Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Laku

Paul McGuigan je machr, stejně jako v případě Wicker Parku nám servíruje neskutečně zamotanou story, kde do poslední chvíle divák netuší všechny důležité souvislosti. Už teď se těším na další film McGuigana ;) Velmi parádně jsou zde servírovány časově propletené záběry, které do sebe nakonec parádně zapadají. Hvězdné obsazení v čele s Bruce Willisem a Morganem Freemanem je již jen symbolickou třešničkou na filmovém plátně. ()

CamperCz

Zezacatku se to tvarilo nadmiru zabavne, zhruba uprotred vsak prevladala nuda, ktera se mirne rozplynula az v zaveru. McGuigan si hraje na Tarantina, zas tak dobre mu to ale nejde... ()

raky5

Pekne zamotaný, skvelý, napínavý - musíte ho dopozerať do konca...Rozuzlenie je takisto veľmi zaujímavé, aj keď som ho sčasti čakal. To však nič nemení na nepochybných kvalitách tohto thrilleru. Musím povedať, že po dlhom čase, keď som nič čo by takúto vysokú úroveń dosiahovalo, ma tento film nesmierne potešil...škoda len toho, že v závere sa totálne všetko vysvetlí. Film je však maintstreamový, preto to tak musí byť :) ()

thunnus

Souhlasím s tím, že to tu všechno už bylo, ale pořád je to docela zábava. Herci jsou dobří, škoda jen, že toho černého humoru je míň, ale zase tu máme trochu toho morálního ponaučení. I když mi připadá (spoiler), že je trochu divné, že superzabiják se dokáže nad někým jen tak slitovat a udělá to dokonce dvakrát! Trochu mi bylo líto jen Stanleyho Tucciho, mohl skončit líp. ()

Jožin

Tento film sa veľmi zapáčil keď som ho prvý krát videl. Film má slušne zamotaný dej s prekvapujúcim koncom ktorý ma veľmi prekvapil. Okrem toho vo filme sa nachádza veľa slávnych hercov. Je to taký oddychový filmík na ktorý sa dá v pohode pozrieť aj viackrát !!! ()

wampire23

Tak tento film ma dostal. Príjemná oddychovka, zábavný mix komédie a akcie s kvalitným hereckým obsadením. Bruce Willis v klasickej úlohe zabijaka, Josh Hartnett je ako hlavný hrdina tiež dobrý. Akurát sa mi tu nepáčila Lucy Liu (Lucy príliš nemusím). 80% ()

Greg25

Lehká ironie, vynikající dvojka Hartnett – Willis, zpracováno bez kopírování jiných filmů a co víc zábavně – hodina a čtyřicet pět minut uteče až překvapivě rychle. Možná je tam na někoho málo akce, možná je to pro někoho příliš jednoduchý děj, ale vězte, že děj je rozbalován natolik pozvolna a postupně, že vám ta přímočarost děje vlastně dojde až na konci snímku, ale to vám už bude dost jedno, protože tenhle snímek je prostě a jednoduše vážně dobrý. 80% ()

Hepy13

.Na můj vkus až moc překombinovaný děj. Nicméně už kvůli přítomnosti tolika hereckých hvězd, film za zhlédnutí určitě stojí. Ten kdo má rád gangsterky, přijde si určitě na své. ()

Ceda

Takže abyste se něco více dozvěděli o mně: nemám rád akční nerealistický filmy, nemám rád přeslazené scény, nemám rád rádoby gangsterky se zkresleným pohledem na mafii, nemám rád ty obyčejné béčkové konce, kde hrdina a hrdinka spolu skoční šťastně až navěky... Podle této teorie by se mohlo zdát, že se mi Lucky Number Slevin nebude líbit. Nicméně: pustil jsem si to, a došlo mi, že asi dost dobře sám sebe neznám (čili to, co jsem výše napsal, taky neberte moc v potaz). Prostě Lucy Liu... ta hudba.... ta atmosféra... zkrátka - plakal jsem na konci a tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů... Ahoj, já jsem Ceďa... ()

Klajnik

Neosobitá, nepříliš zábavné a nepozoruhodná gangsterka, která diváka neobohatí (to lze očekávat), ale ani ho nebaví (samozřejmě záleží na tom, kde má divák laťku - většina uživatelů jí má vzhledem k hodnocením pěkně nízko). Zasloužilo by si to asi 2/5, ale já už mám zbytečných filmů plný zuby. To ale není důvod, proč je to pro mě téměř nekoukatelný. Lucky Number Slevin nedokáže pracovat s napětím ani atmosférou a po celou dobu se tam nic moc zajímavého nestane. teda je to příběh o tom, jak dva chlápci přechytračí dva chlápy, ale chybí tomu chemie mezi charaktery, které samy za moc nestojí a stylové ani precizní to není (jako například Snatch nebo Pulp Fiction). ()

Milwa

Film se mi vcelku líbil, jedinou velkou výhradu mám k hudbě, takové psycho jsem dlouho nezažila, díky tomu jsem si uvědomila jak moc mě hudba ovlivňuje. Co mě dále trochu zklamalo je děj, ze začátku nevíte o co jde, v půlce to začíná dávat smysl, ale pak se z toho vyklube klasická zápletka. Prostě se nemůžu zbavit dojmu určité nepohody, která se mi vlila do duše po závěrečných titulcích. Na jedné straně parádní fórky ze strany Willise, na druhé straně hudba a jakási překombinovanost ve snaze hrát si s divákem. Prostě se "chemie" nedostavila, škoda, těšila jsem se. ()

Curunír

Místo napínavého thrilleru jde spíše o hodně levnou, nepovedenou parodii, jejímž jediným hmatatelnějším kladem je charisma Bruce Willise. Ostatní postavy jsou pak jen karikaturami, obzvláště Lucy Liu je naprosto příšerná...A ten závěr s ní - ach bože...Hodně slabé dvě hvězdičky, takže ruce pryč! ()

honelnik

McGuigan sa hrá na Tarantina a Ritchieho? No ani bohovi... Tam kde má Ritchie šušlavého boxera s malým rušňom v pravačke, nasadil McGuigan škaredého černocha s odstávajúcou perou (nie, nie je to Bubba) a hláškami za ktoré by sa hanbil aj Inšpektor Chalmers. Tam kde Tarantino perlí s 25minútovými dialógmi o 5dolárových kokteiloch, servíruje McGuigan pojednania na témy ako “nemusím mať šálku keď som si prišla pre šálku cukru, šálku by som mala mať keby som si prišla pre cukor“ a podobné nedomyslené chujoviny čo sa tvária strašlivo vtipne a premyslene ale opak je pravdou. Kameň padol na kosu (myslím, že v tomto poradí) spolu s výberom hlavnej postavy, keďže Hartnettov Slevin je zjavne idiot. Majiteľ nepriestrelného, turbo-priliehavého uteráku, v ktorom strávi skoro pol filmu, človek ktorému je všetko jedno a to, že ho celý deň vláčia mafiáni z jedného baráku do druhého a mlátia ho do gúl mu nepripadá ani trochu vzrušujúce, a teda čo by mafiánskym bossom do xichtu nezadelil aspoň jednu vtipnú hlášku? Zbytok mančaftu na tom nie je o moc lepšie, nechápem potrebu Willisa hrať krutého super-vraha so srdcom na pravom mieste, ktorý sa vyžíva v dramatických výkrokoch spoza rohu (a že ich absolvuje vo filme požehnane), hyperaktívnu patologičku Lucy Liu so záľubou v detektívnom pátraní („Nick tu nie je? Niečo sa mu stalo, poďme ho hľadať!“) alebo skutočne nehrajúceho Kingsleyho. Väčšina deja a chovanie Slevina dostane zmysel s príchodom poslednej polhodiny, kde nás tvorcovia drapnú za pazúru a pekne krôčik po krôčiku nám detailne vysvetlia ako sa veci majú a kto je v skutočnosti kto, aj keď už to muselo byť jasné aj tomu poslednému retardovi. Lenže ani tým sa im nepodarilo ospravedlniť nefalšovanú nudu v prvých 80 minútach. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)