poster

Golfový sen

 • USA

  The Greatest Game Ever Played

Drama / Sportovní

USA, 2005, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  Ke golfu jsem nikdy neměl příliš vřelý vztah, vnímal jsem jej jako snobský „ani ne sport“. Mé naděje vkládané do Golfového snu tudíž nebyly veliké. Nadšení po zhlédnutí ano. Na režisérské stoličce seděl Billy Paxton, známý spíše jako herec. Fakt, jak dobrý a do detailů vymazlený (vemte si třeba úvodní titulky) film o golfu natočil, si vysvětluji tím, že jej musí milovat. Ostatně, svědčí o tom i malinko přestřelený originální název a potůčky patosu protékající celým filmem. Takové ty povinné scény, kde synek (vysoko vycházející hvězda Shia LaBeouf) přesvědčuje skeptické rodiče o smysluplnosti svého počínání, kdy musí bojovat s vírou v sebe samotného apod., zde nechybí, jejich zastoupení však není majoritní a základ tvoří akční golfová klání. Ano, opravdu akční - kamera občas letí společně s míčkem, střih je velice svižný a různé odpaly mají různou atmosféru, pokud to takhle jde napsat. Při těch nejzásadnějších jsem sotva dýchal a když dobře skončily, zaplavil mě pocit štěstí a ucítil jsem takové to zvláštní chvění po celém těle. Myslím, že to je znak silného filmu. Co myslíte vy? 85% Zajímavé komentáře: Torrance, Vodny(29.2.2008)

 • rikitiki
  ***

  Nápaditá, místy až trochu legračně artistní kamera ozvláštňuje příběh, který jsme už viděli stokrát. V tomhle případě vychází ze skutečnosti, to ale nic nemění na tom, že je prostě provařený - i když je mi to líto, protože F. Quiment si obdiv určitě zaslouží, narozdíl od všech schématických a fiktivních ousiderů z nesčetných filmů o amerických snech. Hodnotím ale film, nikoliv osobnost a historické události. /4. 2. 12./(4.2.2012)

 • uiu
  ***

  Typická Disneyho pohádka o tom, jak se z chudého chlapce stane přes noc celebrita a šampion, když jako amatér porazí několikaletého vítěze v golfu. Shia LaBeouf hraje dobře, ale utápí se v naivnosti scénáře, který nás krmí sentimentálností, smutkem z nezdaru a následného poučení z chyb. Pokud máte rádi filmy o golfu, klidně si hvězdičku přidejte, jinak nijak neoriginální příběh.(5.2.2011)

 • Hakha
  ****

  Tenhle film mě velice překvapil, nečekal jsem, že se dá z filmu o golfu vyždímat tolik jak se povedlo Billu Paxtonovy. Výprava, hudba, postavy jsou úžasné. Ze začátku je okamžitě jasné, jak film skončí, tak i přesto mě dokázal udržet v napětí. Myslím si, že tenhle příběh dokáže mnoho lidí oslovit a právem si zaslouží velice silné čtyři hvězdičky …(30.12.2006)

 • lamps
  ****

  Nestoudně sentimentální kýč, který dokázal jedinečné - proměnit sentiment ve svou velkou přednost. Básnička s jednoduchými až triviálními slůvky, sepsanými do nádherných, myšlenkově vyspělých veršů. Vytkl bych jediné, a to viditelnou zkratkovitost a střihačův spěch zejména v první polovině, díky čemuž sice film ani na chvíli nenudí, ale zase si nedokáže připravit dostatečně pevnou emocionální půdu pro závěrečný dojemný happyend. Ovšem Bill Paxton se opravdu projevil jako skvělý režisér, který ví, jakými prostředky ukotvit zcela všední látku mimo dosah průměrnosti, přímo v oblíbených a nezkalených filmových vodách. 75%(10.4.2014)

 • - V záběru ze 42. minuty, kdy kamera přímo zabírá oči Francisa Ouimenta (Shia LaBeouf) je vidět, že nosí kontaktní čočky, což je v té době na chlapce z nižší společenské vrstvy dosti neobvyklé. (Raduza11)

 • - Skutečný Francis Ouimet a Eddie Lowery zůstali celoživotními přáteli. Když Ouimet zemřel v roce 1967, Lowery byl jedním z lidí, kteří nesli jeho rakev. (freelex)

 • - Ted Ray se v playoff opravdu sám vyřadil a nahrál 78, ale Harry Vardon nahrál 77 a ne 73, jak ukazuje film. Francis Ouimet měl skutečně 72. (Chundys)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace