Nabít a zabít

Nabiť a zabiť

Lucky Number Slevin

Krimi / Thriller

Německo / USA, 2006, 109 min

Zvláštny film. Ako by kríženec Lynchovského pomalého plynutia a zauzľovania deja a Richieovskeho strihu s vyšperkovanými hláškami. Všetko podfarbené nenápadnou, o to však lepšie padnúcou hudbou. Záver, kedy za rozplietali všetky zápletky je nutné, pre pochopenie deja filmu riadne napnúť zmysly, inak vám môže ujsť nejaký moment, a nevyskladáte puzzle s pointou.(7.2.2011)

Sníměk pro mě jako stvořený. Skoro se mi až zdá, jakoby si mě chtěl předcházet tím, že nabízí většinu věcí, které ve filmech mám rád. Nebudu rozepisovat všechna možná positiva a tak vypíchnu raději jediné negativum - tím je značná neuvěřitelnost a nedůvěryhodnost. Naštěstí je Lucky Number Slevin (mimochodem po vyřčení originální názvu na prodavače lístků v multiplexu se dotyčný na chvíli zamyslel a posléze vyřkl: "Jo...., to je něco jako Nabít a zabít?") neskutečná jízda, která nenechá jen tak oddechnout...a už vůbec ne v závěru, což mi připomíná největší positivum: překombinovaný, avšak zároveň mrazivý, dechberoucí (+ plus dosaďte si zhruba ještě 5 podobně zaběhlých adjektiv) konec - přesně takový, jaký miluji.(6.10.2006)

Skoda. Tento film mal potencial stat sa genialnym kuskom, skoncil vsak niekde na pol ceste. Fantasticke herecke obsadenie, kvalitne herecke vykony, kamera, skvely zaciatok, skvely koniec.......ale medzi tym celkom nuda. Film miestami akoby nevedel cim chce byt. Ci chce byt thriller, alebo komedia, a potom sa atmosfera rozpada a ja som sa nevedel naladit ani najednu vlnu. Skoda preskoda, pretoze zaver ma uzasny naboj a silu, a keby sa aj zvysok filmu niesol v podobnej atmosfere, bolo by to za 5. Skoda pre skoda. (6.5/10)(8.5.2007)

Přesně na hranici tří a čtyř hvězd. Tři čtvrtě filmu se hlavní hrdina chová tak stupidně, že je mi jasné, že v tom musí být "něco víc" a konec je tak hypervykonstruovaný, že to až hezký neni. Očividně se to chce tvářit jako Hitchcock skřížený s Tarantinem a docela se to tomu daří. Kouká se na to dobře i přes tu horu prvoplánového podbízení. 65%(23.5.2010)

Velice dobrá i když chvílemi překombinovaná kriminálka, u které jsem se naprosto skvěle bavil díky scénáři, který si z nikoho nic nedělá a zobrazuje fakta v nejsyrovější formě a díky hercům, kterých je ve filmu požehnaně, tedy těch velkých, i když jak se to vezme. To hlavní co mě opravdu překvapilo tak byl Josh Hartnett...neměl jsem ho rád, až do doby než jsem ho v tomto filmu viděl. Zde mi připadá naprosto jiný, zkušenější a vpravdě správný herec, čímž jsem byl rád a hlavně díky tomu jsem dal tak vysoké hodnocení. Ale nebudu se upírat jenom na něj, je tu řada jiných jmen, která za povšimnutí rozhodně stojí. Ale koho bych vyvýšil ještě trochu víš tak je Bruce Willis, který jak vidno si postavu zabijáka užívá naprosto fantasticky. Skvělý film, u kterého ke konci nebudete stačit s dechem a k tomu uzemní dobrým černým humorem, u kterého jsem se prostě musel bavit. --- Charlie Chaplin dělal konkurz na dvojínka Charlieho Chaplina a skončil třetí. To je historka.(5.5.2007)

• - Na začátku filmu, když Bruce Willis zastřelí muže na parkovišti, tak to vypadá, že ten muž padá už na polorozbité sklo svého auta. (Čiban)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 19. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Do třetice se podobnost uvádí i v souvislosti s filmem Yojimbo Akiru Kurosawu, který už byl znovu natočený například s Brucem Willisem pod názvem Poslední zůstává (1996). (imro)