Alain DelonCharles Bronson, cizinecká legie z nich udělala skálu, co neustoupí a nezradí... Sloužili oba ve francouzské cizinecké legii v Alžíru a jen náhodně se potkávají při návratu domů. Dino Barran je lékař a s válkou už nechce nic mít. Franz Propp, Američan, je naopak žoldák a láká Dina do Konga, ten ho však nekompromisně odmítá. V Marseille osloví Dina krásná dívka a ptá se, zda se nepotkal s jejím přítelem, o kterém nemá zprávy. Nakonec nabídne Dinovi práci v jedné velké firmě, kde je zaměstnána jako fotografka. Dino má udělat prohlídku všech zaměstnanců ve zkráceném termínu. Dino přijímá a Isabella ho žádá o službu. Chce, aby do sejfu firmy vložil cenné papíry, které ukradla. Bojí se nepříjemností, a navíc by jistě přišla o práci. Znovu se nečekaně objeví Franz, který poznal, že Dino něco chystá. Bývalí vojáci stojí proti sobě a netuší, že se chytili do pasti. (Česká televize)

Markussis

Je to snímek, který velmi poctivě popisuje vztah dvou opravdových chlapů. Zejména v krizových situacích vyplouvá na povrch jejich charakter. Vzájemně se pomalu oťukávají a zároveň mezi nimi postupně vzniká něco, o čem oni nemluví , ale považují to za samozřejmost. Pomalé tempo filmu mi zde zas až tak nevadí. Vynikající jsou především dlouhé společné scény Delona a Bronsona v jedné společné místnosti. Samotný závěr je lahůdka a nemá chybu. Avšak zdejší představitelky ženských rolí byly slabé jako špatný zeleninový vývar. Film by byl na plný počet, bohužel ony podvodnice ho hodně oslabují. ()

Lionheart

Nádherně pomalu kulminující příběh o netradičním přátelství, pokud se tomu tak dá říkat. Uznávám, že je těžké se překousnout přes začátek, ale pak je to čím dál svižnější a zajímavější a nakonec velmi působivé. ()

mira007

Sejdou se dvě herecké megahvězdy své doby na vrcholu a natočí takovou skoro až nudnou banalitu, jak se hodinu dostávají do jednoho trezoru až se u toho zapotí. Poslední třetina trochu vylepší konečný dojem, ale ještě že Bronson natočil ten rok ještě Tenkrát na Západě (1968). ()

ArthasKarfa

Skvělá dvojka Alain Delon a Charles Bronson. Scéna z trezoru byla docela klaustrofobická. Určitě zajímavá zápletka i prostor, kde se natáčelo. Správná záležitost. :) ()

Vesecký

Díky obsazení Delonem a Bronsonem jsem dal slabší čtyři hvězdičky, hlavně kvůli vygradované druhé půli a překvapivému rozuzlení. Ze začátku to bylo dost nepřehledné, návrat dvou vysloužilců Cizinecké legie na začátku byl dost zbytečný, snad jen kvůli tomu, že Delon kdysi omylem v Alžírsku zastřelil kamaráda; až konec filmu osvětlil, že mladé dívce, která jej vyhledala v přístavu, šlo o pomstu a zneužila ho pro loupež, kterou naplánovala se svou poněkud psychicky málo odolnou sestrou. Taky ty fackovačky byly příliš americké. ()

anitae

Další pokus ocenit francouzský film mi opět nevyšel. Film o tom jak vyloupit, vlastně nevyloupit trezor, o házení mincí do nápoje, ale na můj vkus celé poněkud zmatené. ()

Schlierkamp

Francouzský dobrodružný film, v němž se vedle sebe objeví dvě herecké hvězdy nejvyššího světového kalibru a sice A. Delon a Ch. Bronson. Tito dva muži úsporných gest, pan Barran a pan Propp, se po letech strávených ve francouzské cizinecké legii setkávají, aby otevřeli trezor v klenotnictví. Monsieur Propp, v podání legendárního drsňáka s tvrdou pěstí Ch. Bronsona, disponuje neobyčejnou zálibou ve vrhání mincí po okraj naplněné sklenice. Během utajeného a dramatického pobytu v trezorové místnosti se snímek pochopitelně jevil nejpůsobivěji. Vzhledem k tomu, že znali pouze tři správná čísla ze sedmiciferného kódu, měli úkol poněkud ztížený, neboť pouze jediná z deseti tisíc kombinací je dovede k cíli. Scénu s důmyslným únikem z pasti, do níž oba dobrodruhové nečekaně upadli, a jež mi připomněla jiný skvělý francouzský film Le Treu, řadím k vrcholu snímku. S blížícím se koncem napětí i atmosféra značně upadá, závěr je v podstatě dosti čitelný a očekávaný, neboť se nepředpokládá, že by jeden z bývalých elitních vojáků zradil druhého. Co se týká ústřední dvojice, jedná se natolik mimořádně úspěšné herecké osobnosti, že jejich umění je zážitek sledovat vždy, i přes mírné nedostatky v jejich společné souhře. Domnívám se, že v případě Sbohem příteli od Jeana Hermana se jedná o mírně nadprůměrné dílo, ovšem kvůli ústřednímu duu jedněch z mých nejoblíbenějších herců a nadprůměrné střední části snímku volím nakonec čtyři hvězdy. ()

Lupes

Nízké hodnocení na CSFD si nezaslouží, byť po opětovném shlédnutí musím rovněž ubrat hvězdu. Stále jde ale o netuctový film s překvapivou zápletkou, skvěle rozehraný je vztah obou hlavních postav. Scénář je dobrý; zápletka nápaditá, ale k realitě to má přece jen daleko. To nemluvím o zbytečné umělecké licenci v podobě roboticky strohých černých šerifů či o logických lapsech v podobě ubírání kyslíku zapálenými "loučemi". ()

bearmeedek

Slušný film, zajímavý nápad. Pobyt v zavřeném trezoru celkem zdlouhavý a celkem méně pochopitelné, proč si hlavní protagonisté neustále krátí dlouhou chvíli tím, že si průběžně rozbíjí hubu. 50%. ()

Belmondicek

První společné setkání Charlese Bronsona a Alaina Delona na filmovém plátně! Zajímavé krimi o vloupání se do trezoru. Musím taky zmínit výtečnou hudbu a ten trik s mincema musím někdy zkusit. ()

Inozuka

Musím přidat na plný počet. Pamatoval jsem si jako slabší, nepříliš fungující francouzskou klasiku, ale opak je pravdou. Chemie mezi Bronsonem a Delonem je sice taková trochu zvláštní, ale funguje hodně dobře. Je potřeba domýšlet motivace a někdy vám v tomhle smyslu tvůrci dost zamotají hlavou, ale to naladění filmu je parádní. Dají se v tom najít i filozofické přesahy o podstatě mužského a ženského světa. Zkrátka film, který je mnohem lepší než se při prvním zhlédnutí může zdát. ()

BigBang

Pro mě nehodnotitelný film, řadu scén jsem dělal něco jiného. Ale druhá polovina super. Hlavně tvář pana Bronsona, jak září vnitřní radostí, stojí za sledování. ()

Amonasr

Křečovitě vykonstruovaný scénář a křečovitě přehrávané herectví řady epizodních postav, čímž chtěl režisér zřejmě podtrhnout jakési tajemno, docilil však spíš zesmešněni příslušných  scén. Jakžtakž nad vodou tak tuto slátaninu drží jen standardní výkony obou hvězd. ()