Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Vy si myslíte, že je to jen pohádka pro malé děti? Vy si myslíte, že je to příšerný a strašný film? Protože ti, co si tohle myslí, ihned hážu do řeky a zvedám stavidlo!! (Až nějaké najdu, že...) Už jen ty kostýmy jsou krásné, dětští herci kupodivu nepřehrávají a chovají se jako skutečná famílie a Emma Thompson dokáže zahrát naprosto cokoliv! A takovouhle chůvu by si určitě přál mít doma každý! (Doporučuji podívat se na bonusy!)(13.7.2011)

Budu přísná a dám za 3*, i když jsem kvůli Emmě váhala nad 4*. Nejvíc mi vadila ta provařená zápletka, která ani nebyla zápletkou. Nevěřím, že se nedalo vymyslet něco víc. Základ (milion uřvaných nezvladatelných fakanů) byl, stavět se na něm dalo (neuroticky pracovitý tatík), ale nakonec nic moc. Ale pro děti, které poslouchat nechtějí, jednoznačná volba!(27.5.2009)

skutocne dobrcyh detskych filmov, no kolko ich je? kolko za rok? deti su vdacni divaci, vela vydrzia, malo poznaju, ze... musi to byt zasadovy reziser, ktory dokaze z detskeho fillmu vytazit cosi viac. kuzlo, pekne farby, znamy pribeh ale novu, skvelu rozpravkovu atmosferu. nanny mcphee takym filmom je.(28.2.2006)

Tančíčí osel, banda nejzlobivějších dětí a svítivými barvami posedlá vdova. To vše by vyznělo hloupě komicky nebýt úžasného scénáře Emmy Thompson. Navíc, sama ze sebe dokázala udělat to nejošklivější stvoření, které byste ke své drahé ratolesti pustili, aniž by jí to jakkoli uškodilo. A pozor, kuchařka to má písemně!(10.2.2008)

Barevné, kouzelné, veselé, vtipné, poučující, krásné. Opravdu krásná pohádka o nevychovaných dětech, které změní až "kouzelná" chůva. Celý příběh je vtipný, barevný, plný vtipu, elegance a najde se i trochu romantiky. Potěšil mě výběr herců, ať už dětských rolí, tak i rolí dospělých. Emma Watson byla opravdu šeredně hezká, Colin Firth neskutečně otcovský a Thomas Sangster, který udával akce svých sourozenců bez bubnů (Láska nebeská). A další spousta jiných herců, kteří dodávali ději svižnost, veselost a lehkost. V jedné roli se objevila i Jessica Fletcher. Pohádka pro celou rodinu, ničím neublíží a ještě se vám bude krásně usínat.(3.6.2009)

• - Získat úlohu ve filmu se pokoušel Skandar Keynes, který předtím na sebe výrazněji upozornil jen postavou Edmunda ve filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň (2005). (imro)

• - Emma Thompson psala scénář k filmu celých 9 let. Pro porovnání – scénář k filmu Rozum a cit (1995) tvořila 5 let a získala za něj Oscara. (imro)

• - Pohádkový příběh za 34 mil. dolarů vstoupil do amerických kin (27. – 29. 1. 2005) se ziskem 14,5 milionů na druhou příčku v žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se po třech měsících promítání vyšplhal na 47,1 milionů dolarů. (imro)