Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Britové opět vyprodukovali další skvělý snímek pro celou rodinu. Dobře zvolené a příjemné herecké obsazení v čele s Emmou Thompson (mít chůva takovou vizáž a autoritu, tak jsem poslušný jako pejsek) a Angelou Lansbury (od dob, kdy psala vraždy, uteklo už spousta let). Vizuální ztvárnění je nenásilné a plné pestrých barev (a to já můžu). Hudba je skvělá a nepřeslechnutelná. Zkrátka další film, který potěší.(2.4.2010)

Budu přísná a dám za 3*, i když jsem kvůli Emmě váhala nad 4*. Nejvíc mi vadila ta provařená zápletka, která ani nebyla zápletkou. Nevěřím, že se nedalo vymyslet něco víc. Základ (milion uřvaných nezvladatelných fakanů) byl, stavět se na něm dalo (neuroticky pracovitý tatík), ale nakonec nic moc. Ale pro děti, které poslouchat nechtějí, jednoznačná volba!(27.5.2009)

Celkem slušný rodinný film s vynikajícím Colinem Firthem, dětmi na zabití, krásnou Popelkou Kelly Macdonald, vedlejšími postavami za hranicí karikatury a rozporuplnou Emmou Thompson. Nevím, jestli jí maska neumožňovala hrát, ale ze začátku mi (kromě zjevu) přišla nezvykle nevýrazná. To se naštěstí plynule zlepšovalo spolu s její fyzickou podobou a v závěru už vypadala ve vynikající herecké kondici. Navíc vynikající hudba (70%).(26.7.2006)

• MoiJe

Ja som sa teda nebavila. Vobec. Na sále bola so mnou tlupa detičiek, aspoň tie sa chichotali, hlavne pri tortovej vojne a zdalo sa, že ich to pomerne baví. Inak mi to prišlo ako strašná strata času. Na druhej strane, medzi dnešnými rozprávkami stojí inde, je to ako sfilmovaná rozprávka od Hendersna, navyše sfilmovaná Angličanmi. // Po rokoch v telke cez Vianoce to uz bolo sledovatelne v pohode.(1.6.2006)

Tenhle film mě v poslední době jako jeden z mála opravdu překvapil. Čekala jsem dobrý film, spíš trochu nadprůměrný, ale dostalo se mi mnohem více. Film je více než trochu nadprůměrný. Pohádka, která není jen pohádkou. Bude se to líbit dětem, ale také dospělým, kteří navíc mohou okoukat nějaké výchovné metody. Je to pestrobarevné a hravé a také poučné. A i když je konec předvídatelný, pořád vás to baví a stejně film sledujete dále. Musím vyzvednout um Emmy Thompson, která ze sebe je schopna udělat ošklivku a navíc perfektně hraje. Zkrátka britská charakterní a dobrá herečka. Celý film mě tedy mile překvapil a líbil se mi! Taková oddychovka, která vás navíc bude i bavit.(18.6.2013)

• - Ve filmu neuvidíte scénu z pohřbu, během které si Cedric hraje s ústy zesnulého. Podle producentů by to mohlo být pro děti příliš strašidelné. (imro)

• - Ve scéně bitky s jídlem se použily reálné potraviny. (imro)

• - Emma Thompson se při psaní scénáře inspirovala sérii knih Christianny Brandové „Nurse Matylda“. (Olík)