O neobyčejných zázracích obyčejných lásek. Monika (Tatiana Vilhelmová), Toník (Pavel Liška) a Dáša (Aňa Geislerová) jsou kamarádi od dětství, kteří spolu vyrůstali v jednom paneláku. Monika, Toníkova dávná láska, pracuje v supermarketu. Její přítel Jiří odletěl do Ameriky za prací a Monika doufá, že už brzy pojede za ním. Toník teď žije se svou tetou na statku u města a živí se všelijak. Nechce zpátky do paneláku, nechce pracovat ve fabrice, nechce poslouchat rady svého otce. Dáša žije sama, má dvě malé děti a ženatého milence Járu. Dáša je k smrti unavená a zoufalá, ale pořád věří jeho slibům, že se rozvede a sežene jí práci. Monika dostane k Vánocům od Jiřího letenku a začne se chystat na cestu do Ameriky. Dášin duševní stav se zhoršuje, už není schopná se starat o děti. Když Dášu převezou na psychiatrii, Monika zruší letenku do Ameriky a ujme se jejích dětí. A náhle znovu zjišťuje, jak velkou oporu má právě v Toníkovi. Pro Toníka začíná nový život - kvůli Monice a dětem je schopen udělat cokoli: pustí se do přestavby statku, a dokonce začne pracovat v továrně. Jenomže hra na rodinný život je pořád jenom hrou, i když si to Toník nepřipouští - Moniku čeká budoucnost v Americe, děti jsou jenom "vypůjčené" a do baráku pořád teče... Nový film režiséra Bohdana Slámy navazuje na jeho úspěšný debut Divoké včely, který měl mimořádný ohlas u českých diváků a přinesl mu i řadu cen na mezinárodních filmových festivalech. (Česká televize)

Ukko

Tak původně jsem se těšil na něco úplně jiného, ale i tak Bohdan Sláma nezklamal. Poměrně slušně depresivní dílko, které má v sobě něco chytlavého.Celkově je počin průměrný, nic na něm nevystupuje, ale jako film funguje dobře. Nic na nedělní pohodový večer, člověk an něj musí mít náladu. ()

Chajimwitz

Musím trochu poopravit hodnocení a vytáhnout tento film z odpadu,myslím,že se k soukupovinám a troškovinám nehodí.Včera jsem ho sledoval na půl oka s ostatními rodinnými příslušníky a uznávám,že film nějaký příběh a děj má,pro mě však naprosto nezajímavý a Lišku s Vilhelmovou vůbec nemám rád.A přiřadit tenhle snímek do žánru komedie je přinejmenším troufalost. ()

fredisek

Po neblahé zkušenosti se Čtyřmi slunci jsem se rozhodl, že musím vidět něco dalšího od Slámy, abych zjistil, jestli jsou všechny jeho filmy tak úděsné. Vybral jsem si tolik vychvalované Štěstí. Čekal jsem podobnou hromadu nudy jako u sluncí, nedočkal jsem se, bohudík! Štěstí si zaslouží být vychvalované, je totiž skvělé. ()

Renfield

Je to tak, na přílišnou měkkosrdcatost se patří vys... Tohle hledání štěstí tam kde není, to potvrzuje mírou vrchovatou. Občas až dokumentární styl Bohdana Slámy, ještě podpořen stejně působící kamerou Diviše Marka, který z onoho dokumentu nemá problém přejít až na poeticky působící industriální krajinu, dodává příběhu na reálnosti. Nakonec je možné do tohoto společného souznění započítat i herce, kteří hrají bez výjimky výborně. Nejlepší Slámův film. 80% ()

jasse

Leila75 to řekla za mě: "Film s jasným cílem zapůsobit na lidské city, opuštěné děti feťačky, kamarádka z baráku, která se jich ujme a prožívá šťastnou rodinku. Mám ráda filmy reálné a tohle by prostě v našem právním státě neprošlo, je to jen srdceryvný scénář s jasným cílem." Dvě hvězdičky dávám kvůli slušným hereckým výkonům. ()

alenka

den ode dne stesti ocenuju vic a vic. pochybuju, ze sem v posledni dobe videla lepsi ceskej film. asi zacinam mit uchylku na opravdovy zivoty, na opravdovy "stesti". taky me potesila aňa, poprvy veruhodny herecky vykon, poprvy jsem ji verila. stesti je sice spis pro trpelivy a empaticky divakay, ale urcite dava vic nez cesky leporelo-komedie a la jedna ruka netleska. ()

hell_boy

Štěstí. Co je štěstí? Muška jenom zlatá, která za večera kol tvé hlavy chvátá...ehm, pardon. Asi bych měl napsat něco o filmu. Štěstí je hodně smutný film, který musí na každého zapůsobit velice emotivně. Na můj vkus ale malinko postrádá vtip a nadhled, který je největší předností většiny českých novodobých filmů. Od začátku do konce budete smutně zírat na obrazovku a litovat hlavní představitele, ale to je asi tak všechno, nic vás po dobu sledování nepřekvapí, ale i přes tuto linearitu si dovoluji tvrdit, že se nudit nebudete. Z herců bych rád vyzdvihl hlavně Annu Geislerovou, která herecky zastiňuje zbylé herce asi i kvůli nejzajímavější roli. Ve výsledku mi vychází 70% a tím pádem zařazení v žebříčku českých filmů z roku 2005 až za Příběhy obyčejného šílenství. ()

kujon

Pěkná česká oddechovka, v mnoha ohledech se mi film moc líbil, v mnoha mě pěkně nasr.. :) Konec jsem absolutně nepochopil, nebo spíše nevím, co tim chtěl básník říct. Když budu mít někdy v budoucnosti opravdu zbytečných, naprosto navyužitelných, nanicovatých 100min., tak to shlídnu eště jednou :O) ale asi ne :)) ()

Jendus

5 hvezd za Vilhelmovou a Lisku! 5 hvezd za to, ze si pohrava s motivem hledani stesti tam, kde by ho vetsina z nas nehledala a upozornuje jen na fakt, ze moc lpime na hmotnych statcich! Mozna vam to zni jako otrepany klise, ale co je potreba k zivotu? Sahneme si do svedomi a zjistime, ze k tomu, abychom se meli "stastne", staci nakouknout na zivot jen z trochu jinyho uhlu. A 5 hvezd za: "ty jo, zkurvenej vitr", kdy v pozadi zaberu cni veze tovarny... ()

republika

Kalkul, kalkul, klišé, kalkul a klišé. Sláma ví, co se venku bude líbit - tedy aspoň jak nás na západ od hranic chtějí vidět. Nemusíte nás mít rádi, ale musíte s námi soucítit... ()

crozet

Extrémně sdělný a autentický film o lidských nesnázích, čemuž rozumíme, protože v reálu si v nich hrajeme každý svou hlavní roli. Sláma excelentně zobrazuje život, což je pravděpodobně nejušlechtilejší funkce a význam umění. Škoda poněkud násilně zvolené beznaděje v závěru. Krutost, marnost a bezvýchodnost nejsou pocity, ve kterých si člověk libuje. ()

Strike

Asi první film, ve kterém mě zaujal herecký výkon Pavla Lišky. O mnoho lepší než Divoké včely. Přesto jen ** P.S. Komentář Testua je výtečný - přesně to si o filmu myslim, jen bych to tak nenapsal. ()

Suchinnen

Narozdíl od ostatních současných českých tvůrců, tvoří Sláma po svém, osobitě a nepoměrně uvěřitelněji a přestože zde vidíme většinu herců známých právě z děl čím dál slabší konkurence, tady mám pocit že opravdu hrají. A hrají dobře. Po všech stránkách dobrý film od režiséra, který dle mého názoru zraje jako víno a který dalšími počiny možná vrátí světlo a duši české kinematografii. ()

Phillo

Herecky najlepší europsky film posledných niekoľko rokov. Len tá česká žánrová všetko-nič - otnosť, pri ktorej sa snažia riešiť všetko a nevyriešia vlastne nič nechala stopy aj na tomto takmer dokonalom diele. 85% ()

waits

Solidne odvedeny pribeh, ktery nastesti uhyba z cesty k predpokladanemu happy endu, kam ma chvilemi namireno. Nenalicena, popr prelicena Geislerova je presna, ostatni vubec ne spatni. FIlm vubec nechapu jako adoraci malomesta nebo chudoby, kterehozto socialniho kyce se reziseri obcas dopusti. Pro me je to pribeh o tom, jak hledat stesti i v tezsich podminkach, nez ve kterych se vetsina z nas pohybuje, jak se srovnat s ranamy osudu. Slamu tohle tema viditelne zajima a pritom netlaci prilis na pilu v emocich (az na umirani v nemocnici), v ukazovani prstem (jinde bysme mohli videt presvedceni, ze za tezky osud mohou bohaci, podnikatele, popr kapitalismus jako takovy), ani ve vyzdvihovani moralni cistoty chudoby (nejvetsi mrcha je chuda a nezodpovedna). Dobre. ()

Pawlisman

Na toto se mi dobře nekoukalo. Horzný zvuk, podivně vybraní herci, klasicky hroznej Liška a především šílený scénář a ještě horší zpracování. Wtf? Začátek je doslova příšerný a to, že se to časem lehce zlepší, přičítám tomu, že už si člověk na tu počáteční hrůzu zvykne. Nelogičnosti, nesmysly, podivně vybrané lokality jako i otřesne záběry. To to ty naše filmové hvězdičky dělaj fakt už jen pro prachy? či proč se takového děsu zúčastní a věnují mu své úsilí... 4/10 ()

Tochal

Štěstí, prchavé a nedosažitelné, se ukrývá v posledním obrazu filmu, v úsměvu Tatiany Wilhelmové jednoucí vlakem kamsi do neznáma a sledující souběžně běžícího psa. Štěstí je nic, štěstí ji šelest, záchvěv, který přichází v těch nejméně předpokládaných a očekávaných chvílích. Štěstí je předznamenáním budoucího utrpení. Úsměv a pak už zas jen a pouze hluk přes pražce do neznáma se ženoucího vlaku. ()

Pevek2

Podle me preceneny film na hranici kyce. Chudoba v severnich Cechach neni sebespasitelna a jeji syrove/spinave zobrazeni taky ne. Formalne tam jsou podle mne nesmysly, i kdyz souhlasim, ze postava Tonika ma jakysi presah a vypoved. Ale Geislerove tradicne neverim nic. A za nejvetsi prehmat povazuji scenu, kdy se tem stanovi nahodny datum narozenin a upece se jim dort a v tu chvili se vraci jejich matka. Hned po sfouknuti svicek. To je totiz verna kopie skoro totozne sceny z Koljy, kdy prichazi pani Zubata z uradu socialni pece. Neverim, ze by to byla vykradacka. Spis je to podle mne ilustrace, jak moc maji cesti tvurci holywoodskou dramaturgii za nehty at si hrajou na alternativu nebo ne. Ano, Stesti je pro me jakesi hrani si na alternativu a tedy nepoctive. Navic po vybornych Divokych vcelach je to samozrejme zklamani. ()

Evropské filmové ceny

27.02.2006

MFF Bratislava

MFF Bratislava

19.11.2005

Ve dnech 2. - 10. prosince 2005 se v bratislavském Palace Cinemas uskuteční 7. ročník MFF Bratislava. Během této doby se představí 18 filmů z celého světa, jejichž kvalitu budou krom početného… (více)