Skvělé drama, které se věnuje "počátku" dnes tolik diskutovaného horkého tématu sexuálního obtěžování na pracovišti. Charlize Theron v roli ženy, která díky zvýšené snaze o rovnoprávnost získá spolu se skupinkou dalších žen místo v dole, v prostředí ženám do té doby zapovězeném. Samozřejmě převládající mužská část hornictva to nenese nijak lehce. A jelikož naprostá většina chlapů v dolech jsou stupidní primitivní nadržená prasata - podle filmu, vyrovnávají se s přítomností žen jakožto spolupracovnic po svém. Od poznámek o ženské neschopnosti a slabosti, přes sexuální narážky a nadávky až po fyzické útoky. Když už to přesáhne určitou mez, přesune se děj k soudu....Charlize je talent, po Zrůdě předvádí další dokonalý výkon v jistém směru podobné roli. Tady ještě k tomu všemu neskrývá svou andělskou tvářičku pod maskou makeupu. Ve vedlejších rolích se pak prostřídá velký zástup skvělých herců a nikdo z nich nezaváhal....Film je zajímavý, odsýpá, nenudí ani na chvilku.....Jediné, co tedy vlastně můžu vytknout je přeci jen až trošku feministický náhled na muže, kdy skutečně naprostá většina a nejde jen o horníky, jsou vulgární omezení nadržení násilníci (žiju v domnění, že ve skutečnosti je nás mnohem míň)....a vzhledem k tomu, kam až v současnosti dospěl zákon o sexuálním harašení, jehož vznik film popisuje a za co ženy dnes žalují muže, nepřijde mi to objektivní. Ale kdo ví, jak to tam ve skutečnosti bylo.(4.12.2007)

Tenhle snímek mě ležel na stole docela dlouho, jelikož jsem si ho koupil kvůli nominacím na oskara, ale nějak obzvlášť chuť se na film podívat jsem neměl. Ale na rovinu musím říct, že film je dobrý. Opravdu ve mě vyvolal silné emoce a při vědomí, že se film odehrával podle skutečného příběhu, tak byl ještě o kapku silnější. Herecké obsazení je výborné a také hlavním lákadlem, ale proč nedávám 5 hvězdičkové hodnocení? Ve filmu se vyskytovali i slabší místa a hlavně 1/3 filmu byla roztahaná a nezajímavá. Jinak film je velice kvalitní a 4 hvězdičky jsou zasloužené...(25.1.2007)

Naprosto jednoznačně a bez váhání 5!! Tak výstižné, tak odhodlané a lidské! Josie měla neskutečnou odvahu se tomu všemu postavit a divák není nucen jí věřit. Může si názor udělat sám a probrečet minimálně půl hodiny:) Větší sílu tomu dodal i fakt, že se to skutečně stalo. Film se ihned zařadil do mojí topky, stejně tak jsem naložila s vynikající Charlize. Všichni vypadali, jako by na ně ani nemířily kamery, jako by příběh sami prožívali, což bylo krásně vidět u Cherry, jak se jí přímo rozbušilo srdce, když se chtěla postavit...(20.3.2008)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $18,337,722Tržby Celosvetovo $25,211,175Tržby za predaj DVD v USA $14,335,036 //počet predaných kusov 839,454║ Suché, bez štavy, hlavne tu je trestne nevyužité moc zaujímave herecké obsadenie, jediná fakt silná a dobre natočená scéna na 2hodiny fakt nevystačí. /35%/(31.12.2009)

Ten film mohol byť pokojne čiernobiely. Také čiernobiele v ňom boli aj postavy. Je pochopiteľné, že ťažká a nebezpečná práca v špinavom prostredí sa prejaví na štruktúre pracovníkov, ich správaní sa a vzájomných vzťahoch. Inak vyzerá obťažovanie v kancelárii a inak v povrchovom lome. Ale tam i tam musia existovať hranice tolerovateľného. A tie nie sú naveky určené, ale vytvárajú sa a menia v čase a pričinením jednotlivcov, ktorí majú odvahu vystúpiť z davu. Vychádzajúc iba z názvu som očakával príbeh. Dočkal som sa striktného rozdelenia osôb podľa ich rodovej príslušnosti. Dokonca aj otec a syn patrili v dvoch tretinách filmu k tým "zlým" mužom. Ale to bolo spolu s hlučnou a trochu nenáležitou hudbou asi jediné, čo mi prekážalo. Neviem prečo pri filmoch s ekologickou, emancipačnou alebo rasovou problematikou musia byť tieto témy nosnými a nenechajú ich pôsobiť na pozadí príbehu. Dosahuje sa tým často opačný účinok, než bolo zamýšľané. Tušil som, že s mojou angličtinou to nie je žiadna sláva a preklad North Country ako Jej prípad mi to iba potvrdil.(30.1.2010)

• - Všetky sexuálne obťažovania zobrazené vo filme sa naozaj stali rôznym ženám pracujúcim v uvedených baniach. (misterz)

• - Některé z žen stojících v závěrečné scéně ze soudní síně, byly skutečné žalobkyně. (CliffLee)

• - Převážně se natáčelo v Novém Mexiku a Severní Minnesotě. (Terva)