Zahraj to znovu, Same

• USA Play It Again, Sam (více)

Allan Felix (Woody Allen) je filmový kritik, který miluje filmy, zvláště pak svou nejoblíbenější Casablancu. Právě ho opustila jeho žena Nancy (Susan Anspach) a požádala o rozvod. Allan, který se s tímhle emocionálním zmatkem nedokáže vyrovnat, hledá útěchu v milovaných filmech a představuje si, že se u něj doma zastavil Humphrey Bogart, aby mu poradil, jak jednat se ženami. Nejlepší přítel Dick (Tony Roberts) a jeho žena Linda (Diane Keatonová) se snaží sklíčeného kamaráda povzbudit a domluví mu několik schůzek, které však pro nervózního a nejistého Allana dopadnou katastrofálně. Allan si nakonec uvědomí, že tráví s Lindou více času než kdokoli jiný, a že ho začíná přitahovat... (Cinemax)

MrPierc

Celou dobu jsem se styděl za Woodyho a jeho neobratnost. Trpěl jsem za něj při každém dobývání ženy na rande. On na ně inteligencí, oni na něj nezájmem. To většinu odradí, ale Woody hledá lásku všude kolem sebe. Přitom jí má celou dobu téměř u nosu. Patálie amatéra v namlouvání, kde se mu každá směje, ale on to bere velmi vážně. Chvíli si namlouvá že je troska a za chvíli povstane jako Alfa samec, kterému shoří ego během prvního oslovení neznámé dívky. Neurotik, romantik, hypochondr a blázen. Oproti jiným Woodyho filmůn, jsem k hlavnímu hrdinovi cítil sympatii. Moderní vtipná Casablanca. ()

ad

Skvělá Woodyho komedie předznamenávající další vývoj jeho tvorby... vtipné, důvtipné a místy pekelně pravdivé :) ()

C0r0ner

Woody Allen hrající Woodyho Allena se scénářem Woodyho Allena ve filmu, který nerežíroval Woody Allen, ale jako kdyby jo, a mně se to jako obvykle nelíbilo. Věci, co se řeší v takovýchto filmech, jdou totiž totálně mimo mě = nezajímají mě. Naštěstí to bylo hodně krátké, jinak bych dal ještě o hvězdičku méně. 30% ()

Wormboy

Allen vykradol Casablancu skutocne jedinecnym sposobom a skoda, ze scenar zveril do ruk inemu reziserovi a nepopasoval sa s nim sam, pretoze pribeh o neurotickom filmovom kritikovi, ktory sa o svojom milostnom zivote radi s Bogartom sa len tak nevidi. Cely film som balansoval na hodnoteni medzi 4-5*, avsak vsetko zaklincoval opat skvely Allenovsky zaver a pod 5* ist nemozem:) ()

kusper

Projekt 100 2010 Klasická špičková komedie z pera Woodyho Allena. Intelektuální humor a Humprey Bogart navrch. (K) ()

MarekT

Další vynikající allenovka, která má ale od jiných Woodyho raných výtvorů jednu nevýhodu - zatímco třeba u "Spáče" není potřeba znát nějaké konkrétní sci-fi, zde je velmi důležité shlédnout Casablancu, jelikož bez její znalosti: a) se dozvíte pointu původního díla již na začátku, b) vám příběh může připadat triviální (viz někteří zdejší negativně komentující). Film mi mimochodem nepřijde jen jako pocta jednomu z mých nejoblíbenějších filmů, osobně jej vnímám jako poklonu Bogartovi samotnému, neboť jsem zde zastihl i odkazy na "Maltézského sokola" a "Hluboký spánek". Pro mě jedno z nejlepších Woodyho děl, které mimochodem vztahovou zápletku inovuje a nezůstává u "pouhé" podobnosti s jeho jinými filmy (zde se nabízí Annie Hall), jako tomu bylo třeba u zmíněného Spáče, navíc už samotná postava éterického Humphreyho Bogarta si zasluhuje pět hvězd, jelikož je mojím nejmilejším jednorázovým charakterem ze všech zatím viděných Allenových prací. "Můj právník zavolá tvému právníkovi. - "Já právníka nemám. Ať zavolá mému doktorovi." ()

zette

Nevim do jake miry za to muze fakt, ze tento film nereziroval Allen, ale vnimam ho jako jednoznacne nejlepsi snimek s Woodym v hlavni roli. Ve svem zanru zcela urcite jeden z nejlepsich filmu, jaky jsem kdy videl. Vyborny napad s Bogartem, ktery Felixovi dava rady, jak sbalit holku. Po dlouhe dobe jsem se u filmu zase ze srdce zasmal. Tuna vtipnych hlasek, skoda, ze si je clovek nevybavi v normalnim zivote:-). Pro me velke prekvapeni, zabava od zacatku do konce! ()

campix

Typický Woody Allen, i když tady se postaral pouze o scénář a hlavní roli. Režisérskou pozici nechal na Herberta Rosse, což vlastně nic tolik neovlivnilo. Zahraj to znovu Same je typická neurotická Allenovka s roztomile koktajícím a monology chrlícím Allenem v hlavní roli. Nesmí chybět ani Diane Keaton a hodně povedený scénáristický oblouk jehož finále jsem si opravdu užil. Tohle mohla být instantní romantická kultovka. Určité aspekty z toho ale nedělají film pro masy. ()

Jermann

Neskutečně zábavná, ryzí Allenovská komedie, místy hraničící s groteskou, plná Woodyho dnes už klasických nezapomenutelných hlášek .. ()

mortak

Solidní divadelní hra od Woodyho s Woodym, která bohužel trpí v první polovině fraškovitostí, kdy se Allen snaží bezúspěšně hrát absolutní nemehlo typu Luďka Soboty a tlačí nemístně na pilu, ovšem "po přestávce", kdy se soustředí na duo Allen-Keaton, šlape jako hodinky a střílí vtipy jako kulomet. ()

Radiq

Jako vždy plné suchejch dobrejch vtípků, slovních vtipóz a kašpařin woodyho allena. Ale jako vždy - úplně atejné jak všechny ostatní allenovy filmy. ()

Courtemanche

Allenovy filmy rozděluji do tří kategorií. Vysloveně komedie, vážný a něco mezi. Tento snímek je něco mezi. Není tady tolik gagů, ale když tomu dojde tak co z výfuku může, to tam napálí. 4/5 ()

andrii

..., básní Bogart, a teď ty, hezky sám za sebe, Allane. Za konverzační námluvy, jemné /od/trhnutí, body pro tebe. Křeše, vzplane, zaskóruje. Ten, který si troufl být v roli osudové.... ()

LeoH

Raná komediální woodyovská vztahovka, model, který o pár let později dotáhl k dokonalosti. Pokud jsem ji už viděl, tak to musí být hodně dávno; spíš jsem znal jenom ukázky a samozřejmě zápletku s napovídajícím Bogartem, ta tak nějak patří k všeobecnému filmovému vzdělání. Woody si rád hraje s variacemi na jiné filmy, tady je ta hra projednou dovedená do důsledků i s ukázkou citované scény, takže si ji vychutnají i ti, kdo Casablanku neznají – tomu říkám vyjít divákovi vstříc :-) Stále svěží, potěšilo. ()

Motinski

Rola ušitá Woodymu na mieru. Počas väčšiny filmu som sa nenutene smial a aj keď je príbeh v podstate jednoduchý, vedel som si ho užiť. Nie ako niečo extra výnimočné, ale ako oddychovku určite áno. Svojské prevedenie, plno vtipných situácií a výborní herci v hlavných úlohách. Dosť pridáva krátka dĺžka, takže sa nestihnete až tak nudiť a na to že som ani poriadne nevedel že film existuje, tak príjemné prekvapenie. ()

žvanimírek

V kolonce režie svítí jméno Herbert Ross, přesto ve mě přebývá pocit, že to celé měl pod taktovkou Woody. V hlavní roli byl famozní, hotovej hereckej koncert! ()

T-pack

Ačkoliv mi všechny Allenovky přijdou vždycky divný, všechny se mi zároveň docela líbí. No tohle byl Woody Allen jako vyšitej a i když jsem Casablancu nikdy neviděl, bavil jsem se. ()