Kouzelná chůva Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

• easaque

2* občas mám infantilní choutky, tak zkouším i rodinné kousky, které nejsou špatně hodnoceny. Tento se mi však pod kůži nezaryje a nenašel jsem v něm nic chytlavého pro případné rodiče. Bohužel jsem se moc nezasmál, ale malí parchanti by se mohli pobavit, i když myslím, že jim to kromě toho nic nepřinese - prostě plný hrnec amerického přebarveného přeslazeného kýče. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](11.9.2017)

Tradiční pohádková kostra o dobru a o zlu je obalená pestrobarevnou výpravou, pěknou hudbou a lehkým tajemnem. Colin Firth jako lehce rozvrkočený vdovec bude pro své ob-divovatelky jistě neodolatelný, Emma Thompson – ač se po téměř celý film skrývá pod ježibabským make-upem – je stejně skvělá. Filmu jsem se bál, ale nakonec mě překvapil, přestože je určený hlavně pro mladší publikum. A btw, českej dabing sucks!!! :-///(8.4.2006)

70% Plátna kin, obrazovky televizí a stříbrné disky DVD znají několik frajerů s holí: Gandalfa, mistra Yodu, Dr. House. Nyní se k nim přidává i Nanny McPhee se sklonem objevovat se nečekaně za zády, jak to umí jen monstra z hororů, se svým věčným Hm. Emma Thompson je úžasná, nejen proto, že stále vypadá dobře (resp. se k tomu v tomto filmu postupně dopracovává), ale hlavně zde napsala i scénář...(19.4.2009)

Soundtrack Patrick Doyle: 1. They've Eaten The Baby! ,2. No More Nannies ,3. Secret Toast and Jam ,4. A Clockwork Mouse ,5. The Pink Chair ,6. I Did Knock ,7. Goodnight, Children ,8. Measle Medicine ,9. Soup Du Jour ,10. I Smell Damp ,11. Barnyard Fashion ,12. Lord of the Donkeys ,13. The Girl in the Carriage ,14. Kites in the Sky ,15. The Room at the Top of the Stairs ,16. Toad in the Teapot ,17. Our Last Chance ,18. Mrs. Brown's Lullaby ,19. The Lady in Blue ,20. Bees and Cakes ,21. Snow in August ,(10.6.2011)

Barevné, kouzelné, veselé, vtipné, poučující, krásné. Opravdu krásná pohádka o nevychovaných dětech, které změní až "kouzelná" chůva. Celý příběh je vtipný, barevný, plný vtipu, elegance a najde se i trochu romantiky. Potěšil mě výběr herců, ať už dětských rolí, tak i rolí dospělých. Emma Watson byla opravdu šeredně hezká, Colin Firth neskutečně otcovský a Thomas Sangster, který udával akce svých sourozenců bez bubnů (Láska nebeská). A další spousta jiných herců, kteří dodávali ději svižnost, veselost a lehkost. V jedné roli se objevila i Jessica Fletcher. Pohádka pro celou rodinu, ničím neublíží a ještě se vám bude krásně usínat.(3.6.2009)

• - Ve scéně bitky s jídlem se použily reálné potraviny. (imro)

• - Pohádkový příběh za 34 mil. dolarů vstoupil do amerických kin (27. – 29. 1. 2005) se ziskem 14,5 milionů na druhou příčku v žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se po třech měsících promítání vyšplhal na 47,1 milionů dolarů. (imro)

• - Snímek je návratem Angely Lansbury, známé hlavně ze seriálu To je vražda, napsala, na plochu celovečerních filmů. Poslední dvě dekády se totiž věnovala jen televizním projektům, nebo dabingu animovaných filmů. (imro)