Nabít a zabít

Lucky Number Slevin

Nabiť a zabiť

Krimi / Thriller

Německo / USA, 2006, 109 min

Perfektní nápad, perfektní příběh, perfektní výprava, úžasní herci a naprostý herecký koncert, nezapomenutelné hlášky, brutální konec, kde je pomsta vykonána na to, že je celý film vyprávěn s jistou nadsázkou, naprosto chladnokrevně, nekompromisně a drsně ... Film mne opravdu překvapil a i když mě štval trochu provokativní rozjezd, kde divák musí neustále sledovat hlavní postavu pobíhající s ručníkem kolem pasu od jednoho mafiána k druhému, brzy byl nahrazen opravdovými lahůdkami a úžasnými hláškami.(7.12.2007)

Po delší době se zase urodila dobrá gangsterka, ale nic převratnýho to bohužel taky neni. Možná se to někomu může zdát trošku nudný, protože to má takový uspávající tempo, ale mě na tom hned od začátku zaujal propletenj a dobře promyšlenej příběh a zajímavá hudba a tak mi ani to vláčný tempo moc nevadilo, možná ke konci, kdy už toho bylo přece jen trošku moc, sem se začínal mírně nudit, hlavně závěrečná vysvětlující pasáž, ač se tam v podstatě všechno odkryje, je trošku unavující. Bohužel taky moc nepřekvapila poina, i když je pravda, že mě film donutil hned k několika závěrům, ale přece jen by to chtělo k takovýmu filmu něco originálnějšího. Ale zase hodně potěší, že Hartnett je tady fakt dobrej a obsazení celýho filmu je přímo hvězdný a podle toho to taky vypadá. Ale hlavně Bruce je tady zase se svejma dualama vostrej, fakt škoda, že nedostal krapet víc prostoru(30.12.2006)

• JFL

Film by rád byl dalším "Big Hitem" či "Podfu(c)kem", tedy promenádou roztodivných výstředních figurek trousících trefné bonmoty na každém kroku napříč promyšleným scénářem směřujícím k nečekanému zvratu. Jenže k tomu mu chybí energie a osobité stylové uchopení. Ospalé a překvapivě mátožné vyprávění ze snímku dělá v prvé řadě promarněnou příležitost pro plejádu skvělých herců – paradoxně vychází ze všech nejlépe Lucy Liu i se čtyřicítkou na krku skvěle zahrála rozvernou energickou dívku.(19.7.2010)

• Sarkastic

Tak tohle opravdu už víckrát ne. Když jsem si četl, že zde hraje Bruce Willis a hlavně můj oblíbenec Morgan Freeman, řekl jsem si, že nato musím kouknout. Nebýt toho konce, dal bych asi hodnocení nejnižší. Neustále se jen střílelo, vraždilo a snažilo se vypouštět z úst hlavních představitelů drsné a vtipné hlášky (jenže ty byly vedené stylem rádoby vtipným a ten upřímně nesnáším). Josh Hartnett a Lucy Liu u mě absolutně propadly. Tak snad za ten konec a Morgana dávám alespoň 2*.(21.3.2008)

"Kansaská léčka", toť téma, pro něž se vyplatí čekat dvacet let! . . . "Šťastné číslo Slevin" je hořká pohádka o sladké pomstě. Skvostně mystifikantní oddechový thriller - příběh vskutku s pointou - s (na lehčí žánr) skvěle promyšleným scénářem a vskutku famózními hereckými kreacemi, kdy žádná z hvězd (a že je tenhle malý film vskutku hvězdně obsazen) nepodlehne nějakým trendy thrillerovým manýrům a vytvoří tak velmi výživný koktejl, který s chutí dáte si hned několikrát... ;-) Vskutku...(6.10.2007)

• Lucy Liu

• - Navzdory hvězdnému obsazení utržil 30-milionový snímek společnosti MGM po prvních třech dnech (7. – 9. 4. 2006) promítání jen 7 mil. dolarů, které stačily na pátou příčku amerického žebříku návštěvnosti. Celkový zisk v kinech USA se vyšplhal na sumu 22,4 milionů, přičemž na VHS a DVD vydělal ještě o polovinu více. (imro)

• - Na začátku filmu, když Bruce Willis zastřelí muže na parkovišti, tak to vypadá, že ten muž padá už na polorozbité sklo svého auta. (Čiban)

• - Slevin (Josh Hartnett) nosí hodinky značky IWC Aquatimer Chronograph. (dyfur)