Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

Maratonec

Kniha D.Browna se stala právem bestselerem a tak jsem se těšil na filmovou podobu s Tomem Hanksem.Kromě naprosto nadčasové filmové hudby Hanse Zimmera je zde skvělé obsazení albínského mnicha (Paul Bettany),který dává filmové podobě nový rozměr.A i když to úplně nejiskří mezi hlavnímí hrdiny,díky nevýrazné A.Tautou,nemůžu nevyzdvihnout zajímavá kontroverzní historická fakta zasazená do strhujícího příběhu,díky nímž dlouhá stopáž není na škodu. ()

Erufael

Obyčejný fádní film s přílišnou snahou se zalíbit. Ty gradace jak vše najednou do sebe začne zapadat jsou dělané velmi na silu. Herci hrají nevýrazně, tHanks působí jakoby ho to ani nebavilo. Jediný kdo to zachraňuje je Gandalf, který to vyšvihuje přímo o hvězdu výše. Průměrný film. Ale koukatelný ()

StarFsh

Ementál má menej dier, než má scenár toho filmu. Herecké výkony? Oni tam aj nejaké sú, lebo ja som si ich nevšimol. ()

Normanko

Kedykoľvek sa na tento film pozerám, toľkokrát som s nim spokojný. Rozhodne najlepší diel celej trilógie a podľa môjho skromného názoru aj dobre natočený. Nechýba dobrá (hoci nie zrovna uveriteľná) zápletka, napätie, ani atmosféra. Tom Hanks je super a pre mňa je super aj celý film, nech sa to zdá komukoľvek akokoľvek zvláštne. ()

adelfilm

Geniální film v geniálním prostředí. Jeho záhady vás opravdu donutí přemýšlet. Citace z tohoto filmu znám na zpaměť. Je poutavý a scénář je hodně dobrý. Co jiného dodat?.:D ()

Darthorias

Vela ludí hovorý o tom ako je knižka lepšia , ja osobne to povedať nemôžem pretože som ju nečítal a ani nebudem lebo si nechcem pokaziť dojem z filmu ktorý je pre mňa zatial najlepší aký som kedy vydel . Odhalenie tajomstva či svätý Grál naozaj existuje a čo vlastne je , ked som tento film vydel prvý krát hltal som ho bez prestávky a na konci som si povedal len "VAU" . Hudba je vynikajúca , Hans Zimmer toto meno vydíte u hromady dobrých filmou a tak už dopredu viete , že čo sa tíka hudby film bude skvelý a ja musím povedať , že hudba je úžasná je jedno kolko krát si tento film pozriem posledné 4 minuty mam zakaždím husiu kožu pretože ten moment a hudba do seba zapadaju perfektne . Herci Tom Hanks ,Jean Reno a Ian Mckellen patria k mojim najoblubenejším hercom už velmi dlho , a len malokady stretnem niekoho kto bi ich nepoznal aspoň z jedného filmu , Tom Hanks ako profesor Langdon svoju postavu stvárnuje velmi dobre vystupuje ako človek ktorý sa naozaj vyzná v starých mítoch ,simboloch a povesťiach , Jean Reno vyšetrovatel zo svojráznymi metodami a Ian Mckellen ako starý muž ktorý sa celý život snažil najsť Grál a ukázať pravdu o tom ako cirkev len klame celému svetu , herečka Audrey Tautou ako vnučka zavraždeného Sauniera (Jean-Pierre Marielle) uprímne si myslím že to mohla zahrať aj trochu lepšie v niektorých scénach mi prišla velmi nazaujatá , Paul Bettany ako Vision v Avengeroch tu ako Silas muž ktorý pre vieru a spasenie spravý aj to najhoršie svoju rolu zahral podla mňa na výbornú pre mňa bol toto prvý film v ktorom som ho videl a hned som si ho oblúbil . ak bi som tomuto filmu chcel jednu vec vytknúť tak je to dlžka filmu ked vydíte prvý krát ste napnutý (ak ste nečítali knihu) až ku koncu a potom zrazu sa pozriete na hodiny a poviete si toto bolo take dlhe ani som si neuvedomil ,presne moja reakcia ked som vydel prvý krát ale potom už som pár vecí musel pretáčať ked som chcel vydieť to zaujímave , to ale vôbec nezmení moje hodnotenie tohto filmu . ()

Jirkacek

Šifra mistra Leonarda se po mém prvním shlédnutí okamžitě stala jedním z nejlepších filmů co jsem kdy viděl a svůj názor jsem nezměnil ani po druhém ani po třetím podívání. Prostě mne naprosto uchvátil tento zajímavý příběh plný historických faktů, záhadných tajemství a akčních scén, napěchovaných do 149 minut tohoto interesantního díla. Za to jak Dan Brown - autor knihy a předlohy - dokázal skloubit historii a současné dění do atraktivního obalu si zaslouží můj bezmezný obdiv. Ve filmu si zahrál můj oblíbený herec Tom Hanks, který ztvárnil hlavního hrdinu newyorského univerzitního profesora a uznávaného symbologa Roberta Langdona. Myslím, že mu tato role naprosto sedla a klidně bych si ho na půdě univerzity za katedrou dokázal představit. Profesor byl zrovna v Evropě, když byl v Louvru zavražděn Jacques Sauniére, hlavní správce, jenž vlastní krví napsal tajemné vzkazy na chodbách muzea. Proto byl náš hlavní hrdina povolán, aby šifry rozluštil a tehdy se setkal s dvěma dalšími důležitými postavami - policejním kapitánem Bezu Fachem, kterého si zahrál další můj oblíbenec Jean Reno, kterému tato role sedla přímo na tělo, stejně jako v dalších dvou filmech Purpurové řeky. Další postavou pak byla Sophie Neveuová, pracovnice na pařížském dešifrovacím oddělení, kterou si zahrála rozkošná Audrey Tatou. Ty její oči, to je nádhera ! Ale vraťme se z nebe zpět do Francie. Sophie, Sauniéreova neteř a Robert si brzy uvědomili, že je její strýček spojil dohromady záměrně a že komisař Fach nehraje úplně čistou hru a tak se dali na útěk. Tím začala zběsilá honba a pátrání nejen po pravém vrahovi, ale zároveň se oba pustili za odhalením největšího tajemství křesťanského světa, kterým nebylo nic menšího než Svatý grál. Jejich protivníkem však nebyl jen komisař Fach, ale i samotná vatikánská církev, která si rozhodně nepřála odhalit ono pečlivě střené tajemství. Než však Langdon a Neveuová zjistili, co to ten grál vlastně je, prošli několika velkým dobrodružstvími, ve kterých jejich život visel na vlásku. Pro mne bylo ono pátrání velmi zajímavé a velice mne bavilo, stejně jako historie jako taková. Zřejmě však jiné diváky ony fakta z minulosti asi moc nebavily, jinak si nedovedu vysvětlit tak průměrné hodnocení filmu zde na ČSFD. Já jsem si však to povídání o Ježíšovi, Máří Magdaléně a dalších doslova užíval a spokojeně jsem si chrochtal jako napapané prasátko v chlívku, kterému se zabíjačka měla navždy vyhnout. A nesmím zapomenout na ta úžasná místa, kde se natáčelo - ať se už jednalo o Francii či Anglii. Vzhledem k tomu, že se mi film tak líbil, zakoupil jsem si jej v lednu 2019 na blu-ray disku a pochopitelně jsme se doma na něj podívali znova. Kouzlo prvního překvapení bylo sice pryč, ale alespoň jsem si mohl více vychutnat samotný průběh filmu. Navíc jsem poprvé viděl delší, 174 minutovou verzi a tak jsem byl zvědav, co nového přinese. Při sledování snímku jsem se ujistil, že se režiséru Ronu Howardovi povedlo v roce 2006 za malé peníze natočit velmi interesantní snímek, založený na problematice křesťanského světa versus zbytek lidstva. Snad se jednou dočkáme zjištění, jak to tehdy v prvním tisíciletí vlastně bylo a jestli existuje Bůh či nikoliv. A za tu odvahu se do takového tématu vůbec pustit tleskám spisovateli Danovi Brownovi, protože mohl tušit, že si tím proti sobě popudí celý křesťanský svět. Investice do modré krabičky tak rozhodně nelituji a určitě se na tento film znovu podívám. Suma sumárum, snímek Šifra mistra Leonarda mne tak nadchla, že jí uděluji plný počet pěti zašifrovaných hvězd *****. () (méně) (více)

Fibonacci

samozrejme od knižnej predlohy to má ďaleko, ale povedzme si pravdu, ktorá kniha je horšia ako film? čítal som Krstného otca, jednoznačne vyhráva kniha. čítal som Anjeli a Démoni, jednoznačne kniha. čítal som Forresta, a mohol by som pokračovať... ale prečo taký hejt na leonarda? film samozrejme prešiel úpravami od knižnej verzie, ale bolo to skvelé mysteriózne dobrodružstvo, kde som sa tešil na každú ďalšiu scénku. cítil som sa ako v EscapeRoomke, kde jedna šifra vás dostane k druhej a nemáte tušáka, kde skončíte, čo sa stane a čo uvidíte. v spojení s históriou je napätie ešte umocnené. ()

xyran

Mám rád příběhy, které balancují na hraně fikce a skutečnosti.. Vlastně, co je skutečnost? I mnoho z vědních oborů se ukázalo jako omyl a lecos z "konspirací" se ukazuje reálným... ;-) ()

LEFTFLANK

Tak som si užil najskôr celé doterajšie trio filmov ale knihy ma ani nenapadlo prečítať. Už podľa výstavby filmu by som si vedel predstaviť ako by bola ktorá kniha písaná resp. ten Brownov štýl (alebo šablonu) by som hneď spoznal. Neviem nakoľko sa to drží predlohy ale myslím že tá by bola asi pohlcujúcejšia. Filmu možno škodí dĺžka no pri toľkých rébusoch sa to asi ani nedá, nevadí - tempo je solídne odkrývanie tajomstiev a príbehu nie je nelogické - to by sa v dnešnej dobe thrillerov vycucaných z palca nestalo... a s postavami sa dá trochu zžiť; nie je to úplná pecka navyše skôr žánrovo obmedzená takže hádankári sa tetelia blahom, pre mňa pohodový film: 65% ()

andy60

Při prvním promítání, asi před rokem, jsem někde v půlce usnul. Napadlo mě, dát tomu druhou šanci a můžu říct, že jsem se málem unudil k smrti. Hledání svatého grálu zřejmě není pro mě. ()

Peggyyy02

Proč tak malé hodnocení? Chci tady vidět červenou barvu! Vždyť ten film byl skvělý. Úžasná kombinace faktů a fikce. Napínavá podívaná s úžasnou hudbou. ()

M.C.S.

Jeden z mých oblíbených filmů. Samozřejmě to nemá na knihu, ale jaký film překonal knihu? Velice výpravně ztvárněný, naprosto senzační hudba a scenérie. Velice kladně hodnotím výběr herců. Za mě 90%. ()

ricardo2803

Překvapuje mě to nízké hodnocení tady. Ale já mám rád záhady,Toma Hankse a přímo zbožňuju Audrey Tautou. A i z jiných hledisek mi film nepřijde zase až tak zavrženíhodný. Možná je to chvílemi trochu utahané a mohlo by to mít rychlejší spád, ale celkově za mě - ano 4 hvězdy. ()

MrEddie

Absolutně souhlasím s golfistou. Velmi dobrý film. Zajímavý a napínavý od začátku do konce. Také se člověk dozví něco z historie. Prostě se mi to líbilo a to nejsem fanoušek Toma Hankse. Za to se mi líbila francouzská herečka Audrey Tautou, která ve třiceti letech vyzrála v sexy brunetku a je považována za nástupkyni Sophie Marceauové. Nechápu negativní komentáře o režii nebo vizuální stránce filmu (POMO). Šifra mistra Leonarda není umělecký film, ale standartní hollywoodský blockbuster. Tři a půl hvězdičky. ()

Shellou

Fantasticky natočený film! Od samého začátku až do konce... Audrey je tam božská... a hudba taky výborná!! A asi dlouho budu mít před očima mnicha :-)) ()

Aceboris

Knihu som prečítal jedných dychom a keď som sa dozvedel, že to chcú sfilmovať tešil som sa. Po zhliadnutí zmiešané pocity, je mi jasné, že scenár a kniha je 100 a 1 treba to prispôsobiť, ale to čo ma ťahalo v knihe čítať ďalej bez prestávky, tu to chýbalo , veľa detailov bolo inak prispôsobených scenáru. Podľa mňa zbytočne to natiahli do 149 minút, to je extrémne veľa aj pre filmového fanatika, 100 , alebo 120 min by bohato stačilo, keby sa vypustili nejaké zbytočne scény , ako samotrestanie Silasa. Pre mňa strašne fádne , vôbec nevyužili potenciál knihy. Pri pozeraní som mal pocit, že to rýchlo zbúchali aby na tom zarobili (celkovo s toho vytrieskali slušnu sumu cca 900milionov dolarov) , lebo kniha sama o sobe vyvolala ošiaľ. Jediný kto ma nesklamal bol Tom Hanks ako vždy super výkon, narozdiel od Jeana Rena, ktorému som neveril ani slovo. Čo mi však vadilo bolo to malé dievčatko Andrey Tautou, ktorá tam ako keby nepatrila. Za mna pozerateľné 6|10 ()

mistr97

Šifra mistra Leonarda sice není zcela nepovedený film, ale vzhledem k tomu, jak je známý, bych čekal úplně jinou úroveň. Určitě se v kategorii dobrodružně-záhadných filmů najde řada lepších, poutavějších snímků než tento, dokonce i dle mě neprávem podceňovaných. Vzhledem k ne tak velkému množství záhad je film příliš dlouhý, takže se děj dost vleče. Herecké výkony mi přišly docela naivní, z takových známých herců se dalo rozhodně dostat mnohem více. 55 % ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno