poster

Generace X

 • USA

  The Chumscrubber

 • Německo

  The Chumscrubber - Glück in kleinen Dosen

 • Slovensko

  Nevydarený únos

 • Velká Británie

  The Chumscrubber

Drama / Komedie

USA / Německo, 2005, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šakal
  ****

  Kdybych si hned v úvodu nevšimnul jména režiséra, téměř bych se vsadil, že to nemohl natočit nikdo jiný než Sam Mendes. Označení komedie rozhodně není na místě! Rád bych použil označení sci-fi, ale to bych byl ještě více ( bohužel ) vzdálen realitě než u předchozího označení. Velice aktuální snímek, víc než by se na první pohled mohlo zdát! Hodně zdařilá mrazivá cynická exkurze do ( amerického ) způsobu života ( rodin ) na téma: absence jakékoliv mezilidské komunikace v kombinaci s konzumím způsobem života. Pro jakékoliv city tu není místo ( pokud mezi ně tedy člověk nepočítá úplnou apatii téměř ke všemu.) Ta navozená atmosféra člověka spaluje jako žár a zároveň diváka neustále tam někde " vzadu " mrazí. Co musím jednoznačně vyzdvihnout to jsou vynikající herecké výkony všech zůčastněných včetně nádherné Carrie - Anne Moss ( které to i na prahu 40 - ky setsakra sluší! ). Velice silný intezivní zážitek - 4+1/2*(24.11.2009)

 • claudel
  ****

  Během filmu jsem přemítal, zda to tvůrci myslí vážně nebo je to nějaká ujetá černá komedie, až postupně mi docházelo, že se jedná o nemilosrdnou kritiku americké společnosti a především jednoho jejího rysu - lhostejnosti. Peníze, krásné domy v krásných čtvrtích, luxus, nic z toho však nemůže zajistit příjemné dospívání, podporu rodiny a silné zážitky. V okamžiku, kdy se něco pokazí, se lidem začnou otvírat oči...Film napěchovaný známými hereckými tvářemi, jimž vévodí sympatický Jamie Bell.(6.7.2010)

 • misterz
  ****

  Tak toto bolo nečakané príjemné prekvapenie. Na prvý pohľad sa film možno javí ako čierna komédia, no podľa mňa ide skôr o smutnú drámu a trefnú spoločenskú kritiku. V Amerike to totiž medzi deťmi a ich rodičmi tak funguje - všeobecný všadeprítomný nezáujem zo strany rodičov, ktorý im potom deti v dospelosti vracajú. Potom nie je nič nezvyčajné, že ako rodina sa stretnú tak maximálne na Vďakyvzdanie a na Vianoce. Skoro každý Američan, ktorého som stretol sa sťažoval na niečo podobné. Ale vôľa zmeniť to tu nie je ani za mak žiadna. A dá sa to ešte vlastne? Asi už je neskoro, žiaľ... Navyše túto smutnú a ironizujúcu sociálnu kritiku spoločenského života vhodne dopĺňa pekný soundtrack a slušné herecké výkony. Silný nadpriemer. 85/100(18.5.2017)

 • Morien
  ****

  Ne že by se mi to líbilo, ale docela se mi to líbilo. Hloupě jsem se nechala oblbnout tím, že jsem si před sledováním přečetla v oficiálním textu distributora slůvka "černá komedie" a potom jsem chtě nechtě pořád podvědomě čekala, kdy se začnu smát. Ta chvíle tedy nepřišla, ale zato jsem se solidně ponořila do myšlenek, zhruba tak, jako Ralph Fiennes s božským výrazem vstoupil do bazénu a voda ho vzala. Týnejdři mě ve výsledku až tolik nezajímali, ale strašně moc mě zaujala plejáda dospělých s drobnokresbou svých mikroosudů.(7.5.2011)

 • Zeck
  *

  Příšerná haluzácká nuda, která je vyprávěna tak děsně sterilně a pitomě, že jsem to snad ještě neviděl. Zápletka byla zajímavá, ale ten styl, kterým se všechno podávalo byl na zabití! Chvílemi jsem se neorientoval kdo je prostě jen úplný idiot a kdo je na absťáku, jediný kdo mě pokaždé zaručeně pobavil byl Ralph Fiennes. Ten podal svůj klasický (skvělý) výkon a obohatil tak neuvěřitelně nudný film. Díky němu je to alespoň 20%.(2.8.2011)

 • - Název filmu odkazuje na stejnojmennou videohru. (Terva)

 • - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Arie Posin Project. (MikaelSVK)

 • - Natáčení probíhalo převážně ve Valencii, Los Angeles a kalifornské Santa Claritě. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace