3-iron

• Jižní Korea Bin-jip (více)

"Jsme jako prázdné domy, čekáme na někoho, kdo odemkne zámek a vysvobodí nás."  Tae-suk se potuluje na své motorce, chodí od domu k domu, ve dveřích nechává reklamní letáky a vloupává se do těch bytů, kde si letáky nikdo nevyzvedne. Předpokládá totiž, že majitelé jsou na cestách, a tak v těchto prázdných obydlích přechodně pobývá, dokud se jejich vlastníci nevrátí.
Jednou se však vloupá do luxusního domu, kde se stane svědkem pokusu tyranského manžela o znásilnění své ženy Sun-hwa. Tae-suk do muže odpálí několik míčků golfovou holí 3-iron, popadne Sun-hwa a společně odjedou.
Od této chvíle vcházejí do prázdných domů společně. Tae-suk v každém bytě, do kterého se nastěhují, vaří, uklízí, dělá drobné opravy a Sun-hwa poprvé v životě zažívá skutečný pocit domova. Navzájem cítí bolest a samotu toho druhého a nakonec se do sebe zamilují.
Při návštěvě dalšího domu objeví mrtvé tělo starého muže, kterého sami pohřbí. V domě žijí, jako by byl jejich vlastní, dokud se nečekaně neobjeví syn zesnulého a nezavolá policii.
Tae-suk je obviněn z vraždy, vloupání a únosu a Sun-hwa se musí proti své vůli vrátit k manželovi. Zatímco Tae-suk čeká na propuštění z vězení, nachází jedinečný způsob, jak vrátit štěstí, které se Sun-hwa prožívali. (Kfilmu.net)

Deimos

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 8/10/// +film silný, jiný, obrazově nádherný -hudba, místy plytký, zdlouhavý, tichý/// Tento film mě oslovil již dříve, dokonce jsem zvažoval návštěvu kina. Nakonec jsem jej zhlédl až dnes. Je to film, který ve mně něco zanechal. Dost mě oslovil příběh, líbila se mi první polovina. A překvapivě film u mě nepohřbila ta druhá. Dokonce mě film nutí k zamyšlení a přemítání, to už jsem taky dlouho nepocítil. Hlavní představitelé i ostatní herci se mi líbili. Násilí ve filmu mě též zaujalo. Jen škoda, že nebyla výraznější hudba, která díky tomu sice dává prostor obrazu, ale ten není vše./// Celkem 73%/// ()

Rosomak

Pomalé, oduševnělé, poetické, meditativní dílo... Ki-duk Kim naprosto brilantně zvládá pomalé tempo filmu, kde oba hlavní herci nepromluví za celou stopáž ani jedno slůvko a přesto jim rozumíte... Jakoby řeč byla nepotřebná a spíše nás odpoutávala od duševního poznání a prožitku. Velmi pěkně a vytříbeně zkomponované scény podmalované věčným tichem a téměř bez jakékoli hudby. Ki-duk Kim má spoustu nápadů a zde nám je vrství jeden za druhým... Ani chvíli jsem se nenudil a určitě si film pustím ještě nejméně jednou, protože je v něm zabudováno množství významů a odbočujících detailů, které tvoří pestrost a originalitu snímku... Pro mě jednoznačně zatím nejlepší Kimův film... ()

misterz

Moje prvé stretnutie s Kimom a hneď plný zásah. V porovnaní s inými dielami ázijskej romantickej drámy ide o ešte výraznejšie pocitové vnímanie a hlbšie ponorenie sa do sveta autora prostredníctvom filmovej poézie plnej duševnej a vizuálnej symboliky. Možno absurdne, ale miestami mi to pripomenulo Winansa. ()

Vančura

Určitě to není špatný film, ale osobně se mi od Kim Ki-duka víc líbily jiné kousky. Nesedlo mi to úmorně pomalé tempo a především pak celková nepravděpodobnost děje, která mi ke konci vadila víc a víc. Ačkoli to má jen hodinu a půl, subjektivně mi to přišlo mnohem delší, jak jsem se u toho nudil. Název filmu mi mimochodem přijde dost debilní. ()

k212

Nejspíš bych tu měla pět ódy nebo napsat něco extra duchaplného, ale stejně jako dva hlavní hrdinové tohoto příběhu, nenacházím slov. Nejspíš je to tím, že něco tak neuvěřitelně jedinečného jsem už dlouho neviděla. ()

Jordan

nesmierne výrazovo pokojná no významovo nabitá symbolistická filmová lahôdka od najväčšieho režisérskeho talentu, aký Kórea má ()

Anderton

Ako občasný divák ázijskej umeleckej tvorby dávam tomuto filmu ****, aj keď mi príli štýl kdk nesedí. Vyznenie týchto filmov mi pripadá neuchopiteľné, avšak raz za čas takáto exotika poteší. Pozitívne hodnotenie výrazne ovplyvnila záverečná cynická pointa. Inak v rozhovore kdk priznal neoblúbenosť svojej tvorby u kórejských kritikov. Zvláštne, že u nás je kultová osobnosť (a je to dobre). ()

francis

Kombinace a kontrast syrové a kruté obžaloby života ve světě kolem nás a symbolického, vizuálně nadlehčeného a poetického stylu vyprávění dělá v mých očích i v mé hlavě z tohoto filmu mistrovské dílo. Takový způsob vyrovnání se s neakceptovatelnou realitou má kořeny hluboko ve filosofiích východních náboženství a dává nám lekce ze sebeuvědomění. ()

Frajer42

Další film Ki-duk Kima, ve kterém se opět slovy neplýtvá. Ve srovnání s paterem ročních období je tenhle počin zcala jednoznačně horší, a to rovnou po všech stránkách. To ROManitka mě za srdíčko jaksi nechytila. Panovi režisérovi je však třeba vzdát hold, protože jeho tvorba je minimálně zcela orginální. Je si genialitou svých filmů tak jist, že necítí sebemenší potřebu podávat je divákovi ve složitější podobě, než by bylo nutné. Ani pořádně nedokážu popsat, čím si tedy film získal moji pozornost. Asi tam špetka geniality skutečně bude. Nepřehánějme. 2*. ()

boshke

Po první zkušenosti s Kimem (a to příšerným Ostrovem) jsem mohl být jen příjemně překvapen. Závěr jsem jako tradičně u takto hlubokých filmů nepochopil (resp. možná ano, ale ruku bych za to do ohně nedal), nic to však nemění na celkově dobrém dojmu z filmu. Možná se v budoucnu opět odvážím zabrouzdat do Kimovy tvorby; zbývá mi jen doufat, že narazím na další 3-Iron a ne na další Ostrov... 80% ()

swamp

Uchvacující! Hlavní hrdina vám řekne během filmu snad tisíc slov, a přitom nevydá ani hlásku..na to už jsme ovšem u Kim Ki-duka zvyklí! :) Jeho film, nebo spíše dílo, vám udělá nejednu vrásku na čele, ale také vykouzlí kouzelný úsměv na rtech..byly chvíle, kdy jsem ani nedýchal a chvíle, kdy jsem užasle pozoroval, jaké nádherné obrazy a výjevy mi tenhle pán z Jižní Korey naservíroval. Smekám! ()

DwayneJohnson

Reřisér Ki-duk Kim opět dokázal, že k natočení výborného filmu není třeba mnoho slov, ale bohatě stačí hudba, kamera a pevná ruka režiséra, podobně jako ve snímku Jaro, léto, podzim zima... ()

Campbell

Tak jsem se opět utvrdil v tom že na filmy od Kim ki duka nemám koukat. Opět jsem se stejně jako u Jaro, léto, podzim, zima a...JAro nudil od začátku do konce a byl jsem znechucen další scénou. Naneštěstí to je snad poslední Duk co mě kdy čeká. ()

nascendi

Nebol by som rád, ak by môj komentár presiahol hovorený text vo filme. Nebol by to žiaden problém. V prvých momentoch sledovania filmu som si myslel, že mi videorekordér nahral niečo iné. Potom som sa postupne ponáral do príbehu a stále intenzívnejšie vnímal jeho cudzokrajnú poetiku. A ešte dlho po jeho skončení som sa nad ním zamýšľal. To vôbec nie je málo od prvého kórejského filmu, ktorý som v živote videl. A keď som ho videl druhý krát, pridal som hviezdičku za atmosféru a vtip. ()

Slarque

Další naprosto dokonalý Kim Ki-dukův snímek. Jeho málomluvní (pravda, spíš vůbec nemluvící) hrdinové a jejich love story mě dostali, stejně tak úžasná hudba a ještě úžasnější závěr filmu. Bravo! ()

Tomco

Niekedy sa dá moc vecí vyjadriť bez slov. Kimove filmy celkovo vo mne dokážu vyvolať milión vecí, nálad. Fantázia, čoho všetkého je tento človek schopný. ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí