Příliš dokonalá podoba

• Kanada Dead Ringers (více)

Bratři Elliot a Beverly Mantleovi jsou nejen jednovaječná dvojčata, ale navíc se oba živí jako gynekologové a jejich životy spojují stejné ženy. Sukničkář Elliot totiž vždy každou po čase přenechá svému nesmělému bratrovi Beverlymu. Ten se jednou do takto získané ženy skutečně zamiluje a pro všechny postavy destruktivní série emocionálně vypjatých situací nastane ve chvíli, když zrovna ta podvod obou bratrů odhalí. Příliš dokonalá podoba však nevypráví pouze o zničujících vztazích hrdinů. A to především proto, že je pod ní podepsaný slavný kanadský režisér David Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí). Do tajuplného thrilleru o dvou gynekolozích a ženě s neobvyklými zdravotními problémy se promítly i mnohé z jeho fascinací lidskou tělesností a kovovými chirurgickými nástroji. V hlavní dvojroli mnohými cenami ověnčeného podmanivého snímku výjimečného režiséra se představil strhující Jeremy Irons. (Filmhouse)

adamix

Tieto staré ,,horory" od Cronenberga a Carpentera mi moc nesedia. Nenadchnú, ako ich najlepšie kúsky. Civíte na film s prostým dejom a vidíte len obyčajný film bez šmrncu, kde by ste sa podľa všetkého mali ukájať na Ironsovým dvojitým hereckým výkonom. Žiadny nepríjemný ani dychvyrážajúci zážitok sa nekoná... Dlho som sa tomu vyhýbal a teraz som pochopil, že to nebola chyba. ()

CrazmydRed

Dobré, ale na mňa tento snímok veľmi nezapôsobil. Jeremy Irons je brilantný herec, tu mal dokonca šancu dokázať to hneď dvojnásobne, ale rozhodne ma nenadchla príšerná Genevieve po jeho boku. Bola takým "nepatrným" rušivým elementom. ()

Marquis

Perfektne natocený film, ale hlavně námět, který nikoho nekopíruje a do poslední chvíle jsem čekal jak to dopadne. Pokud si chcete sepsat seznam psychofarmak a jiných lékárnických drog, ve filmu jsou pěkně vyjmenovány :-) Hlavní plus ale vidím v zajímavém námětu. A pokud máte dvojče neváhejte ani minutu. Jinak vynikající nápad stylizovat operatéry do rudých mundůrů a jakoby katí masky. ()

CrazymanM

Opravdu "divný" film,jak už je ovšem u Cronenberga obvyklé.Nevím,moc se mi nelíbil,ovšem musím uznat,že Irons byl opravdu skvělý,o tom žádná! ()

Pajela

Jenom za Jeremyho, jehož dvojčata byla famózní. Jinak mam filmy z lékařského prostředí moc ráda. Ale tohle bylo - mírně řečeno - DIVNÝ.... ()

Habanera

Irons opět ukázal, že je hercem mnoha tváří. Dvojrole jako pro nej ušitá. Zvracená bratrská dvojice, úspěšná na poli medicíny - gynekologie. Jeden příliš silný a chladný, druhý slabý, plný obav a bludných představ. Posedlost jednou ženou, dvěma různými intencemi, tohle nemůže skončit dobře… ()

PCHE

Cronenberg vo svojej forme posadnutý kombináciou žvého masa, genitáliami a kovom. Výborný herecký výkon Jeremyho Ironsa, ktorý odohrá skoro celý film len sám so sebou. ()

sibskyn

Hodně krásně, nepřijemný film. Ta atmosféra vás sejme, jak rána krumpáčem do rozkroku. Úchylnost se děje mimo kameru, při tom ji cítíte v každí minutě. Takhle by mě vypadat, úchylný snímek. Neznechutí vás, ale cítíte, tu sílu, která je všudepřítomná. A skvělá práce pánové Jeremy Irons a Jeremy Irons. ()

zvolsi

Tohle bylo mnohem náročnější než sem čekal. Nejvýstižnější by bylo asi psychologické drama. Strašně se mě to vleklo, ale přitom sem na to musel čumět. Zajímavý film. ()

aannemer odpad!

Zdejší nadšení teda nesdílím a ani se nehodlám přetvařovat. Při vší úctě ke Cronenbergovi i Ironsovi... tuhle nudnou srágoru jsem po půl hodině vzdal a vypnul. Ztráta času. ()

Birter

Neberte mě špatně. Dead Ringers považuji za skutečně kvalitní film. O tom žádná. Navíc kamera a celkové "vyprávění" je výborně udělané. Avšak ve vyšším rámci mi přijde, že příběh postrádá zápletky, a ačkoliv je zábavně sledovat oba herecké výkony Jeremyho Ironse, koloběh scének, které pouze na konci utvoří pointu a pak vyvrcholí, netvoří úplně zábavné pokoukání podle mých představ. Pokud se na to díváme jako na psychologické drama (určitě to není thriller, ačkoliv mnoho lidí zřejmě zmatou morbidní motivy) tak je to v pořádku. Ale tempo filmu a nedostatek rozšířenějšího příběhu jsou velkými nedostatky v celkovém měřítku. ()

Auguscotty

Jeremy Irons v úlohe Elliota a Beverlyho je pravdepodobne môj obľúbený dvojitý herecký výkon. Posledných 30 minút mi tak búšilo srdce, až som mal pocit, že odpadnem. Tento silný film o identite, samote a depresii mi utkvel v pamäti a nemôžem naň prestať myslieť už niekoľko dní. Cronenbergova réžia sa zas a znova postarala o nezabudnuteľný zážitok. ()

Saprofag

Kdo nemá slabost pro filmy Davida Cronenberga, dal by asi maximálně za tři. Já dávám za čtyři. Pěkně úchylné jako vždy. Ťup. Horor ale teda v žádném případě!!! ()

skepticka

Ja neviem,ale nejako tú záhadu nenachádzam.Proste šiel až na kosť(Cronenberg)Absolútna láska,závislosť aj nenávisť.A zúfalstvo, ak puto pretrhne, pretože sa okolo neho točil celý ich vesmír.A Irons je geniálny! ()