Američané, tedy zejména američanky vnímají sexuální obtěžování trošku jinak. Ve 100 + 1 jsem četl, že jedna žena dala k soudu chlapa co jí podržel dveře a usmál se na ní. Já si pak vzpomněl na všechny mé bývalé pracovní kolegyně a říkal jsem si, že naše český ženský jsou zlatíčka. Ovšem co mají všechny ženy na světě stejné, je to, že se musí vyrovnat z naprostýma debilama z řad mužské populace, kteří si neuvědumují, že svými sexuálními narážkami ne vždy ženu pobaví. Že svými názory typu " Co tam leze. To není nic pro ženskou.", dávají najevo svou ubohost a omezenost. Těmhle primitivům by se jistě nelíbilo, kdyby se ženy podobně vyjadřovaly na adresu mužů. Místo těhle keců by se řada mužů měla spíše zamyslet, jestli by se neměli k ženám chovat jako k rovnoceným partnerům a své chlapáctví dokazovat třeba pozorností k ženám. Věřím, že tento film k tomuto může pomoci i díky mimořádně skvělému hereckému výkonu Charlize Theron. Přesto, že mě tento film dostal, nemohu mu dát plný počet hvězdiček. Ukázat, že na třista chlapů připadá jeden dobrej a zbytek jsou primitivové a prasata je stejně omezený jako výše napsané chovaní a myšlení mužů vůči ženám.(18.3.2007)

Její případ vypráví spletitý příběh, který obsahuje několik působivých emotivních scén a dává neskutečné herecké příležitosti plejádě skvělých herců. Niki Caro opravdu umí své herce vést, jak dokázala již ve svém předchozím filmu s Keishou Castle-Hughes. I zde nutí své herce do příjemně civilního projevu. Film si pro sebe po právu ukradla Charlize Theron, které uvěříte každé mrknutí. V určitém místě ale začíná film působit lehce monotónně a konec jakoby sem zabloudil z nějaké průměrné americké limonády. Kvalitní filmařina, škoda jen že místy se režisérka držela zbytečně při zemi.(3.8.2011)

V roce 1975 byla přijata na práci do železných dolů první žena. Ještě v roce 1984 však byl poměr muži – ženy 30:1. Skutečný příběh Josey Aimes, ženy, která chtěla tvrdě makat, ale nechtěla si nechat narůst hroší kůži...... . Tento drsný příběh s happy endem o osobní odvaze člověka však méně odolným a přecitlivělým povahám nedoporučuji. Pokud však vydrží, určitě s radostí na závěr uroní slzu. Dobrej scénář, kamera herci a všechno ostatní, ale tohle je opravdu o TOM příběhu. člověk by měl občas něco podobného zhlédnout, aby věděl, že svět není plnej srabů. A že hrdina nemusí být jen v akčním filmu.(11.11.2006)

Snímek režisérky Niki Caro je fiktivním prvním velkým případem sexuálního "harašení" ve Spojených státech. Ocenění : Oscar '05 - nominace : hlavní herečka ( Ch. Theron ), vedlejší herečka ( F. McDormand )... ...Zlaté glóby - nominace : herečka v dramatu ( Ch. Theron ), vedlejší herečka ( F. McDormand )... ...BAFTA - nominace: hlavní herečka ( Ch. Theron ), vedlejší herečka (F. McDormand)... ...Las Vegas Film Critics Society Awards - vedlejší herečka ( F. McDormand )... Scénář - Michael Seitzman, Clara Bingham a Laura Leedy. Kamera - Chris Menges.(2.8.2011)

Skvělé drama, které se věnuje "počátku" dnes tolik diskutovaného horkého tématu sexuálního obtěžování na pracovišti. Charlize Theron v roli ženy, která díky zvýšené snaze o rovnoprávnost získá spolu se skupinkou dalších žen místo v dole, v prostředí ženám do té doby zapovězeném. Samozřejmě převládající mužská část hornictva to nenese nijak lehce. A jelikož naprostá většina chlapů v dolech jsou stupidní primitivní nadržená prasata - podle filmu, vyrovnávají se s přítomností žen jakožto spolupracovnic po svém. Od poznámek o ženské neschopnosti a slabosti, přes sexuální narážky a nadávky až po fyzické útoky. Když už to přesáhne určitou mez, přesune se děj k soudu....Charlize je talent, po Zrůdě předvádí další dokonalý výkon v jistém směru podobné roli. Tady ještě k tomu všemu neskrývá svou andělskou tvářičku pod maskou makeupu. Ve vedlejších rolích se pak prostřídá velký zástup skvělých herců a nikdo z nich nezaváhal....Film je zajímavý, odsýpá, nenudí ani na chvilku.....Jediné, co tedy vlastně můžu vytknout je přeci jen až trošku feministický náhled na muže, kdy skutečně naprostá většina a nejde jen o horníky, jsou vulgární omezení nadržení násilníci (žiju v domnění, že ve skutečnosti je nás mnohem míň)....a vzhledem k tomu, kam až v současnosti dospěl zákon o sexuálním harašení, jehož vznik film popisuje a za co ženy dnes žalují muže, nepřijde mi to objektivní. Ale kdo ví, jak to tam ve skutečnosti bylo.(4.12.2007)

• - Postava Glory (Frances McDormand) je založená na skutočnej žene menom Pat Kosmach, rozvedenej matke 5 detí, ktorá v baniach pracovala kvôli tomu, aby uživila svoje deti. Zomrela na Lou Gehrigovu chorobu ešte pred súdnym ukončením prípadu. (misterz)

• - Soudní proces, kterým je film inspirován, byl vyřízen v roce 1998, což bylo 10 let po prvním zaregistrování a více jak 20 let po začátku obtěžování. (CliffLee)

• - Některé z žen stojících v závěrečné scéně ze soudní síně, byly skutečné žalobkyně. (CliffLee)