Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Trailer

xxmartinxx

Přesně na hranici tří a čtyř hvězd. Tři čtvrtě filmu se hlavní hrdina chová tak stupidně, že je mi jasné, že v tom musí být "něco víc" a konec je tak hypervykonstruovaný, že to až hezký neni. Očividně se to chce tvářit jako Hitchcock skřížený s Tarantinem a docela se to tomu daří. Kouká se na to dobře i přes tu horu prvoplánového podbízení. 65% ()

kleopatra

Nechci, aby moji pozornost upoutávaly super dlaždičky v Hartnettově kuchyni, Kingsleyho čajový servis, kabát Lucy Liu .... Tolikrát omletá zápletka, tolikrát přiložená zbraň k hlavě, pořád stejné kecy pronášené se stejným "jsem nad věcí" ksichtem mi ale nedávají jinou možnost. Abych nezapomněla - ty skleněný šachy byly taky dobrý. ()

Bebacek

To závěrečné odhalování zcela "nepředvídatelných" věcí už je taaaak obehrané. Celou dobu se všichni nudí a pak mají orgasmicky vydechnout Woooow a říkat si jak to vlastně skvěle vymysleli...? Bohužel to fakt nefunguje. A Josh Hartnett je tak špatný herec, že každý film s ním je předem odsouzen k nepovedenosti. Je to herecké dřevo století. Čas udělat si pořádný ohníček... ()

Isherwood

První půlka, plná rádoby cool dialogů, kdy se mají postavy slovně stírat, je čiré utrpení. Pak se začne účtovat a stírat krev ze země a McGuigan konečně nasadí té překombinované historce nějaké grády. Vysvětlující flashbacky baví, ale věrohodnost je v háji. Hartnett hraje (!), Willis kamenný jako tradičně a zbytek tak nějak přicmrndává tím, že má slavné jméno, filmové ceny počítá na metráky a snaží se působit strašně nad věcí. Rozpačitost je dojem, který to charakterizuje nejlíp, ale druhou šanci tomu už asi nikdy nedám. Slabší 3*. ()

Renton

Scénář: Jason Smilovic .. Zlý pes Slevin. Zajímavá hříčka stylu a žánru. Paul McGuigan natočil velice zvláštní snímek, pozoruhodný nejen díky excelentnímu hereckému obsazení (mimo jiné moji milovaní Lucy a Bruce v jednom filmu, wow :)), kameře a hudbě. Mínusem může pro některé být až přílišná snaha vše dovysvětlit a objasnit i v době, kdy už je vše rozluštěné a jasné. 85%. ()

• V Austrálii byl film uveden pod názvem The Wrong Man. Stejně tak se jmenuje i snímek Alfreda Hitchcocka z roku 1956, který má podobnou premisu: obyčejný muž se ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě a namočí se do velkých problémů. Hlavním důvodem změny názvu byl ale údajně fakt, že původní krkolomný název diváky odrazoval. (imro)
  • Pistole s tlumiči, které používá Mr. Goodkat (Bruce Willis) jsou CZ-75B - české pistole ráže 9 mm Luger vyrobené v České Republice ve zbrojovce CZUB a.s. (Česká Zbrojovka Uherský Brod). (c.tucker)

Související novinky

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Po miliardovém Skyfallu nám bondovská série nabídla Spectre, které se dočkalo horšího přijetí a nevydělalo ani 900 milionů dolarů. Filmová logika v takových případech velí zastavit stroje a zvážit… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)