Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

LaciLC

Legendárna PC hra v celkom akčnom a zábavnom bezmozgovom prevedení. Ale keďže bezhlavé strieľanie bolo aj náplňou hry, môžem tento film považovať za vydarený.***a 1/2 ()

korbitch22

parádní film na motiv úspěšné pc hry.the rock jako záporák je opravdu hustej,příšerky sou více než povedené.karl urban překvapivě dobrej klaďas.film jako celek mě fakt bavil.48% nechápu. ()

Hellblazer

Doom svojou prvou hodinou silne pripomína Resident Evil, dostaneme typické blúdenie chodbami, počúvame debilné rozhovory ale potom príde záverečných 15 minút ktoré film zachraňujú a to v podobe vynikajúcej first-person scény a následne dobrým súbojom. Celkovo rozhodne lepšie než Resident Evil: Apokalypsa. 4/10 ()

Scalpelexis

Neznám zbytečnější 4/5 filmu než ty v Doomu. Je to to nejgeneričtější akčně/hororové lovící Déčko s párem sympaťáků, párem hlupáků/slizáků nachystaní na odkráglování, klišé typu všude jdu sám atd. Víc než klukovsky předimenzovaná satisfakce (hlavně pro hráče Doomu) nastane ve finále nahozením 1st person POV, sic trochu zakřiklou (a dnes již trochu hůř vypadající), ale nešetříci řežbou i s takovýma legendárníma zbraněma pro Doom mytologii jako je motorovka. Body filmu dodávají i šarmantní žoldáci v podání Rocka a Urbana. To nicméně nevyváží tu hodinu dlouhou trvající bezbřehou nudu, ale hvězdu navíc tomu závěru rád přihodím. ()

Stanislaus

Hru Doom jsem také svého času hrávával a musím říct, že filmová adaptace není až zase takový propadák, jako jsem si myslel, ale na druhou stranu má značné nevyužité rezervy. Plusem jsou skvělé masky, "ucházející" výkon Urbana, dost napínanavých momentů a mínusem (velkým) je dějová a herecká kaše kolem, tudíž dávám tak 5 z 10. ()

sharky

Akční horor, který se utápí ve tmě, ze které občas něco vyskočí:) Po pomalé hororové polovině, kdy hrdinové postupně zjišťují, co se stalo, následuje druhá ryze akční, při které zavře spousta příšer, korunovaná efektním soubojem muže proti muži. Škoda jen, že postavy jsou stejně vypatlané jako v ostatních akčních filmech, dialogy stejně stupidní (a oproti jiným málo vtipné) a není k mání víc druhů příšer. Atmosféra se ovšem povedla na jedničku, dá se říct, že zachovala ducha PC hry. ()

anais

Ztráta času. Nudná variace na Cameronovy Vetřelce, přičemž monstra se tu vyskytují asi tolik co ve Scottově Vetřelci. A co hůř, hlavní potvora působí neuvěřitelně gumově – tvůrci jistě věděli, proč ji většinou skrývají ve stínu. Nezachraňuje to ani The Rock (chudákovi napsali tak strašné dialogy, že působí jako totální idiot) ani bondgirl Rosamund Pikeová Jednu hvězdičku dávám za scénu ke konci filmu, která je natočena z pohledu hlavního hrdiny a vyvolává příjemné vzpomínky na starého dobrého HERNÍHO Dooma. Toho Dooma, z jehož atmosféry ve filmu není vůbec nic. ()

honajz

Slabé, nelogické, bez atmosféry, to i Resident Evil byl napínavější. Přitom začátek sliboval docela zajímavé věci. ()

Scrytcher

A já se ptám: Tohle má být pocta legendární hře, u které miliony lidí zažívaly infarktové stavy, zničili si hardwarové vybavení a několik týdnů nevylezli ze svého "pařanského doupěte". Hra, jenž si získala masovou popularitu po celém světe a po několik let byla nejlepší ikonou 3-D akce? A tohle má být co? Bartowiak si to měl alespoň zahrát než vytvořil/zpitvořil dílo. Začnu od začátku. Ten mě příjemně navnadil. Akce, napětí je nám nadhozeno už od úplného začátku, stříh střídá střih, kamera lítá bez omezení po interiérech chodeb a profesůrci mizí ze světa rychlostí světla. Zatmívačka a dostáváme se k samotnému týmu. Ten se skládá s omezených (no co se dá čekat od vojáků), nadržených hromotluků (označení mariňák je v jejich případě poněkud zavádějící). Postavy zapadají do obvyklé rovnice: Blondýnka + šmejd z vesmíru + černoch + BŮH. Smrťák se tváří vážně, drží si odstup od ostatních a v podání Karla Urbana bych se nebál říct, že je to v téhle frašce nejlepší herecký výkon. Jeho protikladem je Serža v podání Dwayna Johnsona, nejenže vypadá jako by vypadl se svým zářícím úsměvem z reklamy na Colgate (taky málem oslepnete), ale jeho obličejové grimasy jsou až na můj vkus příliš. Nevadí, muskulatura to snad překryje a teď se ukáže ono tajemno a děsuplná atmosféra jak jsem na ni byl ze hry zvyklý. Mé očekávání utopilo snad všechno, co jsem na plátně mohl spatřit. Patologický scénář zabývající se 24-tým chromozomem a "sentimentální" vsuvkou v podobě vztahu mezi Smrťákem a jeho sestrou pokulhává, to by nebylo tak na škodu, kdyby aspoň za něco stála akce. Té je na film jako je Doom neobvykle málo, navíc logika jde úplně mimo (neříkejte mi, že mariňáci ze speciálních jednotek neumí střílet). Fanoušky hry nepotěší ani zpráva o absenci pekla a závěr už jen vaří z vody. Zklamání se vším všudy. ()

SOLOM.

Jelikož jsem si první počítač pořídil teprve nedávno (3,5 roku)- ( a to mi je 27let), tak šla většina PC her mimo mě. Netvrdím, že si sem tam nějakou nezahraji, ale mám důležitější věci na práci a když už tak (raději napíšu recenzi, nebo mrknu na film). DOOM 3 jsem si nakonec přece jenom sehnal a zahrál i s data disky. Tenhle film s tím však moc společného nemá, takže srovnávat ho s hrou nebudu ( 1 a 2 jsem nehrál). I já to vidím na průměrné akční béčko, které má několik slibných scén, ale dá se zde nalézt i spousta nelogických kokotin. Nestvůry vypadají pěkně, jenže po nějakém čase se okoukají. Atmosféra místy skutečně graduje a v určitých pasážích jsem si jí užíval, jako při hraní na PC. Bohužel mi moc nesedly jednotlivé postavy vojáků a některé bych odstřelil hned od startu. Jinak ten típek na vozíku neměl chybu. Závěrečný pohled ala 3D byl už jen takovou tvůrčí poklonou pro všechny fanoušky, kteří se ještě nestačili nasrat. Každopádně se jim to docela povedlo. ()

eraserhead666

Doom jsem nikdy nehrál, takže mi je vlastně jedno nakolik se převedení povedlo nebo ne. Jedno však vím jistě, kdyby to mělo tak 70-80 minut, byl by to tak akorát přijatelný a příjemný důvod ke schroupání jednoho balení popcornu a pokochání se Rosamund Pike. Jenže natažené takřka na dvě hodiny to ubije a uzoufá nudou a nezáživností, obzvláště, když jediné dvě zajímavé věci (nepočítám Rosamund), tedy herní část a závěrečná rvačka, se nachází až v poslední třetině filmu. Tedy nuda, nezáživnost a sterilnost (místy je to tak tuctové, instantní a neoriginální na všech frontách, že můžete lehce ztratit ponětí, na jaký že film to vlastně koukáte) ve spojení s přepálenou stopáží, nakonec zkazí jakýkoliv požitek (včetně Rosamund), který by to mohlo přinést. ()

Jenda

Dobré nestvůry a občas docela dobrá hlášky - 1. hvězda, BFG - 2. hvězda, 1st person sekvence - 3. hvězda, na druhou stranu dost jednoduchý scénář a nudný začátek - ale je to podle hry, tak co byste chtěli? Pořád je to lepší než AvP a Resident E.2. A hlavně to není Uwe Boll. No, a 4. hvezdička je za to, že to je DooM. ()

SLOTH

Poměrně vtipná parodie a krásný důkaz toho, že natočit film podle hry je dost těžký. ( jediná kvalitní scéna je ta co připomíná hru.) ()

ARI50

Nadupaná řezba je sice pravda že pohled zbraně bych bral mnohem dřív a akci taky dřív ale to nevadí. Celkový příběh a herci jsou tady dokonalý a tak jen sedím a žeru tuhle akci protože nenudí a to co čeká na tuhle bandu s komanda není nic příjemného zvlášť vozičkář je pecka prostě skvělý film. ()

mm13

Nad očakávania dobre, rozumej stráviteľné. Mal som chuť totálne vypnúť, čumieť doblba, pustil si teda Doom. Zafungoval. Dokonca mal aj náznaky celkom slušného príbehu. Samozrejme, nedostatkov (nedotiahnutostí) celý rad, ale neurazil. Určite lepšie, než Blade 3 alebo Resident Evil 2, ktoré som si pustil v podobnom rozpoložení a v záchvatoch hnevu nedopozeral. [50%] ()

Bauer

Ooh shit.Co to bylo?Znám moc dobře hru a ta je opravdu moc dobrá ale tohle se nepovedlo.Neuvěřitelná nuda! Aspoň že je tu The Rock který je fakt dobrý i když hraje takovýho hajzla.A jediný co mně zaujalo , byla " herní " sekvence protože to bylo bomba.Už to nemusím vidět po druhé , to si to radší zapařím :-) . ()

becki_tu

Béčková variace na Aliena, která bohužel ctí zásadu slabých filmových zpracování herních předloh. Bohužel nezbývá nic jiného, než doufat, že adaptace Prince of Persia, Splinter Cella a jiných zajímavých projektů nedopadnou podobně. PS: First person sekvence ke konci filmu byla jedním z nejzajímavějších a nejoriginálnějších prvků, co jsem kdy u herních adaptací viděl. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)