Vachler je buď blázen nebo génius. Nečekaně zajímavý film, který kombinuje humor, smutek i psycho scény v jeden celek, který překvapivě funguje. Člověk netuší, co bude následovat za scénu a vždycky je překvapen - buď tím co se v dané scéně stane, nebo řekne. Každá z postav ve filmu je diametrálně odlišná od ostatních, což vede k tomu, že jak se postavy střídají, tak máte pořád o čem přemýšlet, nebo spíše co sledovat. Herci se v hraní vyloženě vyžívají a díky tomu mám dojem, že Dušek a Čtvrtníček hrají tak trochu sami sebe. Dialogy jsou někdy hloupé, jindy zas nečekaně chytré až geniální. Někdy vám dojde pointa až za 10 sekund, což se u českých komedií většinou nestává. Není to film pro každého a trochu mi to připomíná filmy Woodyho Allena - někdo je zbožňuje, jinej nenávidí. Já jsem se u Doblba dobře bavil a na tváří jsem měl po celou dobu "přiblblý" výraz, který byl kombinací úsměvu a zamračení. Takové je Doblba - hořko-sladká komedie ze života. 70%(12.11.2007)

• Pedro Morales

Bez skrupulí se přiznám, že jsem to neviděl celé, jednoduše jsem to nevydržel. Vzhledem k tomu, že mi přišla opravdu strašná už první, většinou zde vychvalovaná, polovina filmu, opravdu se obávám, že druhá, zde hojně kritizovaná, část, by mi způsobila snad až nějakou fyzickou újmu. Občas padne nějaká hodně dobrá hláška a to je všechno, ale většina případů, kdy je snaha o nějaké zábavné a humorné momenty u mě skončila maximálně tak pozdviženým obočím a otráveným úšklebkem, případně nevírou v to, co za blbost to na mě pan scénárista a režisér zkouší. Jedna hvězda za těch pár dobrých vtipů a výborné trio Dušek + Čtvrtníček + Daniel.(27.3.2011)

Neprávem podceňovaná komedie se spoustou výborných herců a vtipných hlášek ( "Ťava, korytnačka a bocian desiatovali čučoriedky... Nějak vám Slovákům přestávám rozumět...). Z galerie postav mi kromě hlavních hrdinů utkvěla zejména dvojice pohřebáků Polášek + Černoušek. Komedie má pobavit a to se této povedlo minimálně na tři hvězdy.(27.3.2011)

• Radek99

Tvůrčí team stojící za Kinoboxem asi podlehl klamnému dojmu ze Čtvrtníčkova samorostlého moderování a napsal pro něj ,,komedii" na tělo (Čtvrtníček tu kupodivu ale má i silné dramatické pasáže, možná největší klad filmu) zhruba v duchu Petrova ulítlého moderování, zamotal do toho ovšem ex-hvězdu svého Českého lva Jaroslava Duška a duchovní guru patrně přinesl do scénáře spirituální motivy, jinak si nedovedu vysvětlit ten nesourodý pelmel nápadů, fórů, gagů, příběhů, žánrů... Doblba! jistě zdobí dobře zvládnuté řemeslo, vše ostatní už je ale špatně, protože ve výsledku jde o bohapustý blábol. Tahle černá komedie je možná skutečně hodně černá, ale bohužel to vůbec není komedie, humor tu skoro nefunguje, scénář pánů Vachlera a Stehlíka je dokonale impotentní. Nespornou předností Petra Vachlera je fakt, že dokáže do svého projektu obsadit řadu známých tváří, škoda, že si od někoho umného nenechal napsat pořádný scénář. Přehrávající herci jsou takhle jen karikaturou sama sebe. Vlastně je škoda, že raději místo Doblba! nenatočili ve filmu citovanou telenovelu Jose a Manuel...(10.12.2011)

• Big Bear

Po dnes již legendárních Pelíškách a vlastně i Pupendu, kdy se Dušek tak nějak více začal objevovat ve filmech mi tohle přišlo už jako kalkul natočit film se známým komediálním xichtem. Parťáka měl dělat Čtvrtníček a humor měl být asi zajištěn a tím i návštěvnost. No povedlo se to tak půl na půl. Někde kupodivu film přinutí i k zamyšlení. Více je však hluchých nebo dokonce trapných míst. Oceňuji snahu natočit v té době něco mimo rámec, ale tohle bylo mimo celkem dost možná i na samotné aktéry. Dvě hrobky. * *(21.7.2016)

• - Ve filmu si otce hlavního hrdiny Jaroslava Duška zahrál jeho vlastní otec, Vlasta Dušek. (fannah)

• - Část filmu se odehrává v obci ŽIHOBCE. Žijí zde filmoví rodiče hlavního hrdiny. Obec se nachází asi 8 km východně od Sušice v krásném prostředí šumavského podhůří. Dominantou obce je kostel se štíhlou věží. Je zde zámek, dva obchody, hostinec, koupaliště a sportovní areál. (blackrain)

• - Některé fotografie v úvodu filmu jsou skutečné, například snímky ze svatby Jaroslava Duška s jeho ženou. (Haniczka)