Nabít a zabít

Nabiť a zabiť

• Nizozemsko

Krimi / Thriller

Německo / USA, 2006, 109 min

Jedno z nepřekvapivějších letošních zklamání. Přiznávám, jsem divák nenáročný, stačí mi scénář s pár dobrými zvraty a do křesel posazující pointou a hned jdu na 4-5* - takové hodnocení jsem si v duchu pro Mr. Slevina připravoval. První hodinka a kousek proběhla téměř v normě, ale poslední třetina je podivná křeč. Polopatické vysvětlování, ztráta napětí, flashback za flashbackem, nula nula akce, nevyužití herci. 50 (pro)Cent(22.10.2006)

Přesně na hranici tří a čtyř hvězd. Tři čtvrtě filmu se hlavní hrdina chová tak stupidně, že je mi jasné, že v tom musí být "něco víc" a konec je tak hypervykonstruovaný, že to až hezký neni. Očividně se to chce tvářit jako Hitchcock skřížený s Tarantinem a docela se to tomu daří. Kouká se na to dobře i přes tu horu prvoplánového podbízení. 65%(23.5.2010)

Po delší době se zase urodila dobrá gangsterka, ale nic převratnýho to bohužel taky neni. Možná se to někomu může zdát trošku nudný, protože to má takový uspávající tempo, ale mě na tom hned od začátku zaujal propletenj a dobře promyšlenej příběh a zajímavá hudba a tak mi ani to vláčný tempo moc nevadilo, možná ke konci, kdy už toho bylo přece jen trošku moc, sem se začínal mírně nudit, hlavně závěrečná vysvětlující pasáž, ač se tam v podstatě všechno odkryje, je trošku unavující. Bohužel taky moc nepřekvapila poina, i když je pravda, že mě film donutil hned k několika závěrům, ale přece jen by to chtělo k takovýmu filmu něco originálnějšího. Ale zase hodně potěší, že Hartnett je tady fakt dobrej a obsazení celýho filmu je přímo hvězdný a podle toho to taky vypadá. Ale hlavně Bruce je tady zase se svejma dualama vostrej, fakt škoda, že nedostal krapet víc prostoru(30.12.2006)

LUCKY NUMBER SLEVIN chce byť veľmi cool až to nie je pekné. McGuigan nie je vizuálny macher ako Ritchie i keď sa snaží upútať pozornosť prostredím a scenárista nedokázal napísať cool hlášky iba cool vety (rovnako prázdne ako prostredie), do ktorých sa dobre že nie samotný herci zamotali. Našťastie sa vykonštruovaný scenár podarilo v závere dostatočne dobre vysvetliť no výsledný vážny dojem mi nesadol s počiatočným nadhľadom.(13.11.2008)

To závěrečné odhalování zcela "nepředvídatelných" věcí už je taaaak obehrané. Celou dobu se všichni nudí a pak mají orgasmicky vydechnout Woooow a říkat si jak to vlastně skvěle vymysleli...? Bohužel to fakt nefunguje. A Josh Hartnett je tak špatný herec, že každý film s ním je předem odsouzen k nepovedenosti. Je to herecké dřevo století. Čas udělat si pořádný ohníček...(22.1.2009)