Dokonalá partie

Dana Fox

Oliver Curtis

Blake Neely
  • zmates

Fuj, to jsem si zase dal. Napadá mě tolik výtek, že nevím, kde začít. Tak třeba ústřední dvojicí. Dermot Mulroney je zde pan kamenný ksicht, nevím proč, jinde takový nebývá, zřejmě příkazy od režiséra. Ve scénáři měl za úkol hrát tak zarputilého samce, až to bylo k smíchu. Debra Messing doplatila bohužel na totéž. Je to vcelku sympaťanda, nic proti ní, ale její pitvoření před Mulorneym, přehnaná zmatečnost a kulometná mluva hlavně na začátku filmu byla fakt k nesnesení. Nevím, proč každá svobodná žena musí být v americké komedii vykreslována právě takto. Z těchto znaků je jasné, že to musela buď natočit nebo napsat ženská. Později jsem zjistil, že dokonce obojí, tím se leccos vysvětluje. Dámy prominou :). Zápletka byla tak o ničem, že se ani na chvilku nepřiblížila k tomu, že by mě oslovila, či snad zaujala. Naopak slušný výkon podala Amy Adams a také Jack Davenport, ale to už je jen jakás-takás znouzecnost.(2.9.2010)

The wedding date je příjemná podívaná, u které se nudit nebudete. Chvilku mi sice trvalo, než jsem se dokázal zžít s hlavními hrdiny, kteří mi přišli docela nesympatičtí na daný žánr. Ale o to více si později užijete zašmodrchanici kolem svatebního rande. Film je krásným vystižením toho, jak by žádná nevětsa nechtěla, aby dopadla její svatba ... nebo spíš ženich ??(2.12.2005)

Ani neviem prečo, ale nejakým záhadným spôsobom medzi nebom a zemou, mi je táto zmes nedotiahnutej romantiky s komédiou sympatická ako Gorbačovova perestrojka. Až prehnaná strohosť jej ubrala na vyššej atraktivite. Celá idea dôvtipu sa porúča do večných lovíšť skôr ako začne prekypovať intímnejší vzťah. Veľká to preškoda. Tá ostrovno-estetická obyčajnosť vzbudzovala intenzívnejšiu arómu zblíženia ako bláznivejšie náprotivky spoza Atlantiku, častokrát bez štipky súdnosti. Výsledok mohol byť chrumkavejší ako prívetivých 2 a 1/2*.(20.4.2015)

Moc krásný film, pohoda, romantika, vtipné scény.... Nesouhlasím s tím, že je to obyčejný romantický film, má v sobě něco víc.. Nejspíše je to charismatem Dermota Mulroneyho a Debrou Messing, jako vždy krásnou a vtipnou - perfektně se k sobě hodili. Líbí se mi povahy jejich postav, on - sebevědomý, na pohled okouzlující muž, který ví, co chce, a ona - díky své rodině trochu neurotička, ale úspěšná a krásná, která si neuvědomuje, co nejvíce potřebuje.. Prostě tenhle film si občas velmi ráda pustím a nikdy se mi neomrzí :))(26.6.2011)

Nebyla by to romantická komedie, kdyby profesionální odstup hlavní hrdinky a jejího najmutého společníka vydržel až do konce: i průměrně bystrý divák vytuší, kudy dějová cestička povede. Dokonalá partie je nejen z toho důvodu průměrnou romantickou komedií. Kromě přesného žánrového vzorce, kde vytušíte jak bod zvratu, tak pointu, má bohužel i mnoho hluchých míst, kde se nic neděje. Jan Svěrák v Obecné škole takovou pasáž charakterizoval jako odpočinkovou a je to ta, kde vláček jede krajinou. Jenomže v Obecné škole byl vláček jeden, tady je hned několik souprav a odpočinková pasáž střídá odpočinkovou – děj prostě nemá správnou hustotu. Pikantní je i to, že závěrečné titulky zabírají 12 % z celkové stopáže.(22.1.2006)

• - Protože je Debra Messing alergička, tvůrci filmu se snažili použít umělé květiny kde jen to bylo možné. (D3VIL)

• - Film se měl původně jmenovat Something Borrowed. (D3VIL)