Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Nanny McPhee je doopravdy krásná, vtipná a zajímavá pohádka, která mě dokázala pobavit i rozesmát. Chválím herecké výkony všech dětí, Colina Firtha, Angely Lansbury a samozřejmě Emmy Thompsonové (takže vlastně chválím všechny :) ).(2.12.2007)

Milá pohádka se skvělým obsazením. Šílenosti tam sice byly (např. osel), ale tak nějak mi vůbec nevadily. Morální podtext tam sice byl, ale tak nějak mi vůbec nevadil. Předvídatelný příběh to sice byl, ale tak nějak... dál už to znáte :-) Všechno bylo, tak jak mělo. Ani chvilku jsem se nenudila. Mělo to spád, vtip a pohladilo to mou pohádkovou duši :-)(17.4.2009)

Bizarně kýčovité, přesto to potěší díky rolím Emmy Thompson, Colina Firtha a Kelly Macdonald, která ve finále neuvěřitelně prozáří plátno.. Z režiséra Kirka Jonese (velmi dobrá road movie Všichni jsou v pohodě) roste velmi zajímavý tvůrce!! Velmi slušné 3*..(13.1.2012)

Když ji chtějí a nepotřebují, odchází. Když ji nechtějí a potřebují, zůstavá..... . První 3/4 opravdu výborná jak pro děti, tak dospěláky. Humor, akce, děj má spád. Bohužel v závěru jsem byl jako dospělák trošičku ,,vynechán" z děje, ale děti dortová bitva potěšila. Takže děcka pozorte: ideální na takové to domácí koukání! Možná Vám to postaví i chlupy na prsou!(30.1.2007)

Celkem slušný rodinný film s vynikajícím Colinem Firthem, dětmi na zabití, krásnou Popelkou Kelly Macdonald, vedlejšími postavami za hranicí karikatury a rozporuplnou Emmou Thompson. Nevím, jestli jí maska neumožňovala hrát, ale ze začátku mi (kromě zjevu) přišla nezvykle nevýrazná. To se naštěstí plynule zlepšovalo spolu s její fyzickou podobou a v závěru už vypadala ve vynikající herecké kondici. Navíc vynikající hudba (70%).(26.7.2006)

• - Snímek je návratem Angely Lansbury, známé hlavně ze seriálu To je vražda, napsala, na plochu celovečerních filmů. Poslední dvě dekády se totiž věnovala jen televizním projektům, nebo dabingu animovaných filmů. (imro)

• - Získat úlohu ve filmu se pokoušel Skandar Keynes, který předtím na sebe výrazněji upozornil jen postavou Edmunda ve filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň (2005). (imro)

• - Dům Brownových a jeho okolí štáb v podstatě vyrobil na zabláceném poli plném plevelu. Postavili tam dům, část vesnice, cesty, zahradu a stromy. (imro)