Policajtem proti své vůli

• USA The Man (více)

Agent Samuel L. Jackson chce objasnit situaci kolem vraždy svého parťáka. Nešťastnou náhodou se mu do vyšetřování připlete prodejce dentálních pomůcek. Dokáže z upovídaného obchodníka udělat policistu?  Prodejce dentálních pomůcek a vzorný otec početné rodiny Andy Fiddler se chystá do Detroitu na kongres stomatologů, kde má pronést projev o nejnovějších objevech ve svém oboru. Má velkou trému a projev si každé ráno pečlivě přeříkává před zrcadlem. V Detroitu mezitím dojde k vraždě agenta FBI, který se zapletl do obchodu s kradenými zbraněmi. Protože se obvykle stává, že parťák prohnilého policisty má také máslo na hlavě, jeho kolegu Derricka Vanna sledují agenti z vnitřního oddělení. Vann se rozhodne, že svou nevinu prokáže, a pustí se na vlastní pěst do vyšetřování. Vann se vydává za zájemce o ukradené zbraně. Má se dostavit do jistého baru, kde ho zloději kontaktují. Jako poznávací znamení má číst noviny USA Today. Tytéž noviny ovšem drží v ruce i Andy Fiddler, který náhodou usedl v témže baru. Zloději tedy osloví jeho, a dají mu balíček se „vzorkem“. Andy zcela nic nechápe, a už vůbec ne to, když ho Vann, se kterým si ho gangsteři spletli, strčí do auta a začne zpovídat. Policistovi je brzy jasné, že vyděšený a nadmíru slušný obchodník nemá s celou věcí nic společného, potřebuje ale, aby mu teď pomohl. Andy má doručit na určitou adresu 20 000 dolarů, peníze za zbraně. Kvůli bezdomovci, který chce balíček sebrat z koše, hned jak ho tam odloží, to ale nevyjde. Andy má všeho dost a chce utéct. Rozzlobený Vann ho ale postřelí do zadní části těla cvičnými střelami a donutí ho s ním zůstat. Joey alias Kane, šéf zlodějské bandy, zatím zastřelí jistého Corteze, který měl také o zbraně zájem, takže Vann zůstává jediným zájemcem. Cena se okamžitě zvýší na půl milionu dolarů. Vann jen stěží přemluví kolegu z oddělení zabavených věcí, aby mu sumu půjčil. Má dojít k druhému předání. Vždy slušný a zdvořilý Andy mezitím rozpráví s Vannem o jeho soukromém životě. Seznámí se i s jeho malou dcerkou Kate, která má ve škole besídku a moc chce, aby táta viděl její vystoupení. Vannovi se tam nechce; už proto, že jeho bývalá žena tam bude se svým novým manželem. Protože ale mají před předávkou čas, Andy ho přemluví, aby se tam šli podívat. Andy od přírody nedůvěřivého, bručounského a v jádru velmi osamělého Vanna nepřestává překvapovat... (oficiální text distributora)

ssfan

Na tomto filmu se fakt prachbídně utratilo těch 33 milionů. Akčně to bylo slabší a komediálně jen průměrné, takže jsem z toho moc nadšen nebyl. S. L. Jackson i Eugene Levy si hrají slušně, ale i tak 52% sedí. ()

giovanni3

No Samuela L. Jacksona mám rád, ale tento film byl pod jeho úroveň... Eugene Levyho fakt rád nemám a tím vlastně srážel i Jacksona k tomu přidejme slabší scénář a nechutné fórky (s omáčkou, prdy či ,,akcí,, v bazénu)... Prostě bída. Ale bylo i pár světlých scének => slabší 2z5 ()

sedm.1

Na Policajtem proti své vůli jsem se díval tak trochu proti své vůli a asi jsem věděl proč.Krimikomedie je žánr,který musí dohromady skloubit strašně moc navzájem se respektujících aspektů,aby mohl fungovat.Zde nefunguje nic.Od mizerného scénáře,přes herce(ne že by Samuel L.Jackson byl špatný herec,ale jak on tak všichni ostatní zde strašně přehrávají),až po celkově nudný styl celé této taškařice o ničem.A když už do svého filmu někdo narve "vtipné" scény s prdění(a to hned několikrát!),je jasné kam celý film směřuje.Bez vtipu,bez nápadu a bez jakéhokoliv náboje,prostě zbytečný film. ()

Lukoboss

No takovej ten tradiční průměr, kterej spolíhá na hlavní postavy. S. L. Jackson je drsňák, zatímco E. Levy je trouba, kterej pokazí, co se dá. K tomu dělá šílený ksichty, na který jsme u něho zvyklí už z Prciček. Prostě nic zvláštního. ()

cab

Buddy komedie o policajtovi drsnakovi a zubari zvanilovi. Pro takovou dvojku, ktera se jak jinak nez nahodne potka, je dopadeni zlocincu, jako se stourat v nose pro me. Nevtipne, otravne a trapne ohrane. 40% ()

dopita

Lehkou rukou natočená oddychovka s přihlouplým, ale v rámci žánru adekvátním scénářem, která nijak zvlášť nenudí, ale ani moc nepobaví. Eugene Levy je celkem snesitelnej a Samuel L. Jackson je díky svému charismatu v podstatě pohodě, i když je viditelně otrávenej. Ale film je hodně krátkej, tak se to s vypnutým mozkem a nulovýma ambicema shlídnout něco kvalitního, shlídnout dá. ()

Hanys_

Jacksonovi tvrďáci sice jdou, ale tady vyfasoval jednak blbý scénář, který asi někdo vytáhl z 80kového béčkového archivu a hlavně nevtipného sidekicka. Už to tak totiž bývá, že film, ve kterém se v nějaké větší roli objeví Hjůdžín Levy, stojí za starou belu. ()

Wenca888

Hoooodně jednoduchej film s téměr nulovou zápletkou, ale kvůli S. L. Jacksonovi a nádhernýmu Cadillacu DeVille musim dát aspoň ty tři... ()

Ricky_CZ

Snad jen za tu "děvku" si dovolím dát 2 hvězdy, protože jsem se zasmál opravdu od srdce...Jinak ale není moc co chválit. Těžce podprůměrná záležitost, kterou trapné momenty problémů s trávením hovězího opravdu nezachrání... ()

chalp

Už chápem prečo Eugene Levy hrá vždy len vedľajšie úlohy, jeho druh humoru je znesiteľný tak maximálne na pár minút, nie(pre boha:)) na 80 minút ()

Luqi

Samuel L. Jackson urobí každý film pozerateľným, nech je to akákoľvek blbosť......... Vážne sa tváriaci policajti mu idú. Či je to dráma alebo komédia, u neho je to jedno a vždy vyzerá bohovsky....... A prekvapivo mu celkom dobre sekundoval aj E. Levy. Ten má zas talent na blbečkov......... Takže ako herecká dvojica to nebolo zlé,......... ale ten scenár.... ten scenár....... ()

Jeremiah

Tak tento film byl pro mne velkým zklamáním. Sice jsem něco podobného očekával, ale i přesto jsem těm dvěma borcům ani trochu nevěřil. Levy nebyl vůbec vtipný a Jackson, ačkoliv se snažil, zase tak tvrdý taky né. Navíc ta partička "rádoby" zločinců ? To byla spíše parta zoufalců. Prostě 2, ani o píď více. ()

Kick077

Ale jo..taková příjemná nenáročná sranda. Nebylo to, že by mě celou dobu bolelo břicho od smíchu, ale spokojenej úsměv s občasnym zasmánim jsem si většinu času udržel. Eugena Levyho mám spojenýho s Noahem z prciček a tady je na tom dost podobně. Neví, kdy je vhodný co říct, ale ve finále je to spíš prospěšný a některý hlášky se docela povedly. Sice je to už několikrát omílaný téma, ale alespoň jsem to viděl zase s jinejma obličejema na obrazovce a rozhodně to neni uplnej podprůměr. ()

Illioplius

Napokon celkom slušná krimikomédia, ktorá ma potešila tým, že dosť detailne opisuje misiu týchto dvoch osôb. Rovnako, aj obe postavy sú predstavené celkom do hĺbky; je vidieť aj to, že a ako Derrickovi (černochovi) pomohlo stretnutie s Andym (obchodníkom) a okrem hlavnej zápletky sa film zaoberá aj maličkosťami, ako napr. vystúpenie Derrickovej dcéry. Nanešťastie sa tam občas objavili naozaj trápne pokusy o vtip, no napriek tomu tento film nie je podpriemerný. ()

MickeyStuma

Akční komedie ve stylu, jaký známe především z francouzské kinematografie. Jedna postava je drsná, druhá komická. Ano, myslím tím duo Gérard Depardieu a Pierre Richard. Zde se však jedná o čistokrevnou americkou zábavu. Tvrdý policajt 'Samuel L. Jackson' chce zjistit, kdo mu zabil parťáka a využije k tomu ukecaného tureckého obchodníka 'Eugene Levy', který se k tomu připletl nešťastnou náhodou. Pravda, námětově to není nic nového pod sluncem, ale na druhou stranu snímek vyznívá daleko lépe, než veškeré americké předělávky francouzských snímků tohoto žánru. Vyprávění příběhu má švih a celou stopáž si drží tempo. A ten je dosti krátký, což je ku prospěchu věci. S.L. Jackson typického amerického poldu ztvárnil tak, jak je od něj očekáváno. Totéž platí pro E. Levyho, který byl do té doby znám hlavně ze série filmů 'American Pie'. A funguje to. Je vidět, že Američani žádné předělávky vůbec dělat nemusejí. ()