• dehlie

bože s tvojou pomocou som to dopozeral. pána čtvrtníčka žeriem v českej sode a kinoboxe, ale ako filmový herec je mizerný, sorry. ostatné herecké výkony neboli o moc valnejšie. úrovňou mi to pripadalo ako nejaký horší pokus o televízny film, ktorý sa pokúša o niečo neobvyklé (z komédie do drámy, rodinnej tragédie či do tragikomédie???), ale nevie ako na to. 1* je za starého muka- alkoholického puntičkára, čo rád kontroluje plynomer. inak bieda.(25.1.2009)

• otík

Komedie určená pro fanoušky Duška a Čtvrtníčka. Pro ostatní je to nesmírná blbost a nuda. Já patřím mezi ty, kteří Čtvrtníčka mají rádi, přesto mi tato černá komedie o tom, co může způsobit neustálé lhaní a podvádění, přišla místy hodně prázdná a nudná. Je pravda, že úvodní třetina a závěrečných 10 minut se velmi povedlo, ale vše mezi tím je jen mlácení prázdné slámy. Vznikla, tedy alespoň pro mně, sice zajímavá černá komedie, ale její celkové vyznění je hodně slabé a i tak trochu hořké.(13.11.2007)

Pokud neuvidíte, neuvěříte!!! V konečném součtu bodů, kladů, mínusů a já nevim jakých možných kriteriích, se Doblba vyhoupne do výše nadprůměrného filmu s pointou, která má smysl...ale tu si ve filmu najde každý sám!! Nějak to nechápu....nudíte se 90% času filmu.....ale chcete to dokoukat!!!! Film má minimum vtipných scén oslovujících průměrného diváka....a já se těm kravinám smál!!! Kdybych vypustil střední pasáž, která se odehrává v nejmenované vesnici, v jednom blbím baráku s neskutečně trapnýma dialogama o hovně (..trapný dialogy nejsou jenom v této scéně...), tak bych snad hodnotil ještě víc a film by se možná stal znovu koukatelným....nějak jsem rád, že to mám za sebou...takový z mrtvých vstání prožívám.....prostě jsem získal přesčas:)))))))!!!..zajímavých 60%!! Jednou větou: V tomto filmu je spousta zajímavých nápadů, pár dobrých scén, pár zajímavých triků=na české poměry...jeden pozoruhodný herecký výkon ( Dušek ) a spousta ztracenýho času, přeberte si to!(11.11.2007)

Čekal jsem mnohem větší hloupost. Jsem rád za každý film, který není jednou velkou reklamou na nápoje, nebo vyhledávače. Stejně tak jsem vděčný za každou komedii, která netlačí na pilu a i za cenu delší stopáže si v klidu vypráví, co chce. Doblba! není žádný zázrak, ale mnoho hlášek je opravdu výborných a docela se mi líbila i kamera, včetně těch trochu kýčovitých nájezdů na kostel.(15.8.2006)

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +některé dialogy, momentky a vtipné situace (no hlavně s tím králíkem), zajímavá hudba, Petr Čtvrtníček -Jaroslav Dušek, některé zbytečné scény, občas hluchá místa a celkově film tak nějak o ničem/// Jéžiš, tak tohle je králíkovina. No myslel jsem si, že to bude blbost roku a přitom je to "překvapení roku". Teda to vlastně doblba kecám, ale určitě jsem čekal horší film, než z toho nakonec vylezl. A teď mě omluvte du se doblba dívat na další filmy./// Celkem 53%///(15.7.2007)

• - Ve filmu si otce hlavního hrdiny Jaroslava Duška zahrál jeho vlastní otec, Vlasta Dušek. (fannah)

• - Část filmu se odehrává v obci ŽIHOBCE. Žijí zde filmoví rodiče hlavního hrdiny. Obec se nachází asi 8 km východně od Sušice v krásném prostředí šumavského podhůří. Dominantou obce je kostel se štíhlou věží. Je zde zámek, dva obchody, hostinec, koupaliště a sportovní areál. (blackrain)

• - Dceru Valinku hrála dcera režiséra Petra Vachlera Valerie. (Haniczka)