Zrození naděje

(neoficiální název)
  • Velká Británie Born of Hope

BORN OF HOPE je fanouškovský film, volně šířitelný na internetu. Vypráví příběh Arathorna a Gilraen, rodičů Aragorna. Ve filmu potkáme také malého Aragorna, elfí bratry Elladana a Elrohira, nebo jeskynního trola. Zajímavostí je, že se na vzniku podíleli členové Weta Workshop, studia, které pracovalo na PÁNOVI PRSTENŮ a nyní bude pracovat na HOBITOVI. Podobným filmem je i HON NA GLUMA. (Kwandar)

kacer4

Dobrý amatérsky počin, ktorý trpí tým, že ho režírovala žena. Keď som ho pozeral tak som nevedel kto je režisér, ale úplne som to typoval na to dievča, ktoré snáď má hlavnú postavu a trpí nešťastnou láskou. Keby má film iné ponatie, bol by hodnejší. ()

Scaevola

Rozsáhlejší pojetí svědčí fikčnímu pojetí předlohy lépe, než tomu tak bylo u prvního fanouškovského pokusu, ale bohužel mne poněkud odradilo romantické zaujetí, byť i to v Tolkienovi nutně nalezneme. Smekám tedy především před nadšením tvůrců... ()

Polux

9/10 | Nebojím se napsat - naprosto neuvěřitelné dílo, bereme-li v potaz skutečnost, že jde o amatérský počin skupiny nadšených fanoušků díla J. R. R. Tolkiena (potažmo P. Jacksona:-). Pokud by se ve své době objevilo na bonusovém disku rozšířené dvd edice LOTRa, nikoho by nenapadlo, že se nejedná o kousek několika členů štábu, natočený během přestávek na place P. Jacksona, ale prostý fanfilm. Po jeho zhlédnutí budete přemýšlet, zda lze některé hollywoodské filmy s milionovými rozpočty opravdu nazývat ... filmy. Pro fanoušky LOTRa povinnost, pro ostatní příjemný prožitek. P. S. Rozhodně doufám, že toto není od tvůrců filmu poslední dílko a těším se na (možné) další. Totéž viz The Hunt For Gollum. | PeZet ()

Arassuil

Jsem velkým fanouškem Tolkienova díla, jak napovídá moje přezdívka a rozhoduji se, zda nejprve kritizovat či chválit. Budu kritizovat. Plně si uvědomuji, že je to amatérský snímek, nicméně tato dvě slova nejsou omluvou či spíše výmluvou na vše. Dle knihy má být Gilraen velice mladá, snad okolo 20 či méně a štíhlá, jak dokazuje její socha v Roklince v extended edition, rozhodně to nemá být třicátnice, krev a mlíko - tato chyba je neomluvitelná i pro amatéry. Další je, že hraničářské vesnice mají připomínat ty keltské, sruby zapuštěné v zemi, palisáda, nějaký ten příkop...vím, že postavit vesnici s omezeným rozpočtem není jen tak, ale kdyby chtěli a dali si na to o týden víc času... Kostýmy mají stejný problém, buď jsou velice vydařené - hraničáři, nebo naprosto sterilní - civilisté a hlavně elfové Elladan a Elrohir - působili dojmem pubertálních výrostků bez vousů, kteří si přišli jen tak zastřílet - opět chyba castingu. K samotným hraničářům, pominu ten problém, že je s nimi ve skupině i žena - věřím, že hraničáři byli gentlemani, ale ani já bych v lese, na utajovaném poslání, nedělal takové kiksy jako oni - v pohodě si zapálí pochodeň uprostřed noci, lukem zastřelí srnku, aby čerstvou krev cítíl kdekdo na kilometry daleko... Hrát si na hraničáře je můj koníček - takže v lese jsem jako doma a vím o čem mluvím. Samozřejmě, kdyby stopáž sekli tak o třicet munut, bylo by to mnohem lepší - polovinu filmu stráví přesunama z jedné scény do druhé. Teď budu chválit. Pochválím především herecké výkony, které si to sice někdy nezaslouží, ale přesto všechno, bravo - já bych před kamerou nezahrál ani mrtvolu. Arathorn působil celkem solidně, stejně jako další hraničáři, v bojových scénách - choreografie byla hodně promyšlená, často originální, už to nebylo jen švihání mečem ze strany na stranu jak v The hunt for Gollum. Celkem povedený byl trol, hodně mi připomínal jeskynního trola z LOTRa v Morii. Musím pochválit i scenérii, ta počítačová sice tak hezká není, ale když je to skutečný les, vždy mě zarazí, kde tyto místa hledají, já mám Čechy, a především Moravu prochozené skrz troje páry bot, ale tak pěkná místa aby člověk hledal se svíčkou. Jinak kostýmy skřetů, až na vyjímky, vypadaly pěkně. Závěrem jen říct, že v celkovém dojmu zůstává The hunt for Gollum nepřekonanou jedničkou. ()

Ogneslaw

bolo to uzasne... a nadherne... hodnotim vysoko preto, lebo mam abstak na dobru fantasy.... a tento film ma ciastocne uspokojil... je to amatersky film, obdivujem tvorcov a nemam ani slova kritiky. ( vsimli ste si, ze stromy v scene predtym nez zomrel arathorn boli pokryte kresbami a vyrytymi pismenami? :) ) ... este raz , bolo to realne dobre... aj dej, efekty. bitka ako serm bol naozaj na urovni. A teraz mi neda si rypnut... ked amateri dokazu urobit taketo nieco, preco hollywood toci fantasy sracky stale? moze mi to niekto vysvetlit? ()

ricky4

Příjemný fan film na téma, ktere mám v oblibě. Řekl bych, že příběh se celkem drží předlohy, která asi byla stvořená nejen z Dodatků, ale i z dalších knih. Tvůrcům patří můj obdiv, dokázali s nízkým rozpočtem a s amaterskymi herci stvořit příjemný nenáročný film. Arathorn a vlastně všichni Hraničáři se povedli, stejně jako jejich "aragornovské" kostýmy. Samotný Arathorn mi vzhledem připomíná představitele Aragorna z filmu od Jacksona. Skreti se také vesměs povedli. Někteří tedy ne, mám na myslí ty, na kterých byla vidět zelená maska nezakryvajici krk. Jinak se musím přidat k názoru, že Gilraen se prostě nepovedla. Nejde o její herecké schopnosti, ale je mi nesympatická. Škoda. Je pravda, že film má možná až zbytečně dlouhou stopaz, ale nijak mi to nevadí. Oproti Honu na Gluma je tam méně soubojů a různých podobných rvaček, což oceňuji. Závěr je smutný, jen je škoda, že se moc nevyvedla hudba. Ale budiž. Je zajímavé, ze zatím vznikli z prostředí Středozemě 2 fan filmy, přičemž oba se týkaly Aragorna potažmo jeho předků. Bylo by fajn, kdyby vzniklo také něco podobného na jiný národ Středozemě...60-70% ()

NiennaTasart

Slabší, ale na fan celkem povedené. Některé věci se mi tam velice nelíbily, ale tu třetí hvězdu si to zaslouží. Zajímavé komentáře: liskam ()

klam

Tenhle film se nedá jednoduše ohodnotit. Byly tu chvíle, kdy jsem s otevřenou pusou sledovala monitor a říkala jak je možné, že tenhle fanouškovský film je lepší než spousta profesionálních. Ale na druhou stranu jsem se asi dvakrát přistihla jak se hrozně nudím. Když se to pokusím shrnout tak to bylo většinou lepší než horší. Chápete? Ne? Já taky ne. ()

papez12

Pekne sa to pozeralo, aj keď The Hunt For Gollum predčí tento film vo všetkých smeroch. 3 hviezdičky za snahu, masky a docela pekné prostredie a hudbu. ()

pratoriax

Já se nemůžu pomoct, ale na rozdíl od velké části přispívajících se mi film líbil. Když si vezmu, že byl ještě k tomu pouze fanouškovský a s nízkým rozpočtem, tak naprostá bomba. Kostýmy (až na elfy :D), herci a i snaha o hudební doprovod ve stylu PP je vynikající. Dávám jasných 5* a doufám, že bude takových filmů přibývat. ()

Shanyo

Napriek obmedzeným možnostiam tvorcov vzniklo celkom zaujímavé dielko, ktoré nadšencov Tolkienovej Stredozeme neurazí a ani neunudí. Hlásim sa k nim. ()