Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Yossarrian

Jak říkával Horníček: "Velké věci vymyslíš, ty malé musíš nejdřív prožít". Tenhle film je plný velkých věcí, ale už nenabízí žádnou tu maličkost navíc, která by ho stavěla nad průměr. A tak tu máme další FFF (Fast Food Film), po kterém zanedlouho neštěkne ani pes. Dvakrát škoda, protože k dispozici byla celkem kvalitní sestava. ()

Little

Tuhle jízdu jsem si užil se vším všudy. Bruce a Morgan mají mé sympatie. Josh a Ben taky nebyli k zahození. Příjemně strávený večer. :-) ()

cubiczech

tak tohle bylo hodne dobre, v posledni casti filmu je to ale zmatek nad zmatek, ale autori to nastesti stihnou celkem vysvetlil. jen ta troska nelogicnosti by se mohla vytratit a bylo by to za 5 (hvezdicek)... harnett mne prijemne prekvapil a willis nezklamal ()

crow-x

Jeden z nejgeniálnějších filmů který jsem kdy viděl, závěrečné rozuzlení bylo více než nečekané. Je jenom málo filmů, které mě takto překvapili, naposledy to byla "Hra" s Michaelem Douglasem. Od té doby již jenom tento film. Pokud jste neviděli opravdu doporučuji. ()

Belerofon

Černohumorná gangsterka jenž se s chytrým scénářem v polovině láme jako film s velkou pomstou. Trochu škoda, že ke konci režisé nevypráví už tak mozaikově a záhadně, ale i přes to jsem bavil. Plejáda herců s potřebnou dávkou charismatu, dobrý scénář...to jsem u tohohle filmu nečekal.. ()

da_silva

Překombinovaný a převysvětlovávací. Ten film má OBROVSKEJ potenciál, kterej je ale prakticky od začátku zabíjenej scénářem. Zahráno s přehledem, ale celkově to je průměr, což je škoda, protože psát scénář někdo zkušenější, tak to mohla bejt bomba. Akorát zatraceně roztomilá Lucy Liu už snad nemůže bejt roztomilejší než tady. Btw taky vás sere ten českej název? ()

*Dosis*

Pro tuto chvíli pan Paul McGuigan předvedl opravdu parádní výkon, vlastně nejlepší.. Při tomto filmu se nebudete nudit, to vám mohu zaručit, pokud se nudit vyloženě nechcete. Dávám plnou palbu =) ()

YOGI_BEAR

Tady se nadá už napsat nic objevného, jen omýlat již všechno řečené. Hrecké obsazení bombastiské, ne všichni však odvedli svou práci na jedničku. Poměrně dobrý Hartnett, Bruce Willis s kamenným ksichtem dobrý, Kingsley to přehnal a chvílemi se ksichtí jak debil. Lucy Liu průměrná. Říkal jsem si, že ta scéna na začátku tam nebyla jen tak pro nic za nic. Pointa tedy vcelku dobrá, ale když už pokračuje vysvětování děje asi patnáctou minutou, říkáte si, že už asi někde nastala chyba. Jednou dvakrát se to vidět dá, ale není to takový žrádlo jako raný Guy Ritchie, jehož Snatch sem viděl bez přehání snad pětadvacetkrát. slabé čtyři hvězdičky. ()

veverysiak

Zrozumiteľnosť a občasná prílišná zamotanoť deja padli na oltár, aby poslúžili dynamike a akčnosti, ale v tomto prípade mi to vôbec neva, oceňujem perfektne zvolené typy hercov a ich výkony, ktoré keby nepodali, tak by to celé sfakovali, možno je to nepravdepodobné, okukané a prepálené, ale má to gule, takže 85%. ()

Usir

Já prostě těch pět hvězdiček musím dát, uvažoval jsm o čtyrech, ale když jsem se na to kouknul po druhé dávám, pět. První půlku filmu možná člověk rochu tápe, co to vše znamená a pak najednou nastává pomalé rozmotování dokanalého plánu pomsty. A závěr je třešnička na dortu. Ta patá hvězdička je za to, že ten rádoby policajt, stál před dvaceti lety na druhé straně. Takových lidí je po celém světě jistě spousta. ()

freEDelL

Hrozně moc zajímavý film. Nejvíce fascinující jsou ty slovní přestřelky. "Měl bych, nevím, měl bys? Nevím měl bych?" :-D Ovšem co z tohoto filmu dělá pro mě ten film v TOP TEN je jeho rozuzlení. Tak jak film dopadl jsem opravdu neočekával. I děj byl vynikající a o hereckých výkonech se nebudu ani zmiňovat. Prostě ta hnusná pomsta byla na filmu to nejhezčí. A hlavně jak byla celá akce naplánovaná. Takovou strategii by mohl závidět i Kasparov. 5* ()

popo666

Pomaly rozbeh, ale napinavy zaver... Dlho som vahal, ci si film vobec pozriem, skoda, ze som s tym tak dlho zahalal. Prijemne prekvapenie. Myslim si, ze film tahali herci. Potesilo ma, ze som skoro dokonca nevedel o co vlastne komu ide, co sa o vacsine terajsich filmoch neda povedat. ()

wray

Velmi dobre! Jeden z tych "zamotanych" filmov, kde to cele da na konci zmysel. Nastastie nie vsak prilis komplikovane a tak to zaujme aj takeho obycajneho divaka. Taky obycajny divak dostane dokonca ako bonus 5ku znamych hercov, zaujimavu kameru (teda neviem, ci to bola prave zasluha kamery ale - jednoducho vyzera to vizualne pekne), a _velmi_ prijemny soundtrack. Ta 5ka znamych hercov tam nie je len ako lakadlo na divaka, ale skutocne im ulohy pristanu, autor im pripravil aj par vtipnych (cierny gangstersky humor) hlasok - proste parada :) Mozno to nebol najlepsi film z tohoto zanru co som v poslednej dobe videl, ale na druhej strane - nenapada ma nic co by mi na nom vadilo. Velmi dobre 4* (oh - spominal som ze Bruce Willis bol proste skvely?) ()

Rosssss

Až na přepísknutou a zbytečně polopatickou vysvětlovací část na konci skvělá gangsterská (a scénaristická) hříčka...prostě kansas city shuffle ()

mseet

Neřekl bych otřepané, nýbrž osvědčené téma. Zápletka postupně ústící v poměrně dlouhou "vysvětlovačku" (což ale není nijak na škodu), několik zvratů a point. Bruce Willis v temnější roli, která mu skvěle sedí. Lucy Liu. Sečteno a podtrženo: kvalitní krimi thriller, na němž mi vadil jen český název... 80% ()

Kurovec

Hned prvních pár scén člověka vtáhne do děje a kolotoč, který vás nenechá odtrhnout oko se rozběhne. Úvodní Brusovo scénka "vpravo, vlevo" je přesně ten styl humoru, kvůli které jsem si film pustil..... No a závěrečná pointa? Ta mě rozsekala..... 5* ()

kishi_SO

super film a asi najrychlejsie ubehnutych 109 minut v mojom zivote. Pekne odvypravany a odvyjajuci sa pribeh, dokonala zapletka a bombove vyvrcholenie. Ziadalo by sa este viac Willisa. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)