Robert Langdon je expert na náboženskou symboliku. Během autogramiády své knihy v Paříži je policií požádán o spolupráci při vyšetřování vraždy hlavního správce Louvru, Jacquese Sauniera, se kterým se měl toho dne setkat. Saunier, kterého střelil albín Silas, totiž před smrtí popsal své tělo i podlahu kolem sebe podivnými symboly. Robert se je snaží kapitánu Fachovi vyložit, objeví se tu však policejní kryptoložka Sophie Neveu, která Roberta tajně varuje, že ho Fache hodlá zatknout za vraždu. Pomůže mu uprchnout a společně s ním se pustí po stopách Saunierových šifer. Vyjde najevo, že zavražděný muž byl dědečkem Sophie a podle všeho patřil k tajné organizaci Převorství sionské, která po tisíce let ukrývá a chrání tajemství svatého grálu. Mezitím Silas, který na pokyn biskupa Aringarosy a vlivné církevní organizace Opus Dei také pátrá po grálu, zjistí, že ho Saunier oklamal a svedl na falešnou stopu. Robert a Sophie uniknou kapitánu Fachemu, posedlému jejich zatčením, a podaří se jim získat da Vinciho šifrovací přístroj kryptex, ukrývající údajně tajemství grálu. Spojí se s britským historikem a milionářem Teabingem, se kterým pokračují do Londýna, kde je čeká nejedno nebezpečí, ale také šokující pravda o tajemství grálu. (TV Nova)

JenTR

Takový napínavý a hezký velkofilm, přitom taková blbost. Pozastavil se někdo nad tím, kdyby měl Ježíš potomky, tak fakt nežije jedna ženská, ale asi tak dvacet miliónů lidí? Museli by po 60-80 generací udržovat naživu vždy jen jedno dítě. Ostatní zabít či nemít a to jedno by vždy muselo přežít. A hledat v knížkách nějaké krevní vazby, hahaha. Rodokmen by si aristokracie sestavila do středověku. Ale když upustíme od těch blábolů a zapomeneme na to, že existují geoadary a obří místnost s Marií Magdalenou pod pyramidou v Paříži by dávno snadno objevili (při všech těch rekonstrukcích atd), tak je to hezký koukatelný film s prvotřídní hudbou. ()

Hvezda1

Žádná sláva. Konspirační teorie, která byla linkou filmu, byla těžko uvěřitelná, navíc to bylo hodně rozvláčné. Zkrátit to o 40 minut, mohlo to mít celkem spád. Dávám 3 hvězdy, ale jen tak tak. ()

Sejkorka

K mému překvapení jsem to vyšponoval na 4 * Film trochu připomíná Ztracenou bránu (3 díly český TV film),ale tady jde o grál! Je tu spousta kravin , historicky i dějově. Třeba jak Robert se Sophií unikají jisté smrti s ladností Jamese Bonda, nebo alespoň Boba St.Claira. Ale kdeže, je to prima pohádka pro dospělé. A Audrey Tautou to s dlouhýma vlasama dost sluší. A to rozbitý kolínko se už jistě dávno zahojilo. ()

horskejvlk

No, vycucnout z křesťanské věrouky něco co by bylo cool pro mladou generaci tak, že si i mnozí nechávali vytetovat latinské texty na nohy nebo ruce tak to je filmařský majstrštyk”. Film jako takový již po létech nefunguje, je už “vytěžený”. Dnes se na něj dívám s úsměvem a na obscénní rituální kopulaci dědka s mladou novickou s nechutností. Film ovšem proslavil řadu herců “Silas” byl skvělý, detektivka už jako románová předloha kterou jsem četl až po zhlédnutí filmu byla uhoněná, všude samé symboly, jak jízda metrem, nechápal jsem jak řešení bleskem přicházelo, jako by již Langdon znal napřed, vše vyhoněné na sekundy... prostě umělé jak konspirační obrazy “šprýmaře” Leonarda. Zde není možné hanit film, ten jen věrně ztvárnil knižní vydání. ()

milos.bradik

Kniha byla lepší než film, ale tak to je prakticky vždycky. Líbí se mi tento typ akčního hrdiny, který přemýšlí a řeší záhady. Někdo má raději hrdiny typu Jamese Bonda, ale ty zase nemusím já. ()

Norrek

Můj oblíbený díl této série. Pravděpodobně už samotné téma pátrání po grálu, Da Vinci, hrabání se ve faktech i domněnkách, historii i fiktivcních příbězích a neustálé zvraty mě již v útlém věku upoutaly. Knihu jsem poté slupl jak malinu. Další díly to však již nedokázaly zopakovat. Bohužel, Langdona i Browna mám jinak celkem rád. ()

gapa466

Pamatuji si na první shlédnutí. Celkem se mi to tenkrát líbilo. V té době by bylo hodnocení vyšší. Nyní mi to příjde neuvěřitelně překombinované a neuvěřitelné. Tedy jestli to nebylo myšleno jako parodie. Dnes by byl film spíše považován za fake news. Hanks patří mezi mé favority. Audrey Tatou byla velmi roztomilá. Exteriéry fajn. Je hezké poznávat místa natáčení. A to je asi vše. ()

K1K0

Je pravda že knihe sa to asi nevyrovná, už sa mi to osvedčilo pri viacerých filmoch, žiaľ knihu som nečítal tak nemôžem to porovnať. Pribehovo mi to príde trošku nevýrazne a pomalé, hádanka ukrytá v každom slove a písme, preto je nutné veľmi pozorne vnímať každý jeden detail, aby človek pochopil pravú podstatu. ()

leafroller

Kdo dnes dokáže objektivně posoudit, zda mají Brownova tvrzení reálný základ? Mně se to každopádně dobře poslouchalo a každé připomenutí nelidského, pokryteckého a odporného chování církve vždy vítám s povděkem. Když je navíc zasazené do solidní detektivky, je výsledek téměř dokonalý. A i když byly ve filmu věci, které jsem – patrně díky nepřečtení knihy - asi dostatečně nepochopil (jako třeba proč si někdo před smrtí vyřeže do těla omalovánky, když cesta k pokladu vede skrz nápis na podlaze), nemusíme si kvůli tomu ten hezký film kazit. Závěrem bych rád zcela výjimečně dodal, jak moc mě překvapily komenty napříč filmovými servery: 70% lidí řešilo, jak moc se film podobá či nepodobá knize, dalších 10% řešilo, jak moc dobrá či špatná byla volba hlavních hrdinů a pouze těch zbývajících 20% se na to dívalo skutečně jako na film. Hodně mě to překvapilo, tak jsem to musel napsat. ()

Dedincan

Že je to za päť z piatich, som vedel už potom, ako som toto videl s rodinkou v kine. Keď som to zas raz videl po čase, tak stále viac rozumiem, prečo. Málokedy popri filme siahnem aj po literárnej predlohe, tu som s tým nemal žiaden problém. Úžasný Hanks, Reno a spol., umenie, otázky a odhalenia histórie a duchovenstiev a jedna z najikonickejších filmových zvukových tém od velikána Hansa Zimmera. Domnienok a iste aj výmyslov vo filme zaznelo mnoho. Nie je to však objektívne tváriaci sa dokument. Ak niekoho pobúril, možno splnil svoj účel. Otázkou pre mňa ostáva, či nakoniec nemôže byť pri očiste určitých kruhov prínosom. ()

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno