Nabít a zabít

Lucky # Slevin

Nabiť a zabiť

Krimi / Thriller

Německo / USA, 2006, 109 min

Film, kterému utekly 4 hvězdy opravdu o fous... Jenže utekly. Začínalo to velice slibně - stylově rozjetý příběh o ztrátě velkého balíku v nevydařené dostihové sázce, zajímavé slovíčkaření a slušná dávka černého humoru... Jak tak minuty plynou, film zvážňuje a "přitvrzuje", až by leckdy mohl připomenout klasický noir, nebo aspoň o třídu lepší Payback. Ovšem Kosa padá na kámen se závěrečným zvratem a megalomanskou pointou, které naneštěstí místo aby film povýšili na nečekaný zážitek, spíše jej částečně zakopou svým patnáctiminutovým, polopatickým vysvětlováním a po sté už otravnými flashbacky. Vypadalo to, jakoby scénář byl psán za jediným učelem - závěrečným překvapením a to není dobře, film by měl mít i něco víc... Aspoň herci byli slušní, zejména tedy roztomilá Lucy Liu. 7/10(21.7.2008)

::::::::::::::::::::::::::: Tak s Tarantinem bych to určitě nesrovnával, tenhle film je možná stejnej sport, ale určitě jiná liga ......... dokonalá pointa, dobré hlášky a herecké výkony. Je pravda, že kdyby nebylo té pointy, tak je to průměr, možná, že ani to ne, ve srovnání s tvorbou Ritchieho. Možná, že se už na to nikdy nepodívám, ale líbilo se mi to dost. Výborná krimi-gangsterka ! ::::::::::::::::::::::::::::::(2.4.2009)

McGuigan vás nechá dívat doprava a mezitím vlevo konají prácičku hodná kočka a zlý pes. Tak tomu se říká Kansas City Shuffle.. Další z variací na Ritchie/Tarantino gangsta skládačky, tentokrát ovšem s velice osobitým stylem, nízkým stupněm předvídatelnosti a až na níže zmiňovaného Joshe kvalitními hereckými výkony. Mimochodem Willis budil dojem, že si odskočil z Šakala s novoročním předsevzetím chovat se konzervativněji ke svému účesu.. Mé hodnocení nakonec sráží moc podivných náhod, s blížícím se koncem nestíhající Hartnett a taky člověk odpovědný za výběr tapet (dělám si srandu, ty byly fajn..). Český distribuční název v sobě jako již po několikáté skrývá příznaky začínající demence autora. Nestačilo by nikterak originální, nicméně trefné Lucky Number Slevin?(20.8.2009)

Novodoba ,,gengsterka,, Lucky Number Slevin je prehlidka hereckych vykonu, sympaticky Morgan Freeman a Bruce Willis, doplneni o sislaveho rabina Sira Bena Kingsleye, o roztomilou Luci Liu a pro me neprilis oblybeneho herce Joshe Hartnetta (asi teprve druhy film kde mi nevadil, prvni byla 30dní dlouha noc...). Scenar je propracovany i kdyz mozna trosicku pruhledny. Rezijni prace byla kvalitne zvladnuta. Bavil jsem se od pocatku filmu az po zaverecne titulky. Zaverecna pointa plus.. +9/10(11.1.2008)

Zajímavý snímek s hodně propracovaný a propleteným scénářem. Konec se opravdu hodně vyvedl. Navíc já tyhle "skládací'' snímky mám velmi rád a použitý černý humor mi velmi sedl. Veškeré obsazení je vynikající. Hlavně Bruce Willis, který se pro tyhle role zabijáků snad narodil. Měl jsem trochu pochybnosti ohledně Joshe Hartnetta, protože jsem si na jeho místě představoval někoho drsnější, ale nakonec musím připustit, že to nebyl špatný tah. Z Paula McGuigana se stává spolehlivý režisér a jsem velmi zdvědav na jeho přístí snímek Push. Čtyři a půl hvězdičky.....(19.3.2008)

• - Spoiler: Z finální verze filmu byla vystřižena scéna, ve které Slevin zabije Lindsey. (washek)

• - Slevin (Josh Hartnett) nosí hodinky značky IWC Aquatimer Chronograph. (dyfur)

• - Kromě Hitchcocka najdeme ve snímku několik odkazů také na Quentina Tarantina, respektive jeho Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). Je tu podobná scéna s hodinkami, které patřily Slevinovu otci, a navíc hodiny v závěru filmu jsou nastavené na 4:20 jako údajně většina časoměrů v Tarantinově snímku. (imro)