Vědecký tým pracující na odlehlé základně na planetě Mars začal na Zemi posílat zneklidňující zprávy. Výsledky experimentů nejsou dobré, řady vědců záhadně mizí a spojení se stanicí bylo náhle přerušeno. Vládě nezbývá než základnu izolovat do nejpřísnější karantény. Na Mars je vyslána jednotka rychlého nasazení, která má za úkol zjistit, co se stalo, a eliminovat jakoukoliv hrozbu. Jenže realita překonává nejhorší obavy. Výzkumnému týmu se totiž podařilo nekontrolovanými pokusy vytvořit hrůzostrašná monstra, ze kterých se vyklubou geneticky zmutovaní lidé. Ti slídí po chodbách základny a likvidují vše živé. Je vůbec v lidských silách tuhle strašlivou noční můru zastavit... (TV Nova)

corpsy

Nemôžem to nazvať ináč ako sklamaním. Aj keď má snímok nejaký ten spád a pár dobrých nápadov, celé to pôsobí nejako preplácane a naivne. A zo začiatku to vyzeralo, že sa snímok vďaka tvorcom a hereckému obsadeniu podarí. ()

DDT

"What the fuck is goin' on ?" a "Get the fuck outta here !" jsou dvě základní věty filmů tohoto žánru. Škoda, že v "Doomovi" hlavní hrdinové řeknou víc než jen tyhle věty. Bohužel - nakecají toho o moc víc. Musím přiznat svoji slabost pro akční vyvražďovačky, takže jsem se na přepis "Deseti malých mariňáčků" od Agathy Christie (nebo ta knížka byla od někoho jiného ?) docela těšil. No, malinko se to nepovedlo. Tvůrci neměli zřejmě dost peněz na výrobu příšerek, takže do poloviny filmu nebylo skoro koho "marinovat". Nakonec všechno ale dobře dopadlo, kromě nejhodnějšího pána a nejhodnější paní byli všichni zmasakrováni, takže jsem šel doomů celkem spokojen. ()

Kryton

Nebýt zcela věrné sekvence ze hry a závěrečného souboje Urban + Rock tak je to jedno z nejhorších herních předělání do filmu. Tak se to vážně nedělá. Za tohle bych odbouchnul tvůrce jako první a jako další level bych oddělal studio. ()

FFilipCZ

V porovnání s hrou je tohle slabé Béčko. Lekačky nulové - oproti hře, která má úžasnou atmosféru, skvělé lekačky a nesčetně různých moster k zabíjení. Jediné, co bych pochválil je téměr 100% totožnost prostředí (laboratoří, průchodů, kanálů, průhledu ven ze stanice, když Karl vzpomíná na smrt svého otce, když byl malý), přístrojů (PDA), zbraní a popisků laboratoří se skutečnou hrou - to se mi (jako fandovi hry) velice líbilo. ()

ledzepfan

Resident Evilovský průměr s Doomovským nadpisem.... Koho RE baví a nevadí mu, že s DOOMem(hlavně klasikama 1,2) to nemá společného skoro lautr vůbec NIC, toho by to mohlo bavit... Já u toho 3x usnul(né, že bych byl tak moc unavený). ()

mis-ko

Celkom zaujímavý počin tento Doom. Čo čakať od hry, ktorá je dejovo "o ničom"? Akciu napríklad - áno je tu, ale v menšej miere, ako by sa patrilo. Napätie - áno, aj toho sa dočkáte. Nejaká tá nechutnosť by potešila - áno, poteší. Nosením dreva do lesa je vychvaľovamie FPS pohľadu vo filme. Je to však prvok, ktorý neuveriteľne posúva atmosféru filmu a značne tak vylepšuje celkový dojem. Popcornová zábava na zimu. ()

zdepapepa

Takže - cca hodinku to bylo jaksi o ničem, v podstatě (až na pár výjimek) se nic nedělo. Hnedka zprvu bych měl výhradu (Doom 3 jsem nehrál, i když to je dělaný podle ní, radši bych viděl film podle D1 nebo D2) proč BFG střílí modře?? To pan režisér nikdy nehrál Dooma 1 nebo 2??? Konec výhrady číslo jedna. Následuje výhrada číslo 2 spojená s blažeností číslo 1 když už to je podle Dooma, proč tam musej být zombíci? vždyť jsem nepřišel na Romerovy Mrtvý nebo na Resident Evil. Proč jsou všude samý zombíci a až pak zmutujou do (asi) Impů. Navíc těch mutací je ve filmu strašně málo! Ani v té (jinak skvělé, i hudba tam sedí) FPStřílecí scéně není moc (asi) Impů, jen samí (bývalí) lidi. Jediná dobrá postava z celýho filmu byl stejně Pinky a ten (naštěstí) nakonec zmutuje (schválně si tipněte do čeho). Jediná nestvůra jiná než lidi -> zombie -> (asi) impové nebo Rock. Ad final battle - bylo to pěkné, ale nějak mě to už nenadchlo po vizuálních orgiích z již zmíněné FPStřílecí scény. Ad konec - to si snad Andrzej dělá srandu! ()

Zayl

Doom má slušný rozjezd a dobré herecké obsazení. Dokonce nelze nic vyčíst ani celkové stylizaci, která se snaží co nejvěrněji napodobit herní předlohu. O to víc zamrzí, že hrůzyplné atmosféry a monster bylo po hříchu málo. Pokud bude nějaké příště, je rozhodně co zlepšovat. ()

Krt.Ek

Jediné co v tomto filmu za něco stojí je asi dvouminutová akce z hrdinova pohledu. Z úcty k počítačové hře tam tu jednu hvězdičku šoupnu. 20% ()

agentmiky

Film se mi celkově líbil.Samozřejmě,příběh byl takový nemastný a neslaný,no prostě nic moc,ale to jsem ani nečekal.Čekal jsem jen akci a to film celkem splnil.I hudba byla chvilkami výborná.Závěrečná bitka mezi Johnsonem a Urbanem tomu všemu dala třešničku.Celkově dávám 60% ()

Wysch

Doom: Director's Cut - *** (65%) - celkem svižně uběhlé dvě hodiny, kde kupodivu ani nevadí kamenní herci v čele s Urbanem a Johnsonem. Ani tupý příběh ani klasické lekačky. Oproti utrpení v kině se DC dal skouknout i bez toho, že byste se šťourali v nose. ()

SaNcHeZ_cz

Nuda, nuda a zase jen nuda. POV v závěru je fajn, stejně jako Karl Urban coby pomalu transformovaný mariňák do pozice největšího badass hrdiny. To ale nestačí k vyzdvihnutí nudné hodiny a čtvrt tomu předcházející snahy udělat z bezhlavé řežby sofistikovaný survival horor. Bartkowiak to sice má vizuálně relativně zmáknuté, nicméně scénář stojí za starou belu, postavy snad ani víc křičet své dokola využívané archetypy nemůžou a The Rock by si zasloužil trubkou po hlavě za svoje přehrávání. Škoda, atmosféra by tam byla a kulervoucnost místy taky. ()

Ellmariachi

Pamatuju si, že jsem kdysi nebyl z filmu nadšený a to mám pro hovadiny slabost. Pustil jsem si to nedávno v TV a ty vole...budu na slova skoupý - je to čistá hovadina a totálně promarněný potenciál. 50 procent. ()

JJ.Gibson

Byl jsem připraven na to, že je to opravdu hodně špatný film. Aleeee, nemůžu s tím až tak souhlasit. Andrzej Bartkowiak má sice v režii mezery, ale také do filmu zasadil úžasné scény. Teď mám hlavně na mysli First person kameru. Ta mě dostala, jako kdybych hrál hru :) Je to hodně akční horor, The Rock se do toho docela hodil. Bohužel doufal jsem, že to bude o něco lepší a děsivější.... ()

Popluh

Ultimátní směs ačkové scifárny, záměrného béčka a guilty pleasure filmů, která není vůbec špatná jak by se mohlo podle zdejšího hodnocení zdát. Zábavné, přímočařé, místy mírně atmosférické se sympatickým hereckým obsazením, povedenými mutanty a skvělým pohledem z první osoby, bohužel však trošku zdlouhavým. Ale možná to bude tím, že jsem hrál častěji stolní hru než tu slavnější PC verzi, každopádně za 60 %. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (více)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (více)