Raketa na Měsíc (1958) měla svoji premiéru necelý rok před tím, než na přirozeném satelitu naší planety přistála první lidská sonda, a necelých jedenáct roků před prvním krokem lidské nohy na jeho povrchu. Snímek vypráví o nechtěné výpravě na Měsíc, jejíž protagonisté se tam setkávají v podzemním království se spoustou spoře oděných mladých žen v botách s vysokými podpatky (dle titulků byla mezi jejich představitelkami řada tehdejších královen krásy), vedených slepou Lido (hraje ji K. T. Stevensová, dcera známého hollywoodského režiséra Sama Wooda). Vesmírní cestovatelé (vědec, jeho přítelkyně a dva uprchlí trestanci!!) tu narazí na zvláštní kamenné bytosti (skalníky), hrozivého obrovského pavouka, ale většinu času se potýkají se záludnostmi lunárních krasavic. Film, jehož rozpočet 65 000 dolarů nebyl ani v 50. letech příliš štědrou sumou, se natáčel ve známé westernové lokaci, Státním parku Red Rock Canyon v Kalifornii (asi 150 km severovýchodně od L.A.), a je remakem plastického (3-D) filmu Cat-Women of the Moon (1953). (oficiální text distributora)

SuperFigo

Proč 2*?? Celý film je jedna velká nelogická slátanina. Ale vydržel sem až do konce a bavil se tím, s jakou blbinou přijdou tvůrci za pár minut. A ty luxusní stíny, které herci vrhali všude po scéně byly také něco:-) No prostě sranda z 50tých let, když už nic víc. ()

Dartdevil

Od čistého odpadu tento film zachránila má matka. Její znalosti sci-fi končí asi tak s půlkou dílu Návštěvníků, a přesto po skončení tohoto dílka přišla brečíc smíchy. A já na tom byl chvílemi podobně. ()

Arccos

Další z řady filmů, které jsem rád viděl, protože mě dobová sci-fi zajímá. Obvykle tak bývám vstřícný tehdejším možnostem, provedení a stylu. Tohle ovšem musela být "perla" už v době uvedení. Prakticky každá scéna vykazuje známky špatného herectví, špatné režie, absence logiky, trapných vizuálních efektů a dokonce i nudy - to vše i v kontextu možností konce padesátých let. Vše je neuvěřitelně naivní a samotný scénář vysloveně debilní. Musím konstatovat, že jsem se nejednou musel smát tomu, co vidím, a že začínám chápat snahy Eda Wooda, jehož Plán 9 (kultovní a prý nejhorší sci-fi všech dob) u mě o něco stoupl. :) Celkově velmi zajímavé k vidění pro fanoušky a svým způsobem jsem byl nadšený. Opravdu hodně "svým způsobem", protože objektivně hodnoceno by to byl ten nejhlubší odpad. ()

Stejšn

Mám tyhle staré srágory rád. Lepenkové dekorace, prkenní herci, předvádějící spíš divadelní výkon, debilní dialogy, nesmyslný scénář, katastrofální triky, ale.... ale stejně to má něco, co člověka donutí u toho sedět a dokoukat to do konce. Je to nějaké naivní kouzlo. Ale pravděpodobně funguje až teď, když je film 50 let starý. Řekl bych, že už v době svého vzniku na to lidé museli koukat jako na blbost. Jedna hvězdička za Temníky a druhá za výborné Skalníky. ()

Spielbergo

Strašlivá podívaná.. Ale ti skalníci! A ten temník!! A ty missky který byly ošklivější než kříženec skalníka s temníkem!!! Prostě pecka, další nehodnotitelný film, nicméně nevyrovná se Plánu 9 z vesmíru... ()

Ricci

Příjemná oddychovka - ve vztahu k letopočtu výroby. Nic víc taky od toho člověk nečeká. Pár nelogičností, ale roztomilých :o) A krásná Leslie Parrish! ()

spawnxp

Neuvěřitelná blbost! Hodnotit to jako naivni je nemístnej eufemismus - vodfláknutá sračka je vodfláknutá sračka bez ohledu na rok vzniku. Ale protože jsem se chvílema "až" smál, tak bod... ()

kedluben

no já jsem si to teda užil.. chápu, že z dnešního pohledu fanouška scifi to může být poněkud...jak jen to říct....nezralé. já ale tu vynikající zápletku, bombastické kostýmy, uchvacující triky (přistání, start rakety), skvělé herecké výkony, nabitý scénář, hrozivou obludu (ta byla fakt dobrá), sexy měsíčňanky atd vydýchávám ještě druhý den. pro každého milovníka bizarností povinné! ()

w.w.

Práve to pozerám, ten pavúk je fakt zábava...dobrá blbosť,ale v tom roku to možno až také strašné nebolo...keby že tu sedíme dobrá partia a máme naliate aspoň štvrté kolo tak sa dá aj na tomto zabaviť. ()

Pythonator

To byli v té době lidé tak hloupí, že jim stačily takovéto sci-fi filmy??? Kde je příběh, kde je logika, kde je napětí, kde je scénář, kde je rozum? Asi někde jinde než na Měsíci. Jako komedie ovšem dobré, pokud vás baví smát se blbosti tvůrců. ()