Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

pekas

Oproti některým komentářům si nemyslím, že by vysvětlující flashbacky byly "navíc" a "zbytečné". Naopak, patřily tam vše skvěle, a poprvé i nečekaně, vysvětlily. Já chtěl dát za pět i před tím, než jsem zjistil, jak si film zde na CSFD stojí - takže tentokrát nenadsazuji kvůli vcelku nízkému hodnocení. Kingsley byl na konci naprosto senzační, ten naštvaný ksicht jsem mu věřil víc než celého Gándího. Vůbec herecké obsazení je naprosto luxusní. "I love this movie!" Naprosto souhlasím s "pshimi" o českém názvu filmu, ty musí vymýšlet naprosté eso :-( ()

Bigfuckman

Hodně moc zamíchaný děj, chvílemi až nepřehledný. Bruce Willis hraje profesionálního zabijáka stejně skvěle jako ho hrál v Šakalovi. Dvojice proti pólových šéfu (čerta a skína jak trefně poznamenal nedůležitý policajt) byla obsazena zvučnými jmény a dokonale zahrána. jen na Lucy Liu mi ne moc dobře sedla práce patoložky. ()

MarkHoppus

Výborně obsazený film, který má poměrně komplikovaný příběh. Hlavní hrdina Slevin (Josh Hartnett) nejdřív vypadá jako nějaký cucák, který udělá co mu kdo poručí, ale na konci filmu se začnete dozvídat, že je to takřka genialní zločinec - nebo spíš vrah. ()

migele

Skvělý snímek, opravdu úžasný. Velice poutavý a jedinečný příběh. Skvělé herecké obsazení a výkony. Připomíná mi to Poirota, kdy celý film si myslíte jedno a v posledních minutách se dozvíte že to je úplně jinak. 90% s krásnou Lucy Liu. ()

HarlanWade

Velmi zajímavá a netradiční gangsterka, která, ač evidentě inspirovaná Tarantinem a jeho nezaměnitelným stylem, rozhodně potěší vlastním kouzlem a nabušeným dějem. Zvraty jsou udělané perfektně, nečekaně a vždy skvěle načasovaně. Scénáristicky i herecky dost výrazné - škoda přílišné plochosti a chladnosti, řemeslně totiž naprosto bez výtek. ()

kolik27

Tento film neni stylem, ketrý by vedl k nízkému hodnocení a srovnání s jinýmy "slabšímy" prácemi. Je to o dokonalosti pomsty poměrně mladého kluka, jemuž zabili rodiče kvůli sázce. A s pomocí profesionálního vraha (Bruce Willis) se to i uskuteční. Ale zase na druhou stranu to neni film, který je tak dokonalý na vynášení mezi špičku filmového ledovce, která už tak je dosti nabitá. U mě slabší 4* ()

huzgi

Bohužel, film bez nápadu, myšlenky, aspoň drobné stopy originality. Vidíme vše, co už jsme viděli, vše je okoukané, opsané. Herecké výkony o ničem. Až moc je Nabít a zabít podobné Andersenovým císařovým novým šatům. ()

Fejky13

Ze začátku působí film průměrně, ale ten konec je špičkově nepředvídatelný. Fakt mi málem vypadly oči s důlku. 90% ()

4k7

Letiště, prázdná čekárna a Willis přijíždí na kryplkáře k neznámému chlápkovi. Co mu asi chce? Bez ostychu do něho začne valit příběh o dostizích, při kterých díky podvodu zařval nejeden člověk. Zajímavá historka, ale co jako? Takže aby to nebylo málo, zmíní ještě Kansaskou léčku, při které se všichni podívají doprava a ty jdeš doleva. A jak pravil, tak udělal... vstává z vozíku a jde doleva, neznámému v mžiku zlomí vaz. Co to kua?! Ale tím to nekončí. I dál jsou všechny události zamotané a smysl nemá vůbec nic. Určitě se najdou i takoví, kteří film znechuceně v půlce tipnou. Jsem rád, že k nim nakonec nepatřím. Celý film je pojatý jako jedna velká mystifikace a závěrečná půlhodina udělá ve všem jasno. Opravdu výborný nápad, jak natočit film o pomstě a co víc, během filmu se můžete při troše dobré vůle i zasmát. Naopak nevýhoda filmu právě spočívá v tom, že je na jedno použití. Ono jak už jednou znáte konec, nemá smysl procházet tou mystifikační šarádou zase odznova. No a ještě jednu věc si neodpustím - moc by mě zajímalo, který vůl stojí za českým názvem " Nabít a zabít". To chce fakt talent... ()

Forsetino

Skvělý film! Začátek a vlastně celá první polovina působila docela rozpačitě a upřímně jsem nevěděl, co si mám myslet. Později jsem pochopil, že to byla velmi propracovaná rozehrávka pro budoucí vývoj příběhu. Lehce humorné dialogy filmu hodně prospívaly, stejně jako suverenní postava Slevina (Josh Harnett), který se mi v tomto filmu hodně líbil. Chlad vystupující z Bruce Willise a vážnost Morgana Freemana snad není třeba chválit. Opět zahráli přesně co měli. A na ten famózně gradující závěr, kde dojde k parádnímu rozuzlení celého děje, tak na ten by mi snad 5 hvězdiček nestačilo. Naprosto skvěle jsem se bavil u výborně propracovaného příběhu, který sice nejdříve působil naprosto šíleně, ale na konci se z něj stala jasně racionální záležitost. Plné hodnocení nedávám z jediného důvodu, že to hlavní překvapení už v druhém a dalším shlédnutí prostě nezažiju, přesto silné 4! ()

boombang

Tady zase někdo moc koukal na Tarantina... Hartnett a Willis jsou dobří, ale ostatní nestojí za řeč. Hlášek je tu jak naseto, ale žádná, co by stála za zapamatování. Sice jsem se nenudil, ale taky si nejsem jistý, zda na konci do sebe úplně všechno zapadlo. ()

mark9th

Woow!!! Tak toto bola pecka. Nechápem tie komenty dole(mrzí ma fakt, že sú od ľudí, s ktorými som sa v toľkých hodnoteniach stotožňoval), ale čo už? Nevermind. A sťažovať sa na scenár, ktorý nie je dostatočne dobrý. WTF? Ľudia popustite trošku zo svojich nárokov. Podľa mňa to bolo bravúrne, ako po režijnej tak po scenáristickej stránke. Výborna hudba,strih a samozrejme herecké výkony, ktoré posúvajú takéto gangsterky na novú úroveň. 100\100 ()

x_silver

Jako Pulp Fiction je nová bible, tohle je alespoň nová modlitba. Jen ten stupidní překlad názvu...To snad nikdy neskončí! ()

anyonecek

Mám rad takovéhle filmy, kde rozuzlení příjde nečekaně a celou dobu se vlastně snažím pochopit souvislosti a děj. Parádně zahrané od Joshe a s takovejma hvězdama jako Bruce Willis a Morgan Freeman, by to bylo špatné, kdyby to byl propadák. U mě za rovných 80%. ()

borohub

No bez Bruce bych se na to asi ani nedíval, každopádně tam hraje a proto si tento film zasloužil mojí pozornost. Pokud se přenesete přes nudnější začátek a skákání "z jednoho času do druhého" tak se budete dobře bavit a řekl bych, že i ve výsledku budete velmi překvapeni. Edit: Po shlédnutí na podruhé (hlavně v klidu, ne v autobuse) musím prostě přehodnotit, tento film je prostě geniální, herci jsou prvotřídní, příběh skvělý, není co dodat. 92% ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)