David Gordon je oblíbený spisovatel sci-fi příběhů, jehož román Dragoban slaví velké úspěchy. Právě se dokončuje filmová adaptace a nakladatelka Tina čeká na rukopis druhého dílu. David však před dvěma lety přišel o manželku Marii a stále se ze své ztráty nedokázal vzpamatovat. Když se mu naskytne příležitost adoptovat problematického osmiletého Dennise, nabídku přijme, zejména když zjistí, nakolik se mu chlapec podobá. Extrémně introvertní dítě se nedokáže začlenit do kolektivu. Věří, že pochází z Marsu a je na Zemi pouze na čas, než splní výzkumný úkol. Je přesvědčen, že sluneční paprsky jsou pro něj škodlivé, proto tráví dny ve velké papírové krabici a ven vychází jen v noci. David se s ním pomalu sbližuje a svým pochopením překonává jednu bariéru za druhou. Podaří se mu přesvědčit ho, aby krabici vyměnil za silný ochranný krém a sluneční brýle. Přistupuje na Dennisovu hru, která je velmi působivá. Přes veškerou snahu a toleranci však narůstá napětí, vyvolané problémy, které musí David kvůli Dennisovu chování řešit se sociálními pracovníky i pedagogy. K pomyslné explozi dojde poté, co Tina tvrdě odmítne Davidovu novou knihu o malém mimozemšťanovi a dožaduje se slíbeného pokračování Dragobanu. Dennis po jeho výbuchu uteče z domu a David, který tuší, že by mohlo dojít k neštěstí, horečně přemýšlí, kde ho hledat. (TV Nova)

Flego

Navzdory niektorým nelogickostiam ( chlapec z Marsu nemôže jesť jedlo z Venuše ako tvrdí, ale pozemské áno - nemal som pocit, že je chlapec nezvládnuteľný ako sa to prezentovalo navonok ), je tento rodinný film o spisovateľovi, ktorý si adoptuje "podivné" dieťa, veľmi príjemným prekvapením. John Cusack v podstate nezmizne z plátna a je to dobré, lebo podáva výborný výkon. Ocenil by som aj hudbu a výber pesničiek, ktoré pomáhali dotvárať atmosféru. ()

rikitiki

Soužití sympatického vdovce a podivného chlapce sice plyne přes proklamované problémy docela bezbolestně, ale diváka určitě neuráží. To až očekávaný konec obsahuje takovou míru patosu a sentimentu, že to už není urážka, ale přímo inzultace dobrého vkusu. /24. 7. 11./ ()

Jinny

Skr na skrz průměrné rodinné drama/komedie se světlými momenty, ale většinou naprosto předvídatelné. Dítě z Marsu bych doporučila hlavně fanouškům Johna Cusacka a jako nenáročnou zábavu na večer v polovině pracovního týdne. ()

MáŠa

Hodnotim to trošku opovrženě z toho důvodu, že si tu snažili hrát na nějakou vážnou tématiku. Film to není nijak debilní, ale nic extrovního taky ne. ()

Kamca_

Na první dojem to vypadalo hodně dobře. A bylo to ještě lepší než jsem čekala. Vážně něco. Neobvyklý a zajímavý příběh o klukovi, který je uzavřený sám do sebe a tvrdí o sobě, že je z Marsu. Takové příběhy mě hodně přitahují. Hned v prvních minutách mě z filmu mrazilo a to už byl jasný impuls, že to bude něco pro mě a taky bylo. Dávám 95%. ()

Tommassi3

"Jen mě tak napadlo.. Proč se hodím ke klukovi, který tráví většinu času v bedně ??" ;) Režisér s podivným jménem Meyjes se pokusil tímto poměrně velmi zdařilým mixem prvoplánovitě patetického dramatu a obzvlášť bizarní komedie sdělit myšlenku, s níž se dokážu velmi dobře ztotožnit, která mě opravdu oslovuje.. Proč nemůžeme být těmi lidmi, jakými nás ostatní chtějí mít ?? Proč se řadit jako ovce ?? Faktem zůstává, že kvalit obsahově velmi podobného Světa podle Prota Dítě z Marsu nedosahuje ani omylem, přesto však jde o velmi kvalitní film stavící na stoprocentním Johnu Cusackovi, který se tu potkává se sestrou Joan, sladké Amandě Peet a především Bobbym Colemanovi, který není žádný sympaťák, skutečně vypadá jako malý Andy Warhol, a tak si k němu prostě musíte najít cestu, což zřejmě snižuje reálnost motivů Cusackova spisovatele Davida Gordona, aby si ho vybral..;) Příjemně melancholický soundtrack Aarona Zigmana skvěle rámuje příjemně (ne)náročný snímek s místy vizuálně dost našlapanými scénami, z nichž k nejlepším patří ta, když David Dennisovi vysvětluje v autě, proč není Marťan.. Infantilně rozpolcená a hloubavá a zároveň dospěle vyrovnaná záležitost.. ()

MoiJe

Tatko i decko zidealizovane a skoro to nema dejove zvraty, ale film je to velmi podareny, nenudila som sa a sympatizovala... ()

Terva

John Cusack sliboval dobrou podívanou. Jenže se z toho vyklubal jen lehce průměrný film, který neukázal nic nového. ()

sidzej

veľmi príjemný rodinný film kt. hrá na vážnejšiu strunu než by sa od filmu tohoto žánru čakalo. A veruže to vôbec nebolo na škodu. Veľmi jemná citlivá réžia s niekoľkými výnimočnými momentmi. Casting sa tiež v celku vydaril. John Cusack je skvelý otec + poteší aj cameo Anjelici Huston. Rozmýšľal som medzi 3* a 4* no nakoniec som sa vzhľadom k tomu, aké rodinné shity sa dnes vyrábajú, priklonil smerom hore. P.S.: Joan Cusack za tie 4 roky keď som ju videl naposledy v Škole Ro(c)ku neskutočne zostárla ()

Una111

Takový prapodivný koktejl: za základ použijeme závažné téma, přilejeme (ne)přiměřenou dávku amerického nevkusu, doplníme dvěma třemi špetkami líbivého sentimentu, okořeníme hrou na Marťana, to všechno smícháme se sympatickým projevem hlavního hrdiny a dojímavým vzhledem dětského herce... a máme tu koktejl opravdu nevídané chuti! - - - Napoprvé mne tenhle film docela zaujal, ale když jsem ho (nedobrovolně) musela shlédnout podruhé, už jsem to nevydýchala tak snadno! ()

Popluh

Příjemné nezávislé spíše drama s příjemným Johnem Cusackem u kterého výborné pasáže střídají nudné až nadbytečné scény bez kterých by se film klidně obešel. Ale vzhledem k tomu, že ty lepší momenty převažují, můžu výsledných 70 % v klidu zaokrouhlit nahoru. ()

Makky

Detí s bujnou fantáziou je neúrekom. Avšak takýchto výnimočných detí veľa nie je. A ešte menej je rodičov, ktorí by dokázali svoje dieťa pochopiť alebo mali o to aspoň snahu. John Cusack nám predviedol, ako by sa každý rodič v podobbnej situácii mal zachovať (samozrejme to teraz beriem s trochou nadsázky :)). Štvrtú hviezdičku dávam za Cusacka ()

slunicko2

Nevyužitá potence. 1)  Inu, Svět podle Prota nasadil slušnou laťku, kterou se Dítěti z Marsu nepodařilo přeskočit._____ 2)  Ale konec byl dojemný._____ 3)  41letý John Cusack (otec) drží film na použitelné úrovni sledovanosti._____ 4)  Dnes 77letý americký spisovatel mainstreamový scifi románů David Gerrold (jeden z autorů seriálů Star Trek mimo jiné) vydal autobiografickou novelu The Martian Child roku 1994 (bylo mu 50 let) a hned za ní získal ceny Hugo a Nebula. V roce 2002 povídku přepracoval na román, který o dalších pět let byl zfilmován._____ 5)  Diskusi vzbudil fakt, že zatímco Gerrold je otevřený homosexuál (a jako takový mohl v Kalifornii adoptovat dítě...už tehdy...hleďme, hleďme...), v povídce jeho úlohu zastává heterosexuální vdovec. Změnu udělali filmaři a spisovateli se příliš nelíbí. Angličtinářům nebo zručným uživatelům DeepLu doporučuji pěkný rozhovor k věci._____ 5)  Gerrold o filmu: I think instead of being a good movie, it could have been a great movie. ()

MATADOR

Svým způsobem docela obyčejný,až podprůměrný snímek,který zachraňuje snad jen samotný Jonh Cusack a poté za takový příjemný rodinný film. Proto dvě * ()

Hadža

John Cusak skvele zahral podivinskeho spisovatele sci-fi,ktery si po smrti sve zeny prisvoji podivne,tezko adaptovatelne dite,se kterym nachazeji cestu k sobe a vubec k okolnimu svetu!Vse nakonec dospeje do preslazeneho konce,ktery je na to celem trosku zklamanim! ()

Martin741

Podla mna dobre tak akurat pre zeny na materskej, alebo ktore maju tesne pred porodom -.- urcite lepsie nez sledovat ten serialovy hnoj /Ordinace...../z Novy a Primy : 30 % ()

forsythia

Nedotažená nudnost na tisíckrát obehrané téma bez špetky nějaké větší invence. Ale na cestu autobusem ucházející. ()

Chasm

Musim říct že nadšenej jsem byl jen z Johna Cusacka, kterej vám prostě nezmizí z očí a je to dobře, protože je tu skvělej... Trochu mi tady vadil až moc pomlý průběh, i když s příjemnými momenty. Pak nedůsledné seznámení s vedlejšími postavami, a konec je teda jak z béčka... Jinak příjemný... 65% ()

venison

Celkem příjemná rodinná oddechovka s troškou hlubší filosofie.. John Cusack jako empatický adoptivní taťka je naprosto super :-) Bobby Coleman jako miniaturní „Prot“ byl přesnej :-) ()

Cusack si adoptuje Marťana

Cusack si adoptuje Marťana

21.04.2005

Štúdio New Line Cinema pripravuje filmový prepis sci-fi poviedky Davida Gerrolda pod názvom THE MARTIAN CHILD. Má ísť o mix rodinného filmu a sci-fi, niečo medzi Rodičovstvom a E.T.-m, s netypickým… (více)