James Cagney a Humphrey Bogart hrají v drsném příběhu o gangsterovi, kterému změní život setkání s velmi zvláštními dětmi. (oficiální text distributora)

Petrus1

Jelikož mě James Cagney zaujal ve filmu Veřejný nepřítel, chtěla jsem ho vidět ještě v nějaké gangsterské roli. No a jelikož je tento film i Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete, nebylo co řešit. :-) Zas jeden případ klasickýho grázla...mladej Rocky je chycen při útěku z jedné vloupačky do vagonu s plnícíma perama. Za to je poslán do Ústavu pro mladistvé delikventy a protože nechce udat svýho kámoše Jerryho, kterej byl s ním a kterýmu se podařilo utíct, nemá žádnou polehčující okolnost a šupe pěkně do polepšovny. A zatímco Jerry se dá na tu správnou cestu...až na moc správnou - stane se z něj kněz (tse), Rocky jde z lochu do lochu. Když se po patnácti letech vrací na místo svých mladických loupeží, zkříží mu cestu grázlíci, kteří okupují jeho bývalé území. Nejprve má snahu jim pomoct, ale vzhledem k tomu, že nejsnažší cesta je s pistolí...kluci se nakonec vrátí na cestu zločinu (i když z ní v podstatě nikdy nesešli)...tenhle film byl trochu z jinýho soudku, než sem čekala - nebylo to ani tak drsný jako moralizující. Snaha někoho napravovat mi sem (ani obecně) prostě nesedí -. konec mě zklamal úplně nejvíc. Převýchova moje hodnocení výrazně ovlivnila - když v gangsterce vychovávat, tak jedině v lepšího zločince! :-) "Filmy Michaela Curtize kážou o sociální odpovědnosti a Hříšní andělé jsou jeho nejpřesvědčivějším kázáním...Cagneyho herectví v tomto filmu - všechno to domýšlivé chvástání a vyzývavé škubání rameny - se stalo základním vzorem pro jeho následovníky, jakými jsou například Frank Gorshin nebo Rich Little...Curtiz je možná moralista, ale postrádá hloubku...Drásavé vyvrcholení může dodnes přivést k nepříčetnosti diváky, kteří nesdílejí tvrdé morální hledisko filmu, ale pro otce Michaela jsou takové postoje jistě při nejlepším sentimentální a při nejhorším neodpovědné. Amen." ()

Gastovski

Film má občas silně moralizační tendence, ale vše mu odpustíte díky výbornému a charismatickému Jamesi Cagneymu, gangu sígrů, Bogartovi (který zde fidlá druhé housle) a fenomenálnímu dvojznačnému konci. ()

ad142

Veľmi ranný noir, spadajúci ešte skôr do kategórie gangsterských filmom 30. rokov a opäť silné duo J. Cagney a H. Bogarth v podobných úlohách ako v neskoršom (a niečo lepšom) The Roaring Twenties (1939). Bogarth aj tu stelesňuje veľmi zápornú postavu a James Cagney zase gangstra, ktorému dokážete aj fandiť, čo je pre neho typická rola, ktorú odštartoval zásadným gangsterským filmom The Public Enemy z roku 1931. Viaceré vtipné scény ozvláštňujú veľmi svižne plynúci dej, vrcholiaci väčšou prestrelkou a dosť ponurým, možno až nepríjemným záverom, zvýrazneným silne noirovskou hrou svetiel a tieňov. Škoda toho moralizovania na konci, avšak poplatnému dobe svojho vzniku. ()

JimiH

Perfektní příběh, který se snaží vyprávět o mafiánských praktikách bez klasického dělení na jednoznačné zlo a dobro. Cagney totiž osciluje na této hranici tak zřetelně, že mu budete fandit. Přitom jde v podstatě o výchovný film. Perfektní herecké výkony a režie. ()

Martinka21

„Kriminální drama o dvou mužích, které osud rozdělil a opět svedl dohromady" Film se mi opravu líbil, byl dynamický, místy veselý, děj měl rychlý spád, nakonec jsem i slzu zamáčkla. Líbilo se mi, že Michael Curtiz nechává, aby si diváci sami rozhodli, zda počínání Rockyho bylo hrdinské nebo ho přepad strach z jeho vlastní smrti. ()

druhaveta

Drsňáckého kněze O'Briena, slizkého právníka Bogarta a frajersky amorálního Cagneyho stahuje dolů edukativně patinovaná smečka pseudorozverných pouličních fracků (i když závěr je - v rámci žánru "výchovná gangsterka" - bezchybný direkt). ()

rivah

Kněz se snaží zastavit gangstera, který se vrátil z 15letého trestu, od kažení uličních kluků a loupení. James Cagney ve svém živlu.(70%) ()

junxi91

Povedený a svižný film o dvou kamarádech z dětství jménem William „Rocky“ Sullivan a Jerry Connolly. Tito dva mladící se poflakují v irské čtvrti v New Yorku a rozhodnou se vykrást železniční vagon, ale všimne si jich policie a Rocky je chycen, zatímco Jerry uteče. Z Rockyho se o 15 let později stane ozbrojený lupič, který spolupracuje s právníkem Jimem Frazierem. Rocky je zatčen za ozbrojenou loupež a Frazier ho žádá, aby to vzal na sebe výměnou za to, že po propuštění dostane 100 000 dolarů, svůj podíl z loupeže. Rocky se nechá zavřít na tři roky a po propuštění se sejde s Jerrym, který se stal katolickým knězem. Setkává se také s Laurou Martinovou, kterou v mládí šikanoval, a ona k němu cítí postupně jistou náklonnost. Rocky chce samozřejmě svých 100 000 dolarů a navštíví Frazierovo kasino, kde mu Frazier slíbí, že mu vrátí jeho prachy do konce týdne a zatím mu dá jen 500 dolarů. Rockyho pak okrade banda mladistvých lupičů, on je však vystopuje do svého starého úkrytu, vezme si zpátky své peníze a prozradí jim, že je Rocky Sullivan, a tím se pro tu bandu výlupků stává hrdinou. Pozve je na večeři a zde se ukáže také Jerry, který se ptá kluků z gangu, proč nehráli basketball. Na zápase si banda porušuje pravidla dle libosti a jediný, kdo je dokáže zkrotit, je Rocky. Jerry je z toho znepokojen, stejně jako Laura, protože je jasné, že Rocky má na mladistvé špatný vliv. Frazier a jeho muži se chtějí Rockyho zbavit, ale moc se jim to nepovede, a naopak Rocky unese Fraziera, přepadne jeho dům a ukradne mu 2000 dolarů a účetní knihy. Frazierův obchodní partner Mac Keef musí dát Rockymu jeho 100 000 dolarů, aby Rocky propustil Fraziera, a pak na něj zavolá policii, aby se ho zbavil. Rocky dělá vrásky na čele nejen slušnému otci Jerrymu, ale také gangsterům v čele s Keefem. Rocky má však účetní knihy, a tak se Keef postará o jeho odpuštění, zatímco otec Jerry se snaží odhalit korupci v New Yorku. V rádiu odsuzuje Jerry korupci mafiánů, což nelibě poslouchají Rocky, Frazier a Keef, a ti dva poslední by se nejraději nepohodlného kněze zbavili. Rocky sice dostává ujištění, že se jeho nejlepšímu příteli nic nestane, ale pak potají zaslechne, že chtějí zlikvidovat jak jej, tak Jerryho. Odvážný a bezskrupulózní Rocky se tedy rozhodne jednat, a to jej přivede do spirály událostí, jejíž konec je pro neohroženého a vždy klidného Rockyho dost nedůstojný… Příjemný snímek noir o dvou kamarádech z dětství, z nichž se každý díky jedné události vydal na jinou cestu, a o jejich přátelství, které bylo silnější než pud sebezáchovy, tedy aspoň pro Rockyho. ()

ilclassico

Nejprve Hollywood natáčí gangsterky a glorifikuje zločince, pak utáhne brzdu a dělá společenské agitky. To raději ty gangsterky. Nemám rád agitky. Ostatní za mě napsal Fanucci. V rámci žánru za 2. ()

Joedas

Hříšní andělé dle mýho trochu ztrácí oproti parádním Roaring Twenties v oblasti stylu a estetiky, tu pátou hvězdu ale přihazuju za závěrečnou pointu. Když vám film mluví z duše, není asi co řešit. ()

worm14

Hříšní andělé jsou filmem s vynikajícím hereckým obsazením. A ikdyž byl Cagney ve W. Bros. muž č.1. tak Bogart mu jako obvykle zdatně sekundoval. Co se týče dětského gangu tak tam se uplatnili staré známě "firmy" z filmu Dead End. Je vidět, že na tomhle filmu se opravdu neškudlilo. Mnoho akčních scén, které patřily ve své době ke špičce. Nebýt celkového výchovného charakteru, mohlo to být ještě lepší, ale přesto se mi tenhle film líbil a beru ho jako jednu z nejlepších gangsterek. ()

Gortyna

Když už jsem okomentoval oba předchozí filmy, které jsem s Cagneyem viděl, tak i tenhle. Moderně natočený film, navíc s morálním poselstvím. Nepamatuji si, že bych kdy viděl gangsterku, v níž by jednou z hlavních postav byl kněz, navíc katolický (v Americe). ()

Houbos

Prvních pár minut jsem si nebyl jistý, jestli nekoukám na The Roaring Twenties, Bouřlivá dvacátá. Ta z porovnání vyjdou spíše lépe. Opět idiosynkraticky geniální Cagney a překvapivě nevýrazný Bogart v menší záporné roli. Všechna negativa filmů zlaté éry Hollywoodu obsažena, scénáristé měli holt svázané ruce. ()

Svadbos

Vynikajúce obsadenie v typickom príbehu dvoch priateľov z detstva: jeden (Cagney) je gangster, druhý (O´Brien) je kňaz. Dead End Kinds idolizujú Cagneyho, k veľkému žiaľu O´Briena. Scenár k príbehu Rowlanda Browna napísal John Wexley a Warren Duff. Je to podstatná dráma spoločnosti Warner Bros, po desaťročia obľúbený zdroj paródií. Film existuje aj v počítačom kolorizovanej verzii. Film mal pokračovanie o rok neskôr v "The Angels Wash Their Faces". ()

Bogrant

Typická krimi od Cagneyho, v ktorej si to ten malý veľký muž znovu celé kradne pre seba v roli nespútaného gangstera, ktorý sa v závere zachová ako správny chlap pre lepší život iných. Chýbalo mi tam možno ešte o niečo väčšie napätie, ale tá charizma všetkých zúčastnených to všetko vynahrádza. ()

Monco

Tento film jsem shlédnul po filmu Veřejný nepřítel. Opět dokonalý Jimmy Cagney a opět odpudivý Bogart jako Cagneyho právník. U Bogartovy postavy jsem si všiml možná předobrazu postavy Davida Kleinfelda z Carlitovy cesty, kterou hrál Sean Penn. Možná se mi to jen zdá. Ale závěr filmu je opět vynikající. ()