Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

Zeek

Tato komedie rozděluje diváky klasicky na dva tábory. Je to opravdu černá komedie, která ale pobaví. Toto je spolu s Pelíšky nejlepší česká komedie posledních let. Smál jsem se od začátku do konce. Navíc komedie podtržená skvělými hereckými výkony, především Jaroslav Dušek opět exceluje. Ale nejvíce mě překvapila Lenka Krobotová, která stejně jako v Restartu odvedla skvělý herecký výkon. I když většině se film nelíbil, já jsem byl spokojen. Tato dvouhodinová porce zábavy a humoru mi velice vyhovovala. Moje hodnocení: 80% ()

Šmoula

Začátek fatk mega vtipnej a zábavnej, samý gegy a vtipný hlášky, ale pak to šlo pěkně rychle z kopce a zkazilo mi to celkový dojem minimálně o půlku, což je až až. ()

Všežrout

Tristní produkce českých komedií posledních let mi nedovoluje tento Vachlerův počin hodnotit méně. Duška i Čtvrtníčka mám rád, pobavil jsem se, co více si od nenáročné komedie (ještě s takovým názvem) přát? ;-) ()

KoleckoR

Celkem povedená komedie. První půle filmu je plná humoru, který v druhé části přechází do černého odstínu. Dobře jsem se bavil po celý film. S radostí jsem zde uviděl herce Černouška ve dvojici s Poláškem. ()

HouseMK

Tak se omlouvám a po druhém shlédnutí snižuju hodnocení. Nejspíš jsem si pamatoval jen ty vtipné momenty (asi tři) a ty trapné výplně mi z hlavy odpluly. Duška i Čtvrtníčka a jejich humory mám rád. První nezklamal, ale překvapivě jsem tu měl s druhým jmenovaným dost problém. A taky s druhou polovinou filmu, která neměla spád a kupila nevtip na nevtip. Hodně doblba nevyužitý potenciál. ()

Eragon93

Viděno tak z 80 %, po zbytek času jsem byl zaneprázdněný jinými radostmi :P Můžu s klidem říct, že se mi film líbil a nenudil jsem se jako například u Románu pro ženy. Nejvíc se mi líbíl Čtvrtníček a Nela Boudová. ()

mladas16

Jedna z těch lepších českých komedií a upřímně moc nechápu místní osazenstvo jak se mohlo složit na pouhých 49% hodnocení. Jaroslav Dušek po Pupendu a Pelíškách opět parádní ! ()

Matli

Při srovnání s dnešníma ubohejma komediema nemůžu jinak. Ani už nevím kolikrát jsem se smál, létající králíček byl luxusní:-) Starej dobrej Petr Čtvrtníček a jeho hlody, nezklamal. Místama to sice maličko uvadalo, ale nic hroznýho. Dokonce to relativně mělo i příběh. 69% ()

#47

Tak jsem se vypravil do kina takzv. "Na Duška", popř. "Na Čtvrtníčka"...oba patří mezi moje favority a čekal jsem od nich hodně...bohužel film je hodně nevyrovnaný, což se dalo dobře poznat i podle reakcí publika. Zhruba první půlhodina je opravdu jízda, hláška střídá hlášku a u řady scén se celý sál smál jak po komunzamaci většího než malého množství marihuany...jenže poté film začal postupně ubírat na zábavnosti a během druhé poloviny jsem měl co dělat abych se neodebral do říše snů...nakonec jsem ale (hlavně díky šíleně nepohodlným sedačkám) neusnul a tu v závěru už hrozně ubíjející nudu vydržel až do úplného konce. Pokud jde o herce, výše uvedené duo film přeci jen táhne a bez nich by Doblba dopadlo pravděpodobně ještě mnohem hůře, líbil se mi také Dušek senior a dvojice "Spalovačů mrtvol"...zbytek stojí za starou belu. Původně jsem uvažoval i o třech hvězdičkách, ale když jsem si vzpomněl, že jsem asi dvakrát zahlédl v záběru mikrofon...a v podstě jsem se tak ze 75 procent vůbec nevbavil...jsou ty 2 hvězdičky možná i moc. ()

gusman

Za hercké výkony (hlavně P. Čtvrtníček - i když na něj se člověk prostě musí dívat jako na recesistu, takže je to pořádně těžké hodnotit vážnější roli), jinak naprostá slabota opakovaná doblba. ()

Vodny

Vachler je buď blázen nebo génius. Nečekaně zajímavý film, který kombinuje humor, smutek i psycho scény v jeden celek, který překvapivě funguje. Člověk netuší, co bude následovat za scénu a vždycky je překvapen - buď tím co se v dané scéně stane, nebo řekne. Každá z postav ve filmu je diametrálně odlišná od ostatních, což vede k tomu, že jak se postavy střídají, tak máte pořád o čem přemýšlet, nebo spíše co sledovat. Herci se v hraní vyloženě vyžívají a díky tomu mám dojem, že Dušek a Čtvrtníček hrají tak trochu sami sebe. Dialogy jsou někdy hloupé, jindy zas nečekaně chytré až geniální. Někdy vám dojde pointa až za 10 sekund, což se u českých komedií většinou nestává. Není to film pro každého a trochu mi to připomíná filmy Woodyho Allena - někdo je zbožňuje, jinej nenávidí. Já jsem se u Doblba dobře bavil a na tváří jsem měl po celou dobu "přiblblý" výraz, který byl kombinací úsměvu a zamračení. Takové je Doblba - hořko-sladká komedie ze života. 70% ()

Luk Skywalker

Nic moc. Některé hlášky nemají chybu, ale jinak se to celé táhne s několika příběhovými zvraty a pak to skončí s Duškovým proslovem o tom, jak kdo pokračoval ve svém životě dále. ()

L'Alpagueur

Petr Vachler se jistě zasloužil o český film jako producent a manažer, to nezpochybňuji. Bohužel tento film se mu nepovedl. Je to vysoce intelektuální komedie, kde člověk musí mít IQ nejméně 160, aby pochopil, kde se má smát. ()