Reklama

Reklama

Athénin poklad

  • Česko Útěk na Athénu (více)
Trailer

Obsahy(1)

Připravte se na souboj síly a důvtipu, jenž se odehrává za druhé světové války v zajateckém táboře na jednom z řeckých ostrovů. Právě tady je uskutečňován Hitlerův plán na ukořistění vzácného pokladu. Váleční zajatci tu pod dohledem rakouského velitele tábora majora Otto Hechta (Roger Moore) ze země vykopávají drahocenné řecké umění. Okupantský plán se však chystá překazit místní vůdce odporu Zeno (Telly Savalas) a jeho žena Eleana (Claudia Cardinale). Zeno se společně se svými muži střetává s Němci, aby zachránil životy odsouzených vězňů a zároveň se snaží zjistit polohu skladu benzínu pro ponorky. Pokud mají Němce porazit, musí také objevit a rozmontovat vysílací zařízení na hoře Athéna, což slibuje doslova výbuchy akce... Ve vedlejších rolích filmu se představují David Niven, Sonny Bono a Elliott Gould. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Zvláštny mix žánrov. Mal som pocit jak keby mi niekto neustále prepínal komédiu z druhej svetovej odohrávajúcu sa v zajateckom lágri a seriózny film o oslobodení jedného okupovaného gréckeho ostrova. Finále pre zmenu pôsobí ako taká vojnová variácia na dobitie sídla Bondovského zloducha. Tá komediálna línia v ktorej exceloval Elliott Gould, ma neraz rozosmiala. Takisto som si užil akčné scény. Rôzne prestrelky, výbuchy, parádnu naháňačku na motorkách a pády z veľkých výšok na x spôsobov. Grécke lokácie boli pôsobivo nasnímané a ocenil som ich aj ja, napriek tomu, že na lokácie až taký veľký fetiš ako poniektorí, nemám. Telly Savalas ako drsný šéf odboja bol tiež dobrý. Claudia Cardinale a pár ďalších pekných žien film ozdobili. Stopáž je ale celkovo dosť prestrelená a mimo akcie alebo keď sa tam nevtipkuje, tak sa to strašne vlieklo. Sklamaním bol Roger Moore, ktorý ma s tým trápnym nemeckým prízvukom príliš nebavil. Výsledkom je proste zvláštny mišmaš, ktorý ponúka viacero vydarených scén, takže za jedno pozretie stojí, ale vôbec to spolu neladí. Miestami to bolo zbytočne drsné. 6/10. Najviac ma potešilo cameo Williama Holdena odkazujúce na moju srdcovku Stalag 17. Už len kvôli tomu som rád, že som to videl. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Film pendluje medzi akčno-dobrodružným žánrom a vojnovou komédiou. Nie je to síce šťastná kombinácia, ale príbeh, aspoň teda od polky, má slušné tempo, špionážnu zápletku a pozerateľnú akciu. Dokonca aj pár humorných hlášok ujde. Škoda, že sú nacisti príliš karikaturizovaní a celé tomu chýba hlava a päta. Z hercov nikto nevyčnieva, celkovo to na hercoch nestojí, cieľom je v prvom rade zabaviť (a zabudnúť). ()

Reklama

A.Beech 

všechny recenze uživatele

Bohužiaľ veľmi slabý film s Moorom. Nie je to jediný prípad keď je dohromady daná skupina veľmi zaujímavých (a dobrých - predovšetkým Moore, Niven, Savalas, Holden) hercov ale film nejak nezaujme. Ani som to nedopozeral, nevydržal som. 2* za hercov inač by to bola len jedna. Keby to bolo o polhodinu kratšie, možno to je zaujímavejšie. Ale na 2 hodiny ma to nudilo pozerať s titulkami. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tenhle film mě teda minul velkym obloukem. Je to takovej nesourodej slepenec, ve kterym se přeskakuje od komedie, přes akční, válečnej film a v závěru až po nějaký "bondovský" sci-fi. Navíc to na mě dělalo dojem jakýsi Béčkový lacinosti, přestože podle hereckýho obsazení bych to teda nečekal. To je jedno slavný jméno vedle druhýho. Ale ty slavný jména se plácaj ve stupidnim scénáři. Asi jediný, co tady stojí za řeč, je zběsilá honička na motorkách v úzkejch uličkách. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Evropský pokus o válečné dobrodružství ve stylu Alistaira Macleana doplácí na špatný scénář, který sice obsahuje mnoho akce, ale chybí mu sevřenost, návaznost a hlavně gradace (i napsat dobrý brak se musí umět). Výsledek připomíná klukovskou hru na vojáky, při které se hvězdy dobře baví, protože stačí, když na plátně jsou a nikdo po nich nechce procítěné herecké výkony. Pro ně to byla slušně zaplacená dovolená na Rhodu - a vůbec celý film je spíše reklama na dovolenou. Ty průlety nad lokacemi jsou lákavé a když nám konec ještě nabídne zlaté talíře ... Do toho se narve trochu bondovské akce, když už je tady jedna z jeho personifikací (poslední půlhodina), Claudia nám zatančí, Niven řekne pár suchých britských vtípků, Savalas je tough boy, a to by mělo dle tvůrců divákovi stačit. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo na ostrově Rhodos. (Lucas87)
  • Navzdory určitým pochybnostem o kvalitě scénáře bylo několik členů obsazení stále lákáno objevit se ve filmu kvůli vyhlídce strávit tři měsíce natáčením v malebných částech Řecka. (Marek06)

Reklama

Reklama