Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

swinevenca

První půlhodinu jsem vůbec nechápal co to má bejt za krimi, řezal jsem se u dialogů, který mě stylem připomínaly Sašu Gedeona a pak se teprve začalo něco dít a pro že ten lucker Harnett si to takhle naplánoval mě příjemně překvapilo, tyhle zpětně vysvětlovaný filmy já můžu. A když je v nich Morgan Freeman, tim líp. ()

Pavlin

Velmi zábavný film,který dost bravurně tančí někde na hranici absurdity, ale po celou dobu neklopýtne.Bezva. ()

Gedza

Bylo mi jasné, že tam bude někde zakopaný pes, ale ten závěr mě dostal. Herecké obsazení velice trefné...miláček Josh Hartnett je naprosto dokonalý. Film má spád, nemůžete se od něj odtrhnout. TZV. nejím, nepiju a nejdu na záchod. Určitě ho chci vidět znovu. Velice doporučuji ()

maldoror16

Velmi příjemné a vkusné překvapení. Skvěle stylová, náladová a dobře zahraná gangsterka s jednouchým, ale dobře podaným příběhem. Sice jsem dostal něco úplně jiného, než jsem čekal, ale nečekaně to za to stálo. 70% ()

Slam7

Hodně kvalitní film! Joshe Hartnetta jsem nikdy moc nemusel, ale touhle rolí si získal moje sympatie...celou dobu vystupuje jako takovej drzej nazdárek a nic mi nenapovídalo takovýmu rozuzlení, které na konci filmu bylo! Takovej ten typ filmu, kde je všechno zamotaný a neúplný, ale líbilo se mi to víc, než například Memento... ()

maxnot

Český název filmu je fakt nesmysl! Nebýt známé, která mi ten film doporučila, tak by mi opravdu utekl. A přeci je to tak dobrý film. Jak to, že nešl v kinech??? ()

simoneo

Zo začiatku celkom zmätený dej, no časom sa to začne všetko vysvetlovať. Film je prešpekulovaný a vtipný. Keď sa k tomu pridajú známi sympatickí herci, dostávame príjemný a zaujímavý film. ()

route60

Nabít a Zabít je dost nenápadný film ale o to více zaujme každého kdo nemusí jen hromadu akce a efektních leč defektních výbuchu a to hlavně díky skvělé réžii Paul McGuigana. ()

-VINCE-

Peckovní thriller, který musí zaujmout každého. Výborné obsazení a opět senzační Bruce, ten kluk prostě umí. Výborná zápletka a rozúzlení celého příběhu. Víc takových filmů jelikož takových filmů není nikdy dost. ()

Domas88

No.. raděi než Josh Hartnett by mi zde víc seděl Mark Wahlberg a Liu nene to radší Kate B. a dal bych asi 10* tahle musím jen 6* :)))) ()

BrckoGOS

Neni to spatne, naopak je to velmi dobre. Miluju filmy, kde vazne nemate sanci poznat, jak to teda vlastne je. A i Lucy Liu, kterou dvakrát nemusim, mi tady vubec nevadí. A zajímalo by me, koho napadlo Mykelti Williamsonovi udelat face a la Bubba z Forresta Gumpa :) za me 5 ()

80s Martin

Příjemný překvapení.. opravdu jo! Film mi připadá trochu jako Wicker Park po gangstersku - jen místo lásky jde o ...řekněme, že zcela něco jiného :) Problém je v tom, že o filmu samotném toho nejde moc říct, aniž by člověk neprozradil příliš, a proto se toho raději zdržím a přejdu k závěru. Když krystalizovala celá pointa, hrozně jsem se bál, aby to tvůrci nepodělali a já mohl dát plné hodnocení.. A oni to skoro ani nepodělali, ale vyznělo to v samotném závěru asi trochu laciněji, než jsem doufal. Dávám sice 5 hvězdiček, ale rozumějme tím spíš 4 a kousek. ()

VanBradley89

Vzhledem k nulovému očekávání to šlo. Pointa je sice odhadnutelná, ale samotné rozkrývání plánu na konci mě bavilo. Líbilo se mi jak to do sebe pěkně zapadalo. A když už to vypadalo, že si film dojde pro slušný 4 hvězdy příjde trapný dovětek z Lucy Liu, který to vše pošle do prdele. Škoda. ()

IZFNP

Jednoduchý, no chytrý film s chytlavou réžiou a nadpriemernou kamerou. Vtipný, odľahčený útok na pole gangsteriek, ktorého jedinou chybou je, že mohol v danom duchu aj skončiť. ()

Jolion

Srdcová záležitost, jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec s uvěřitelným love story a výbornou atmosférou. Po několika shlédnutí musím uznat, že filmařsky to není dokonalý, ale pro mě to pravý :) ()

PamelaJJK

S velkým zpožděním jsem se dokopal shlédnout tuto pecku. A jsem maximálně potěšen a nadšen. Úžasný krimi thriller s prvky černé komedie. Skvělá kamera, super střih, parádní muzika a úžasné dialogy a hlášky. A obsazení? Trojici mých oblíbenců - B. Willis, sir B. Kingsley a M. Freeman - doplňuje jako třešnička na dortu J. Hartnett. Lucy Liu mezi mé favoritky nepatří - no, spíš jí nemusím - zde ale působila dokonale. Já prostě nemám jedinou výtku. Atmosféra je všepohlcující a příběh se postupně skládá jako puzzle, až nakonec do sebe vše dokonale zapadne. Prostě další věc, ke které se budu rád vracet. A jasně plný počet. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)