Školní sraz ve sněhem zapadaném městečku v Nové Anglii svede dohromady skupinu bývalých spolužáků, kteří obrážejí jednu hospodu za druhou a probírají přitom sex a vztahy. Je mezi nimi newyorský barový pianista Willie, který hraje po nočních klubech. Ve městě je Willy zcela nepochopitelně přitahován svůdnou třináctiletou dívkou. Pak je zde stárnoucí sportovec Tommy, jenž se i navzdory svému vážnému vztahu s Sharon nedokáže ubránit šťastným vzpomínkám na sex s bývalou královnou maturitního plesu Darian, která už je také vdaná. Nedospělý Paul je tak posedlý supermodelkami v plavkách, jejichž fotkami má vytapetované celé zdi, že se s ním kvůli tomu rozejde jeho přítelkyně, servírka Jan. Paul posléze začne chodit s úžasnou Andreou, která se mu snaží vysvětlit, že je víc než jen krásná. A nakonec jsou zde i Stinky, který přijel jen na skok, a Gina, jež se považuje za feministickou poradkyni. (Cinemax)

mira.l

73%? Viděl jsem ten stejnej film? Ano, Natalie Portman byla ve své roli úžasná, příjemným oživením byla i Uma Thurman, ale to je tak všechno. Od filmu s takovým názvem bych čekal té ženské krásy přece jen o něco víc, a mužské role? Který že byl vlastně William, Steve, Stan nebo jaxe vlastně všichni jmenovali? Sonda do života jednoho malého amerického městečka v jakémsi zasněženém zapadákově, kde se pořád jen prohrnuje, sedí v hospodě, (skoro) každý zná každého, no nevim, nikterak mě to neuchvátilo. Dvě hvězdičky za výše zmíněné dámy a tak nějak spíš ze soucitu za zbytek. ()

Lichty

Unikátní film s příjemně zasněženou atmosférou, kterému se daří to, co se jiným podobným dramatům povětšinou nevede. Celá parta hlavních postav je totiž od prvních minut velmi sympatická a těžko říct, zda na tom má větší zásluhu Rosenbergův scénář, Demmeho režie nebo opravdu parádní casting. Jedna z mála významných rolí Timothyho Huttona, který dokazuje, že by si zasloužil mnohem větší pozoronost diváků. A Natalia Portman? Z její bezprostřednosti přímo mrazilo v zádech. Skutečně kouzelné! ()

wege

Mě ten film více jak dvě desetiletí naprosto míjel, protože ho nedávají pořád v televizi, jako to dělají u jiných. Je potřeba říct, že to je škoda. Ani po těch 25 letech to nic neztrácí ze svého kouzla. Krásná ukázka toho, že ne nedospívá jen v náctiletých letech, ale může se to protáhnout klidně až do třiceti. Film má skvělou atmosféru toho maloměsta, kde se nic neutají a všichni všechno ví, ale pořád i přesto máte pocit, že byste tam klidně mohli žít. A pak jako utrápený muzikant byste mohli oslňovat mladičkou Natálii. ()

MaxForValue

Brilantne napísaný scenár, skvelé herecké výkony, vhodne pasujúca hudba a hlavne Natalie Portman, do nej by sa v tomto filme zamiloval snáď každý. Už tu bol vidieť jej úžasný herecký potenciál a hoci hrala úlohu oveľa vekovo vyspelejšej ženy, dokázala ju zahrať na jedničku. ()

drtickaa

Nostalgicky krásna a poctivá zasnežená malomestská (a prekvapuje ma, že u nás takmer neznáma) romantika deväťdesiatych so skvelým obsadením. Ľudsky príjemný pohľad na všetky formy a fázy milostných vzťahov, medzi ktorými sa nájde každý 20+. Taký pekný pocit zostal pri ♥ . 80% ()

Jonatthan

Pohodová věc typu přátelé/spolužáci se sjeli po letech v rodném městě a řeší co se za ta léta co se neviděli změnilo a nezměnilo. Takových filmů je plno, ale kdo má rád nostalgii ideální věc. ()

nash

Já tenhle filmeček prostě miluju. Skvělé herecké obsazení ve kterém vyniká Timmy Hutton. Je těžko k pochopení, proč se tenhle skvělej herec po ceně akademie za roli v Redfordových Obyčejných lidech tak vytratil. Tohle je jedna z mála jeho opravdu dobrých rolí za posledních patnáct let. Škoda. ()

tombender

Už dlouho si nepamatuju, že by mi nějaký film takhle sedl úplně od prvních sekund. Skvělý soundtrack, brilantní herecké výkony (hlavně ten Michaela Rapaporta), spousta hlášek a celkově zdařile vystavěná atmosféra ospalého zimního městečka, kde se zdánlivě nic moc neděje. A k tomu všemu náctiletá Portmanka :) Zkrátka a dobře opravdu pohodový snímek, který zahřeje u srdce. ()

tomino28

Příjemná oddechovka, u které se několikrát přistihnete s úsměvem na tváři. Je to přesně ten typ filmu, kterými je třeba prokládat ty tucty dramat a kousků, které se někdy berou až příliš vážně. Zde konkrétně mě potěšilo herecké obsazení (mimo jiné mladá Natalie Portman) a skvěle pasující hudební doprovod. Takže sečteno a podtrženo - více než dobře jsem se bavil. ()

zigy

Timothy Hutton asi už jiné filmy než ty o "obyčejných lidech" točit neumí..:) Tenhle posmutnělý příběh je o snění chlapíků ve středním věku na malém městě, kteří vědí, že lepší už to nebude, ale pořád mají chuť to zkoušet dál....i když je to komedie (částečně), spíš to na mě působilo melancholickým dojmem. A Natalie Portman, to byla osobnost už v 15 letech, všechna čest. ()

Kozlowski8

Pianista Willy přijíždí po delší době do rodného města, aby si srovnal myšlenky, pozdravil staré kamarády a zúčastnil se srazu ze střední školy. Během těch několika dnů, které zde stráví popíjením z kámošama a plkáním převážně o krásných ženách a o partnerských vztazích, také pozná svou mladinkou sousedku Marty, která ho okouzlí svou inteligencí a přirozeným půvabem. Díky všem podnětům, které zde nasaje a hlavně díky Marty, si Willy uvědomuje své stárnutí a svůj přerod z kluka v zodpovědného muže. Krásně napsaný příběh, kde vše a všichni působí velice přirozeně, hezké dialogy (například ten mezi Willym a Anderou v rybářské boudě nebo celá linie Willyho a Marty), neskutečně silná herecká sestava, z níž bych vyzdvihl Natalii Portman a hlavně Timothy Huttona, úžasné písničky a nádherná atmosféra zasněženého městečka a všech těch (ne)obyčejných lidských příběhů, které s příjemným závanem nostalgie sledujeme. Moc hezký zážitek. 80 %. ()

p.urbaczka

Natalie Portman je prostě úžasná a dokazuje to už v tomto filmu. Jen kvůli ní tři hvězdy. Jinak film sděluje pouze věci, které jsou zcela zřejmé. Stojí ale za připomenutí. Bod plus za hudbu. ()

Cor-Angar

Tohle je opravdu nádherně lidský film. Přesně takové "malé" filmy mám rád a tenhle má v sobě takovou úžasnou nostalgicky příjemnou atmosféru, kterou si mě vážně získal. Ten příběh o partě skutečných přátel je mi prostě blízký a když ty přátele a "jejich nádherný holky" hrají takoví herci a herečky jako tady, prostě není co řešit. Mám takový dojem že po dalším shlédnutí se tento skvělý film zařadí do mé Top10. A mladá Natálka je prostě úžasná :) ()

(fun)tomas

Beautiful girls je (podobne ako môj obľúbený The Last Kiss) skôr vzťahovým než romantickým filmom. Willie, ktorého zosobňuje skvelý Timothy Hutton sa vracia do svojho rodného mesta a trávi niekoľko večerov so svojimi kamarátmi, ktorí sa od strednej školy nikam v živote neposunuli. Poflakuje sa s nimi, popíja s nimi, a týmto spôsobom sa snaží o akúsi sebareflexiu a prehodnocuje svoj súčasný vzťah. Polená pod nohy mu hádže mladučká susedka v podaní pätnásťročnej Natalky Portman, do ktorej sa zakuká. Príjemní herci a dobre napísané postavy robia z filmu Beautiful girls veľmi príjemný zážitok. Je to malý, klasický snímok z deväťdesiatych rokov a určite stojí za pozretie. ()