Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Amgis

V česku bylo natočených mnoho horších filmů. Na tehle se dá podívat ve volné chvíli. Rozhodně nebudete mít zážitek do konce života ()

Véronique

Čeho je moc, toho je příliš. Marie Poledňáková zde zakomponovala mnoho příběhů, takže se všechno takříkajíc ztratilo v jednu nepřehlednou melu. Film sice oplýval vynikajícími komediálními herci (Postranecký, Krečmerová, Holubová), přesto z něho čněl takový divný smutek. Nebo spíše nostalgie. Ačkoli režisérka ujišťovala, že se nejedná o pokračování "stoličky" a "polepšovny", opak byl pravdou. A to byla chyba, navázat po letech na veleúspěšné dílo s jinými herci a modernějším záběrem. Určitě by bylo lepší, kdyby byla natočena zcela nová, o nic se neopírající česká komedie. ()

Ziggy Zagg odpad!

Čekal jsem, že to bude rodinná oddychovka, ale během půl hodiny se změnil tento kousek ve velký horor. Paní režisérka se pokusila naklonovat do dnešní doby své 20 let staré úspěšné komedie s Tomášem Holým. Rozplizlý děj se odehrává na více linkách, a divákovi nedá možnost do "příběhu" vstoupit. Neskutečných 112 minut nudné podívané nedokázali pozdvihnout ani takoví herci jako je Postránecký nebo Holubová. Výběr dětských rolí podle mě asi neproběhl, spíš je i s penězi dodali sponzoři filmu. To bych ještě dokázal přejít, ale při scénách, kde se vyskytuje dvojice Vojtek-Nekonečný a jejich partnerky, mi běhal mráz po zádech. Brrrr .... čistý zásah do kontejneru. ()

bolf!k odpad!

Ale tak kde to jsme. Při sledování filmu mi přišlo, že paní Poledňáková dostala peníze na natočení týhle kraviny pouze za zásluhy, aniž by někdo četl scénář. A s přihlédnutím na fakt, že se jedná o snahu nepřímo (Když už tvrdí, že to nejsou stejné postavy, tak jim aspoň mohla změnit jména.) navázat na úspěšnou sérii filmů s Tomášem Holým, nelze jinak, než hodnotit odpadem. Ještě že se toho malej Véna nedožil. ()

Lipi21 odpad!

12 % REŽIE: odpad! (Marie Poledňáková) SCÉNÁŘ: odpad! (Marie Poledňáková) KAMERA: * (Martin Duba) HERCI: * (za V. Postráneckého) HUDBA: odpad! (Petr Malásek) _________________________________________________________________________________________________ Tak tohle je opravdu ryzí odpad! Pořád nedokážu pochopit, co přimělo Marii Poledňákovou natočit takto zoufalé volné pokračování dvou velmi kvalitních filmů Jak dostat tatínka do polepšovny a Jak vytrhnout velrybě stoličku. Za prvé, když už se jí nepodařilo získat herce z prvních dvou dílů a nahradila Němce Etzlerem a kouzelnou Janu Preissovou zoufale nudnou a unylou Ingrid Timkovou...Odpad z odpadů dělá z filmu velmi slabý scénář (doteď si lámu hlavu smyslem mnoha postav - snad byly napsány jen proto, aby se na hereckém trhu snížila nezaměstnanost nebo opravdu nevím), vlezlé písničky v podání Etzlera a dětských hrdinů (Máme doma obludu....) a především dvojice Vojtek - Nekonečný (to je pekelná dvojka, která mě svými skřeky a popěvky přiváděla k zuřivosti). Film jako celek většinu času nudí a rozčiluje, působí kýčovitě a velmi nevkusně (retardovaný chlapeček, jenž má svým hlubokým hlasem zřejmě pomoci rozesmát diváky, Vojtek,Nekonečný, Štěpánová...). Toto "dílko" bych nedoporučil zhlédnout snad ani svému největšímu nepříteli. Nevylučuji, že se stane moderním mučícím prostředkem pro potřeby CIA. Kdyby mě přivázali ke křeslu a dokola mi pouštěli tenhle biják, jistojistě bych se přiznal i k událostem 11.9. 2001 (pokud bych to totiž neudělal, stihl by mě neblahý osud Randalla Patricka McMurphyho) ()

Blaogranas

Hodně dlouho jsem se této rodinné komedii (frašce) bránil, až mi ji pustili v autobuse kdesi po ceste přes Francii. Trapné a přehrávané šaškování mi absolutně nesedlo a co mi vadilo úplně nejvíc byla tzv. rodina Koudelkovic. Spousta rádoby vtipných scén a těch, u kterých se člověk pousmál bylo jako šafránu. Nicméně si říkám, že na odpad to ještě není a že skutečně existují o něco horší filmy. Takže těžce váhám mezi jednou a dvěmi, ale během psaní komentáře si uvědomuji "kvality" tohoto snímku a tak se i přes jediné pozitivum v osobě Evy Holubové přikláním k té jedné *. ()

GIK

I přes šumsvisťáka a Vojtka pronášejícího již slavnou a zlidovělou hlášku "Jó a nezapomeň dát na noc do lednice jogurty. Díky!", v jejichž společné domácnosti bych nechtěl strávit ani vteřinu svého života, i přes toho neustále se křečovitě usmívajícího hocha a pouze jeden podle mne povedený vtip s ujetym autem - traktorem se tohle dílo dalo přežít rozhodně snáz než L.J.B. ()

dainio

No co k tomu říct ... snad jen, že Marii Poledňákové se nepodařilo navázat na její předešlé a velice úspěšné rodinné komedie. Myšlenka možná byla ale provedení bylo horší. Děj je příliš "nicotný" a nezaujme. Samotná stopáž by v naprostém klidu mohla být o dost kratší. Filmu by určitě neuškodilo, kdyby se v hereckém obsazení neobjevily tváře jako Laurinová, Duchková, Vojtek či Dan Nekonečný (ti opravdu předvedli velké "nic"). Dalším problémem je fakt, že jsem se za celou stopáž filmu zasmál asi jenom jednou a to při scéně, kdy pan Postránecký jezdí na kolečkových bruslích v bytě a spadne na podlahu. A to je fakt dost málo na žánr komedie. Plusem snímku je určitě účast Mirka Etzlera, který svou roli zvládl v naprosté pohodě, hudební doprovod, který pěkně dokresluje atmosféru určitých scén a v neposlední řadě postava malého Vítka Koudelky a jeho posmutnělých scén. Celkově vzato dávám snímku ** a vůbec se nedivím, že na CSFD má tak nízké hodnocení. ()

Nail odpad!

Kravina nad kraviny, herci/neherci jako Dan Nekonečný, Pepa Vojtek, Laurinová - toto příšerné obsazení se prostě nedá vydržet. Ono na rovinu jedině Postránecký a Holubová jakžtakž. Po pravdě jsem na to ani neměl síly dokoukat ()

mildaaa odpad!

Film totálně plnej trapných "herců" a uřvaných děcek. Obsazení pár známých tváří do vedlejších rolí film nijak nevylepší (J. Vojtek z Kabátů, Z. Srstka, S. Laurinová...), spíš naopak. Jedna dvě humorné scény a třesoucí se kozy Báry Štěpánové u mě ani na 1 hvězdu nestačí. Rozhodně nejhorší film, kterej jsem kdy dokoukal až do konce. Se zcela čistým svědomím "odpad". ()

PavelZava

Herecké obsazení je maximální i jsou tam střípky, které bych u Marie Poledňákové čekal, ale jinak je to jen kabaretní show, spíše smutná než veselá. Nejlepší postavou je traktorista Jeníček ( Josef Alois Náhlovský ). *** Julča se svou hrudí by unesla i dveře (Julča Mráčková = Bára Štěpánová) *** No Pepo, ty tady žiješ jako ňákej týnajdžr *** Nepálí se tady jitrnice ! ()

DAPDO

Tohle a pokračování Jak vythnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny? Tak možná flusnutí do ksichtu! Marně jsem hledal něco, čemu bych se zasmál. Možná tak dvojicí trotlů Nekonečný-Vojtek, kteří neměli hrát dva tatínky, ale možná tak tátu a mámu. Fakt odvar, jedna hvězda za Postráneckého s Holubovou. ()

frype odpad!

OMG! Vacsiu stupiditu som asi ani nevidel. Snazi sa to hrat na staru klasiku ale ...páni moji! ...na to to nema. Staci sa pozriet jak vytrhnout velrybe stolicku a je nam vsetkym jasne, ze tento novodoby krokodil patri zjavne niekde mimo do afriky. Musim tiez spomenut scenu so zachranou chlapca z rieky...ci skor z potoka, pardon...z potocika...kamera sa ani neunuvala o lepsi zaber a strih. Tento film si vyslapol daleko za moznosti svojho horizontu. Doplmil to Dan Nekonecny, ktoremu mimochodom neberem jeho nasilu pretlaceny nazor na pozitivny zivot. Dakujeme ale toto fakt nezerem! ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková