Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

brzozin odpad!

Film připomíná nesrozumitelnou alegorii scén, které Poledňáková vykradla ze svých starších a úspěšných rodinných komedií. Vše pak bylo důkladně rozstříháno, rozhozeno po stole a zcela náhodně bez jakékoliv logiky nebo smyslu poslepováno ve výslednou mozaiku scén, které ale spolu vůbec nekoexistují. Kdybych měl říct, o čem to vlastně je, tak bych asi nebyl schopen. Chtěl jsem tomu přijít na kloub a kouknul na oficiální text distributora. Ale ani ten v tom nemá jasno a tak se raději spokojil jen s vyjmenováním postav. Ty se sice ve filmu objevují, ale jejich dějové linky se zcela míjí jako by žily v oddělených dimenzích. Navíc mi nebyl absolutně nikdo z nich sympatický. Etzler neumí hrát a zpívat už vůbec ne. Konvalinková hraje v každém filmu infantilní a mírně retardovanou blbku, Postránecký je mi nesympaticky celkově a Štěpánová musí všude vystavovat dekolt, protože to je to jediné, čim snad někoho dokáže zaujmout. Dále nechápu, proč se to jmenuje "Jak se krotí krokodýli". Kvůli jedné ubohé písničce v podání totálně ujetého Nekonečného? Nebo že by odkaz na "Jak vytrhnout velrybě stoličku"? Hmmm to je hloubka. Totální sračka, u které se budete děsně nudit, protože se v ní velice brzy zcela dezorientujete. Ale jako průprava na Saxánu a lexikon kouzel je to dobré. Proboha, proč někteří lidé nedokáží včas a se ctí odejít. Bože! ()

thomasnikrs odpad!

Rozhodně je tento film menším zlem, než Doktor od jezera hrochů.. Vydržel jsem se dívat skoro celou hodinu. Připadlo mi, že jediný "normální" výkon zde podal Václav Postránecký. ()

Daryl.Dixon

Chtěl jsem tomu dát šanci, ale fakt to nejde, protože tenhle film je za trest. Timková hraje nasra..u a protivnou, Schneiderová to samé a já bych se měl bavit? Navíc co se chování týče, tak děti si prohodily role s dospělými, viz Konvalinková, Štěpánová a duo Nekonečný - Vojtek. Jediná scéna, při níž jsem se pousmál, byl Náhlovský, když blbnul s traktorem. Jinak jsem většinu filmu přemýšlel, zda je to stupidní komedie, nebo nedotažené drama. Říká se "lepší než drátem do oka", ale v tomhle případě bych to zvažoval a z nudy si s bulvou asi trochu pohrál. ()

ostravak30

Já si nemůžu pomoct, ale tenhle film zkrátka patří k mým oblíbeným. Skvělá herecká parta, kvalitní hudba, nápaditý scénář, to vše se sešlo dohromady a vytvořilo to moc milý film, na který se přesně hodí označení pohlazení na duši. Že je to pokračování Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny jsem teda přímo z děje nepochopil. Nicméně, spravedlivě říkám, že to není film na Oscara, ale stejně se mi snímek dostal pod kůži. Václav Postránecký je zábavný, Miroslav Etzler se v nové roli bavícího vychovatele evidentně našel a Naďa Konvalinková prostě baví. Zkrátka, já si ho vždycky užívám a mě to prostě baví. Film má potěšit oko i ducha a tenhle se stal mým oblíbeným a chtěl bych říct, že nevím čím to je, ale já vím přesně čím to je. Jo a ty hory... ()

Dinsberg

Srovnávat Mádla s Holým je nesmysl. Ono to ani nejde protože, jeden představoval postavu v jejích asi 10 letech a Mádl jako čerstvého vysokoškoláka. Největší chybu vidím v Miroslavu Etzlerovi. Ten není důstojným představitelem Luboše Rychmana. Viděno skutečnou retrospektivou, tenhle film by se měl odehrávat někdy v roce 1984, tedy ještě za hluboké totality. Nejnásilněji naroubovaná mi přišla celá Koudelkovic famílie v čele s lídrem Šumu svistu Danem Nekonečným. Marie Poledňákova chtěla být vtipnější a bombastičtější. Určitým způsobem se jí to podařilo, ale to urvání ze řetězu jí asi neodpustí skalní fandové Velryby a Polepšovny. Jen průměrná rodinná komedie, která neurazí, ale fandy tria Holý, Němec, Preissová zklame. ()

Tominni

Ve své podstatě to není špatný film, přestože srovnávat se s Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny prostě nejde, proto také nelze nedodat, že někdo jako Tomáš Holý prostě chybí......Navíc filmu neprospívá až příliš mnoho postav, kterých by mohlo být rozhodně méně a filmu by to jen prospělo. Ale i tak občas probleskne filmem kouzlo Marie Poledňákové. Nakonec to na slabší 3* z nostalgie dá. ()

cinema_cz

Výsledkem je obrazově atraktivní, svižný snímek, při němž se při troše dobré vůle můžete občas zasmát i lehce dojmout. A to zase není tak málo! 60 % (Jaroslav Sedláček, Ci 02/2006, str. 82) ()

Haggy odpad!

Rodinné komedie jsou mým trnem v oku již několik let, obzvláště ty České z počátku nového milénia. Tohle je z mého pohledu naprosto nic neříkající film. Spousta otravných dětí a celkově i hlavní postavy mi lezou krkem. Bez nápadu, bez humoru, jakékoliv šťávy a z písničky "Máme doma obludu" mě budou chytat křeče i na smrtelné posteli. Dodnes se mi objevuje na krku vyrážka, když si vzpomenu, jak jsem to jako dítě musel sledovat, protože to naše rodina považovala za skvělý film a kupodivu se u toho opravdu snad skoro všichni smáli, až na mě. ()

DJ Kritik

Voľné pokračovanie Ako vytrhnúť veľrybe stoličku po rokoch, ale tu to nemá ani štipku pôvodného situačného humoru. Skúr to pripomína nejaký diel s nekonečných sitkomov, ktoré v poslednej dobe vznikli na jednotlivých komerčných staniciach. ()

Actio

Hehehehe, nejlepsi byl ten striptyz u potoka. Neco tak blbe natocenyho jsem nevidel! Jak ti chudacci koukaji a nevedi ktera bije..... uf, je mi fakt zle. Jedna za Postraneckyho, ten clovek zahraje vsechno. ()

Jumper

První půl hodinu jsem čekal kdy se to rozjede. Druhou půlhodinu už jsem přestával doufat a snažil se marně pochopit "o čem to je". Třetí půlhodinu jsem se dočista a naprosto ztartil v mizivém příběhu a na závěr filmu jsem dopil skleničku vína a šel znuděně spát... Hvězdička pouze za několik "málo" dobrých okamžiků... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková