Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jedno přísloví říká: "Jez proto, abys žil. Nežij proto, abys jedl." Jenže starý indiánský mýtus Weendigo zase vypráví o tom, že ten, kdo požije maso svého nepřítele, získá jeho sílu a duši. Má to ovšem háček každý, kdo to udělá, dostane i neukojitelný hlad po další lidské potravě, změní se v dravce a tomuto neblahému osudu může uniknout pouze vlastní obětí. Americko-britský film Dravci, který je kombinací kanibalského a upírského hororu, se odehrává v polovině 19. století na zapomenuté pevnosti v kalifornském pohoří Sierra Nevada. Právě sem je na zimu převelen kapitán John Boyd, vyznamenaný za hrdinství v mexicko-americké válce. Jenže jak už to při válečných konfliktech bývá, všechno se ve skutečnosti odehrálo trochu jinak. V bohem zapomenutém místě však Boyda čeká nejtěžší bitva jeho života střet s kanibalem Colqhounem, který pronikne do pevnosti a vláká její posádku do pasti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (465)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Tak až takovou parádní podívanou jsem teda nečekal. Ravenous jsou přesně tím prototypem filmu, který mám rád - tedy poměrně netradiční příběh s úžasnou, výraznou hudbou. Velmi pěkné výkony odvedli herci v čele s Robertem Carlylem, já si ale nejvíc užíval roztomilou roli mého oblíbence z Lostu, Jeremy Daviese. Horror movie of the year ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Snědl jsem 5 lidí za 3 měsíce.“ Ambiciózní pokus natočit něco jako Near Dark dojíždí hloupý scénář, špatnou režii a nevýrazné herecké výkony. Hodnej chlápek se nechce nechat sežrat, zlej chlápek chce sežrat všechny, akorát to nikdo neví a kdo to ví, tomu nikdo nevěří. Hypoteticky vzato, film by mohl skončit po necelé hodině, kdy jsou všichni krom hodného a zlého chlápka sežráni, jenže ze souboje muž proti muži nevzejde jasný vítěz a celý cyklus se tudíž může s obměněnými postavami (čerstvé maso) opakovat. 50% Zajímavé komentáře: kiddo, H34D, petero, salahadin ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně nekonvenční a dekadentní film, jehož první půlhodina mě dostávala téměř do extáze. Posádka tý "stanice" je perfektní, všichni tam buď hulej s indiánem, nebo chlastaj s doktorem, nebo oboje. Pak přijde Robert Carlyle a začne to pravý maso. Robert Carlyle je prostě génius, když tam začal zvířecky hrabat v zemi, tak jsem ho miloval. Scénář je dost nepředvídatelný bitky drsné a krvavé, ale ten film by nebyl ani poloviční bez HUDBY. HUDBA je zde perfektní a dokonalá zároveň. Vše okořeněno mamutí porcí nadhledu. No prostě film, co točili snad přímo pro mě. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Guy Pearce, Robert Carlyle, David Arquette. Nikdo z této trojce nepatří mezi superhvězdy a nebýt Guye, kterému opravdu někdy výběr rolí slušně vyjde(LA-Přísně tajné nebo Memento), jde o průměrnou sestavu. Ta se však výbornými výkony vyšvihla mnohem výše a drží celý poměrně jednoduchý film pohromadě. Antonia Bird je pro mě někdo neznámý, ale dokázala vytvořit výbornou atmosféru, která se ve filmu udrží od začátku dokonce. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Dravci jsou čiré potěšení vidět něco, co se zcela vymyká běžné produkci. Scenář je děsná úchylárna, ale pekelně zábavná, plná cynismu a černého humoru. Carlyle s Pearcem hrají jako o život (doslova :o) a celou tu podivnost podmalovává ještě podivnější, ale znamenitá hudba Michaela Nymana a frontmana kapely Blur Damona Albarna. A hlavně - zhlédnutím tohoto filmu získáte cenný životní poznatek, že jíst lidské maso je velmi zdravé, ale způsobuje závislost. No neberte to :o) ()

Galerie (24)

Zajímavosti (14)

  • Herec Jeffrey Jones využil své přítomnosti v České republice během nátáčení Dravců a v únoru 1998 se na pozvání tvůrců zúčastnil předávání Českých lvů. (TheRaven)
  • Scénárista dostal nápad na skript po přečtení knihy "The Thin Man". (Chatterer)

Související novinky

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)

Reklama

Reklama