Stín zabijáka - děsivý a emocemi nabitý film, který proniká hluboko do drsného prostředí organizovaného zločinu a v plné šíři odhaluje životy dvou cvičených zabijáků - Mikeyho (Cuba Gooding Jr.) a Rose (Helen Mirren). Když po nich brutální šéf podsvětí chce, aby zabili jeho těhotnou ženu, v Rose se probudí svědomí. Pro všechny tři to znamená začít drsný život uprchlíků. Rose a Mikey ví, že svou špatnou minulost napraví jedině tak, že svou adoptivní rodinu ochrání před stávajícím nebezpečím.

Stín zabijáka je režijní debut Lee Danielse, producenta na cenu Akademie nominovaného filmu "Ples příšer" a kritikou dobře přijatého filmu "The Woodsman". I tady Daniels zavádí diváky mezi postavy z nejhlubšího dna společnosti. (oficiální text distributora)

Marsik

DVD 13 (AJ) - Spíše melancholické psychologické drama z prostředí nájemných vrahů, které není tak špatné, jak se na první dojem může zdát. Ano, není tu téměř žádná akce, ale zase to berme jako něco jiného. Pokud tomu dáte šanci až do konce, dostane se vám průměrný thriller, ve kterém hraje prim pěkná hudba a kamera. 60% ()

Ridick

velmi divny kusok. neviem teraz ci by som mal dat skor * naviac alebo menej, preto prave tri. cele to ma akusi divnu formu aj bizarne postavy, a nakoniec aj divnu akciu ako aj dej. som velmi zmateny, ale lubilo sa mi ako tam cuba rezal mirrenovu:) ()

FilmFan24

Temné kriminální drama pojaté v hýřivých barvách mexické telenovely za zvuků tanga...Tak tohle mě napadlo během sledování tohoto filmu, kde bohužel veškerou pozornost na sebe strhává forma vyprávění a pozérsky naaranžované sexuální scény, z kterých i přes odvahu zvláště dvou hlavních mužských představitelů Cuby Goodinga Jr. a Stephena Dorffa ukázat se jen tak, jak je Pánbůh stvořil, čiší na sto honů chlad a umělost. Být příběh zabijáků na útěku natočený jinak a bez rádoby kýčovitých přebarvených vsuvek, bylo by moje hodnocení vyšší a na film bych se určitě ne jednou, ale několikrát podíval znovu. Takhle ale jednou a dost. ()

Lord.Jim

Proč tak negativní reakce? Na můj vkus standardně normální až lepší film. Nic úchylnýho, nic divnýho. A kdyby přeci áno aj, tak bych ohodnotila ještě lépe. ()

Martin741

Srajda - pardon za silny vyraz v komentari, ale inak sa neda - s dementnym okukanym pribehom, otrasnymi hercami a o akcnych scenach reziser Lee Daniels asi v zivote nepocul. 19 % ()

rogerkint odpad!

Tenhle film, občas vypadající jako pornádo z německých luhů a hájů, vykradl snad všechny dobré kusy o nájemných vrazích. Hlavní "hrdina" je vlastně do atraktivního zevnějšku převtělený Ghost Dog, udržující samurajsky oddaný vztah k parťačce/maceše/milence Rose (pro jistotu podpořeno hláškou Stephena Dorffa "čtu ty samurajský kraviny ve tvejch očích). ústřední zápletka nechutně připomíná průměrnou Montanu, říznutou Leonem, rodinný vztah obou zabijáků dá zase vzpomenout na Max a Jeremy. Film má zásadní slabinu - absolutně nic se v něm nestane, pokud postavy zrovna nesouloží (na erotické dovádění Goodinga a Mirren nejvíce sedí výraz "divný") nebo neznásilňují jiné postavy kulečníkovým tágem. Pokud od titulu čekáte strhující akci, vyhněte se mu. Jestli si libujete v propracované psychologii, vyhněte se mu. V případě, že si libujete ve stavbě filmové atmosféry, vyhněte se mu hodně velkým obloukem. No a pokud jste německý podnikatel, je to film pro vás. ()

Swansea

Režisér L. Daniels chtěl zřejmě natočit tento film -plný sexu, násilí a psychopatických tvorů- velmi "cool". Přese všechnu snahu a dobré herecké obsazení na mě snímek působil jako parodie na krimi žánr. Ve svém dalším filmu Precious ale ukázal, že filmové řemeslo umí. ()

TO

Tento počin mi nějak nesedl. Velmi nudné, nesympatické postavy a příliš sexu. U řady scén jsem trpěl. ()

sedm.1

Jediné,co odlišuje Stín zabijáka od jiných,v základu ovšem jemu podobných braků,je styl natočení.Režisér skutečně pojal vyprávět milionkrát omletý příběh trochu jinak,dlouhými tichými záběry,mlčícími hrdiny a téměř až melancholickým nádechem.Neboli jinak řečeno,hodně originálně natočení naprosto neoriginální film.Ono originální nasnímání Stínu zabijáka je ovšem jeho jediné pozitivum(jestli to je pozitivum?).Herci mi sem vůbec nesednou,od Goodinga čekám,jestli každou chvílí ve svém mlčenlivém zabijákovy najednou nenahodí nějaký svůj škleb,Dorff v roli zabijáka je jen přehnaná karikatura,hlavní herečka je dost odpudivá,prostě bída.Hudba k filmu by se dala zařadit také spíš do kategorie "hodně divných".Po celou stopáž film totálně nudí,prostě tentokrát jinakost neznamená kvalitnost. ()

aLPaC

Tenhle film mi od začátku připadal děsně divnej a vlastně úplně mimo. No a když do toho režisér vložil šoustánko Goodinga a Miren (navíc ve vizuálu jak z Alenky v říši divů), myslel jsem, že začnu zvracet. ()

Driscoll

70 % --- [DVD] --- Zdá se, že tvůrci "Shadowboxer" dostali nápad, natočit film s neoriginální zápletkou, ale v netradičním pojetí. Sepsali scénář, a ouha, stopaž vyšla pouze na necelou hodinu. Rozhodli se tedy film natáhnout o další půl hodinu tím, že polovinu záběrů zbytečně zpomalí, a přidají pár záběrů, které by filmu zdaleka nechyběly. Sice natáhli film na tradičních 90 minut, ale zřetelně (a negativně) se to podepsalo na tempu. To je snad jediná a nejzásadnější výtka. Jinak, zápletku jsem již naťukl. Přestože něco podobného tu už párkrát bylo, netradiční pojetí, v jakém nám příběh tvůrci předkládají (a především nonkonformní vztahy mezi hlavními hrdiny atd.), film ozvláštňují natolik, že dokáže udržet pozornost až do konce. ()

Ronyk7

Tohle vzniko jako proč??? Totálně hloupý, nesmyslný film, který nemá logiku a styl. Navíc Cuba se na tyto role nehodí. S přivřeným okem toto hodnocení. 14.08.2007 ()

E lan

Trochu umělecky laděný film s překvapivě vážným Goodingem, kterému role sedí na tělo. Jen tak dál. Dráždivý příběh je ale trochu nudný a až na samém konci vtáhne člověka plně do děje. Škoda toho pomalého tempa... ()

pjeer

dost neumělecky vyvolávající zvrácené pocity, film je zahalen do nešťavnatého a nezáživného oparu, nezábavné ()

psychoza

Nečakane dobrý film, avšak hviezda dole za to, že popri skvelých napínavých scénach tam bolo na drámu príliš veľa sexu. Pripadala som si ako pri sledovaní ktoréhokoľvek českého či slovenského filmu... ()

10Domik10

Emóciami nabitý film ?? To nemôžu v tom obsahu myslieť vážne, práveže naopak, je to film bez akejkoľvek emócie a po dopozeraní som cítil veľkú prázdnotu. Scenár, z ktorého sa dalo vyťažiť určite oveľa viac vôbec nevyšiel a dve hviezdičky dávam len za herecké obsadenie, pretože tam chyba nenastala. 35% ()

Shitonit

Tak tohle je silný kafe i na mě. Jak se s tímhle popasovat.. Šel jsem do toho, že to bude multimasakr, ze kterýho krev bude chcát z vobrazovky proudem, a v palici celou noc budu vidět mrtváky bez kebulí. Vyklubal se z toho romanticko nasládlej mix kterej ladně táhne dokonalá Helen Mirren, mix kombinovanej (naštěstí) s docela prima komediálně vražedným "podsvětím" :-) Je to taková hezky koukatelná hovadina. ()

Solverino

Celkově to není vůbec špatné, navíc jsou tam opravdu silné momenty. Nečekal jsem až tak dobrý film v TV. Škoda, že je film celkově poměrně nevyrovnaný, chvílemi skoro až slabé, nudné a klišovité, pak zase některé scény ale opravdu silné. Vícero režisérů? ()