Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)
Trailer

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

Trailer

slunicko2

Půvabná velmi britská pohádka. 1) Když pominu absenci smysluplného scénáře a přitažlivého hrdiny (asexuální Colin First jím pro mě tedy rozhodně není), pak jsem se v rámci možností docela bavil. Film má spoustu hezkých gagů, příjemný britský humor (chvílemi sklouzávající do trapných momentů - dortová bitva), skvělé postavy a vcelku má i dost spád._____ 2) Skvělá Emma Thomsonová (chůva McPheeová), autorka scénáře na základě knih Christianny Brandové, vytvořila postavu, na kterou se nezapomíná. There is something you should understand about the way I work. When you need me but do not want me, then I must stay. When you want me but no longer need me, then I have to go. It's rather sad, really, but there it is._____ 3) I teta Adelaide (Angela Lansburyová - ano, spisovatelka ze seriálu To je vražda, napsala) nebo kuchařka (Imelda Stauntonová - Dolores Umbridgeová z Harryho Pottera) se zaryjí nezapomenutelně do paměti._____ 4) Rovněž patnáctiletý Thomas Sangster (Simon) hraje jako o život a lze se jen těšit, až tento pěkný klučina dospěje fyzicky i herecky._____ 5) Jako malý kluk bych asi týden po shlédnutí neměl klidné spaní. Inu, jsem dospělý, iluze dětství jsou pryč a s nimi i moje nadšení. I did knock. ()

Aleee89

Tenhle film mě v poslední době jako jeden z mála opravdu překvapil. Čekala jsem dobrý film, spíš trochu nadprůměrný, ale dostalo se mi mnohem více. Film je více než trochu nadprůměrný. Pohádka, která není jen pohádkou. Bude se to líbit dětem, ale také dospělým, kteří navíc mohou okoukat nějaké výchovné metody. Je to pestrobarevné a hravé a také poučné. A i když je konec předvídatelný, pořád vás to baví a stejně film sledujete dále. Musím vyzvednout um Emmy Thompson, která ze sebe je schopna udělat ošklivku a navíc perfektně hraje. Zkrátka britská charakterní a dobrá herečka. Celý film mě tedy mile překvapil a líbil se mi! Taková oddychovka, která vás navíc bude i bavit. ()

Falko

Jedna z dalsich rozpravok, ktora by mi nadherne urobila radost hlavne pocas vianocnych sviatkov. Emma Thompson ako opatrovatelka, ktora prichadza v pravy cas na prave miesto a bez problemov a hravo si poradi s rozmaznanymi, neposlusnymi deckami, ktore sa nakoniec naucia slusnosti a ako kazda rozpravka aj tato ma nadherny happy end. V detstve by ma to urcite bavilo na 5 hviezdiciek...... 04.06.2008 _______ Emma Thompson - (Nanny McPhee) +++ Colin Firth - (Pan Brown) +++ Kelly Macdonald - (Evangeline) +++ Thomas Sangster - (Simon) +++ Angela Lansbury - (Adelaide) +++ Derek Jacobi - (Pan Wheen) +++ Hudba: Patrick Doyle +++ ()

lumiros

Tak tohle je absolutní pecka, co se týká výchovy jak dětí, tak rodičů. Prostě pohodový rodinný filmeček u kterého mne má dcera na konci přistihla, že pláči dojetím a to se mi stává tak maximálně jednou za deset let. Dávám bez rozmýšlení pět hvězdiček a kdybych to měl s něčím srovnat, což dělám velice nerad, tak se snímkem Řada nešťastných příhod. ()

Stanislaus

Britové opět vyprodukovali další skvělý snímek pro celou rodinu. Dobře zvolené a příjemné herecké obsazení v čele s Emmou Thompson (mít chůva takovou vizáž a autoritu, tak jsem poslušný jako pejsek) a Angelou Lansbury (od dob, kdy psala vraždy, uteklo už spousta let). Vizuální ztvárnění je nenásilné a plné pestrých barev (a to já můžu). Hudba je skvělá a nepřeslechnutelná. Zkrátka další film, který potěší. ()

• Snímek je návratem Angely Lansbury, známé hlavně ze seriálu To je vražda, napsala, na plochu celovečerních filmů. Poslední dvě dekády se totiž věnovala jen televizním projektům, nebo dabingu animovaných filmů. (imro)
  • Dům Brownových a jeho okolí štáb v podstatě vyrobil na zabláceném poli plném plevelu. Postavili tam dům, část vesnice, cesty, zahradu a stromy. (imro)
  • Emma Thompson se při psaní scénáře inspirovala sérii knih Christianny Brandové „Nurse Matylda“. (Olík)

Související novinky

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)