Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Škoda, že sa látky nechopil niekto osobitejší než Kirk Jones. Mohla z toho byť odviazanejšia zábava a nie len povinné zaplňovanie predom danej schémy. Scenár je od prvej minúty prevídateľný a neverím, že by sa sem nedal vtesnať nejaký moment prekvapenia, aj ak by film mal skončiť presne tak ako skončil. Navyše sa mi zdá otázne, či bolo dobrým ťahom obsadiť do úlohy slúžky Kelly MacDonald ak hrá opatrovateľku práve Emma Thompson a k "mání" je práve Firth, ale nebudem spoilerovať, pretože tento menší problém som pociťoval až v samotnom závere, kedy sa odkryli všetky karty. Najviac si to užívajú Lansbury a Staunton a sú aj najvtipnejšie. Slušná jednohubka, len viac zameraná na detské publikum. 50%(25.12.2018)

Britové opět vyprodukovali další skvělý snímek pro celou rodinu. Dobře zvolené a příjemné herecké obsazení v čele s Emmou Thompson (mít chůva takovou vizáž a autoritu, tak jsem poslušný jako pejsek) a Angelou Lansbury (od dob, kdy psala vraždy, uteklo už spousta let). Vizuální ztvárnění je nenásilné a plné pestrých barev (a to já můžu). Hudba je skvělá a nepřeslechnutelná. Zkrátka další film, který potěší.(2.4.2010)

Hlavné absolutórium si zaslúžia 2 osoby bez ktorých by film nebol ani z polovice taký pôsobivý- Emma Thompson a Patrick Doyle. Doylova hudba dodáva filmu magickú, kúzelnú atmosféru a Emma zahrala svoju postavu opatrovateľky McPhee excelentne...po dlhej dobe konečne vydarený rodinný film s náznakmi čierneho humoru. Záver bol nádherne dojemný a vizuálne úplne dych vyrážajúci(8.6.2007)

Barevná pohádka, která má i příjemnou řadu temných momentů, strašidelnou hlavní postavu a ohromnou porci legrace. Zejména Angela Lansbury (Jessica Fletcherová z To je vražda, napsala) dokáže být neuvěřitelně srandovní jenom svou přítomností na plátně a pokaždé na sebe dokonale dokáže strhnout pozornost. Škoda jen až příliš moralizování.(23.5.2006)

Film na který nedám dopustit. Jsem si jistá, že tvůrce trochu inspirovala Mary Poppins a nedávám jim to vůbec za zlé, protože inspiraci čerpali skvělou. Emma Thompson se role chůvy McPhee zhostila po svém a originálním způsobem. Colin Firth se do té role perfektně hodil, navíc úžasné efekty a konec jaký má v takových filmech být - kouzelný.(30.3.2017)

• - Snímek je návratem Angely Lansbury, známé hlavně ze seriálu To je vražda, napsala, na plochu celovečerních filmů. Poslední dvě dekády se totiž věnovala jen televizním projektům, nebo dabingu animovaných filmů. (imro)

• - Dům Brownových a jeho okolí štáb v podstatě vyrobil na zabláceném poli plném plevelu. Postavili tam dům, část vesnice, cesty, zahradu a stromy. (imro)

• - Ve filmu neuvidíte scénu z pohřbu, během které si Cedric hraje s ústy zesnulého. Podle producentů by to mohlo být pro děti příliš strašidelné. (imro)