Appleseed

• Japonsko Appleseed (více)

Je rok 2131, konec 3. světové války, země je na pokraji zániku. Do města Olympos, ovládaného genovou manipulací vyvinutými Bioroidy, přijede legendární mladý bojovník Deunan Knute a jeho dřívější společník Briareos, který za války utrpěl osudná zranění a proto byl operací změněn na cyborga. Bioroidům je určen mnohem kratší život, než lidem, protože genovou manipulací byl u nich potlačen bod rozmnožování. Většina lidí se Bioroidů bojí a proto, když je teroristickým útokem zničeno centrum pracující na prodloužení jejich životního cyklu, nastane válka. Deunan a Briareos se přidají k mírovým vojskům Olymposu a postaví se proti hrozbám Bioroidů. V tom okamžiku se objeví legendární „Appleseed kód“. (Mirax)

Vykuk

Působivě zpracované, krásná animace (můj názor), vztahy mezi postavami emotivní, což mám rád, příběh neohromí, ale ujde, celkově u mě jeden z nejoblíbenějších Japaňáků:) ()

jack_scott

Shinji Aramaki válí na plne čáře. Absolutně strhující začátek se plynule přenese do strhujícího děje. Téma klonování a etiky v podobě o jaké se vetšině lidí ani nezdá, tomu se říka PŘÍBĚH. Briareos absolutne fantastický, hlavní hrdinka...taková zvláštní, ostatní postavy mají taky v sobě zvláštního....Prostředí samotné je tak super a tak málo malinko se o něm člověk dozví!! Škoda! Kéž by měl snímek delší stopáž....ale co,možná jie to tak dobře! Akční scény taky super, musím říct že použitý výtvarný styl mi vyhovuje nějak více než například ve Vexille... kombinace jakoby 2D postav a 3D prostředí zde vypadá moc hezky. Prostě a jasně- ***** ()

Rastman

Jestli jsem u Tsukihime nepostrádal akční sekvence, tak tady je naopak musím pořádně vypíchnout. Jedny z nejlepších bojových sekvencí, co jsem za dlouhou dobu viděl v anime. Smícháte-li je se skvělou cell-shaded-anime grafikou, dostanete výborný vizuální kousek. A co je uvnitř? Inu, vcelku průměrný utopický příběh, jak lidstvo zase jednou málem zničilo samo sebe. Nic moc převratného, ale neurazí. Nečekejte hlubší filosofický obsah, ale špatné to není. ()

Weirdman

Kvalitatívna kolísavosť počas celého tohto snímku je úplne zarážajúca. 1 minúta je úplne úchvatná a hneď za ňou nasleduje minúta, ktorá je nudná, ukecaná, neraz aj trápna... No a samozrejme nechýba prehnaná ázijská gestikulácia... (▼) ()

ali-n

V ázijskom anime som absolútny nováčik, To jediné, čo som pred Appleseed videl, je Cesta do fantázie ... a tá je z iného súdka. Musím uznať, že vizuálne je to meganášup, ktorému niet čo vytknúť. Trochu iné je to s príbehom, ktorý je v niektorých osvetľujúcich pasážach spletitý a prinútil ma občas pretáčať niektoré scény späť (nuž, nie som umelá inteligencia :-)). Samotné akčné scény sú absolútne úžasné, nielen tá z prvých minút filmu. Hudba, ktorá ich podfarbuje, má grády, vo zvyšku filmu ale nijak nezaujme. Záver som si síce predstavoval inak ... Určite ma ale Appleseed nabudil k vyhľadávaniu podobných záležitostí. MOJE NAJ - NIektorých viac zainteresovaných zrejme štvalo nadmerné množstvo robotických (alebo aspoň polo-robotických) postáv a strojov. Ja som bol vo vytŕžení. Robotka narezaná na plátky, c c c ()

Klemi

Strující sci-fi anime, které ve mě vzbuzovalo podobné pocity údivu jako v dětství Želvy ninja. Co mně trochu vadilo, byla patrnost 3D původu animace a klasická japonská zamotanost příběhu. ()

psychohippo

Když jsem si pročítal ostatní komentáře, které často nabízely seznam, z čeho všeho Appleseed čerpal či kradl, tak mi došlo, že v tom výčtu chybí to základní - Karel Čapek a R.U.R. a téma robotů, kteří získají dar lásky (a asi i reprodukce) a přebírají po lidech jejich úděl. Je nepochybné, že Japonci našeho Čapka znají, v mnoha scifi anime lze najít jasné odkazy. Zvláštní je, že český divák to necítí. Komentuje odkazy na Matrix, GITS, Metropolis atd... Ale Čapek? Inu, jasné známky úpadku, bioroboti povstanou... K filmu: Vizuál výtečný, příběh skoro valentýnský, akce svižná, ale neobjevná. Ve světě po GITS to není lehké pro žádné další scifi mystic anime... ()

Thovt

znáte tu situaci, kdy se něčeho bojíte, ale když to nakonec není tak hrozný, paradoxně se vám o to víc uleví? takhle jsem přistupoval k Appleseed - bál jsem se naprostýho potlačení děje ve prospěch vizuální samohany (vzpomínaje na hrozný Final Fantasy: the Spirits Within), proto mě nakonec potěšilo, že Appleseed mělo i solidní děj. sice žádnej zázrak, ale Japonci uměj i horší a jak říkám, čekal jsem to horší. a vypadalo to celý samozřejmě naprosto úžasně... ()

cubiczech

silene nevyrovnane anime... 2 hvezdicky davam za zpracovani a jednu za soundtrack (elektronika od mich oblibenych hudebniku)... je to opravdu nenarocny film "pro masy" ... Ghost In The Shell jen tak nekdo nezkousne (hodne lidi proste rekne ze se nudi).. tady je malo kecu, hodne akce.. a kdyz se keca, tak se keca o akci... mel to byt kasovni trhak, coz taky byl.. ale cekalo se od nej vic, nez jen podivanou pro 12ti lete... ()

gpx

Mně osobně grafika Appleseedu nijak neohromila. Když k tomu připočtu nudný děj a hloupacaté akční scény, vychází mi z toho DVD v koši. ()

krt7236826

Hold k tomuto som sa dostal cez odporúčanie A bolo mi povedané, že keď sa mi páčil ghost in the shell bude sa mi páčiť aj toto ale omyl... Gits je filozofické dielo A toto je len akčný animovaný film so zlým scenárom ktorý nemal jedinú hlbšiu myšlienku ()

Ace.A.T.L.

Super anime sci-fi akčňárna. Rozhodně to chytne a nepustí. Super myšlenka, super rychlost všeho a rozhodně to je něco novýho, co anime akčňáky potřebovaly. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

blade23mc

Čekal jsem to horší, když už to přece jen je nějaký ten rok od vziknu a animace jde rychle kupředu, ale naopak mě to od první minuty nadchlo jak vizuálně, tak hudebně. Parádní akční start, který dokáže v táhnout už do ne zas až tak atraktivního děje. Více než příjemná podívaná. 70% ()

meda2016

Gerontoroidi na antigravitačních makropuvalidních vozících rozumují o směřování superměsta Olympu za neviditelného diktátu syntetického nadmozku Gaiy a při nastolené (utajeně nevraživé) rovnováze mezi biolidmi a bioroidy. Lepá blondýnka a borg s ocelovým svalstvem procházejí střetem za svistu výbušných nábojů a spousty daleko sofistikovanějších zbraní. Lidi mají sny, bojí se v nich o svou lásku, bioroidi jsou neemotivní a lásku dosud nepoznali; oba druhy mají mezi sebou někoho, kdo chce ovládnout vše. Komiksová kresba filmu je opravdu tradiční pseudo 3D. Dá se přivyknout. Děj nejdřív poněkud v čase přeskakuje a nenápaditě sestavuje jednotlivé konflikty. Přesto je linka nastíněna skoro od počátku ...a .....pak střílet a střílet. Téměř tuctová kvalita a dobrá rutina. Mimo absenci napětí dále snižovaného tlacháním mnoha stran není co vytknout. Přesto sem-tam překvapení a tím nutí zaujmout stanovisko. 70% za červa do hlavy. Nefilozofující nekompatibilní prequel Appleseed Alfa (2014) je na tom svým jasným tahem na postavy lépe, dokonce jsem měl radost z komických situací. ()

Jardys88

Další zajímavý japonský animák. Není to nic převratného a dívat se na to vcelku dá. Jediné co mi na takovémto animáku vadí, že zde nevystupují ani trochu reálné postavy. Opět se vrátím k mému drahému Miyazakimu, která má opravdu reálné postavy a to se ani nemusí ohánět nějakou HI-TECH animací. Pokud tedy přivřu oči dá se tomuto dílu přišoupnout ty tři hvězdičky. Ale ani trošku víc. Začátek byl velmi směšná parodie na matrix a později naštěstí spomalené scény vypustily. Jen jsem nepochopil tak uplně příběh ale doufám že mi to časem snad dojde. ()