Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)
Trailer

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

Trailer

Lacike

Škoda, že je to viac rozprávka ako komédia. Zo začiatku mi tá štylizácia príliš nesedela a deti som mal chuť zabiť. Pôsobilo to jak variácia na Sám doma s tým, že Kevin a jeho kopa ďalších kópií tu sú za regulérnych zloduchov, takže som tej hnusnej pestúnke fandil, aby ich dala do late. Postupne jak sa deti začali meniť, tak ma to celkom začalo baviť a už mi to nepripadalo tak trápne a finále bolo nakoniec celkom pekné. Také veľkolepo rozprávkové. Proste taká pohodová jednohubka pre celú rodinu. Pustil som si to hlavne kvôli hviezdnemu hereckému obsadeniu, ale všetci tam sú tak divne štylizovaný a hrajú len jednorozmerné jednoduché figúrky, takže ak sa tešíte na nejaký herecký koncert od kohokoľvek, tak na to môžete zabudnúť. V tomto smere to dosť sklamalo. 6/10. ()

Dever

Soundtrack Patrick Doyle: 1. They've Eaten The Baby! ,2. No More Nannies ,3. Secret Toast and Jam ,4. A Clockwork Mouse ,5. The Pink Chair ,6. I Did Knock ,7. Goodnight, Children ,8. Measle Medicine ,9. Soup Du Jour ,10. I Smell Damp ,11. Barnyard Fashion ,12. Lord of the Donkeys ,13. The Girl in the Carriage ,14. Kites in the Sky ,15. The Room at the Top of the Stairs ,16. Toad in the Teapot ,17. Our Last Chance ,18. Mrs. Brown's Lullaby ,19. The Lady in Blue ,20. Bees and Cakes ,21. Snow in August , ()

MoiJe

Ja som sa teda nebavila. Vobec. Na sále bola so mnou tlupa detičiek, aspoň tie sa chichotali, hlavne pri tortovej vojne a zdalo sa, že ich to pomerne baví. Inak mi to prišlo ako strašná strata času. Na druhej strane, medzi dnešnými rozprávkami stojí inde, je to ako sfilmovaná rozprávka od Hendersna, navyše sfilmovaná Angličanmi. // Po rokoch v telke cez Vianoce to uz bolo sledovatelne v pohode. ()

Aleee89

Tenhle film mě v poslední době jako jeden z mála opravdu překvapil. Čekala jsem dobrý film, spíš trochu nadprůměrný, ale dostalo se mi mnohem více. Film je více než trochu nadprůměrný. Pohádka, která není jen pohádkou. Bude se to líbit dětem, ale také dospělým, kteří navíc mohou okoukat nějaké výchovné metody. Je to pestrobarevné a hravé a také poučné. A i když je konec předvídatelný, pořád vás to baví a stejně film sledujete dále. Musím vyzvednout um Emmy Thompson, která ze sebe je schopna udělat ošklivku a navíc perfektně hraje. Zkrátka britská charakterní a dobrá herečka. Celý film mě tedy mile překvapil a líbil se mi! Taková oddychovka, která vás navíc bude i bavit. ()

Skuby47

Milý rodinný pohádkový film s originální zápletkou a optimistickou atmosférou přibil do křesla i mou malou neposednou vnučku. Veselý i dojemný příběh se spoustou výchovné inspirace, plný barev a skvělých hereckých výkonů Colina Firtha, Emmy Thompson, Angely Lansbury i všech těch malých uličníků, mi zpříjemnil vánoční čas. Ráda se přiučím, jak zvládat tu naši zlobivou „demoliční četu“, protože na chůvu McPhee nemám telefon. Jenom si nejsem jista, budou-li její svérázné metody bez použití kouzel u nás účinkovat. ()

• Snímek je návratem Angely Lansbury, známé hlavně ze seriálu To je vražda, napsala, na plochu celovečerních filmů. Poslední dvě dekády se totiž věnovala jen televizním projektům, nebo dabingu animovaných filmů. (imro)
  • Emma Thompson se při psaní scénáře inspirovala sérii knih Christianny Brandové „Nurse Matylda“. (Olík)
  • Emma Thompson psala scénář k filmu celých 9 let. Pro porovnání – scénář k filmu Rozum a cit (1995) tvořila 5 let a získala za něj Oscara. (imro)

Související novinky

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)