Sympaticky film zo 70. rokov. Ono uz ide o normalizacnu tvorbu, takze vysiny 60.- ok sa nedaju ocakavat. Herci to ale zachranuju : Chudik /Smrt Prichadza v dazdi/, Elo Romancik /Kladivo na Carodejnice - hrat sa vratil az o 3 roky po Kladive/. Mam rad normalizacnu tvorbu, hodnotim preto subjektivne. Objektivne by to boli tak 3 hviezdy. Ja vsak dam 75 %(6.5.2014)

Od Karola L. Zachara prakticky to isté ako Rozmajrín. Čisto priemerná inscenácia, aké sa vo vtedajšej dobe točili úplne pravidelne. Ničím výnimočný príbeh pozdvihujú najmä herci, ktorí sa tu zišli vo veľmi silnej zostave. Ťažko povedať, ktorí z nich vyčnieva najviac, ale ja som to chcel vidieť kvôli pani Strniskovej, Krónerovi a Mistríkovi. Iba na jedno pozretie. 60%.(10.1.2015)

...herecky to najlepšie, čo ponúkli slovenské 70.roky a k tomu lingvistické skvosty, pri ktorých sa nejde neusmievať: LEN SA TA SMELO A NEOKÚŇAJTE SA, OPROBUJTE TO. NO DOBRE, NEDBÁM. PREŠIEL SOM CELÝ CHOTÁR A VČERA NÁM SKAPALO JAHŇA Z KOŠIARA, TY LOTOR, TY BEDÁR, TY NAČIHODNÍK, ČI SA TO MUSÍ V TEJTO OBCI TRPIEŤ TAKÁTO PLIAGA..mimochodom, načo nejaké nadprirodzeno (tron), existujú aj metafory.(6.1.2010)

Zišla sa prvá herecká extraliga, ale výsledok nie je zvlášť zábavný. Intrigy a hádky vyplývajúce z jedného čierneho kurčaťa neznejú už pri čítaní obsahu príliš reálne. Predloha je asi divná, tak aj celý film, a nezachránila to ani druhá polovica, ktorá je iná, ako začiatok. Vyžívať sa v ňom budú asi len fanúšikovia inscenácií a dokonalych hereckých výkonov.(25.12.2015)

ŠKRIATOK je malá televízna slovenská inscenácia z roku 1974 a presne taká priemerná, ako len bolo možné. Slabšie dialógy ako-tak zachraňujú legendárni tuzemskí herci (páni Chudík či Kroner), výpravu samozrejme v žiadnej televíznej inscenácii nemá zmysel spomínať a príbeh je biedny (určite nejde o rozprávku s nejakým škriatkom, snímka neobsahuje ani štipku nadprirodzena). Tvorcom sa však podarilo stvoriť celkom milú atmosféru.(29.12.2007)