Golfový sen

The Greatest Game Ever Played

Drama / Sportovní

USA, 2005, 120 min

Obrovská pohoda ma sprevádzala počas celého filmíku. Golfové filmy majú svoje čaro, teda v prípade, že sú kvalitne spracované a tento rozhodne patrí medi ne. Samozrejme ak je film podľa skutočnosti, scenáristi sú zahojení, už len to presvedčivo podať. Občas mi chýbalo trošku viac napätia, no až taký veľký problém to nebol. Film navyše disponuje výbornými kamerovými zábermi z ihriska, zaujala ma aj hudba, no a samozrejme Shia, ktorý sa nenápadne šplhá ku hviezdam. Dúfam, že mu Bay to lano neprestrihne. 80%.(21.11.2006)

Asi bych křivdil kdybych nedal plný počet. Myslím že se jedná o nejlepší golfový film. Kvalitativně je na vyšší úrovni než Legenda o slavném návratu. Chválím obvzlášť kameru. Jediné co bych vytknul je, že se herci drží až moc scénáře, takže hrají tak trošku jako roboti. Byl by lepší nějaký ten malý záchvěv mimo scénář. V tomto případě u LaBeoufa, určitě ještě má co zlepšovat. Ale jinak velmi pěkné, chválím.(4.8.2011)

Nepredpokladal som, že nejakému športovému filmu a ešte z golfového prostredia, budem ochotný dať štyri hviezdičky. Navyše, keď som v titulkoch nezahliadol jediné známe meno. A stalo sa. Film ma úplne nenásilne vtiahol do seba, ja som sa nebránil a mal som veľmi príjemný zážitok z jeho sledovania. Mám voči iba veľmi nepodstatné výhrady, ktoré nestoja za spomenutie. Ani ma neprekvapuje, že v prvej dvadsiatke zobrazených hodnotení sa iba tri líšia od štyroch hviezdičiek. Tie si tento príjemný a pritom ničím nie prelomový film plne zaslúži.(24.2.2012)

Nápaditá, místy až trochu legračně artistní kamera ozvláštňuje příběh, který jsme už viděli stokrát. V tomhle případě vychází ze skutečnosti, to ale nic nemění na tom, že je prostě provařený - i když je mi to líto, protože F. Quiment si obdiv určitě zaslouží, narozdíl od všech schématických a fiktivních ousiderů z nesčetných filmů o amerických snech. Hodnotím ale film, nikoliv osobnost a historické události. /4. 2. 12./(4.2.2012)

Obrovské překvapení! Čekal jsem průměrný sportovní film na jedno zhlédnutí a dočkal jsem se velmi kvalitního snímku, který mě snadno vtáhnul do děje. Dějově významné postavy si rychle získaly mé sympatie a nemohu nevyzdvihnout celkově pozitivní vyznění filmu, které celý zážitek jen umocňuje. Skvělá hudba pak toto dílo vhodně dokresluje. 85%(27.4.2015)

• - Filmovalo sa v kanadskom meste Montreal a v neďalekom golfom klube Kanawaki. (MikaelSVK)

• - Ted Ray se v playoff opravdu sám vyřadil a nahrál 78, ale Harry Vardon nahrál 77 a ne 73, jak ukazuje film. Francis Ouimet měl skutečně 72. (Chundys)

• - V záběru ze 42. minuty, kdy kamera přímo zabírá oči Francisa Ouimenta (Shia LaBeouf) je vidět, že nosí kontaktní čočky, což je v té době na chlapce z nižší společenské vrstvy dosti neobvyklé. (Raduza11)