Golfový sen

The Greatest Game Ever Played

Drama / Sportovní

USA, 2005, 120 min

Příjemnej filmeček pro dny, kdy jste celej den makali jak koni, takže vás všechno bolí a jediná činnost, která se dá provozovat, je koukání. Jako že golf nesleduju, tak tohle se mi prostě líbilo (i když před skouknutím jsem si musel raději přečíst pravidla a termíny golfu).(8.9.2007)

Asi bych křivdil kdybych nedal plný počet. Myslím že se jedná o nejlepší golfový film. Kvalitativně je na vyšší úrovni než Legenda o slavném návratu. Chválím obvzlášť kameru. Jediné co bych vytknul je, že se herci drží až moc scénáře, takže hrají tak trošku jako roboti. Byl by lepší nějaký ten malý záchvěv mimo scénář. V tomto případě u LaBeoufa, určitě ještě má co zlepšovat. Ale jinak velmi pěkné, chválím.(4.8.2011)

Kdo by to byl býval řekl, že o golfu se dá natočit pěkný, působivý a dojemný film. Bill Paxton se chopil neobvyklé látky s chutí a s dobrým režijním výsledkem. Natočil příběh založený na skutečných událostech o mladém hráči golfu Francisi Oiumentovi, který vyhrál v roce 1913 U.S.Open a pro všechny to byl, vzhledem k jeho zkušenostem a neznámému jménu, naprostý šok. Film má všechno, co má správné sportovní drama mít. Sympatického a současně talentovaného outsidera, kterému jeho táta zazlívá vztah k jeho milovanému sportu, lze ocenit skvělou práci kamery a hudebního skladatele, a jak to dopadlo, je přece jasné předem. Tohle byl golfový sen, který se stal skutečností. 100%(7.2.2012)

Tohle je jeden z těch filmů, které je radost sledovat. Nebudu teď uvažovat o fanoušcích golfu, protože pro ty je povinnost tento kus vidět, ale i pokud nejste zarytým příznivcem této hry, tak si snímek perfektně vychutnáte. Shia LaBeouf ze sebe vydává maximum a na výsledném dojmu je to znát. Hlavnímu hrdinovi snad ani nejde nefandit a to i díky hudebnímu podkresu a množství vhodně zakomponovaných speciálních efektů, které ještě víc umocňují celkový zážitek. Jedním slovem nádhera. 90 % Oblíbená část- silný moment v tlačenici po odehrání závěrečné jamky(5.4.2010)

tak toto je presne moja chutova struna. vyborna a zaujimava rezia billa paxtona s fantastickym pribehom a dobrymi hercami. pred par rokmi ma presne narovnako uchvatila redfordova legenda o slavnom navrate, totozne pocity, totozne uspokojenie. skutocna filmova lahodka.(15.9.2007)

• - V záběru ze 42. minuty, kdy kamera přímo zabírá oči Francisa Ouimenta (Shia LaBeouf) je vidět, že nosí kontaktní čočky, což je v té době na chlapce z nižší společenské vrstvy dosti neobvyklé. (Raduza11)

• - Skutečný Francis Ouimet a Eddie Lowery zůstali celoživotními přáteli. Když Ouimet zemřel v roce 1967, Lowery byl jedním z lidí, kteří nesli jeho rakev. (freelex)

• - Filmovalo sa v kanadskom meste Montreal a v neďalekom golfom klube Kanawaki. (MikaelSVK)