Dravci

Vyhladovaní

Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Česko, 1999, 97 min

• Fr

,,TEN, KTERÝ BOJUJE S MONSTRY, BY SI MĚL DÁVAT POZOR, ABY SE MONSTREM NESTAL.".... /// Pevnost Spencer, Kalifornie, Západní Sierra, Nevada. Divný místo s divnejma postavama. A pak ta legenda… Weendigo… Soráč, ale mně je to spíš k smíchu, než aby to bylo jakože vtipný. Westernovej nádech a survivalovej kanibalismus – hmm, béčko točený v našich krajích a zajímavá role pro Roberta Carlyle. Víc tady hledat nebudu. Vlastně ani nemůžu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Parchant se nám vrátil z tábora nějakej rozežranej... 2.) Zjistím, proč je lepší chcípat v lese s libovým frajerem, než z nějakým tlusťochem. 3.) Thx za titule ,,Petrozkoz“ a ,,cmudik“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(13.8.2013)

Velmi bizarní a nevšední kousek, ve kterém někde hluboko uvnitř dřímá možná nedoceněná genialita. Prakticky jednoduchý děj je nadmíru obohacen charismatickým šílencem Robertem Carlylem a velmi neobvyklou, kontroverzní a přesto barevnou muzikou, která extrémně odlehčuje některé hororové scény, či naopak umocňuje. Místy má divák pocit, nebo si je vlastně jist, že takový hudební podkres tu přece nemá kurva co dělat. Avšak ono to celé s tím děním okolo a s charakterem kanibala Colqhouna tak nějak zajímavě funguje a díky tomu je Ravenous něčím víc, než se na první pohled může zdát. Úsměvný, děsivý a výstřední počin zároveň. Těžké hodnocení.(14.6.2017)

Za mexicko-americké války přijde do vojenského tábora v horách Sierry Nevady zubožený muž, který tvrdí, že se jmenuje Calhoun. Údajně je jedním z vystěhovalců, které zastihla na cestě do Kalifornie zima a byli nuceni se živit lidským masem. Jejich průvodce, plukovník Ives, prý všechny postupně zabil a snědl. Věci se ovšem mají trochu jinak. Tento horor s komickými prvky se dokáže opřít o herecké výkony dvojice Guy Pearce a Robert Carlyle a o velmi působivou hudbu, která je natolik vynikající, že ještě dlouho po skončení mně zněla v hlavě. O drsné momenty a hustou atmosféru není nouze a připomenu jen, že se natáčelo na Slovensku, a tento horor je celkem silná káva. Film by mohl mít dynamičtější tempo. 80%(1.2.2009)

no tak konečně jsem viděl ten léta opěvovaný zázrak i já... musím přiznat, že počáteční skepse z kvality tohoto snímku a špatný dojem z nezvyklého soundtracku byly záhy ty tam a já jsem si film opravdu užíval. nechápu, že si na sebe snímek ani zdaleka nevydělal při tak nízkém rozpočtu. zřejmě je třeba ho více šířit na diskuzích, že... zvrácenené, úchylné, specifické, dobré. a příště kašlu na lékárnu a raději někoho ohlodám. 70%(5.1.2011)

• JohnnyD

Čudný mix kanibalského hororu, indiánskeho folklóru, čiernej komédie, survivalu a vojenového thrilleru. Možno by mi to všetko nevadilo, ak by film nemal tak zlú krkolomnú réžiu (strih záverečného súboja vyzerá ako z amatérskeho filmu) a ak by nevyzeral aspoň o desať rokov staršie ako píše jeho dátum výroby (a zrejme aj spotreby).(23.6.2013)

• - Scéna s naháňačkou zakončenou skokom bola natočená na Tomášovskom výhľade v Slovenskom Raji. (Zl0)

• - Film sa natáčal vo Vysokých Tatrách. (andykovac)

• - Scénárista dostal nápad na skript po přečtení knihy "The Thin Man". (Chatterer)