Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Barevné, kouzelné, veselé, vtipné, poučující, krásné. Opravdu krásná pohádka o nevychovaných dětech, které změní až "kouzelná" chůva. Celý příběh je vtipný, barevný, plný vtipu, elegance a najde se i trochu romantiky. Potěšil mě výběr herců, ať už dětských rolí, tak i rolí dospělých. Emma Watson byla opravdu šeredně hezká, Colin Firth neskutečně otcovský a Thomas Sangster, který udával akce svých sourozenců bez bubnů (Láska nebeská). A další spousta jiných herců, kteří dodávali ději svižnost, veselost a lehkost. V jedné roli se objevila i Jessica Fletcher. Pohádka pro celou rodinu, ničím neublíží a ještě se vám bude krásně usínat.(3.6.2009)

Byla jsem trošku skeptická a na rozpacích. Pořád jsem si říkala, že to bude pěkná pitomost a nudná kravina a že budu litovat, jestli si k tomu sednu. Taky co může být vtipného na tom, když do velké rodiny příjde podivná chůva, která by mohla děsit lidi na ulicích a která ke všemu oplývá kouzelnými schopnostmi. Z toho přece nemůže vzniknout nic pořádného. Po pár minutách mě film přesvědčil o pravém opaku. Emma Thompsonova byla úžasná. Úplně se divím, co dokáže všechno zahrát a musím před ní smeknout. Ale i Colin Firth a Angela Lansburry byli dokonalí.(4.7.2010)

• Rosaviva

75%? WTF?! Mě se to teda vůbec nelíbilo, nejkouzelnější byl ten konec, ta svatba, jinak na tom nic neshledávám pozitivního. Emma Thompson nemám ráda, Colina Firtha nemám ráda, a nezačala jsem je mít ráda ani kvůli tomuhle. Anglické pohádky mám ráda, ale tomuhle prostě musim dát jen 2* v podstatě jsem od toho nic nečekala a stejně mě to příšerně zklamalo a co jsem totálně nepochopila bylo proč jí mizeli ty bradavice, zuby a nos..(3.7.2010)

• rikitiki

Připadá mi to, jakoby se Angličani a Francouzi pokusili napodobit výpravně kýčové americké pohádky, což nechápu proč, protože jsou děsné. Je to přeplácané barvami a různými roztomilůstkami. Na pohádku je to málo pohádkové, na fantasy málo temné, na komedii nevtipné, na romantický příběh slabé. Prostě, nic moc. /5. 7. 2010/(5.7.2010)

Milý rodinný pohádkový film s originální zápletkou a optimistickou atmosférou přibil do křesla i mou malou neposednou vnučku. Veselý i dojemný příběh se spoustou výchovné inspirace, plný barev a skvělých hereckých výkonů Colina Firtha, Emmy Thompson, Angely Lansbury i všech těch malých uličníků, mi zpříjemnil vánoční čas. Ráda se přiučím, jak zvládat tu naši zlobivou „demoliční četu“, protože na chůvu McPhee nemám telefon. Jenom si nejsem jista, budou-li její svérázné metody bez použití kouzel u nás účinkovat.(4.1.2012)

• - Emma Thompson psala scénář k filmu celých 9 let. Pro porovnání – scénář k filmu Rozum a cit (1995) tvořila 5 let a získala za něj Oscara. (imro)

• - Pohádkový příběh za 34 mil. dolarů vstoupil do amerických kin (27. – 29. 1. 2005) se ziskem 14,5 milionů na druhou příčku v žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se po třech měsících promítání vyšplhal na 47,1 milionů dolarů. (imro)

• - Ve filmu neuvidíte scénu z pohřbu, během které si Cedric hraje s ústy zesnulého. Podle producentů by to mohlo být pro děti příliš strašidelné. (imro)