Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jeden z nejlepších odborníků na filmové triky Rollie Tyler je najat agentem Liptonem, pracujícím pro ministerstvo spravedlnosti, aby zinscenoval přesvědčivou smrt důležitého mafiánského svědka DeFranca, který má strach o svoji bezpečnost. Tyler celou akci důkladně připraví a pak před mnoha svědky DeFranca "zastřelí" v nóbl restauraci. Když do Liptonovy kanceláře ohlásí úspěšné splnění úkolu, jen náhoda mu zachrání život. Tyler zjišťuje, že byl podveden a přespí u své přítelkyně Ellen. Dívka je zabita najatým střelcem, kterého se Tylerovi podaří zneškodnit. Vyšetřováním vražd je pověřen poručík McCarthy, který zjistí spojitost s kanceláří plukovníka Masona, mající na starost Program ochrany svědků. Jako nepohodlný je poručík suspendován. Tyler mezitím dospěje k témuž závěru a vybaven svojí speciální dodávkou se vydá do Masonova domu a s pomocí řady vynalézavých triků a za asistence poručíka McCartyho, který se tu objeví, zlikvidují Masonovy zabijáky a odhalí pozadí celého komplotu - ulité gangsterské peníze. Tyler finguje vlastní smrt, ale McCarthy se nenechá napálit. Oba muži se vydávají do Švýcarska vyzvednout 15 miliónů dolarů... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (67)

Blazkowicz 

všechny recenze uživatele

No to teda čumím. Kdybych neviděl rok vzniku, tak řeknu, že jsou to sedmdesátky jak vyšité. New York, práce s kamerou, prostě má to o deset let starší rukopis. Píšu to proto, že takové filmy mě moc nebaví. Nemám rád sedmdesátkovou pachuť nebo spíš když to z filmu úplně křičí. No ale tady je staré jen to provedení jakoby a nápad a výsledný děj potom je nadčasový. Asi mě zmátlo prostředí New Yorku, protože to tam vypadá pořád stejně. Tím se vracím k první větě. Nečekal jsem nic zajímavého, ale neskutečně mě to dostalo. Skvělé včetně konce. 4+* ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Až budu nějakou tajnou službou požádán, abych někoho ve jménu vyšších zájmů zabil, postřelil nebo na něj jenom ukázal prstem, tak nesměle zmíním svou vrozenou nešikovnost a ekvilibristicky vezmu nohy na ramena. Rollie je však vlastenec a dobrovolně ze sebe nechá udělat terč. Naivitě čest. Já si tedy užil využívání filmových triků k likvidaci pronásledovatelů a i když to chvílemi obsahovalo záblesky parodie, tak jsem se poměrně dobře bavil. Zejména když do hry vstoupil detektiv Leo se svým svérázným výkladem zákonů a policejních postupů. S takovým týpkem musí být radost spolupracovat. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Neviem, či bol potenciál spojený s trikami vo filmovom priemysle využitý úplne, film nie je až taký starý, aby nemohol predviesť viac z trikovej scény, no zápletka bola celkom chytľavá, nič sa zbytočne nepreťahovalo a pár scén sa po technickej stránke ozaj vydarilo. Najviac mi tam chýbal nápaditejší záporák a lepšia, vyspelejšia hudba. Taká, podobná discu 80-tych rokov sa mi do thrillerovej atmosféry vôbec nehodila. 65%. ()

blackJag 

všechny recenze uživatele

Osumdesátková klasika. Dobrý námět, věrohodně propojující vděčné prvky ze zákulisí filmové tvorby a kriminálního thrilleru, k tomu odpovídající scénář a obsazení (australský herec Bryan Brown zažíval na přelomu 80. a 90. let asi své nejlepší období v kariéře). I dnes se na SMRTÍCÍ TRIKY dobře dívá, což o kvalitách snímku svědčí jaksi automaticky. II Scénář: Robert T. Megginson, Gregory Fleeman. Hudba: Bill Conti (držitel Oscara za hudbu k filmu SPRÁVNÁ POSÁDKA z roku 1983). 80% ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Smrtící triky jsou tuctovým filmem založeným na netuctovém nápadu. Určitě pobaví, pokud nemáte větší očekávání, směle do toho. Film má obstojné tempo, několik vtipných nápadů na využití filmových triků a na osmdesátkový akčňák hodně povedenou kameru. Ondříček si vyhrál především se snímáním automobilové honičky, ta stojí za vidění. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (3)

  • Smrtící triky měly poměrně velký úspěch u amerických diváků a v kinech vydělaly dvojnásobek rozpočtu. Bohužel celosvětově film zapadl a i u nás se jedná jen o málo známý snímek, přestože se v lednu 1992 objevil v našich kinech. (Zdroj: Letní filmová škola)
  • Miroslav Ondříček kvitoval možnost natočit si akční thriller ze současnosti. Zejména sekvence, které v jeho kameramanském repertoáru zatím chyběly – velké akční scény a honičky v autech. Jednalo se také o jeho první spolupráci s režisérem Mandelem, s nímž později natočil ještě „dětský“ dobrodružný film ze současnosti Velký esa (1987). (Zdroj: Letní filmová škola)

Reklama

Reklama