poster

Dravci

 • Česko

  Žer, nebo umři

 • Velká Británie

  Ravenous

 • Slovensko

  Vyhladovaní

Horor / Thriller

Velká Británie / USA / Česko, 1999, 97 min

 • J*A*S*M
  *****

  Tak až takovou parádní podívanou jsem teda nečekal. Ravenous jsou přesně tím prototypem filmu, který mám rád - tedy poměrně netradiční příběh s úžasnou, výraznou hudbou. Velmi pěkné výkony odvedli herci v čele s Robertem Carlylem, já si ale nejvíc užíval roztomilou roli mého oblíbence z Lostu, Jeremy Daviese. Horror movie of the year(25.4.2009)

 • igi B.
  *****

  "Ten, který bojuje s monstry by si měl dávat pozor, aby se sám nestal monstrem". Myslím, že tenhle citát z Nietzscheho hned v úvodu filmu vystihuje opravdu přesně vše, o co v tomhle brilantním hororovém dramatu jde. Kapitán Boyd (G. Pearce) je skutečným >antihrdinou< , poslaným po mexicko-americké válce "za statečnost" - vlastně za trest - kamsi do odlehlé pevnosti v horách Sierra Nevady a v úzké (leč velmi různorodé) komunitě hrstky vojáků a personálu musí čelit největší zkoušce svého života. Ano, ta potrava jim dala nebývalou sílu, aby je nakonec zahubila jejich slabost. Velmi jednoduchými výrazovými prostředky (mmj. s pomocí dekadentně bizarního, ale velmi jemného sofistikovaného černého humoru) a bez nějakých zvláštních efektů (ke kterým by žánr mohl svádět) dosahuje režisérka(!) filmu opravdu >husté< atmosféry ve skvěle vystavěné a svým způsobem snad i uvěřitelné zápletce a vytváří tak mírně stylizovaný, velmi drsný a krvavý, ale smysluplný a poutavý příběh lidí v mezní situaci, rezignujících na své lidství a nakonec i na život sám. Vše umocněno místy až pitoreskně absurdním hudebním doprovodem Damona Albarna a mistra minimalisticko-symfonických zvukových koláží Michaela Nymana. - - - Čtyři a půl hvězdičky za tuhle filmovou (vskutku) lahůdku - nakonec po (mučivé ;-) úvaze zaokrouhleno (i za tu hudbu) nahoru...(30.3.2007)

 • Djkoma
  ****

  Guy Pearce, Robert Carlyle, David Arquette. Nikdo z této trojce nepatří mezi superhvězdy a nebýt Guye, kterému opravdu někdy výběr rolí slušně vyjde(LA-Přísně tajné nebo Memento), jde o průměrnou sestavu. Ta se však výbornými výkony vyšvihla mnohem výše a drží celý poměrně jednoduchý film pohromadě. Antonia Bird je pro mě někdo neznámý, ale dokázala vytvořit výbornou atmosféru, která se ve filmu udrží od začátku dokonce.(8.11.2006)

 • Jeremy.jk
  ****

  Jo tak to byl nářez :) .... přiznám se, že jsem šel do tohohle filmu jen proto, že mu místní nejmenovaný uživatel dělal slušnou reklamu - a jelikož mě už svým opakováním začínal provokovat, musel jsem se na Ravenous vrhnout a udělat si vlastní názor. Takže k filmu... pro mě VELKÉ překvapení, čekal jsem odpad a dostal slušnej nadprůměr. Některé scény byly napnuté k prasknutí, jiné zase plné černého humoru a někdy dokonce obojí najednou - něco podobného jsem viděl opravdu poprvé a i když to není zrovna můj šálek čaje, nemůžu dát méně než 70%.(22.5.2009)

 • 3DD!3
  *****

  Člověku se až sbíhají sliny jak byl tenhle film výživný a chutný, plný nečekaných ingrediencí a lahodných hereckých výkonů. Robert Carlyle je jedním slověm boží a Guy Pearce předvádí přinejmenším svůj standart. Režisérka Antonia Bird ukuchtila vynikající pokrm pro filmového labužníka a mě těší, že ho vařila i v tradiční české kuchyni. - Co to vaříte? - Dušené maso. - Chcete pomoct? - Ne, ne,... ale později byste možná... mohl přispět.(25.4.2010)

 • - Syndrom windigo je reálně existující popsaná psychotická porucha projevující se krom jiného nutkáním požívat lidské maso. (kwaicheng)

 • - Natáčelo se také v Durangu v Mexiku. (Chatterer)

 • - David Arquette nabídl hrát ve filmu jeho budoucí manželce (v té době) Courteney Cox, která odmítla. (newpage)