Msta přichází z močálu

• Česko Msta přichozího z močálu (více)

Dr. Alec Holland prošel hroznou změnou. Jako oběť děsivé chemické nehody se stal mutantem, který musí opustit společnost a je odsouzen k prodírání se slizkým bahnem v bažinách, jimž se každý vyhne. Jeho jediným cílem je pomsta. Když se nakonec střetne s ďábelským maniakem, který je za jeho stav odpovědný, je scéna připravena na nelítostný boj na život a na smrt. (McLushi)

Slasher

Ničím výjimečný, nicméně roztomilý sci-fi horor. Vědec doplatí na svoji vlastní geniální kašičku a když se pak vyhrabe z močálu, je z něj zmutovaný bahenní bouchač, člověk smíchaný s kytkou. Odlehčená podívaná, hlavně dík hlavnímu hrdinovi a v závěru i jeho úhlavnímu nepříteli, jejichž kostýmy vzbuzují spíš úsměv než hrůzu a respekt. ()

Djkoma

Extrémně béčkové ve všech směrech, což několik odhalených ňader opravdu nezachrání... Jako komiksová adaptace obsahuje možná dostatek materiálu pro fanoušky předlohy, ale ta je u nás znám asi jako Čtyřlístek v Americe. Tři čtyři akční scény, které jsou většinou o tom, že hlavní ženská postava přepere kdejakého vojáka a ten chlap v podivné masce zase se všemi hází jako s malými kamínky... ()

SNCIS odpad!

NENÍ TO TAK DÁVNO, CO SE V NEPROBÁDANÝCH, NEZMAPOVANÝCH BAŽINÁCH, STŘETL TVŮRČÍ GÉNIUS JEDNOHO MUŽE S ĎÁBELSKÝM SNEM DRUHÉHO A ZRODIL SE NETVOR. PŘÍLIŠ SILNÝ, ABY BYL ZNIČEN PŘÍLIŠ INTELIGETNÍ, ABY BYL CHYCEN JDE TENTO TVOR DÁL ZA SVÝM DIVOKÝM SNEM. Wes Craven týpek co má na svědomí hity jako Vřískot nebo Noční můra v Elm Street, splodil tento shit. Herci - neherci, především na Adrienne Barbeau se nedá koukat! Nezachrání to ani její prsa, které ve filmu ukáže. Scénář je nudnější a kostými jsou k smíchu, když zmutuje hlavní záporák - smíchy se po*čijete. Nejhorší je, že Bažináč spadá do DC Comics a já miluji ten svět miluji, nicméně toto je hrůza. - odpad! ()

MM_Ramone

Začiatkom osemdesiatych rokov minulého storočia sa v nepreskúmaných a nezmapovaných močiaroch na juhu Spojených Štátov Amerických stretol tvorivý génius jedného muža (Dr. Alec Holland) s diabolským snom druhého (Dr.Anton Arcane). Z ich konfrontácie vzniklo monštrum. Zrodil sa "Swamp Thing". Netvor príliš silný, aby mohol byť zničený a príliš inteligentný, aby sa nechal chytiť. Rozsiahle bažiny sú jeho teritoriom. Tento snímok je jedným z prvých celovečerných filmov z dielne horrorového mága Wesa Cravena. Béčkový monster horror s nádherne gýčovými prelínačkami medzi scénami. ** ()

Bloody13

Dva roky před slavnou Noční můrou si Craven ještě střihl tohle béčkové sci-fi, v němž se vědec Ray Wise změní na bažiňáka, který v močálech likviduje nepřátelské vojáky, zachraňuje svou lásku v podání Adrienne Barbeau (Mlha) a ke konci zmlátí srandovního vlkodlaka. V podstatě je to hrozná blbůstka, ale má svoje specifický kouzlo a poměrně hezky se na ní kouká, a to nejen proto, že tu vystupuje David "věčnej grázl" Hess, ale hlavně díky povědomé Manfrediniho hudbě. Pozorným uším totiž jistě neunikne, že pouze vykradl vlastní motiv z kultovního Pátku třináctého. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Lena Weina a Berniho Wrightsona. (Hans.)
  • Kostýmy příšer se ve vedru neustále rozpadaly, a to dokonce i na hercích, a musely se tedy stále lepit. (LION-MR.T)