• divak84

opět bolavé místo českého filmu posledních let. začatek OK ale potom nesmyslné vaření z vody, mixování žánru, nepřehlednost, hluchá místa. od filmu jsem moc nečekal, nezklamal mne pouze čtvrtniček a dvojička z márnice byla supr (hlavně číšník z dědictví, u něj nechápu, proč nemá nějakou hlavní roli v některém předním českém filmu kromě "mistři")(21.8.2010)

• cross

Tak asi první čtvrtinka filmu vypadá docela nadějně - herci hrají osvědčenou roli odpovídající zvučnosti svých jmen, vtípky jsou náležitě vtipné a vše nasvědčuje tomu, že tu máme další relativně povedenou černočernou komedii...Pak se ale vše jaksi pokazí,film začne neobratně oscilovat mezi žánry, přichází nuda, nuda s rádoby efektními scénami a nuda se stupidními vtipy. Vrcholem pak je celé "znovuzrození" Duška a divák prostě musí odcházet z kina zcela znechucen! Vachler není dobrý filmař, Holý není dobrý filmový skladatel, Dušek je dobrý herec, ale v poslední době mám pocit, že jede pořád to samé pořád dokola... A v neposlední řadě - Doblba není dobrý film...(9.10.2005)

• Honzíno

Dosti podivuhodná záležitost, která je schopná místy provádět drsnou sondu do mezilidských vztahů a na druhé straně zase zabřednout do velké banální zhovadilosti. Na celém flimu je znát, že je to Vachlerova prvotina, že sice něco odkoukal za ta léta, jenže ještě nemá svou pevnou režijní tvář. Často můžeme ocenit Duškovo a Čtvrtníčkovo herecké 'umění' (mému vkusu blízké, když se povede), stejně tak ho můžeme i občas zatratit. Takže bohužel. Ve snímku se nachází pár zajímavých scén, které se však hned utopí v celkové nevýraznosti a sklonu k debilitě (což je rozdíl jestli to je hnus nebo černá komedie). Neuvěřitelně nevyrovnaný počin. Viděl jsem ho v kině, čt ho teď dalo v tv, ale já na to neměl odvahu a ani jsem neměl chuť vidět Doblba! znovu. Na obhajobu filmu: Myslím, že se u nás točí i horší věci... cca 50%(11.11.2007)

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +některé dialogy, momentky a vtipné situace (no hlavně s tím králíkem), zajímavá hudba, Petr Čtvrtníček -Jaroslav Dušek, některé zbytečné scény, občas hluchá místa a celkově film tak nějak o ničem/// Jéžiš, tak tohle je králíkovina. No myslel jsem si, že to bude blbost roku a přitom je to "překvapení roku". Teda to vlastně doblba kecám, ale určitě jsem čekal horší film, než z toho nakonec vylezl. A teď mě omluvte du se doblba dívat na další filmy./// Celkem 53%///(15.7.2007)

Značně rozporuplný kousek. Na jedné straně zjevně nezvládnutý scénář, který se dá ohodnotit slovem ptákovina, na druhé straně slušné herecké obsazení, přinejmenším pokud jde o hlavní postavy, absurdní humor, který místy funguje skvěle a místy vůbec ne, zajímavé dialogy, o kterých se dá napsat totéž. Jeden z těch filmů, které už podruhé vidět nemusím, a kdyby se tak přece jen stalo, šel bych s hodnocením dolů. Vzhledem k velmi specifickému humoru a nesporné komplikovanosti duše Petra Vachlera, jehož psychoanalytikem bych být nechtěl, je to opravdu film jen pro někoho. Celkový dojem: 50 %.(7.11.2009)

• - Ve filmu si otce hlavního hrdiny Jaroslava Duška zahrál jeho vlastní otec, Vlasta Dušek. (fannah)

• - Část filmu se odehrává v obci ŽIHOBCE. Žijí zde filmoví rodiče hlavního hrdiny. Obec se nachází asi 8 km východně od Sušice v krásném prostředí šumavského podhůří. Dominantou obce je kostel se štíhlou věží. Je zde zámek, dva obchody, hostinec, koupaliště a sportovní areál. (blackrain)

• - Některé fotografie v úvodu filmu jsou skutečné, například snímky ze svatby Jaroslava Duška s jeho ženou. (Haniczka)