Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

Biopler

Treba určite chváliť originalitu diela i paralelný slalom v narácii dvoch príbehov. Objektívne však treba uznať, že Gwyneth Paltrow nie je herečkou do romantického filmu, je príliš vysoká a nesrší z nej to čaro, z ktorého chlapom padá sánka. Navyše meganesympatický chlap John Lynch je nepochopiteľný výber do jednej z hlavných rolí. To mám tvorcom veriť, že s takýmto týpkom niekto žije? Príbeh však pekne odsýpa a záver je brilantne vymyslený, vychutnal som si ho. ()

Razzor_82

"Mám už po krk toho všeho testosteronu, který tu vládne." Příběh ve kterém vzniknou dvě dějové linky. Co kdyby je častá myšlenka nás všech. Osud ale nejde ovlivnit. Sympatická a krásná Paltrow je ozdobou tohoto snímku. Bavil mě nevlezlý humor. Jenže ti dva nesympaticky otravní a ulhaní chlapi mi to pokazili. Takhle je to jen uhlazená romantická komedie. 6/10 ()

VerteX

Mno, nikdy mě nenapadlo, že by mě romantický film takhle dostal. Možná je to proto, že Sliding Doors prolíná dvě dějové linie a nutí člověka přemýšlet. Navíc je ve filmu poměrně líbivé herecké obsazení. Ale řekněme si to na rovinu, Gwyneth Paltrow by nějaké to kilo navíc neuškodilo :-) Ale jinak je krásná. ()

Zombo

Nejsem fanda romantických komedií z jednoduchého důvodu: jsou to většinou příšerné slaďárny (označení "komedie" je jen alibistické přízvisko), téměř bez výjimky nevtipné se špatným scénářem plným zápletek, které imho místo (ne)šťastného pláče vzbuzují spíše smích nebo hůře - vztek. Také proto mě čím dál víc a víc rozčilují, ale Srdcovou sedmu (když tak koukám na ten plakát a překlad, nebyla by lepší Srdcová dáma..?) jsem ještě risknul kvůli národnosti režiséra. A dobře jsem udělal. Mí Britové mi rozumějí a opět ukázali, že je tento žánr jejich parketa (viz. Čtyři svatby a jeden pohřeb, Deník Bridget Jonesové, Láska nebeská). Tentokrát nabízí až na nějaké maličkosti solidně zpracovaný příběh o dvou cestách osudu, výborné dialogy a bezchybný casting - fešná (hlavně krátkovlasá) Gwyneth, už od pohledu vtipný John Hannah, umíněná mrcha Jeanne Tripplehorn i správně zoufalý John Lynch. A musím se přiznat, trochu na mě zapůsobilo i to romantično... ()

haWranka

Gwyneth Paltrow je vždycky fajn, ale v tohle případě je neskutečně milá. Ovšem kdo si mě získal, to je John Hannah - jeho ukecanej sympaťák se mi prostě líbí. ()

arkie

Přes dokonalého Johna Hannaha s dokonalým skotským přízvukem a vcelku originální nápad to bylo zklamání... Ať děláte co děláte, hodný holky, zlý holky, věrní kluci i hajzlíci, je to v důsledku jedno, páč vás kdykoliv může srazit autobus. Poselství typu "dobrotivá snaha je potrestána a hloupá pasivita odměněna" příliš na duši nepohladí. ()

Jonatána

Nesmírně příjemný film se skvělou Gwyneth Paltrow, které to jako nakrátko ostříhané blondýnce moc sluší, a Johnem Hannahem, který hraje o 106. A abych nezapomněla, Jeanne Tripplehorn tu potvoru vystřihla dokonale :-). ()

FireTight

Když jsem se tak zběžně díval, co budou večer dávat v televizi a uviděl pod názvem filmu "romantická komedie", trochu jsem se zděsil a protočil panenky... Nakonec jsem se však podíval a musím říct, že opravdu tou nejzajímavější částí filmu je prolínání dvou příběhových linek. Je sice pravda, že občas je v tom pěkný guláš a hlavně ve scénách bez Helen tak nějak nevíte, která část děje právě běží, ale jinak jde o příjemně strávenou devadesáti-pěti minutovku, ze které si však nejvíce zapamatujete právě to "co by se stalo, kdyby...?". ()

Dartdevil

Zajímavá romantická komedie. Krásně ukazuje, že jakkoli je jedna maličkost schopná úplně změnit život, stejně to nakonec vždycky stojí za ho*no. ()

Nekroskop

Myšlenka natočit film ve dvou dějových liniích "jak by to bylo, kdyby..." je dobrá, ale to je asi tak vše. Kdyby se Srdcová sedma rozdělila na dva samostatné filmy, vyjdou mi dva průměrné romantické snímky. ()

Primavera

Päť hviezdičiek preto, lebo som fatalistka a tento výborne napísaný scénar mi sadol. Koho máme v živote stretnúť, toho stretneme. A aj keď okamihy rozhodujú, kam naše cesty pôjdu, aj tak sme vlastnosťami a schopnosťami predurčený na niečo, čo označujeme ako osud. Kráčame, rozhodujeme a španielsku inkvizíciu nikto síce nečaká, ale ona tu bola a obávam sa, že kedykoľvek, keď nás zas nejaký ten osud ľudstva zasiahne, znovu bude. Možno v trochu inej forme. Ale bude. Monty Pythonovci sú neomylnejší než Nostradamus. :-) ()

sehe

Ocarujuca Gwyneth Paltrow a jej dve možné podoby skôr nestastnych vzťahov s rozdielnymi mužmi.rRiadenie osudu,čo keby?,mozno.Zaujímavý námet,ale supa to proste nebola. ()

jiriks

film s nádhernou Gwyneth neurazí, naopak jeho kompozice je umně vytvořená, originální, neotřelá. Již jen Gwyneth bych dal čtyři hvězdy, ale film mě pěkně překvapil, takže i on si je plně zaslouží.. ()

Mik_e

Originální zápletka, romantika, kouzelná Gwyneth Paltrow a skvělý John Hannah. Jeden z nejzajímavějších romantických filmů.. ()

ZnalecH

Celý film je postavený na velice zajímavé myšlence, kterou si člověk položí a pak usoudí, že to stejně nemůže ovlivnit. Co by se stalo, kdyby...? Je to občas trošičku zmatené, ale jinak dobře zrežírované. Romantická část je dobrá a drama bych v tom viděl také. Fantasy je to pouze v tom, že je to nereálné. Asi jsem tam nezaznamenal ani trochu komedie, což dokazuje fakt, že jsem se snad ani jednou nezasmál. Ale jinak fajn pokoukáníčko s lehkým přemýšlením. 70% ()

mira.l

A jéje... že já blbec zase jednou nečet, o čem ten film je?? Co by bylo, kdyby... Nebýt Gwyneth, tak bych to asi vypnul někde v čase 5:10min, kdy se před vagonem metra začalo "couvat" v čase... Celé to je jakýsi zdvojený obraz toho, co by se stalo, kdyby to metro stihla... a řekl bych, že to bylo asi skoro až překombinované, po chvíli jsem nevěděl, která Gwyneth je která, ještě že ta, co metro stihla, šla nakrátko a na blond, jinak bych se v tom nevyznal vůbec. Já nějak tyhle věci, které se vymykají logickému a samozřejmému běhu věcí moc nemusím, a nejinak tomu bylo i tentokrát. Gwyneth mě nezklamala, a dokoukal jsem to opravdu jen kvůli ní, a musím říct, že se mi jako blond nakrátko líbila o dost víc než v té druhé pozici jakési šedé myšky. Takže za mně 2* za ní, jinak mě to naprosto neoslovilo, jí samotné bych dal i 4*, ale na celkové tři to nevidím. ()

e(l)a

Úžasný film!:-) Mám ráda tahle "kdyby":-) Nicméně souhlasím s nezvěřejněným názorem uživatele SHA - tedy že z tohoto námětu scénárista mohl vytěžit víc. Přesto je to skutečně pozoruhodný film, něco takového jsem už dlouho chtěla vidět! Velmi dobře zahrané. ()