Kouzelná chůva Nanny McPhee

Nanny McPhee

Kúzelná opatrovateľka

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA / Velká Británie / Francie, 2005, 97 min

Tenhle film mě v poslední době jako jeden z mála opravdu překvapil. Čekala jsem dobrý film, spíš trochu nadprůměrný, ale dostalo se mi mnohem více. Film je více než trochu nadprůměrný. Pohádka, která není jen pohádkou. Bude se to líbit dětem, ale také dospělým, kteří navíc mohou okoukat nějaké výchovné metody. Je to pestrobarevné a hravé a také poučné. A i když je konec předvídatelný, pořád vás to baví a stejně film sledujete dále. Musím vyzvednout um Emmy Thompson, která ze sebe je schopna udělat ošklivku a navíc perfektně hraje. Zkrátka britská charakterní a dobrá herečka. Celý film mě tedy mile překvapil a líbil se mi! Taková oddychovka, která vás navíc bude i bavit.(18.6.2013)

Tak tohle je absolutní pecka, co se týká výchovy jak dětí, tak rodičů. Prostě pohodový rodinný filmeček u kterého mne má dcera na konci přistihla, že pláči dojetím a to se mi stává tak maximálně jednou za deset let. Dávám bez rozmýšlení pět hvězdiček a kdybych to měl s něčím srovnat, což dělám velice nerad, tak se snímkem Řada nešťastných příhod.(4.10.2006)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $47,279,279Tržby Celosvetovo $122,624,000Tržby za predaj DVD v USA $42,736,194 //počet predaných kusov 2,492,008║ Príjemný film z hravým príbehom a krásnym pestrofarebným vizuálom. /75%/(26.10.2007)

• rikitiki

Připadá mi to, jakoby se Angličani a Francouzi pokusili napodobit výpravně kýčové americké pohádky, což nechápu proč, protože jsou děsné. Je to přeplácané barvami a různými roztomilůstkami. Na pohádku je to málo pohádkové, na fantasy málo temné, na komedii nevtipné, na romantický příběh slabé. Prostě, nic moc. /5. 7. 2010/(5.7.2010)

Tradiční pohádková kostra o dobru a o zlu je obalená pestrobarevnou výpravou, pěknou hudbou a lehkým tajemnem. Colin Firth jako lehce rozvrkočený vdovec bude pro své ob-divovatelky jistě neodolatelný, Emma Thompson – ač se po téměř celý film skrývá pod ježibabským make-upem – je stejně skvělá. Filmu jsem se bál, ale nakonec mě překvapil, přestože je určený hlavně pro mladší publikum. A btw, českej dabing sucks!!! :-///(8.4.2006)

• - Dům Brownových a jeho okolí štáb v podstatě vyrobil na zabláceném poli plném plevelu. Postavili tam dům, část vesnice, cesty, zahradu a stromy. (imro)

• - Herci Colin Firth, Emma Thompson, a Thomas Sangster spolu hráli už v Lásce nebeské (2003) a další herecké trio Colin Firth, Celia Imrie a Patrick Barlow se zase objevilo v Deníku Bridget Jonesové (2001). (imro)

• - Pohádkový příběh za 34 mil. dolarů vstoupil do amerických kin (27. – 29. 1. 2005) se ziskem 14,5 milionů na druhou příčku v žebříčku návštěvnosti. Celkový výdělek se po třech měsících promítání vyšplhal na 47,1 milionů dolarů. (imro)