Waldo je nadšený průkopník létání, vydělává si pořádáním vyhlídkových letů, jenže rostoucí konkurence ho nutí vymýšlet stále atraktivnější postupy. Při jednom z nich, jakési letecké revue však zahyne dívka jeho přítele a Waldo čelí nařčení z neúmyslného zabití. Vzápětí při předvádění letounu vlastní konstrukce zahyne jeho přítel a Waldo konsternovaný jeho smrtí udělá další malér, po němž má doživotně zakázáno létat. Se změněným jménem se objevuje mezi leteckými kaskadéry, kde se setkává s německým válečným esem a svým idolem Ernstem Kesslerem. (Robbi)

K_A_MK_A_M

Parádní kamera, ukázka, že digitální animace současnosti nedokážou nahradit starou filmovou kameru, za kterou stojí slušnej kameraman. A příběh Jonathana Livingstona racka prostě miluji v jakékoliv variaci. ()

Denny

Redford coby vychloubačný, ale mimořádně odvážný pilot, který se v období mezi dvěma válkami vychloubá svými úspěchy v té první. Povedené letecké záběry... ()

nmafan

Můj nejoblíbenější film George Roye Hilla. Nemá tolik vnějších diváckých lákadel jako jeho předchozí dvě hitovky s Redfordem, ale zato je na něm v každém záběru vidět s jakou láskou je natočen a kolik osobního do něj George vložil. "Everything was in order. The world made total sense. We battled." ()

Primavera

Kto má rád letectvo, príde si na svoje. Vo filme sa objaví aj legendárny nemecký stíhač "Rudý barón", takže obdivovatelia Richthofena si prídu na svoje. Ja som si prišla na svoje pri scéne, kedy pri leteckom nešťastí zahynie Waldov kamarát za okolností, ktoré dokazujú, že ľudská zvedavosť môže byť vražedná a ľudia radšej nechajú niekoho zahynúť, aby sa pobavili, než by sa ho snažili zachrániť z trosiek lietadla. Zas som si mohla zafilozofovať o tom, aké je ľudstvo vlastne poľutovaniahodné. No nemiluj takýto film! ()

Inozuka

Jako teenager jsem byl tímhle filmem dost zklamaný, protože jsem si myslel, že je o bojích nad zákopy 1. světové války. Ono to tam sice trochu také je, ale jenom okrajově a já se pak cítil podvedený. Nyní po letech je ale všechno jinak a zhlédl jsem nadupaný film o průkopnících aviatiky a tak trochu bláznech, kteří chtě nechtě musí vyklidit pole institucionalizovanému letectví. Je to film o nadšení, zapálení a o svobodě. Pěkně nasmímané letecké eskapády a slušný Redford. ()

kubilov

Příběh Walda Peppera a legenda o Ernstu Kesslerovi je vlastně "jen" takovým malým oddechovým filmem s obrovskou láskou k létání a s tím spojenými krásnými akčními leteckými scénami, jenž je zasazen do začátků veřejné popularizace létání, tedy do dvacátých let devatenáctého století. Nechybí krásné stroje z první světové války, ani tehdy ještě neprozkoušené jednoplošníky a s nimi spojené úžasné akrobatické kousky. ()

pold

Neprávem kritizovaný film. Český dabing je tedy skutečně na facku, ale v originále jde o parádní záležitost. ()

Smejca

Kdo ma rad letadla a letani, na konci zamackne slzu 😃 Ten kdo film hodnoti z hlediska kvality bez lasky k letadlum nemuze nikdy dat 5hvezd. Ja ano 😃 ()

Nobunaga

Báječní muži na létajících strojích, které táhne R. Redford. Film bych ohodnotil tak na 3*, ale Redfordovo herectví ho posouvá ještě o žbrdlinku výše- tedy za 4 ()

Bogrant

Kvalitný film o začiatkoch letecko-zábavného, neskôr do toho pridaného bojového rozvoja, v ktorom kraľuje neústupný, sem-tam vtipný a sem-tam dramatický Redford a dobrá dobová atmosféra, i keď objektívne treba povedať, že z tých pár filmov, ktoré s ním Hill natočil, je tento naslabší. ()

Jasmín

Filmy z doby dvouplošníků a průkopníků letectví miluju a tak mi i tenhle film padl do noty. Ukázal tuto dobu jak z pohledu jisté zábavy, kterou tito letečtí pionýři mohli zažívat, tak i z pohledu kruté reality při umírání těchto "bláznů". Hvězdičku ubírám za závěr filmu, kdy vážně nerozumím tomu, co by vedlo uznávané válečné eso jakoby dokončit slavný souboj z války s nadšencem, který se nezůčastnil jediného válečného leteckého souboje. Jakoby si tvůrci řekli: "Máme tady Redforda a před ním si sedne na zadek každý...." ()

Udet

Příběh z počátků letectví a jeho průkopníků... Robert Redford v roli vysloužilého pilota z 1. světové války, který si po návratu domů vydělává na živobytí vyhlídkovými a akrobatickými lety. Letadla, donedávna pouhé vražedné stroje- jsou objevována pro zábavu, dopravu, film. Nadšenci z různých zemí a společenských vrstev kteří mají jedno společné- vášen¨ pro létání. Skvělý snímek plný burácení leteckých motorů, vůně benzínu a odvážných mužů na archaických letounech. ..a malá perlička na závěr- filmové německé eso Ernst Kessler je až neskutečně podobné esu skutečnému, pilotovi par excellance- Ernstu Udetovi..! ()