• divak84

opět bolavé místo českého filmu posledních let. začatek OK ale potom nesmyslné vaření z vody, mixování žánru, nepřehlednost, hluchá místa. od filmu jsem moc nečekal, nezklamal mne pouze čtvrtniček a dvojička z márnice byla supr (hlavně číšník z dědictví, u něj nechápu, proč nemá nějakou hlavní roli v některém předním českém filmu kromě "mistři")(21.8.2010)

Toto hodnocení je trochu z trucu vůči těm všelijakejm odpadům, co se tů vyskytly. Dyť je to vtipný! Mě opravdu baví se dívat na Duška, Čtvrtníčka, Matonohu, Hanáka, Zbrožka anebo Krobotovou, Boudovou a milou, dobře herecky ukázněnou Křesadlovou. Je to plný různých, vtipně podaných myšlenek a vůbec to neni blbost. Vachler si tam prostě promítá spoustu svých eticko-životních otázek (aspoň si to myslim, třeba sem mu nalít, ale to mi nevadí), který sou zcela namístě a zároveň si z toho umí dělat srandu (a taky srandu ze všech pozérů). Takže všem tvůrcům tohohle filmu fandim a mimochodem, po filmu sem měl fakt příjemnou náladu a to se počítá.(12.11.2007)

• Radek99

Tvůrčí team stojící za Kinoboxem asi podlehl klamnému dojmu ze Čtvrtníčkova samorostlého moderování a napsal pro něj ,,komedii" na tělo (Čtvrtníček tu kupodivu ale má i silné dramatické pasáže, možná největší klad filmu) zhruba v duchu Petrova ulítlého moderování, zamotal do toho ovšem ex-hvězdu svého Českého lva Jaroslava Duška a duchovní guru patrně přinesl do scénáře spirituální motivy, jinak si nedovedu vysvětlit ten nesourodý pelmel nápadů, fórů, gagů, příběhů, žánrů... Doblba! jistě zdobí dobře zvládnuté řemeslo, vše ostatní už je ale špatně, protože ve výsledku jde o bohapustý blábol. Tahle černá komedie je možná skutečně hodně černá, ale bohužel to vůbec není komedie, humor tu skoro nefunguje, scénář pánů Vachlera a Stehlíka je dokonale impotentní. Nespornou předností Petra Vachlera je fakt, že dokáže do svého projektu obsadit řadu známých tváří, škoda, že si od někoho umného nenechal napsat pořádný scénář. Přehrávající herci jsou takhle jen karikaturou sama sebe. Vlastně je škoda, že raději místo Doblba! nenatočili ve filmu citovanou telenovelu Jose a Manuel...(10.12.2011)

Značně rozporuplný kousek. Na jedné straně zjevně nezvládnutý scénář, který se dá ohodnotit slovem ptákovina, na druhé straně slušné herecké obsazení, přinejmenším pokud jde o hlavní postavy, absurdní humor, který místy funguje skvěle a místy vůbec ne, zajímavé dialogy, o kterých se dá napsat totéž. Jeden z těch filmů, které už podruhé vidět nemusím, a kdyby se tak přece jen stalo, šel bych s hodnocením dolů. Vzhledem k velmi specifickému humoru a nesporné komplikovanosti duše Petra Vachlera, jehož psychoanalytikem bych být nechtěl, je to opravdu film jen pro někoho. Celkový dojem: 50 %.(7.11.2009)

• gilmore_girl

Je to slabe navzdory Duskovi, navzdory Ctvrtnickovi (ktery mi tady nebyvale nezl na nervy), i navzdory Matonohovi a Tomicove (ktera predvedla snad svuj nejhorsi vykon). Par lepsich okamziku jako kralik, plyn a Duskovo rozmrzani se jinak topi v mori nudy a morbidnosti (sceny s otcem). Jedinou hvezdu filmu ziskalo duo z pohrebniho ustavu (zvlaste Polasek!) a celkem dustojny konec.(31.8.2010)

• - Dceru Valinku hrála dcera režiséra Petra Vachlera Valerie. (Haniczka)

• - Část filmu se odehrává v obci ŽIHOBCE. Žijí zde filmoví rodiče hlavního hrdiny. Obec se nachází asi 8 km východně od Sušice v krásném prostředí šumavského podhůří. Dominantou obce je kostel se štíhlou věží. Je zde zámek, dva obchody, hostinec, koupaliště a sportovní areál. (blackrain)

• - Ve filmu si otce hlavního hrdiny Jaroslava Duška zahrál jeho vlastní otec, Vlasta Dušek. (fannah)