Horká vlna zaplavila L.A., všichni se chystají na velkolepé oslavy 4. července a svět stojí na pokraji katastrofy.  Vlna veder zaplavila Los Angeles. Všichni se chystají na velkolepou oslavu 4. července 2008. Hlavní postavou je boxer Santaros, který trpí amnézií a jehož osudy se spojí s pornoherečkou Krystou, která rozjíždí vlastní televizní projekt. Svět stojí na pokraji společenské, ekonomické a ekologické katastrofy a policejní důstojník Ronald Taverner má důkazy o spiknutí obrovských rozměrů. (oficiální text distributora)

BuddyO

Film, který se setká buďto s naprostým nepochopením, nebo s obrovským nadšením. U mě platí to druhé. Richard Kelly je blázen v tom nejlepším slova smyslu. Do hlavních rolí si vybral v podstatě béčkové herce a k mé velké radosti vše klaplo tak jak mělo. Nepopírám, že k hlubšímu pochopení jedno shlédnutí "Southland Tales" nestačí, ale to přeci nemůže být bráno jako zápor? 4* - 80% ()

Ondis

Crazy-sci-fi-shit, který mnou zůstává absolutně nepochopen. Asi film pro opravdové labužníky. Každopádně herci skvělí...The Rock nejlepší. Dále viz. "Superpero" :-) ()

Haymar

Tenhle film sem vážně moc nepobral a možná že sem vlastně ani nechtěl. Nejenže to bylo příšerně zdlouhavé a nudné ale ta rádoby-umělecká (leč nenaplněná) snaha, byla patrná z každého políčka. Donnieho Darka sem neviděl a po tomhle ani neuvidím. Fakt nevim, co je na Kellym tak mimořádného?! Jednu * za mé oblíbence - Rocka a Gellarku, druhou za neotřelý vizuál... Toť vše! ()

Angelino

Podobné pocity asi ako pri Mulholland drive. Má zmysel toto vôbec dopozerať? Môže niekedy prísť pointa? Dostávame sa vo filmovom umení do takej roviny, ako keď "maliar" za 30 sekúnd nacáka 4 rôzne farby na obraz a preto, že je známy, ľudia budú obdivovať jeho obraz v galérii a tváriť ako je úchvatný a intelektuálne polemizovať o jeho hĺbke a netradičnej pointe? Rozmýšľam rád, súvislosti hľadám tiež rád, hľadať logické spojitosti môžem. Ale oceňovať niekoho pseudokreatívne orgie, ktoré rátajú s tým, že sa budem tváriť zaujato, iba aby som nevyzeral hlúpo, tak to ďakujem, ale neprosím. A tú jednu dávam za to, že som to vôbec dopozeral... ()

ThomasCrown

Od Kellyho som čakal niečo viac, aj The Box bol zaujímavejší. Film síce tvorí ucelený celok a príbeh sa dá pochopiť, ale nedokážem v ňom nájsť to, čo chcel autor povedať. Pri Donniem aj pri The Box je to viac menej jasné, ale Southland Tales je pre mňa až príliš tajomný. Jedno veľké pozitívum je však dobre hrajúci Justin Timberlake a skvelá skladba v strede filmu. Už sa teším, keď na tento film dozriem (ak vôbec) a pochopím jeho zmysel. ()

fastum

No musím říct, že mi unikají některé souvislosti.. Příběh je složitý, a přestože má dvě a půl hodiny, sotva to stačí neznalému divákovi do podrobností objasnit.. Přesto jsem se nemohl od snímku odtrhnout, poněvadž jsem pořád čekal na nějaké vysvětlení.. to se dostavilo jen z půlky. Richard Kelly je talentovaný, to víme po Donniem Darkovi, a v jeho režije byla na snímku znát.. Dwayne Johnson tu roli myslím zvládl velmi pěkně, stejně jako William Scott. U tohoto snímku, ale jedno zhlédnutí nestačí (né že bych podceňoval vaši inteligenci :)) ()

Phily3 odpad!

Tohle mě tak neskutečně nebavilo, že jsem to musel v polovině vypnout. A to jsem si říkal Richard Kelly, to bude fajn, ale tenhle film evidentně není nic pro mě. ()

Phorbo

Todle je na mě asi fakticky moc...Možná by mi pomohli 3 komixové díly které předcházejí tomuto filmu, jelikož opravdu nevím o co v něm chodí. Jednu a pul hvězdy za překvapivě skvělého Dwaynea a Seanna a pul hvězdy za US hymnu. ()

Klay

Kdysi jsem četl komiksové prequely, docela se mi líbily. Teď jsem konečně sebral odvahu na kritiky vysmívané, diváky na Cannes naprosto vypískané a těžce prodělečné pokračování. Musím říct, že i přes snahu vyjít filmu trochu vstříc a nebrat ohledy na jeho přestřelené ambice jsem došel k jedinému přesnému závěru - je to kopa sraček zalitá močí. Teď když prezidentuje Obama navíc i vypršela jakási spotřební doba filmu a půlka věcí, na které upozorňuje se stává neaktuálními. I kdyby ne, jde jen o Kellyho vyjádření k americké politice naroubované na nejednoznačný Donnie-Darkovský děj. Proč by mě sakra mělo něco takového zajímat? To se Kelly nemá s kym vykecat u piva, že natočí dvou a půl hodinový film, vyjadřující jeho názory, které mně, jako divákovi, můžou být ukradené?!? Asi nemá smysl se v tom rýpat. Hvězda za obsazení a pěkný vizuál. ()

LBsmoke

jeden z nejodpornějších filmů které sem kdy viděl.. počas filmu sem se nebavil a bylo mi nazvracení..což způsobovalo i to že každých 15min se odehrával nějaký zvrat.. a do toho ty citace bible mno ale v duchu sem se docela pobavil.. i když se na to zle dívalo.. jedna z největších scénáristických šíleností a zhůvěřilostí co sem viděl ale snad i docela chytrá satira.. ()

Blazin odpad!

První půlka filmu nemá hlavu ani patu, po půlce se to sice trochu zlepšilo, ale film působí i tak zmateně a jeho smysl jsem nějak nepobral a navíc s takovým hereckým obsazením co tam bylo (od čehož jsem měl veliké očekávání), tak jsem naprosto zklamanej a znechucenej, protože tihle herci mají mnohem na víc. Navíc to trvá 2,5 hodiny což je na takový film extrém, nadával jsem si, že jsem na to vůbec koukal až do konce, je to snad nejhorší film co jsem letos viděl a to je už listopad. ()

Frederika

Asi jsem to nepochopila. Buď je to totální šílenost beze smyslu anebo geniální dílo. Já se zatím kloním k první variantě. ()

Mikino00

Ale ano, to je přesně tak jak to má být, vykreslení apokalypsy v budoucím světě nejen morálního úpadku, který kromě desítky narážek přikreslilo i obsazení herci z filmů pochybné kvality, ale i neustálého dozoru Velkého bratra, proti kterému se postavily skupiny odporu. To že jsou trochu hloupě postavy mezi sebou propojeny a hlavní záporná postava je jako z animovaného filmu ani tak nevadí. Někteří to chtějí srovnávat s Orwellem nebo Lynchem, to ale přece nejde, tady jde o něco úplně jiného, o pouhý konec světa. Navíc mě to připadalo srozumitelné, až mi bylo líto jak to bylo jednoduše odbyto. A že je to tvůrčí onanie? Ano je, taky to chce pořádné ego natočit něco takového, ale to už přece u podobných tvůrců takhle bývá, Lynchova tvorba je také tvůrčí onanie a jak je to geniální. Je jen škoda, že nízké hodnocení vlivných uživatelů, nejspíše pohřbí film do zapomnění, ale tohle určitě stojí za to vidět, je jedno zda se to bude líbit nebo ne, každý máme jiný pohled. ()

RipperJosh

Já to celou dobu vnímal jako totální vyfuckování veškerýho toho bezcennýho showbyzhnusu, kterej nás obklopuje, včetně současnýho mainstreamovýho stylu filmovýho vyprávění. Škoda jen toho konce, přijde mi to zbytečně nedořečený. Dodatek: Přidávám i pátou hvězdu, protože hodnocení tady je směšně nízký. Zajímalo by mě, kterej uznávanej kritik přišel jako první s myšlenkou, že je to tvůrčí onanie a podobný debility, že se toho tady pak každej tak chytnul. Protože jinak je pro mě úplnou záhadou, jak jste to mohli všichni tak přesně poznat:)) Osobně bych za tvůrčí onanii považoval každej autorskej film, tak to jděte připsat ke stovkám dalších. ()

Phillo

Neuveriteľné. Southland Tales je ako dokonalé trucovanie urazenej manželky. Robí presne to, proti čomu bojuje. Používa všetky prostriedky doby a prostredia, ktorými vábi všetkých a zaujme len tých, ktorý si dokážu pripustiť to, že "The world is coming to an end". Southland Tales je reprezentatívna vzorka, ktorá rozdeľuje ľudí na múdrych a hlúpych. Southland Tales NIE je presne tým, čo Amerika momentálne potrebuje, ale JE presne tým, čím Amerika momentálne je. Film pre ľudí, ktorí dokážu nájsť v kope sena ihlu. A Kelly to veľmi dobre vie a preto si robí srandu práve z tých, ktorí si myslia, že oni tú ihlu nepotrebujú. A robí to spôsobom, ktorý nedá spať. Nadlho. ()

jerenymo

Tak tohle byla vysloveně fuška. Zpracovávat všechno co se děje a neděje kolem je dost náročný, ale nakonec zjistíte že film zas tak obtížný není a člověk musí být jen trpělivý a čekat na vysvětlení i když pra málokdy dává smysl. Ale jelikož sem milovník obdobných filmečků (zejména Donieho Darka) tak si v takových to šílenostech libuju. Vřele doporučuju:) ()

masiko

K tomuhle filmu se dá jen těžko něco napsat. Kelly je bez diskuze génius a hned v začátku každé další geniální scény nás varuje dopředu: "jsem prostě chytřejší než vy, tak se s tim smiřte". Ješitní hlupáčci se samozřejmě budou předhánět ve strhávání tohoto filmu, ale na to existuje jednoduchá odpověď: to, že vy nic nechápete a nevidíte ještě neznamená, že tam nic neni. Samozřejmě nehodlám tvrdit, že je mi v Southland Tales všechno jasné - také není. A stále není, ani po třetím shlédnutí. Ale i ten nevím jak velký zlomek, který mi jasný je, bohatě stačí k tomu, aby se Tales zařadily do mých TOP 10. Už jen za tu fingovanou vraždu falešným rasistickým policistou, která se změní v opravdovou vraždu opravdovým rasistickým policistou... Je obrovská škoda, že Southland Tales v tržbách tak extrémně propadly. Kellymu hold bude muset příště natočit něco celistvějšího a také hloupějšího, aby si na sebe vydělal. Doufám, že ještě aspoň jednou hodí všechno za hlavu a natočí něco, jako jsou tyto příběhy. ()

Luukec

ono je to pro někoho kdo nečetl knížky napoprvý těžký pochopit.. ale nevím no.. podívám se znova až budou titulky a opět zhodnotím.. ()

martalini

Může mi někdo k..va vysvětlit,co to bylo? Hodně dlouho jsem neviděl tak špatně slepenej, nezvládnutej a nesourodej scénář. Ano, formálně se to Kellymu povedlo, jenže obsahově?No hrůza...po polovině filmu jsem si říkal, že buď musim bejt absolutní debil, nebo si ze mě film dělá srandu (uznal jsem, že to druhý - jak jinak,že? :-) ) předposlední čtvrtina to sice zvedla o hodně, jenže hloupej konec to zase srazil...nevim, jestli to bude mnou,ale absolutně jsem to nepochopil a nevzalo mě to...zdá se, že se Kelly vážně zahleděl až moc do sebe a ve svý tvůrčí onanii jaksi zapomněl na souvislosti a a soudnost a jeho snaha se občas mění ve fantasmagorii, což by bylo naprosto geniální, kdyby ovšem zbytek a okolí nebylo tak stupidní... ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

25.12.2008

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba… (více)

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (více)