Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (331)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Tvůrčí team stojící za Kinoboxem asi podlehl klamnému dojmu ze Čtvrtníčkova samorostlého moderování a napsal pro něj ,,komedii" na tělo (Čtvrtníček tu kupodivu ale má i silné dramatické pasáže, možná největší klad filmu) zhruba v duchu Petrova ulítlého moderování, zamotal do toho ovšem ex-hvězdu svého Českého lva Jaroslava Duška a duchovní guru patrně přinesl do scénáře spirituální motivy, jinak si nedovedu vysvětlit ten nesourodý pelmel nápadů, fórů, gagů, příběhů, žánrů... Doblba! jistě zdobí dobře zvládnuté řemeslo, vše ostatní už je ale špatně, protože ve výsledku jde o bohapustý blábol. Tahle černá komedie je možná skutečně hodně černá, ale bohužel to vůbec není komedie, humor tu skoro nefunguje, scénář pánů Vachlera a Stehlíka je dokonale impotentní. Nespornou předností Petra Vachlera je fakt, že dokáže do svého projektu obsadit řadu známých tváří, škoda, že si od někoho umného nenechal napsat pořádný scénář. Přehrávající herci jsou takhle jen karikaturou sama sebe. Vlastně je škoda, že raději místo Doblba! nenatočili ve filmu citovanou telenovelu Jose a Manuel... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Co to je proboha za člověka, ten Vachler?“ Na víc jsem se po prvních minutách, odhodlán hodnotit jedině odpadem!, nezmohl. Neskutečným způsobem přehrávající herci (včetně jindy sympatické Lenky Krobotové), ani stopa po čemsi jako humoru (ale zoufalá snaha o něj) a naprostá absence toho, co většina slušných filmů mívá a říká se tomu děj. Zhruba po hodině jsem si začal říkat, že ten film je až podezřele špatný, že v tom určitě bude nějaký háček, v té chvíli mi došlo, kde je zakopaný pes – v mých očekáváních. Doblba! totiž nemá být komedií. Tedy, ono je tam příliš mnoho pokusů o vtip na to, aby to nebyla komedie, ale rozhodně to není jenom komedie. Vachler se hlavně snaží říkat všechno, oslovovat všechny, k čemuž využívá všeho, co mu zrovna přišlo na mysl. Způsob, jakým nás nabádá, abychom byli lepšími lidmi, což mimo jiné zahrnuje upřímnost, věrnost, dobrosrdečnost, vegetariánství, lásku ke zvířatům (i těm nejmenším), by se hodil do nějaké šedesát let staré americké moralitky, ale na ni jde zase o způsob příliš sofistikovaný (i když pravděpodobně nechtěně). Mám rád filmy, které mají co říct. Říkají-li něco opravdu zajímavého, jsem jim ochoten odpustit i nešikovnost způsobu, jakým to říkají, ale Doblba!, to je taková demence (neznamená „hloupý film“), že jí neodpustím nic. Je zde příliš mnoho scén postavených na trapném vachlerovském humoru (třeba záběry z fiktivní telenovely již hraničí s laciným self-product placementem), příliš mnoho scén, které odvádějí pozornost od toho hlavního, jež by v jiné galaxii možná bylo zárukou dobrého filmu. Mrzí mě to hlavně kvůli hercům, z nichž vyniká Vlasta Dušek (možná proto, že si jako jediný nemusel na nic hrát) a zcela vážnou polohou překvapuje Petr Čtvrtníček. Sešla se zde dobrá konstelace hereckých hvězd a například ze scény štědrovečerní večeře by jistě šlo vykřesat více. Problém vlastní všem postavám souvisí s tím, že se chovají jako kreténi, které nemáme šanci blíže a lépe poznat a následně jim držet palce. Odpad! to nakonec přece jenom nebude, na ten je Doblba! filmem příliš chytrým, ačkoliv se – jakoby úmyslně – snaží budit dojem přesně opačný. Přirovnal bych k to k zapalování cigarety plamenometem. 50% Zajímavé komentáře: RAPIDUS, levente ()

Reklama

Gimli 

všechny recenze uživatele

Film, v němž je zbytečné a naivní hledat nějaká hlubší sdělení. Pokud by tam přecejen byl nějaký náznak něčeho takového, tak je to terčem humoru, ne apelem. Jsem rád, že zase jednou vznikl český film, který není o laskavém, případně zhuleném českém člověku. Bavil jsem se dobře. Vyhrocování situací ad absurdum se daří na výbornou. Celý film je nabit humorem, který podle mě hodně lidí mylně považuje za snahu o jakési moralizovaní apod. Vlastně ani nevím, proč nedám 5*. Možná s tím počkám, až to uvidím znovu. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Eufórie ze Čtvrtníčka v poslední době mě vnutila věřit tomu, že tento film bude rozhodně stát za shlédnutí. Opak se stal pravdou. Sice to je nabyté hláškami až k prasknutí hlavně v první polovině filmu, u které jsem se celkem slušně bavil bohůžel druhá část už je zmrvená až nepochopitelně a tím klesá kvalita filmu znatelně dolů. Příběh je hrozný co si budu nalhávat a řada scén je až nepochopitelně tupá a trapná. Bohůžel to nezachrání ani vcelku vydařené herecké výkony Duška a Čtvrtníčka. Sice se tam objeví pár menších rolí jako například slavný fotbalový delegát Polášek, o to víc zase potěší jeho herecký výkon. --- Hrobku k Vánocům…co je víc co je dál…tohle už je nejdál!!! ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Tato komedie je z půlky velice vtipná, v druhé půli hodně černá a taky k nepoznání vážnější. Problém je v tom, že od vtipu ke vtipu vede dlouhá cesta. Ta se místy ztrácí a hodně často zarůstá a stává se neviditelnou. Petr Vachler se snaží, Roman Holý se snaží, herci se snaží, ale výsledek tomu moc neodpovídá. Nejvíc jsem měl práci s tím, odmyslet si od Petra Čtvrtníčka jeho "českosodové" role, i když jeho výkon mi byl nejsympatičtější. Nejlépe myslím dopadla scénka "Věštkyně." ()

Galerie (11)

Zajímavosti (7)

  • Dceru Valinku hrála dcera režiséra Petra Vachlera Valerie. (Haniczka)
  • Některé fotografie v úvodu filmu jsou skutečné, například snímky ze svatby Jaroslava Duška s jeho ženou. (Haniczka)

Reklama

Reklama