Policajtem proti své vůli

• USA The Man (více)

Agent Samuel L. Jackson chce objasnit situaci kolem vraždy svého parťáka. Nešťastnou náhodou se mu do vyšetřování připlete prodejce dentálních pomůcek. Dokáže z upovídaného obchodníka udělat policistu?  Prodejce dentálních pomůcek a vzorný otec početné rodiny Andy Fiddler se chystá do Detroitu na kongres stomatologů, kde má pronést projev o nejnovějších objevech ve svém oboru. Má velkou trému a projev si každé ráno pečlivě přeříkává před zrcadlem. V Detroitu mezitím dojde k vraždě agenta FBI, který se zapletl do obchodu s kradenými zbraněmi. Protože se obvykle stává, že parťák prohnilého policisty má také máslo na hlavě, jeho kolegu Derricka Vanna sledují agenti z vnitřního oddělení. Vann se rozhodne, že svou nevinu prokáže, a pustí se na vlastní pěst do vyšetřování. Vann se vydává za zájemce o ukradené zbraně. Má se dostavit do jistého baru, kde ho zloději kontaktují. Jako poznávací znamení má číst noviny USA Today. Tytéž noviny ovšem drží v ruce i Andy Fiddler, který náhodou usedl v témže baru. Zloději tedy osloví jeho, a dají mu balíček se „vzorkem“. Andy zcela nic nechápe, a už vůbec ne to, když ho Vann, se kterým si ho gangsteři spletli, strčí do auta a začne zpovídat. Policistovi je brzy jasné, že vyděšený a nadmíru slušný obchodník nemá s celou věcí nic společného, potřebuje ale, aby mu teď pomohl. Andy má doručit na určitou adresu 20 000 dolarů, peníze za zbraně. Kvůli bezdomovci, který chce balíček sebrat z koše, hned jak ho tam odloží, to ale nevyjde. Andy má všeho dost a chce utéct. Rozzlobený Vann ho ale postřelí do zadní části těla cvičnými střelami a donutí ho s ním zůstat. Joey alias Kane, šéf zlodějské bandy, zatím zastřelí jistého Corteze, který měl také o zbraně zájem, takže Vann zůstává jediným zájemcem. Cena se okamžitě zvýší na půl milionu dolarů. Vann jen stěží přemluví kolegu z oddělení zabavených věcí, aby mu sumu půjčil. Má dojít k druhému předání. Vždy slušný a zdvořilý Andy mezitím rozpráví s Vannem o jeho soukromém životě. Seznámí se i s jeho malou dcerkou Kate, která má ve škole besídku a moc chce, aby táta viděl její vystoupení. Vannovi se tam nechce; už proto, že jeho bývalá žena tam bude se svým novým manželem. Protože ale mají před předávkou čas, Andy ho přemluví, aby se tam šli podívat. Andy od přírody nedůvěřivého, bručounského a v jádru velmi osamělého Vanna nepřestává překvapovat... (oficiální text distributora)

sssssycak

Typickej, průměrnej, oddechovej film. Škoda, že je tu jen 5- stupnicová škála hodnocení, tohle je něco mezi 2* a 3*. Ale když člověk leží doma už 2. týden s antibiotiky a leze mu to na nervy, vezme docela s chutí zavděk i tímhle filmem. Klasická zápletka která tu už byla 1 000x, drnej polda a blbej náhodnej ňouma. Eugene Levy má několik dobrých hlášek a scén, především zpočátku filmu. Konec klasicky "americkej". Pobaví, neurazí, ale ani zas nějak extra nanadchne. Jedno zkouknutí a není důvod se k tomu vracet. ()

lekr

Výborná komedie. I když je to jen další standartní akční komedie, tak vtipné dialogy, výborní herci a spousta dobré akce z ní dělají skvělý film. Zkrátka vynikající oddychovka. ()

Figu

Samuel nejen touhle praštěnou kokotinou dokázal, jak moc velkej univerzál je! Kdybych vedl fotbalovej mančaft a měl ho v něm, byl bych opravdu spokojenej člověk! Kam, k čemu a do čeho ho postavíš, tam válí! A to je hrozně důležitý. Ovšem někdy nemusíš mít štěstí na spoluhráče.... A když oni umí hovno, i přes to, že se teda snaží co to jde, tak může nastat prekérka... A to se stalo i s fízlem, kterej to hrál proti svojí vůli! 55% ()

BUD-SFIS

Když už tak drsný zjev drsného policajta a s ještě drsnější mluvou a drsnými ksichty jsou zakomponované do ještě drsnějšího příběhu. Tak to už je příjemnější si vytírat zadek tím nejdrsnějším šmirglem než se dívat na film. Výhodu to má, není to drsná stopáž. To by byl opravdu konec. Samuel L, Jackson se se filmu herecky odreagoval asi neměl zrovna co na práci, proto vzal tuto roli. ()

Juto

Film nie je obzvlášť svieži alebo originálny má niekoľko slušných gagov a zábavných momentov, ale to nestačilo aby som bol spokojný. 5/10 ()

otík

Dali se dohromady dvě naprosto odlišné osobnosti (Levy, Jackson) a natočili docela zábavnou a pohodovou komedii o ukradených zbraních ze skladu FBI, o jejich prodejci, drsném a sprostém poldovi a zubařském moulovi. Jde o standartní zábavu bez lepších či horších scén, vše běží jak na běžícím pásu a do sebe dobře zapadá. Je možná z toho nerovného vztahu dvou zcela odlišných typů šlo dostat více humoru a neškodilo by ani více akce. No ale budiž. ()

Radiq

Průměrnej děj je bohužel ještě šeredně sražen Eugenem Levym, kterého považuji za nejhoršího herce, kterej se může zhostit komediální role. Jeho obyčejný obličej není ani veselý, ani sympatický, ale spíš protekční nebo něco. Samuel L. se svojí role zhostil jak se dalo předpokládat, ale už to nezachrání. Všechno končí tak jak si právě teď říkáte, že to asi skončí... ()

Mrkvič

Poprvé jsem dal jednu hvězdičku? Dnes jsem chtěl doplnit komentář a zkontrolovat, zda mám hvězdičky tři. Takže to zprůměrujeme. Eugene Levy mi dnes bohatě stačil. Neřešil jsem ani tak zápletku, která mě asi trápila posledně, ale vnímal jsem už jen to blbnutí mezi oběma hlavními hrdiny. A jejich alchymie docela zafungovala. ()

Ryuuhei

Taková ta milá, sympatická krimikomedie, která po stránce příběhu stojí prakticky na ničem. Nebýt Eugena Levyho, ani bych nepomyslel na zhlédnutí. Zde fungoval jako typický archetyp užvaněného trouby opět briliantně - já toho herce prostě zbožňuju. Nakonec ani Samuel L. Jackson, jakožto drsný, nepřístupný týpan, nebyl úplně k zahození. A jo, já si tuhle blbou jízdu s plytkým příběhem dobře užil. 60% ()

Beky

..strašnáááááááááááá nudddddddddddda!!!!..nepouštět v pátek večer, protože pak přicházejí neskutečné vyčitky o ztrátě času....a přitom bych řekl, že tahle dvojka zase tak špatná nebude!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...škoda 20% ()

lennyd

Mírumilovný prodejce dentální pomůcek Andy Fiddler (Eugene Lewy) dorazil do Detroitu na stomatologický kongres. Když si dává ráno svoji oblíbenou kávu, nešťastnou náhodou si jej překupníci se zbraněmi spletou s novým kupujícím. Toho využije detektiv Vann (Samuel L. Jackson), který se sám měl za kupujícího zbraní vydávat, a rozhodne se dobráckého prodejce využít pro odhalení celé organizace. Ale Andy svoji slušností a čestností dokáže vyvést z míry nejen detektiva Vanna, ale i celou mafii ... Než jsem si film pustil, tak jsem si přečetl několikero komentářů zde na čsfd, takže jsem naprosto přesně věděl, co od filmu mohu očekávat a co ne. Totiž nikterak originální komedii o drsném poldovi a jeho až příliš dobráckém parťákovi. Takže originalitou film rozhodně neoplývá, ale kladné body získává určitě hereckým obsazením - sice Samuel L. Jackson svého Shafta už asi nezopákne, ale Eugene Lewy je přesně ten typ herce, který prostě nemůže do jiného žánru než komedie zapadnout. Takže jsem se docela pobavil, a tím že autoři film nikterak neprotahovali udělali jen dobře, skončil tak akorát než začal nudit... ()

fefee

Samuela L.Jacksona mám rád, ten zaujme aj v priemernom filme ako je tento. No nestačí to nato aby to bol aj dobrý film, priemerná komédia. ()

Master19

Klasická zápletka nesourodé dvojice na té "správné" straně zákona. Francouzské variace mají mnohem kvalitnější záporáky, scénáře a koneckonců jsou i vtipnější. Obvykle nadprůměrný Samuel L. to nezachrání... ()

Mr.Dogman

Nevím, proč to tady všichni tak pomlouvají. Podle mě, je to jedna z nejlepších akčních komedií. Nesmál jsem se sice celou dobu, ale když už tam nějaký povedený vtip byl, tak byl pořádný. ()

P1tr

Rádoby vtipná komedie, jejíž ubohost je cítit už z hlavního námětu. Spojit nešikovného bělocha s drsným černým poldou je tak tuctová, nevtipná a ohraná záležitost, o které se pomalu nestojí za to ani zmiňovat, natož se na ní koukat. ()