Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

Trailer

sedm.1

Doblba! nedrží absolutně pospolu ani dějově,ani scénaristicky.Humor se tu vyskytuje bezvyjímky takřka jen velmi černý,ovšem po čase již opakující se.Herci zde jsou známí spíš díky svým skečům či jevištním výstupům,ovšem film utáhnout seriozně nedokážou.O čistou komedii každopádně nejde,objevuje se zde i poměrně dost dramatických prvků.Celkově jde o průměrnou,chvílemi nudící a zdlouhavou televizní zábavu. ()

Malarkey

Eufórie ze Čtvrtníčka v poslední době mě vnutila věřit tomu, že tento film bude rozhodně stát za shlédnutí. Opak se stal pravdou. Sice to je nabyté hláškami až k prasknutí hlavně v první polovině filmu, u které jsem se celkem slušně bavil bohůžel druhá část už je zmrvená až nepochopitelně a tím klesá kvalita filmu znatelně dolů. Příběh je hrozný co si budu nalhávat a řada scén je až nepochopitelně tupá a trapná. Bohůžel to nezachrání ani vcelku vydařené herecké výkony Duška a Čtvrtníčka. Sice se tam objeví pár menších rolí jako například slavný fotbalový delegát Polášek, o to víc zase potěší jeho herecký výkon. --- Hrobku k Vánocům…co je víc co je dál…tohle už je nejdál!!! ()

Zagros

Byla to kravina jak Brno! Film střídal skvělé jednotlivé fragmenty a různé vtípky s pomalým přiblblým dějem. Bohužel mezi jednotlivými povedenými vtipy či scénami jsou poměrně dlouhé nudné mezery a film je nakonec více nudný než humorný. Přitom pár černo humorných vtipů se povedlo, ale mám pocit, že tvůrci toho tam chtěli dát více, než se do filmu vlezlo. Nějak si nedokázali utřídit priority a vznikl z toho přesolený guláš. Sám nejsem schopen říct, co přesně by měli udělat jinak, ale kombinace trojice Vachler, Čtvrtníček a Dušek snad ani jinak dopadnout nemohla. Slabé tři hvězdy, ale jako pohled na zvláštní filmové cvičení to snad i doporučím. ()

Sarkastic

Někteří by se asi podivili, jak jsem si mohl dovolit hodnocení ve výši 5*? Já si to dokážu zdůvodnit. Byl jsem na tom v kině a pak následně viděl v televizi. Naprosto skvělý Jaroslav Dušek, dále Petr Čtvrtníček, také ta kouzelná babička a pohřebáci. Absurdní humor, kterému jsem se smál (a nestydím se). Rozhodně doporučuji (tím názvem se nenechte odpudit). p.s. viz Mazaný Filip ()

misterz

Čo všetko môže spôsobiť nečakané dedičstvo.... Áno, tak to už na svete chodí, že pokiaľ ide o peniaze, ako prví sa vždy pohádajú príbuzní. Ide o takú zvláštnu kucapacu, ktorú výrazne drží nad vodou herecké umenie Jaroslava Dušeka, na ktorom to všetko stojí a padá. Jeho groteskný humor je prazvláštny ale vždy funguje. Priemer. 60/100 ()

• Některé fotografie v úvodu filmu jsou skutečné, například snímky ze svatby Jaroslava Duška s jeho ženou. (Haniczka)
  • Ve filmu si otce hlavního hrdiny Jaroslava Duška zahrál jeho vlastní otec, Vlasta Dušek. (fannah)