• Karolek

Příběh jedné "děvky", která prý touží po lásce. Poté, co zjistí, že další její chlap chrápe a prdí, skočí do postele s někým "dokonalejším", aby zjistila to samý. Vím, že i takový nány existujou, ale proč se na ně koukat ještě ve filmu a hrát si přitom na romantiku, aby si holky pobrečely. Film plný plochých povrchních vztahů patřící spíše do červený knihovny puberťaček. Název filmu je "Román pro ženy". Proto jako muž asi nemám oprávnění kritizovat, tak nic víc psát radši nebudu.(17.6.2015)

Mě se tento film líbil. Skvělá je Simona Stašová už od prvních minut filmu, kdy vstoupí na letiště s českým pasem, ale mluví anglicky a scénu, kdy doma objeví nahého Pažouta, zahrála opravdu skvěle. Příběh byl dle mého názoru dobrý, to že dcera pozná na horách chlapa, který je mámin bývalý - to už je dobrý námět na film. Hláška "já už nám tajně dva roky spořím na byt...jako idiot...s liškou" mě dostane prostě pokaždý :-D Jediné, proč dávám 4* a ne 5* je to, že mi do příběhu vůbec nijak nezapadal parašutista Rašilov a úsek, který se ve filmu týká jeho mě nudil. Jinak skvělý!(20.1.2016)

Doteď se na to rada podivam ...(30.4.2016)

• Jard

Niektoré scény ma celkom pobavili, ale dej sa mi zdal veľmi gýčový a málo prepracovaný. Ľahko sa dalo predvídať, čo sa udeje, takže zápletka nebola z mojej strany takmer vôbec vnímaná. 50 %(2.12.2017)

Po tomto filmu jsem šel políbit svou ženu a poděkovat jí za to, že se nechová jako průměrná románová šablona "moderní a emancipované" ženy...(5.1.2018)

pobaví, neurazí - místy.. ano, jakože trochu sex ve městě po česky říznutý zápletkou mezi máti, dcerou a Pažoutem :-) všude kolem Avon (všimněte si prosím :-D ) a rádoby romantika... za mne kýč.. zasměju se leda tak debilkovi s mobilama.. Stašová v klobouku excelentní, jinak oslava povrchnosti a erotiky v prvním plánu.....možná pro holky kolem 30 fajn...(6.1.2018)

• Nathaniell

Něco co nenávist k polákům, trapně sprostý slova a několik dojebaných scén nezachrání před pádem do zapomnění. Prostě jenom další zbytečná hovadina. 2* ze soucitu.(29.12.2018)

Docela svěží a zábavné +krásná Zuzana Kanócz(17.4.2005)

• Kikoo

Problém většiny českých filmů posledních let je fakt, že ač se snaží tvářit vážně, sdělovat poselství a zakládat na známých osobnostech v režii, ve scénáři a na hereckém obsazení, tak výsledek je bohužel jedním slovem Trapný.(23.1.2006)

Super počin! Byl jsem na premiéře a nyní se ke mě film znovu dostal na DVD. Jednoznačně herecký koncert Marka Vašuta a Simony Stašové. Zejména její nefalšované zděšení nad objevením nahého "Pažouta" je skvělé. A scéna v čínské restauraci se zakomponováním reklamního Bobika:-) je jen třešničkou na poměrně dobře upečeném dortíku.(26.1.2006)

• HokusPokus

Příšerná slátanina, navzdory názvu - muži i ženy držte se daleko od tohohle braku.(24.6.2006)

Názvy filmů jako je tenhle či "Duše jako kaviár" mi nahánějí hrůzu. Navíc "Román pro ženy" dokonce naznačuje komu je snímek určen. Filmy o vztazích tvoří hlavní proud české kinematografie posledních let. Ale Román se mi líbil. Vůbec se nesnaží dojímat, či moralizovat. Naopak, vztahy tu Kanóczová i Stašová berou s volností a nadhledem. Ale to neznamená že jsou děvky. Ten nadhled zní jako blbost, zvlášť po zašlapávání hlav a ječení ze skály, ale ani jedna z dam se navenek na nikoho neupíná a vše řeší samy se sebou. Mají svou hrdost. Je to vtipná komedie, která obsahuje některé opravdu dobré fóry jako "To je ale kretén, podívej co má za mobil." Vašut září a pochvalu zasluhuje i Laďka Něrgešová. 69%.(12.11.2006)

• GintrWinkr

Asi nejlíp to shrnul Cival. To je asi tak všechno co vám k tomu můžu říct.(3.11.2007)

• Leila75

Jen jednou jsem odešla z kina,bylo to dávno a ten film si pamatuju,jmenoval se Michael a hrál v tom Travolta-hrůza.Po druhé jsem chtěla odejít právě z Románu pro ženy,p.Renč by se měl držet pouze točení reklam,nebot´ tenhle film je jedna velká reklama.Dobře si pamatuju můj pocit trapnosti při každém záběru na TO nějaké logo, zcela bez logiky!Slovenská herečka v hlavní hrdince spnila snad jen to ,že má dobře vypadat!Z kina jsem neodešla jen proto,že vedle mě seděla kamarádka a nechtěla jsem jí tam nechat,po filmu jsme se ale smluvily,že jsme měly naprosto stejné nutkání odejít.Škoda,že jsme si to neřekly a trpěly až do konce!(8.1.2008)

• ToddB

Tak příběhy podobných krav jsou lépe režírovány na Youtube pod heslem "Gold digger prank" ...... takhle to dopadá, když se homosexuál pokusí předpokládat, jaký typ muže by se líbil ženám :-)(2.2.2008)

• porcelina

Nevkusné!(5.2.2008)

• sister

Tenhle film znevažuje ženy skoro stejně, jako je znevažuje feminismus.(7.7.2008)

Po předchozích zkušenostech s filmy, které čerpaly od Michala Viewegha, jsem nečekal nic dobrého, řekl bych jsem čekal totál blbost. Možná právě proto jsem byl mile překvapen. Nenudil jsem se... Sem tam nějaká vtipná hláška, probírání životních témat a solidní výkony herců, hlavně Marka Vašuta.(16.11.2008)

• HankMoody

za S.Stašovou dávám **(27.11.2008)

České filmy sa mi nikdy nepáčili, ale tento je trieda :D(8.5.2009)