• divak84

opět bolavé místo českého filmu posledních let. začatek OK ale potom nesmyslné vaření z vody, mixování žánru, nepřehlednost, hluchá místa. od filmu jsem moc nečekal, nezklamal mne pouze čtvrtniček a dvojička z márnice byla supr (hlavně číšník z dědictví, u něj nechápu, proč nemá nějakou hlavní roli v některém předním českém filmu kromě "mistři")(21.8.2010)

• Malarkey

Eufórie ze Čtvrtníčka v poslední době mě vnutila věřit tomu, že tento film bude rozhodně stát za shlédnutí. Opak se stal pravdou. Sice to je nabyté hláškami až k prasknutí hlavně v první polovině filmu, u které jsem se celkem slušně bavil bohůžel druhá část už je zmrvená až nepochopitelně a tím klesá kvalita filmu znatelně dolů. Příběh je hrozný co si budu nalhávat a řada scén je až nepochopitelně tupá a trapná. Bohůžel to nezachrání ani vcelku vydařené herecké výkony Duška a Čtvrtníčka. Sice se tam objeví pár menších rolí jako například slavný fotbalový delegát Polášek, o to víc zase potěší jeho herecký výkon. --- Hrobku k Vánocům…co je víc co je dál…tohle už je nejdál!!!(31.10.2006)

Hlášky: Pavel Muk: - "Hare Krišna." Josef Muk: - "Pochválen buď Ježíš Kristus." & Valinka: - "Tati, já chci králíčka." otec Muk: - "Podívej se do trouby, jestli tam ještě něco nezůstalo." Valinka: - "Ale já bych chtěla živýho, ne vokousanýho!" & babička Muková: - "Kdybyste mi radši koupili k vánocům nějakej hrob..." Josef Muk: - "Hrob. K čemu by ti byl?" babička Muková: - "Aspoň si budu mít kam lehnout." Josef Muk: - "Jo, a nastydneš." & Karel Muk: (Poté, co zazvonil na zvonek a v bytě mu vybuchl plyn.) - "No co, no, tak jsem neměl klíče, no!"(20.2.2007)

• Slarque

Původní oceněný scénář Hrob K. se skládal z pěti povídek. Scénáristy nenapadlo nic horšího než poskládat jejich střípky do jednoho příběhu, který občas nedává smysl a celkově nedrží pohromadě, nemluvě o tom, že jednotlivé scény spolu vůbec nefungují. Druhá polovna filmu už vlastně není ani trochu k smíchu a trochu ji zachraňuje jen herecký výkon Petra Čtvrtníčka.(6.10.2005)

Tato komedie rozděluje diváky klasicky na dva tábory. Je to opravdu černá komedie, která ale pobaví. Toto je spolu s Pelíšky nejlepší česká komedie posledních let. Smál jsem se od začátku do konce. Navíc komedie podtržená skvělými hereckými výkony, především Jaroslav Dušek opět exceluje. Ale nejvíce mě překvapila Lenka Krobotová, která stejně jako v Restartu odvedla skvělý herecký výkon. I když většině se film nelíbil, já jsem byl spokojen. Tato dvouhodinová porce zábavy a humoru mi velice vyhovovala. Moje hodnocení: 80%(4.6.2007)

• - Dceru Valinku hrála dcera režiséra Petra Vachlera Valerie. (Haniczka)

• - Část filmu se odehrává v obci ŽIHOBCE. Žijí zde filmoví rodiče hlavního hrdiny. Obec se nachází asi 8 km východně od Sušice v krásném prostředí šumavského podhůří. Dominantou obce je kostel se štíhlou věží. Je zde zámek, dva obchody, hostinec, koupaliště a sportovní areál. (blackrain)

• - Některé fotografie v úvodu filmu jsou skutečné, například snímky ze svatby Jaroslava Duška s jeho ženou. (Haniczka)