Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Typická Britská pohádka, především díky maskám jednotlivých postav - velký rypáky, zrzavý nemehla, děti s pitomým výrazem, který jsou však mastermindi, kýčovité kostýmy a líčení zlých postav (především tetička Stitchová a paní Selma Quicklyová měly ránu) a estetické prvky (např. kulisy baráku, kostýmy na svatbě) zase smrděly Francií.. přes tohle všechno zmutovaná a leckdy neviditelná chůva McPhee vykvetla v motýla a všechno zachránila. LOL. A teď vážně - začátek hroznej, Colin Firth je takový netáhlo a děti mě sraly - nakonec to ale bylo celkem pěkný a tak si to minimálně průměrné hodnocení určitě zaslouží, ne-li víc :)(21.12.2013)

Zpočátku jsem nevěřil, že bych po zhlédnutí byl schopen dát více než 3*, avšak s přibývajícím časem se mi tato rodinná fantasy komedie začala víc a víc vrývat pod kůži. Její poselství je jasné, herecké výkony dodávají snímku šmrnc a samotný nápad je sám o sobě pozoruhodný. Nenáročná podívaná, která se umí odvděčit.(12.2.2017)

Sú rozprávky, ktoré sa mi páčia. Nanny McPhee je ako škaredá verzia Mary Poppins, keď ale človek pozná twist, ktorý má prísť, tak to všetko do seba zapadá a dáva zmysel. A Emma Thompson je vo svojej role skvelá. Nevedel by som si v tej role predstaviť asi nikoho iného. Páči sa mi spôsob, akým deti vychováva, páči sa mi myšlienka a aj niektoré nechutné momentky vie film podať veľmi vtipne. Colin Firth funguje rovnako a aj decká sú vo svojej role celkom dobré. Celkom som im to všetko aj veril. Páči sa mi aj rovnako, že všetko nie je len o trestoch, a že jednotlivé lekcie majú v sebe aj skryté významy, ktoré postupne deti ale rovnako aj ich otec odhaľujú. Film má dobré myšlienky a dobré srdce. Preto sa naň dívam rád. Škoda, že pokračovanie ale už tak nedopadlo, ale tak originál je len jeden. Napriek tomu, že si myslím, že film sa trošku spomenutou Mary Poppins inšpiroval. Aspoň v niečom.(25.12.2015)

Takhle pěknou pohádku jsem už dlouho neviděla... jednoduchý ale přesto pěkný vtípky, to se bude dětem líbit, navíc drobná porcička strachu a už je z toho fakt výjimečný dílko. Chůvu McPhee sem ale už od začátku prokoukla, bylo mi to jasný že neni takhle ošklivá jen tak pro nic za nic ;) nevim jak se jmenuje herec, který hrál nejstaršího syna pana Browna (Colina Firtha), ale každopádně si myslim že je to dost nadějná dětská hvězdička a doufám že má před sebou dlouhou hereckou kariéru... kdybych byla o 10 let mladší tak dám určitě o 1* navíc...(17.3.2007)

Film na který nedám dopustit. Jsem si jistá, že tvůrce trochu inspirovala Mary Poppins a nedávám jim to vůbec za zlé, protože inspiraci čerpali skvělou. Emma Thompson se role chůvy McPhee zhostila po svém a originálním způsobem. Colin Firth se do té role perfektně hodil, navíc úžasné efekty a konec jaký má v takových filmech být - kouzelný.(30.3.2017)

• - Ve filmu neuvidíte scénu z pohřbu, během které si Cedric hraje s ústy zesnulého. Podle producentů by to mohlo být pro děti příliš strašidelné. (imro)

• - Získat úlohu ve filmu se pokoušel Skandar Keynes, který předtím na sebe výrazněji upozornil jen postavou Edmunda ve filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodejnice a skříň (2005). (imro)

• - Emma Thompson se při psaní scénáře inspirovala sérii knih Christianny Brandové „Nurse Matylda“. (Olík)