• JJ.Gibson

Tak tedy nevim. Asi mě tento druh humoru nebaví. Sice černý humor mám rád, ale zde se u mě míjel účinkem. Skoro celý film jsem se nezasmál, pač z mého pohledu nebylo čemu. Jednotlivé postavy mi přišly docela laciné a hrozně obyčejné. Sice Petr Čtvrtníček je komik každým coulem, jen co je pravda, bohužel to tentokrát, ale nezachránil...(6.1.2007)

Někteří by se asi podivili, jak jsem si mohl dovolit hodnocení ve výši 5*? Já si to dokážu zdůvodnit. Byl jsem na tom v kině a pak následně viděl v televizi. Naprosto skvělý Jaroslav Dušek, dále Petr Čtvrtníček, také ta kouzelná babička a pohřebáci. Absurdní humor, kterému jsem se smál (a nestydím se). Rozhodně doporučuji (tím názvem se nenechte odpudit). p.s. viz Mazaný Filip(16.12.2007)

• Sobis87

Film jak od blba...čím to je, že se u nás točí tak hrozné filmy? To jsou filmaři v Čechách takoví netalentovaní packalové, nebo jen prostě mají otřesný vkus?(1.1.2009)

Tato komedie je z půlky velice vtipná, v druhé půli hodně černá a taky k nepoznání vážnější. Problém je v tom, že od vtipu ke vtipu vede dlouhá cesta. Ta se místy ztrácí a hodně často zarůstá a stává se neviditelnou. Petr Vachler se snaží, Roman Holý se snaží, herci se snaží, ale výsledek tomu moc neodpovídá. Nejvíc jsem měl práci s tím, odmyslet si od Petra Čtvrtníčka jeho "českosodové" role, i když jeho výkon mi byl nejsympatičtější. Nejlépe myslím dopadla scénka "Věštkyně."(9.11.2005)

• DaViD´82

Ne, že by se v první polovině jednalo o nějaký zázrak, ale minimálně snahou o černý humor je to v tuzemských zatuchlých podmínkách sympatické a v několika scénách to i zafunguje na výbornou. Jenže ta druhá část... Darmo mluvit. Všehochuť všeho. A výsledek? Trapné nic.(11.11.2007)

• - Některé fotografie v úvodu filmu jsou skutečné, například snímky ze svatby Jaroslava Duška s jeho ženou. (Haniczka)

• - Dceru Valinku hrála dcera režiséra Petra Vachlera Valerie. (Haniczka)

• - Ve filmu si otce hlavního hrdiny Jaroslava Duška zahrál jeho vlastní otec, Vlasta Dušek. (fannah)