Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Pavel Smejkal) **

  "Nápad dostať na plátno Vieweghov úspešný Román pro ženy je zdá sa odsúdený na úspech. Chopila sa ho česká filmárska špička, takže podozrenie z nedôslednosti práce je neopodstatnené. Isté sklamanie však môžu spôsobiť očakávania časti publika, ktorá má o proklamovanom inteligentnom humore vlastnú…" (více)

 • Filmpub.cz (Aleš Herda) **

  "Filmu chybí nosná dějová linie a je tvořen pouze jednotlivými historkami. Ty se snaží Renč skloubit efektními obrazovými vložkami, podkreslenými hudbou, ať už jde o lyžování, paraglading nebo sjezd na bobové dráze. Tyto scény jsou sice obrazově zajímavé, podkreslené výbornou hudbou, ale ve svém…"

 • Filmweb.cz (Matej Šišolák) ****

  "Vieweghovi lze zase přičíst švih scénáře a lehkost a duchaplnost dialogů. V ústech dobrých herců, jimž vévodí nezvykle obsazená dáma Simony Stašové, zní (většinou) na domácí poměry až nezvykle přirozeně a to přesto, že se jedná o mluvu značně stylizovanou. Postava Marka Vašuta byla pro mě malým…" (více)

 • Kinema.sk (Vladimír Kurek) ****

  "Román pre ženy je príjemný oddychový film od ktorého ani nič iné nemožno čakať. Žiadne hlboké posolstvá, ani nové prekvapivé pointy." (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Román pro ženy pobaví, přinejmenším během promítání, i když se tak děje hlavně zásluhou herců. Herectví totiž přesně odráží jak zkušenost jednotlivých interpretů a jejich schopnost s nadhledem oživit i klišé (Stašová se svými bravurně rezignovanými glosami, rozpačitá nesmělost Donutilova, Vašut,…"

 • Tiscali.cz (Darja Nečasová)

  "Renčův snímek v některých ohledech připomíná filmy z první poloviny 90. let, neobratně zachycující reálie kapitalismu po česku. Laura pracuje v časopise s názvem Vyrovnaná žena, Oliver o sobě říká, že je takzvaný kreativec a tvoří slogany typu Měkký chlup z Měcholup. Tradičním neduhem je také…"

 • Volny.cz (Eva Froňková)

  "Režisérova tvůrčí ruka je tady jasně znát, obzvláště jeho "úchylka" na bizarní postavičky, kterých je ve snímku více než dost (od Ingrid přes Rickieho až po babičku). Hloupé kadeřnice nebo Oliverův přítel Hubert svým karikaturním vykreslením mohou připomenout třeba slizkého a přestylizovaného…"