DivX/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +některé dialogy, momentky a vtipné situace (no hlavně s tím králíkem), zajímavá hudba, Petr Čtvrtníček -Jaroslav Dušek, některé zbytečné scény, občas hluchá místa a celkově film tak nějak o ničem/// Jéžiš, tak tohle je králíkovina. No myslel jsem si, že to bude blbost roku a přitom je to "překvapení roku". Teda to vlastně doblba kecám, ale určitě jsem čekal horší film, než z toho nakonec vylezl. A teď mě omluvte du se doblba dívat na další filmy./// Celkem 53%///(15.7.2007)

Jo tak s touhle komedií sem spokojen. Není zas tak extra výjmečná a místy mě příjde, že se snaží těžit z rychle nabyté slávy českých filmů, leč se trochu ukvapuje. Přesto všas je dostačujicí pro pobavení a to je snad jediné co můžu od komedie očekávat. Černý humor mi taky nikdy moc nevadil, takže proč ne?(10.1.2007)

• cross

Tak asi první čtvrtinka filmu vypadá docela nadějně - herci hrají osvědčenou roli odpovídající zvučnosti svých jmen, vtípky jsou náležitě vtipné a vše nasvědčuje tomu, že tu máme další relativně povedenou černočernou komedii...Pak se ale vše jaksi pokazí,film začne neobratně oscilovat mezi žánry, přichází nuda, nuda s rádoby efektními scénami a nuda se stupidními vtipy. Vrcholem pak je celé "znovuzrození" Duška a divák prostě musí odcházet z kina zcela znechucen! Vachler není dobrý filmař, Holý není dobrý filmový skladatel, Dušek je dobrý herec, ale v poslední době mám pocit, že jede pořád to samé pořád dokola... A v neposlední řadě - Doblba není dobrý film...(9.10.2005)

Čekal jsem mnohem větší hloupost. Jsem rád za každý film, který není jednou velkou reklamou na nápoje, nebo vyhledávače. Stejně tak jsem vděčný za každou komedii, která netlačí na pilu a i za cenu delší stopáže si v klidu vypráví, co chce. Doblba! není žádný zázrak, ale mnoho hlášek je opravdu výborných a docela se mi líbila i kamera, včetně těch trochu kýčovitých nájezdů na kostel.(15.8.2006)

Neprávem podceňovaná komedie se spoustou výborných herců a vtipných hlášek ( "Ťava, korytnačka a bocian desiatovali čučoriedky... Nějak vám Slovákům přestávám rozumět...). Z galerie postav mi kromě hlavních hrdinů utkvěla zejména dvojice pohřebáků Polášek + Černoušek. Komedie má pobavit a to se této povedlo minimálně na tři hvězdy.(27.3.2011)

• - Část filmu se odehrává v obci ŽIHOBCE. Žijí zde filmoví rodiče hlavního hrdiny. Obec se nachází asi 8 km východně od Sušice v krásném prostředí šumavského podhůří. Dominantou obce je kostel se štíhlou věží. Je zde zámek, dva obchody, hostinec, koupaliště a sportovní areál. (blackrain)

• - Ve filmu si otce hlavního hrdiny Jaroslava Duška zahrál jeho vlastní otec, Vlasta Dušek. (fannah)

• - Některé fotografie v úvodu filmu jsou skutečné, například snímky ze svatby Jaroslava Duška s jeho ženou. (Haniczka)