K naprosté dokonalosti schází snad jen více scén s vypulírovanou Charlize. A teď zase chvíli vážně. Jako film dobré, ale vadila mi jinak opěvovaná kamera. Což o to, sama o sobě je sice pěkná, ale v podobném druhu filmu chci, aby mě semkla s hlavní hrdinkou a ne aby na sebe strhávala pozornost a stále si někde poletovala nad stráněmi, lesy či minnesotskou industriální krajinou. Ovšem je to naprostý detail v porovnání s tím jak moc aktivně mě štval úděsně pohollywoodštěný (aka "zkýčovatělý") scénář. Ve výsledku to s tou slavnou kauzou nemá společného takřka vůbec nic. Přežít se to dá vlastně jedině díky hercům. Respektive herečkám, abych byl korektní a nebyl místními uživatelkami ocejchován jako šovinistické macho prase.(8.4.2008)

Velmi osobitě a realisticky ztvárněné drama, které je bohaté na emoce a zároveň není nijak sentimentální. Charlize Theron hraje oscarově a její těžká cesta za spravedlností vyvolá řadu otázek a pocitů. Rovněž i dějová vyniká svou barvitostí, neboť se příběh odehrává ve třech liniích. Dětství, doly, soudní líčení. To vše je prezentováno přehledně, bez jakékoliv ztráty v orientaci ve vyprávění. Nadprůměrný snímek ve všech parametrech. 80%(10.7.2016)

North Country rozoberá závažné téma, kladie dôraz na jednotlivca tak ako na skupinu, nič nedovoľuje - nič nepropaguje a má myšlienku. Herecké zloženie je viac než zaujimavé, prevedenie pútave. Snímok, ktorý donúti nenechať človeka chladným a trocha sa zamyslieť. Od Niki Caro je to moja prvotina a som nad mieru spokojný. Aj napriek tomu, že tlačí (veľmi) na citovú stránku a príbeh podová len z jedného uhla pohľadu - dostala ma. Charaktery postáv dostatočne rozvinuté, herecký zvládnuté a myšlienkovo nápadité dielo... 8/10(24.4.2008)

Struhující a výborný příběh mladé ženy. Výborné drama, které jsem sledoval se zaujetím a nemohl jsem od něj odtrhnout oči. Charlie Theron čelící osobním i sexuálním urážkám na mě udělala velký dojem s jakou kuráží dokázala čelit těmto problémům. Vše vrcholí excelující scénou v soudní síni. Film, který určitě stojí za shlédnutí.(13.1.2007)

Mrazivá dráma, z ktorej vám už po pár minútach stuhne krv v žilách a zamrzne úsmev, aby ste mohli na konci vyroniť nejednu slzu. Nielen, čo sa týka hereckých výkonov, pretože tým sa u mňa Charlize posunula na číslo jedna, ale aj režisérskym spracovaním ma tento film doslova pohltil. Tým som však nechcel povedať, že Harrelson, či Bean nehrali dobre. Retrospektívne prerozprávanie do seba zapadá dokonalejšie ako puzzle a speje k stobodovému záveru. Úžasný príbeh založený na skutočných udalostiach, ktoré si nie každý až do zhliadnutia uvedomoval. Hlavne chlapi. 90%.(13.6.2006)

• - Některých scén se zúčastnili skuteční horníci a při davových scénách byl docela problém je zvládnout. (Terva)

• - Steve Persall, filmový kritik a žurnalista ze St. Petersburg Times, napsal, že film je "hluboce a nepopiratelně dojemný ". (Terva)

• - Postava Glory (Frances McDormand) je založená na skutočnej žene menom Pat Kosmach, rozvedenej matke 5 detí, ktorá v baniach pracovala kvôli tomu, aby uživila svoje deti. Zomrela na Lou Gehrigovu chorobu ešte pred súdnym ukončením prípadu. (misterz)