velké míře jen z nostalgie. ()

pedro33

Tento film som si pustil po Stalloneho Expendables, zaujimave kolko suvislosti tam najdete...po rokoch co som tento film nevidel a vobec si ho uz nepamatal, sa mi vsak pacil. Celkom dobra rezia, nie nepodobna tej Stalloneho Rockyovskej a to jeho auto tiez nemalo chybu:) ()

AdamesWWE

[8/10] Výborný akčný thriller v titulnej roli so Sylvestrom Stallonom. Príbeh je dobrý a nápaditý, policajt ktorý si vyšetruje ako chce a ide po nebezpečnom zločincovi ktorý zabíja nevinné obete, takže námet perfketný, spracovaný veľmi dobre a 80 roky cítiť z každého záberu. Prehľadne, kvalitne natočená akcia ktorej je požehnane veľa. So spracovaním filmu som nadmieru spokojný, strih/hudba/prostredie filmu sú fakt výborné. Výboní záporáci a skvelé hlášky, fakt dôveryhodní záporaci aj samotný Sly podávajú vo filme perfektný výkon. Film ma veľmi bavil, Kobru považujem za jeden z najlepších filmov v ktorých Stallone účinkoval. Som spokojný. Sylvester Stallone v TOP forme a skvelej akcií! ()

SpaceOdyseus

Hrubozrna kriminalka, ktere se uz dnes netoci. Jen kolik nevinnych lidi tu zarve? Objektive to asi na ctyri hvezdy neni, ale mam proste pro Slye a jeho rezniciny slabost. ()

Radim odpad!

Nevím, jestli je to ten úplně nejhorší akční film, jaký jsem kdy viděl, ale úspěšně na něj aspiruje. Příšerný scénář, Stallone v herecké poloze, ve které nejde vidět, že neumí hrát, podivný střih, neuvěřitelně hloupé dialogy. ()

kwoky

Jednoznacne nejdrsnejsi film vsech dob. Nejdrsnejsi hlavni hrdina, nejdrsnejsi padouch, porad je vsechno tak nejak drsny... :) Takze budu taky drsnej a bez mrknuti oka dam 3* ()

Haymar

Pro Stalloneho jsou určující tři postavy (ne jen DVĚ, jak se většina domnívá) - Rocky Bambula, Johnny Rambo a... Marion Cobretti (aka "Cobra"). Právě ta třetí je - hned po Rambovi, samozřejmě - pro mě tou nejoblíbenější. Film mého mládí, kult a osobně je mi záhadou, proč vlastně nikdy nevzniklo žádné další pokračování - potenciál tam byl velký (resp. série se dělaly a dělají z daleko větších hovadin)... Dát míň, než plný počet, by byla ostuda! "Ty seš rakovina! A já sem lék!..." "Tohle jméno se mi nikdy nelíbilo - vždycky jsem chtěl nějaky drsnější... výhružnější... třeba Alice!..." ()

Prochy38

Jeden z nejlepších filmů, které se dají řadit jako Stalloneho "začátky". Hodně dobře natočený akční krimi-thriler. Stallone je výborný a B. Nielson se mi tady i líbila. 85% ()

Lefty86

Lehce nadprůměrný film se Slyem, možná jsem ale ovlivněný a kdyby hlavní roli hrál někdo jiný, koho třeba ani neznám dal bych méně. Navíc tam bylo dost nesmyslů : Proč honí auto, které je přepadlo,ale pak se snažilo ujet když má vedle sebe hlavní svědkyni kterou se snaží ochránit, to jsem nějak nepochopil, chtěli se ztratit a nakonec takhle riskuje. Nebo v záverečné bitce, má rozparovač v ruce brokovnici a nůž a Cobra na něj jde s řetězem :-D proč ho neodpráskl proboha?? to je tak těžký dopsat do scénáře zlomek vteřiny že mu dojodu náboje aspoň když už?? No jinak Sylvester je ve formě, je to stejná doba jako Rocky IV nebo první Rambo. Film jsem už kdysi viděl, ale dnes jsem si ho osvěžil, už jsem si to vůbec nepamatoval. ()

Harapes

Proště pořádná osmdesátková klasika.Pořádnej tvrdej klaďas,kočka vedle něj a záporák vypadá jak nedodělaněj zabijáckej robot.Je to klasika,která neumírá. ()

Paldiny

Stallone čoby nekompromisný liek proti zločinu prichádza po dvoch veľkých "R" s treťou nezameniteľnou postavou. Marion Cobretti samotársky drsňácky poliš si na jednu stranu potrpí na slušnosť, zároveň vyšetruje tvrdším metrom. Štýlovo pacifikuje grázlov v slnečných okuliaroch a so zápalkou v ústach, keď zrovna nestíha mu auto sere z výfuku nitro, cez obednú pauzu si studenú pizzu servíruje nožnicami a keď príde čas na hygienu, tú dopraje svojmu kvéru uloženému v tégliku od vajíčok. Čo do filmových atribútov sú herecké výkony rovnako ako zápletka naprosto mizivé, čo do atribútov akčných flákov zas záporáci slizkí až na kosť, akcia nainfikovaná adrenalínom, strih klipovo osemdesiatkový a hlášky úderne odzbrojujúce. Skrátka film plný paradoxov aký je len ďalším tupým béčkom kráčajúcim v štýle Komanda a na aké by som si pre jeho kúzlo vystál radu aj dnes. Ale keď tak nad tým rozmýšľam, neviem či by som v tej rade nestál sám. ()

peetriss

Kultovní akční béčko z 80. let, které se nesnaží líčit příběh, ani vytřískat ze Stalloneho herectví, což je nemožné. Jde rovnou na věc, nebere si servítky, v záplavě podobně ražených filmů oné doby však Cobra nepříchází s ničím novým a trochu se ztrácí v mlze průměru. 50% ()

Dzonysek

Kdyby někdo chtěl získat nějakou hlubší představu, co jsou klišé ve filmu, tak tenhle film je klišé úplně prošpikován, hotová učebnice. Zároveň je to poměrně krvák - na youtube si dal někdo práci a sestříhal video s počtem zabití, jen pro Kobru to dělá 41 kousků, nemluvě o další více jak dvacítce mrtvol, které si připočítají bad guys. ()

Wiluna

Marion Cobretti a.k.a Cobra, bol onoho času najväčší frajer v Zombie Squad LAPD, nekonvenčný v postupoch pri výkone svojej detektívnej práce, rýchly, presný a ktorý isto udal trend v cmúľaní zápalky.  V snahe je tu chrániť jediného žijúceho svedka, krásnu modelku Ingrid (vtedy ešte pohľadnú a ženskú Brigitte Nielsen). Cobra bojuje skoro sám proti psychotickému, sériovému vrahovi známeho ako „The Night Slasher“ (pôsobivý Brian Thompson, ktorý má závideniahodnú čeľusť i nosné dierky) a jeho vražednému kultu.  Hlavný hrdina odhadzuje svoj morálny kompas, zasúva novú zápaľku do úst a púšťa sa do boja proti zlu a to se vší vervou. ()