Dahlia Williams (JENNIFER CONNELLY) začíná nový život. Má novou práci, přestěhovala se do nového bytu a je pevně odhodlána konečně hodit za hlavu vztah se svým odloučeným manželem a plně se věnovat výchově pětileté dcery Ceci. Když se ale bouřlivý rozchod zvrhne v právní bitvu o dítě, začne se její už tak dost špatný psychický stav ještě více zhoršovat. Nový byt v chátrající budově navíc žije svým vlastním životem - z prázdného bytu ve vyšším patře jsou slyšet tajemné zvuky a stropem v ložnici stále prosakuje tmavá voda. Dahliu pronásledují divoké představy, díky nimž přestává být schopna odlišit realitu od fantazie a je vydána napospas nekonečným hrám s jejím zdravým rozumem. (oficiální text distributora)

Milan25

Trailer sice dokonalý, ale film jako takový za moc nestojí. Nehledě na to že jsem nudou skoro usínal. Myslim si že víc než 2 * si to nezaslouží, protože prostě nemá za co. ()

Hopper

U tohoto filmu sa s hodnotením nedá ísť vyššie ani omylom. Bohužiaľ, protagonisti nemali celkom jasno, čo chcú natočiť, pretože na horor je film príliš priehľadný, pointa je jasná už po pol hodine, celkovo sa toho príliš nedeje, rozvod tu zabije takmer toľko času ako samotné "duchariny" a zásadne nie je potrebný. Navyše, keby si autori odpustili ten pripečený záver, ktorý film má, mohli mať s privretím oboch očí možno aj tri hviezdičky, ale takto sa musím krotiť, aby som ešte jednu nezrazil. Aj na Jennifer sa dá pozerať v lepších filmoch. ()

cab

Ja osobne bych film nestrkal do skatulky hororu a uplne tupych, jak nekteri tvrdi, protoze prave rozvadejici se matka (Jennifer Connelly) hleda novy byt pro sebe a svou dceru, kterou chce ziskat do pece a trpi velkou predstavivosti a strachem, ze pokazi nac sahne, coz mi pripada jako existencionalni thriller v kterem je pro vytvoreni patricne atmosfery par desivych okamziku a jeden duch. Pokazenym zaverem, jak jiz je u vetsiny predelavek tradicni, vse napeti ztraci na vyznamu a tudiz nekteri odsoudi snimek cely, coz neni na miste. 60% ()

Scytale

I když se jedná o prachsprostou předělávků původního japonského duchařského horroru, nedopadla nejhůře. Producenti se snažili zachovat podobné prostředí jako má japonský originál a tak se deštivý příběh odehrává v podobně "izolované", i když velkoměstské oblasti jako je tokijská přístavní čtrť. Příběh je zábavnější sledovat v japonské subtilnější verzi, která mnohem lépe odráží depresivní deštivou atmosféru a vyhýbá se hystericky akčnímu paranoidnímu podtónu stavu hlavní hrdinky. Ten totiž podle knižní předlohy K.Suzukiho ve filmu nemá co dělat. ()

Corpsegrinder

Originál jsem neviděl ale je z toho cejtit klasická zjednodušenost a přehnaná doslovnost americkejch remaků. Víc než nezajímavý strašení mi naháněl hrůzu ten klaustrofobicky vypadající hnusnej panelák, nájemník bych tam teda bejt nechtěl. Kromě toho se povedlo snad jen obsazení a hudba, jinak to jako horor celkem selhává, zejména ke konci. ()

Drc

Pokud to měl být horor, tak spíše než strašidelně působí zvláštně tajemně. Kromě pohledné a dobře zahrané představitely hlavní role, byť ve filmu velice psychicky labilní, toho moc nenabízí. Určitě se jedná o zajímavý film postavený na velice jednoduchém příběhu, což jej však také táhně dolů - příliš rozvláčné zpracování, které sice postupně spěje k závěrečné pointě, ale bohužel v dost nudném podání. Není to sice zas tak špatná podívaná, ale nic extra. ()

kollis

Proboha, kolik filmů o domě skrývající duchy, hledající vysvobození v nových nájemnících, jsme měli možnost vidět? Navíc se tohoto vyčpělého tématu Salles zhostil rutinním a neoriginálním způsobem. Bez napětí, gradace a s pár lekačkama, které stejně nefungují. A když se mi nakonec podařilo přes značné odzívání podívanou přetrpět, dospěl film k finále tak nenápaditému, že jsem měl problém rozeznat, že to vůbec finále bylo. Na obranu ale musím podotknout, že závěr nedisponuje "objevnou a vše převracející" pointou jaké nám hollywoodská produkce v posledních letech nabízí přehršel (například v typově dost podobném Hide and Seek) což považuju za mírný klad. Dark Water je prostě klasickým zástupcem čistokrevného průměru, který se vám z hlavy vypaří dříve než ho stačíte dokoukat. ()

Anderas

Jsem zvědav, kolik filmů s podtitulem od "........" filmu Kruh na plakátě ještě vznikne. A hlavně kolik dobrých herců a hereček si tak zkazí jméno. Nebo se mi to už všechno plete do jednoho chuchvalce? No čemu se taky divit, že?.... ()

peetriss

Zklamání mnohých tkví v označení Temných vod nálepkou "horor" a s tím souvisejícím očekáváním něčeho hrozivého. Spíš se jedná o psychologický thriller s pouhými hororovými náznaky, který veškerou atmosféru (myslím, že úspěšně) staví na ponurosti zanedbaného činžovního domu a jeho "instalatérských" projevů vypomahajíc si filtry eliminujícími v maximální schůdné míře barvy prostředí. Dalším významým kreditem je obsazení Jennifer Connelly, která je krásná, ale co je důležitější, podává skvělý výkon, podobně jako herci ve vedlejších rolích. Na čem však Temné vody padají je řídký scénář, který v žádném případě nedokázal vyplnit celých sto minut filmu, který tak cuchá nervy pouze onou paranoidně ochucenou statickou atmosférou, ale snad s výjimkou samotného závěru se prakticky zase tolik neděje. ()

Damielka

Na ČSFD jsou pro mě dvě záhady, kvůli kterým nemůžu spát. Za co má Román pro ženy, ten křečovitej slint a odpad všech odpadů, tak vysoké hodnocení, a proč mají Temné vody tak nízké. Mám rozhodně radši horory, kde na mě po dvou minutách nevybafne slizská (a směšná) obluda a nestříkají hektolitry oranžové, rozředěné krve (což je bohužel čím dál častější). Mám radši, když horor pomalu plyne, graduje ve mně napětí a vyvolává spoustu otázek. A takové Temné vody jsou. Jsou správně strašidelné, ponuré, nepříjemné a nekončí happy endem či trapně otevřeným koncem, dávajícím tušit, že se v příštím roce dočkáme ještě trapnějšího pokračování. ()

sona123

Kdo by se byl nadál, že se z toho nakonec vyklube docela slušné finále? A ono ano! Pomalé tempo mi vůbec nevadilo, hrozně ráda koukám na Jennifer Connelly a zatím mne nezklamala. Tady si střihla standardní výkon. Film byl temný a ponurý a ta stísněnost se na mne docela slušně přenesla. Takže je-li libo trochu tajemna a depresivna, hurá do Temných vod (jen ten překlad trochu zavádí, ach jo...). PS. Tima jsem fakt nepoznala, jeste jsem si říkala, co že je to za fajn chlápka...O to víc byl tedy pro mě bravurní. ()

mosnak

Jedna z těch prvních duchařin co jsem viděl,takže mé hodnocení je trochu zkreslené. Dnes by to asi moc nefungovalo. Přece jen, Japončíci ty své vlastní předlohy dokážou natočit více strašidelněji. Amící,kteří to pak přeberou,tak původnímu snímku na kvalitě spíše uberou. Ale tenkrát se mi to docela líbilo! 50% ()

Matros

Opravdu hodně se mi líbil začátek, kde hlavní hrdinka poznává své nové bydliště, a moc mě zaujala lokace, kde se film odehrává. Roosveltův ostrov je sice běžně považován za část New Yorku, ale ve filmu působí, jako kdyby se návštěvníci dostali lanovkou do úplně jiného a okolnímu světu uzavřeného místa. Postupem času bohužel divák zjistí, že tento film je v podstatě o ničem a jako horor vůbec nefunguje. Kéž by v takovémto prostředí natočil něco James Wan nebo třeba Ti West. ()

Oxymoron

Na film jsem se docela těšil. Voda v pokoji je nesmírně efektivní a vlastně i originální. Ale zase... má to být přeci horor, no ne? A co s vizuálně pěkným hororem, když se nebojíte? Dáte mu trojku a jdete se dívat na jiný. ()

doddo2012

Je to už dávno, kedy som to videl. A aj som sa na to tešil, potom som ale začul, že to je slabé. Tak som si to pustil a fakt to nebolo nič moc. Ako si spomínam na japoskú verziu...tak Japonci strašili viac. ()

Gore

Slédnutí tohoto filmu jsem odkládal strašně dlouho, několik let, až jsem si ho nakonec pustil a zjistil jsem, že kdybych ho odložil na věčnost krát dva, tak by se vůbec nic nestalo. Jeden z nejzbytečnějších remaků a film s nulovou atmosférou. ()

Sista

přijde mi to ploché, nijak mě to nepřimělo soucítit s hlavními hrdinkami, atmosféra taky nijak moc negraduje..je to takový žánrový obrázek thrilleru s malou strašidelnou holčičkou.. ()

Jennifer a Krvavý diamant

Jennifer a Krvavý diamant

14.10.2005

Ak vám po prečítaní titulku náhodou po chrbte prebehli zimomriavky, vedzte, že nemám na mysli Jennifer Lopez (o ktorej hereckých aktivitách a plánoch si možno povieme niekedy inokedy), ale o niečo… (více)