Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Byla jsem trošku skeptická a na rozpacích. Pořád jsem si říkala, že to bude pěkná pitomost a nudná kravina a že budu litovat, jestli si k tomu sednu. Taky co může být vtipného na tom, když do velké rodiny příjde podivná chůva, která by mohla děsit lidi na ulicích a která ke všemu oplývá kouzelnými schopnostmi. Z toho přece nemůže vzniknout nic pořádného. Po pár minutách mě film přesvědčil o pravém opaku. Emma Thompsonova byla úžasná. Úplně se divím, co dokáže všechno zahrát a musím před ní smeknout. Ale i Colin Firth a Angela Lansburry byli dokonalí.(4.7.2010)

Jestli chce člověk trochu rodinné pohody o vánočních svátcích, měl by přijít i nějaký oddechový rodinný filmek. A nemusí to být jen o stromku, dárcích a rolničkách. Chůva McPhee je v tento čas ideální společník. Musím také podotknout, že pestrost barev v této pohádce je to, co jí nadmíru zdobí. Příjemné, pěkné, pohodové... 75%(7.1.2018)

Zpočátku jsem nevěřil, že bych po zhlédnutí byl schopen dát více než 3*, avšak s přibývajícím časem se mi tato rodinná fantasy komedie začala víc a víc vrývat pod kůži. Její poselství je jasné, herecké výkony dodávají snímku šmrnc a samotný nápad je sám o sobě pozoruhodný. Nenáročná podívaná, která se umí odvděčit.(12.2.2017)

Britové opět vyprodukovali další skvělý snímek pro celou rodinu. Dobře zvolené a příjemné herecké obsazení v čele s Emmou Thompson (mít chůva takovou vizáž a autoritu, tak jsem poslušný jako pejsek) a Angelou Lansbury (od dob, kdy psala vraždy, uteklo už spousta let). Vizuální ztvárnění je nenásilné a plné pestrých barev (a to já můžu). Hudba je skvělá a nepřeslechnutelná. Zkrátka další film, který potěší.(2.4.2010)

Tančíčí osel, banda nejzlobivějších dětí a svítivými barvami posedlá vdova. To vše by vyznělo hloupě komicky nebýt úžasného scénáře Emmy Thompson. Navíc, sama ze sebe dokázala udělat to nejošklivější stvoření, které byste ke své drahé ratolesti pustili, aniž by jí to jakkoli uškodilo. A pozor, kuchařka to má písemně!(10.2.2008)

• - Získat úlohu ve filmu se pokoušel Skandar Keynes, který předtím na sebe výrazněji upozornil jen postavou Edmunda ve filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň (2005). (imro)

• - Ve filmu neuvidíte scénu z pohřbu, během které si Cedric hraje s ústy zesnulého. Podle producentů by to mohlo být pro děti příliš strašidelné. (imro)

• - Pohádkový příběh za 34 mil. dolarů vstoupil do amerických kin (27. – 29. 1. 2005) se ziskem 14,5 milionů na druhou příčku v žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se po třech měsících promítání vyšplhal na 47,1 milionů dolarů. (imro)