Zrození naděje

(neoficiální název)
  • Velká Británie Born of Hope

BORN OF HOPE je fanouškovský film, volně šířitelný na internetu. Vypráví příběh Arathorna a Gilraen, rodičů Aragorna. Ve filmu potkáme také malého Aragorna, elfí bratry Elladana a Elrohira, nebo jeskynního trola. Zajímavostí je, že se na vzniku podíleli členové Weta Workshop, studia, které pracovalo na PÁNOVI PRSTENŮ a nyní bude pracovat na HOBITOVI. Podobným filmem je i HON NA GLUMA. (Kwandar)

Eilean Donan

Až na dosť chabé herecké výkony a na pár (romantické a iné) situácií, ktoré vyzneli opačne ako mali, to je obdivuhodný film. Dôkaz toho, čo sa dá spraviť, keď je vôľa, radosť z realizácie a chcenie, a to aj bez nejakých veľkých peňazí. ()

Vorima

Fanouškovský víceméně amatérský počin, který má sice výbornou grafickou stránku, ale sráží ho ne moc podařený scénář a některé "herecké" výkony. Autorům ale rozhodně fandím a jsem rád, že něco podobného vytvořili. ()

KafuR

Fanouškovsky snaživé, obalené do krásných exteriérů a vlastně vůbec na tak lacině vypadající, jak by se mohlo od podobně natočeného filmu čekat. Navíc překvapivě povedený soundtrack, stylem podobným Howardově muzice v původní trilogii. Ovšem jako u Lovu na Gluma, i zde je problém scénář a jeho absence je zde kvůli délce filmu hmatatelnější než v prvním příběhu. Celkově tak film působí jako příjemná oddychovka, ve které se toho ale moc nestane. Ale emocionální závěr povedený. Ke zhlédnutí je pak lepší verze s titulky, dabing moc povedený není (vlastně vůbec). ()

pasty

Ako fanúšik Jacksonovho Pána prsteňov som uvítal možnosť vrátiť sa späť do stredozeme síce už nie v podaní Petra Jackona ale v podaní oddaných fanúšikov J. R. R. Tolkiena. Samozrejme nemôžeme od tohto filmu očakávať pôsobivé špeciálne efekty či ohromné armády, krásne hrady atď. No môžme sa tešiť na výbornú atmosféru ktorá vigraduje pri konečnej obrane pevnosti, pôsobivé sú tiež akčne scény pri ktorých si nemôžem nevšimnúť starostlivo nacvičenú choreografiu. Je pravda že tvorcovia mohli lepšie zapracovať práve na scenári a neuškodila by aj kratšia stopáž. No celkovo ak beriem v ohľad to že je to fanúšikovský film pre mňa určite prijemne prekvapenie. ()

Karmin

Nemá cenu, aby na to koukal kdokoli jiný, než fanoušci Jacksonova Pána prstenů, protože je to v podstatě přehlídka toho, jak se dá na koleni udělat stejný vizuální dojem jako ve Weta Workshopu (kostýmy, digitální trol, bizardní skřeti, drsně se tvářící elfové,..). Bohužel, scénáristicky je to úplně o ničem a ještě ke všemu to opakuje i stejné chyby jako oficiální film (pochybuji, že by Dúnadani přežili tolik nájezdů, kdyby bojovali tak srandovním způsobem, jako to předvádí tihleti tajtrlíci, po vzoru filmového Aragorna) Snímek ale překvapí zajímavým hudebním doprovodem a sympatickým hlavním hrdinou. ()

RajAthen

Já skutečně chci ohodnotit nadšení amatérských autorů a nijak snižovat poměrně vyvedenou vizuální stránku, ale oproti prvnímu počinu zde ještě více prořídl děj a celé je to také patetické, že mě, nadšence předlohy, to krapet uondalo. Tento příběh zkrátka nemá co říci. ()

Kritik.

Ide o amatérsky film, čiže netreba čakať veľa. Avšak práve vtedy, keď nemáte očakávania prehnané, dočkáte sa veľmi pozitívneho prekvapenia. Ja som bol nadšený. Vkusné, nepokazené, neprehnané, jednoduché a zároveň krásne, vo svojej kategórii filmov (hovoríme stále o amatérskych) vysoko vyčnieva nad priemer. Príbeh Aragornovych predkov v skratke, prevažne prezentovaný rozprávačským štýlom. Viac, chceme viac týchto filmov! ;) ()

Likan7

O poznání slabší než Hon na Gluma. Nezáživný, neprofesionální, i masky jsou horší. Takže je to hodina deset dlouhá nuda. ()

mazzarek odpad!

Zajímalo by mě, kdo z hodnotících byl při smyslech, když tento film viděl. 72% je nějak moc . Já jsem vydržel koukat cca 30 minut. Je to hodně trapné zpracování příběhu o tom co se dělo před trilogií LOTR. Herecké výkony byly komické. Triky a kamera nestály za nic. Pro mě je to jednoznačný odpad. ()

Petike

Nudilo ma to oveľa viac než súperiaci tolkienovský fan film The Hunt for Gollum. Naozaj dobrá výprava, ale súhlasím s viacerými, že to začalo byť po čase príliš rozvláčne. Na Love... bola aspoň napínavá atmosféra, no tu z deja niekedy až prehnane razí určitá melodramatickosť (a to melodramatickosť nadbytočná, narúšajúca uveriteľnosť i inak zaujímavé momenty v deji). V každom prípade, pekný náhľad do toho, ako mohol vyzerať každodenný život preživších Arnorčanov dlhé storočia po páde kráľovstva, vrátane Aragornových rodičov. ()

Lord.Speedr

Film se mi líbil, zachicuje děj, kdy je Aragorn jestě malým dítětem a jde tu spíše o jeho otce Aratorna, je mu velmi podobný a také velmi dobrý. Film je docela krátky, ale i tak se toho stane dost, škoda,že film není v češtině, bylo by to lepší, přesto doporučuji zhlédnout tento film. ()

Voorhees

O něco lepší než hon na gluma. Skřeti tu ovšem jsou až moc lidští, opět dobrý masky a všechno. Herci jsou sympatičtí mno a i když přehrávájí(ne nějak strašně) působí celé dílo docela LOTRovsky:) 60% ()

ardno5

Když beru na vědomí, že je to film od fanoušků a honorář minimální, tak hodně slušná práce. Pro pravé fanoušky povinnost :-) Dávám 75% (hodnotím s porovnáním s ostatními amatérskými filmy) ()

jafuska

toto byl super film, mohli jsme si připomenout, než začala slavná trilogie Pána Prstenů, jak se narodil Aragorn a co bylo s jeho rodiči, opět tento film nezklamal, krásná hudna, smutek, akčnost, skřeti, vše co k tomu patří, nemělo to chybu ()

Murysek

Oceňuji herecké výkony fanoušků. výpravu i kostýmy, skutečně povedená práce. Leckterý normální film i s mnohem větším rozpočtem může výsledku jen tiše závidět. ()

sirrgulo

Hudba, kostými a celá řada scén má atmosféru hodně podobnou Pánovi Prstenů a tak jsem se společně s Arathornem a Gilraen mohl aspon na hodinku vrátit zpět do Středozemě. Kate Madison a všichni ostatní kdo se na snímku podíleli odvedli opravdu skvělou práci. Tak prostě vypadá snímek, když ho děláte s láskou, na počest něčeho skvělého a hlavně pro vlastní spokojenost. Jistě, že snímek má nějaké chyby. Některé kostými nejsou zrovna nejlepší, ale Dunandani i skřeti vypadají vážně skvěle, Arathornova cesta divočinou až do skřetí jeskyně je úžasná. Stromy i kamení porostlé zeleným mechem a zapadané malou vrstvou sněhu jsou opravdu pastvou pro oči. Nakonec musím říct, že je snímek snad poviností pro všechny fanoušky Pána prstenů a fantasy. Rozhodně zklamáni nebudete. ()

blondboss

No toto sa mi o niečo viac páčilo ako Lov na Gluma. Malo to prinajmenšom o dosť lepší strih, dej bol ucelený a aj bojovné scény boli viac prepracované. Musím povedať, že na to, že šlo o amatérsky film, tak to bolo naozaj kvalitne spracované a človek sa z toho môže viac dozvedieť niečo o tom, ako sa zrodil kráľ. 65 % ()

Nikiana

Bohužel, Hon na Gluma mi přišel lepší než Zrození na naděje, tohle mi přišlo bohužel méně zajímavé, ale přesto obdiv k těm, kteří tohle dokázali vytvořit. ()

gezper

Od fanoušků pro fanoušky. Na to jaká je velikost rozpočtu, tak se jedná o obdivuhodnou snahu. Ovšem již ne s až tak dokonalým výsledkem. Ve srovnání s např. s typově velmi podobným kolegou - Hunt for Gollum - tento snímek (Born of Hope) dojíždí na skoro dvakrát takovou takovou stopáž, větší záběr co do výpravnosti a rozmáchlosti celkově, což ve výsledku stihne odhalit více chyb a nedokonalostí. Ne-skalnaté tohoto tématu (Tolkien) na rovinu důrazně varuji, může se u nich dostavit nepříjemný pocit nudy a nezadostiučení z nabízené podívané. [50%] ()